Komentowana treść: Sam460LE dostępna za dwa miesiące
[#1] Re: Sam460LE dostępna za dwa miesiące
1000 euro za płytę główną o prędkości cyfrowej ramki do zdjęć...
15
[#2] Re: Sam460LE dostępna za dwa miesiące

@michal_zukowski, post #1

Lepiej nie dało się tego podsumować...
Myślę, że nawet cenę X5000 dało się lepiej uzasadnić...
4
[#3] Re: Sam460LE dostępna za dwa miesiące

@michal_zukowski, post #1

Cena z Vatem jest kosmiczna: 4 550,24 zł
[#4] Re: Sam460LE dostępna za dwa miesiące

@Mir3k, post #3

A tam zaraz kosmiczna.
Amigowy standard. Nic innego.
3
[#5] Re: Sam460LE dostępna za dwa miesiące

@Mir3k, post #3

Cena jest normalna jak za niszowe urządzenie. To nie mainstream.
3
[#6] Re: Sam460LE dostępna za dwa miesiące

@flops, post #5

To kupuj xd
To jest kosmicznie chora cena. Choćby nie wiem jak próbować usprawiedliwiać ją to jest chora !
[#7] Re: Sam460LE dostępna za dwa miesiące

@michalmarek77, post #4

Kto przy zdrowych zmysłach kupi dzisiaj Sam-a. Parametry słabe, cena jak za sensowną stacjonarkę z RTX-em i system z dużo mniejszą funkcjonalnością niż windows xp. Może niższa cena coś by zmieniła (sam bym sobie zakupił taką ciekawostkę za 500PLN), ale jestem pewny, że prędzej A500maxi coś zwojuje. Mamy rok 2022 i cena płyty z prockiem 1.1GHz ze wszystkimi przelicznikami wynosi 4,5k To jest tak niesamowite, napełniające serducho optymizmem i poczuciem dobrze obranego kierunku rozwoju... Ten komputer to retro i NG w jednym wydaniu. Przeszłość połączyła się z przyszłością. WSZYSCY AMIGOWCY MAJĄ WSZYSTKO!!! Ten komputerek ma coś co niweluje braki Netflixa,Yt, Pythona bądź wszystkich takich standardowych rzeczy, o których zapomniałem...posiada slot na karty MicroSD!!! Zakładam, że porty USB2.0 (zamiastUSB 3.x) muszą być w tym wypadku rekompensatą, za to dobrodziejstwo. Podobno kacapy rozgrzebują w Ukrainie pralki, lodówki, mikrofalówki i inne sprzęty w poszukiwaniu płytek do programowania i tak niech zostanie!!! ACube w obawie przed możliwością wykorzystania swojej elektroniki przez kacapskie orki podniosło cenę do granicy absurdu by sprzęt nie wpadł w niepowołane ręceOK
P.S. jestem nauczony, że czyszczenie magazynów ze starego sprzętu jest z reguły w promocyjnej cenie

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2022 10:58:50 przez WojoS
[#8] Re: Sam460LE dostępna za dwa miesiące

@WojoS, post #7

P.S. jestem nauczony, że czyszczenie magazynów ze starego sprzętu jest z reguły w promocyjnej cenie

Tak, dlatego 68060 o prędkości 1000x mniejszej od proca nowego za 500pln, kosztują ponad 2tyś PLN za używanego OK

1) Hobby nie jest racjonalne.
2) Proponuję zrobić taką płytę taniej, zobaczycie ile co kosztuje :)


Ostatnia aktualizacja: 12.08.2022 11:06:04 przez flops
5
[#9] Re: Sam460LE dostępna za dwa miesiące

@Mir3k, post #3

Ale bez VATu już jest znośna
4
[#10] Re: Sam460LE dostępna za dwa miesiące

@flops, post #5

Nie nie jest. Pegasos2 podczas premiery kosztował mniej, a ma mocniejszy procek. No i też to była nisza.

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2022 11:27:19 przez michal_zukowski
3
[#11] Re: Sam460LE dostępna za dwa miesiące

@flops, post #8

Robią to firmy spoza koszernego nurtu. C64maxi i A500mini. Cena i jakość tych produktów to dobra rekomendacja.
Ad. 1) zgadzam się, nie w 100-u procentach
Ad. 2) ja jestem odbiorcą i w moim subiektywnym przekonaniu Rpi400 jest dobry do retro jak i NG(Amibian1.5/RASPBIAN, PiMiga2.0) :)
Powiem herezję, ale OS4 na Rpi400 to jedyny ratunek... RASPBIAN z licencjonowanie nakładką OS4 gdzie będą mityczne kickstarty, kompatybilność wsteczną przez emulację mc68. Albo jeszcze inaczej... debian, ubuntu, fedora z nakładką licencjinowaną OS4. Prawdopodobnie to co teraz się dzieje na hardware AmigaNG to ostatnia ślepa uliczka. Cena z kosmosu i sprzęt poprzedniej generacji... Co dalej? Sterownik do akceleracji grafiki za 50 euro do sprzętu za ponad 4k to też niezła rekomendacja. A ta akceleracja grafiki to temat nawet nieznany na malinie, bo obecny od początku jej istnienia.
P. S. Amithlon też był by wyjściem...

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2022 11:51:13 przez WojoS
[#12] Re: Sam460LE dostępna za dwa miesiące

@WojoS, post #11

P. S. Amithlon też był by wyjściem...


Ale słabym.
3
[#13] Re: Sam460LE dostępna za dwa miesiące

@michal_zukowski, post #10

Ale ile lat temu to było? 2004r? Czy jeszcze wcześniej? To prawie 20lat temu. I gdzie jest ta firma produkująca Pegasosa?
Ile zarabiałeś w 2004, a ile teraz?
Żeby nie tracić pieniędzy robiąc elektronikę, musisz sprzedawać za min. 2x więcej niż kosztują komponenty i montaż. Bo inaczej wyjdziesz na minus (reklamacje itd.). A dzisiaj mamy czasy po Covid, gdzie komponenty elektroniczne kosztują sporo więcej jak 3 lata temu.

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2022 14:05:28 przez flops
5
[#14] Re: Sam460LE dostępna za dwa miesiące

@flops, post #13

Z takimi parametrami to jest żart, a nie komputer. Jaki w tym Widzisz rozwój Amigi?? Jakch byś użył argumentów by zachęcić kogoś do powrotu na Amiga w postaci Sam460? Czy to jest NG czy żart??
[#15] Re: Sam460LE dostępna za dwa miesiące
Już tyle razy było mówione "Amiga nie jest dla golasów". To jest prawda znana w zasadzie już co najmniej od 25 lat. Dlatego dziwi mnie fakt że przy każdej tego typu okazji golasy znowu robią z tego tytułu raban pod newsem. Ludzie jest przecież tyle starych maków na śmietniku, bierzcie i rozkoszujcie się, po co użalać się nad czymś czego i tak nigdy nie kupicie.
6
[#16] Re: Sam460LE dostępna za dwa miesiące

@MUFA-amigaone-pl, post #15

Bo przez takie naiwne podejście jak twoje ten komputer umiera. Niestety w twojej ironi jest prawda. Dzisiaj wolę starego maka ze śmietnika jak takie cudo... Zobacz czy na twojej drogiej amidze Disney+ pójdzie bo na maku że śmietnika tak... Niedługo fotografia płyty głównej od AmigiNG będzie miała takie same możliwości jak Sam lub X1000...
[#17] Re: Sam460LE dostępna za dwa miesiące

@WojoS, post #14

Żartem jest namawianiem kogoś do powrotu do Amigi :) To jest hobby. Czy NG, czy Amiga 1200. To jest nasze niszowe hobby. Wiadomo od wielu lat, że nic nie może się zbliżyć do mainstream z naszego podwórka.
4
[#18] Re: Sam460LE dostępna za dwa miesiące

@flops, post #17

Niestety Masz rację... Czasy się bezpowrotnie zmieniły. Gdzieś tam człowiek mimo wszystko widzi jakim sentymentem ludzie darzą ten komputer i ta nadzieja gdzieś się tliła w serduchu, że ktoś tą schedę rozsądnie ogarnie
[#19] Re: Sam460LE dostępna za dwa miesiące

@WojoS, post #16

Bo jak już Ci tu parę osob tłumaczyło to jest hobby. Każdy hobbysta wie że hobby kosztuje. Dodam że Amiga jest w sumie jednym z tańszych hobby. Kupuję się ją nie co dzień, a pewnie średnio raz na dekadę. Dodam też że hobbysta nie przelicza parametrów na pieniądze. Czy ktoś np. lametuje że jakiś stary Harley, co to żre paliwo jak smok i wyciąga tylko 150 KM/h jest cztery razy droższy od jakiegoś super ściagacza co wyciąga 330KM/h? Na koneic jeszcze dodam że jak już przeliczasz, to przeliczaj całościowo. Podam Ci przykład, właśnie w tym miesiącu moja X1000 będzie miała 11 urodziny. Raz że hobbystyczne sprzęty mają dłuższą żywotność niż jakiś tam pecet, więc ta kwota którą wtedy wydałem już mi się amortyzuje ileś lat. Dwa że gdybym mój komputer chciał teraz sprzedać (ale nie chcę), to nie wiem czy nie dostałbym za niego podobnej kwoty do tej, którą wydałem wówczas, no a ile dostałbyś za 11 letniego peceta - 100zł? SAM to może nie X1000, ale nie ma chyba wątpliwości że z czasem będzie tracić mniej na wartości niż dzisiejszy pecet za 4.5 klocka - bo to hobby a nie suche przeliczanie na parametry.
4
[#20] Re: Sam460LE dostępna za dwa miesiące

@MUFA-amigaone-pl, post #15

Hahaha, Mufa w najwyższej formie!
Nie powiem, na ten komentarz, w takiej formie czekałem.

Dżizas krajst, ileż, kurde bele, można...
1
[#21] Re: Sam460LE dostępna za dwa miesiące

@michalmarek77, post #20

Ja cie nie ignorowałem dotychczas, nie wiem jak to przyszło? Już nadrabiam zaległości, nie lubię spamerów.
2
[#22] Re: Sam460LE dostępna za dwa miesiące

@MUFA-amigaone-pl, post #19

Każdy inwestuje tak jak chce swój kapitał. Rozumiem to i szanuję. Stać mnie było na zakup X1000 (z bólem, ale bez kredytu) w czasie premiery, ale temat wydawał się już mocno naciągany. Argumenty, że AmigaNG jest opłacalniejsza od PC bo po 11-u latach ma większą wartość jest średnia, ale przynajmniej ma jakiś sens. Jest jakaś tam szansa, że sprzedać to można prawie w cenie nówki. Nie będę bronił tutaj peceta i jego użyteczności przez ten okres bo nie chcę pisać w kółko o tym samym. Życzę Ci wielu wspaniałych doznań na AmidzeNG jaka by nie była. Twierdzę mimo wszystko, że hobby dla Ciebie jest jednak suchym przelicznikiem na parametry skoro posiadasz X1000, a nie Sama. Pozdrawiam
[#23] Re: Sam460LE dostępna za dwa miesiące

@MUFA-amigaone-pl, post #15

Ludzie jest przecież tyle starych maków na śmietniku


Podaj adres tego śmietnika, chętnie zabiorę.
No chyba że to kolejne kłamstwo Amigowca, którego strasznie boli że nie ma portu AmigaOS 4.x na tanie Maki PPC

@WojoS

Zobacz czy na twojej drogiej amidze Disney+ pójdzie bo na maku że śmietnika tak...


Mowa o Makach PPC G4/G5, więc nie byłbym taki pewien ;)

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2022 17:39:05 przez karolb
[#24] Re: Sam460LE dostępna za dwa miesiące

@karolb, post #23

.

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2022 17:38:29 przez karolb
[#25] Re: Sam460LE dostępna za dwa miesiące

@karolb, post #23

Podaj adres tego śmietnika, chętnie zabiorę.
No chyba że to kolejne kłamstwo Amigowca, którego strasznie boli że nie ma portu AmigaOS 4.x na tanie Maki PPC


Mnie to nie boli co więcej nie wykluczam że taki port może się nawet kiedyś pojawi, ale nawet gdyby to i tak nie kupię.
1
[#26] Re: Sam460LE dostępna za dwa miesiące

@WojoS, post #22

Oczywiście że dla mnie się liczą parametry i oczywiście zgadzam się z jednym z przedmówców że zakup X5000 ma większy sens ekonomiczny. Natomiast nie zmienia to faktu że SAM jest najtańszą opcją by poznać to hobby (WinUAE nieliczę bo moim zdaniem ta ślamazarność bardziej zniechęca niż przyciąga). Ja też nie będę rozwijał tematu bo nie mam na to czasu. Po prostu hobby rządzi się swoimi prawami. Dla jednego zakup NG to jest wyrzucenie kasy w błoto, a np. dla mnie takim wyrzuceniem kasy jest zakup A500 Mini, bo przecież są lepsze darmowe emulatory. Tak samo zakup totalnie niergonomicznej myszki trumienki, są wszak lepsze i tańsze. No ale rozumiem że ktoś ma taki kaprys i tyle. Nie włażę więc z buciorami pod newsy o A500 Mini, tylko pozwalam cieszyć się ludziom swoim hobby.
1
[#27] Re: Sam460LE dostępna za dwa miesiące

@MUFA-amigaone-pl, post #25

Nawet port na laptopa?
[#28] Re: Sam460LE dostępna za dwa miesiące

@MUFA-amigaone-pl, post #25

Mnie to nie boli co więcej nie wykluczam że taki port może się nawet kiedyś pojawi, ale nawet gdyby to i tak nie kupię.

Mając X1000 musiałbyś kupić głośną suszarkę z G5 aby miało to jakikolwiek sens a i tak pewne rzeczy byłyby gorsze więc trochę bez sensu interes. Sam mam G5 Dual 2.7GHz i wyje to niesamowicie

Swoją drogą dobrze wiemy że nic takiego jak port AOS4 na MAC się nie pojawi ponieważ Hyperion jest bardzo mocno powiązane z A-Eon i A-Cube. Taki Sam460LE czy inny Tabor nie miałyby absolutnie żadnego sensu gdyby można było uruchomić AOS4 na Makach.

Dla samego systemu mogłoby to być jednak dość pozytywne bo zwiększyło by to bazę użytkowników. Maków jest dużo i są tanie. AmigaOS ma też dużo lepszą nazwę. MorphOS to się raczej kojarzy z jakąś dystrybucją Linuxa albo forkiem ReactOS-a
1
[#29] Re: Sam460LE dostępna za dwa miesiące

@flops, post #8

No właśnie, dlatego, że 060 z fpu do tfa daje pewnego rodzaju komfort tego, że (niemal) każdy soft jaki powstał pod 68k uda się uruchomić, tutaj mamy płytę której chyba największą zaletą jest fakt, że istnieje w ogole.
[#30] Re: Sam460LE dostępna za dwa miesiące

@michal_zukowski, post #1

Płyta jest dobra, to oba systemy są beznadziejne.
Tak ubogie systemy powinny hulać na takiej płycie.
Zróbcie rachunek sumienia mos i os4.
Po co w ogóle te systemy istnieją? Bo ja nie wiem.
Nigdy nie będą miały aktualnej przeglądarki, nigdy nie będą miały aktualnego systemu 3d.
Miały dać sensowny natwyny os 3.x klasycznym amigom. Nie dały, bo os4 poszedł w neoamigi i nie dokończył klasyka jak powinien.
Już spokojnie można je oba zaliczyć do neoretroamig.
Gonią na portach, wrapperach, subsystemach, webkitach. W momencie ich ukończenia można być pewien że będą nieaktualne.
Także zaraz się okaże, że żaden sprzęt czy to ze szrotu, czy fabrycznie nowy nie uciągnie czegośtam i trzeba będzie portować na kolejne wynalazki ( a tak się zaśmiewaliśmy z pogoni za megahercami )
Nie kupiłbym żadnej neoretro płyty, nawet za cenę strucli, w tym tej.
Natomiast za sprzęt do klasyka, to są żadne pieniądze.
Z pocałowaniem w rękę zapłaciłbym tyle albo i więcej za kartę procesorową jakości produktów phase5 z systemem 3.3 przepisanym w 100% natywnie na nią, z tym co wyszło systemowego na klasyka. Sterownikami, grafiką 3d, ahi, netem, sterownikami do kart zorro. Z całym podstawowym inwentarzem klasyka.
4
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem