[#61] Re: Usuwanie postow przez moderatora

@mailman, post #25

A co Twoim zdaniem powinniśmy jeszcze zrobić skoro do ludzi nie
dociera? Już chyba wyczerpaliśmy wszelkie środki tolerancji dla
chamstwa i buty niektórych osób.


Wszelkie flamy, offtopiki itp. giną prędzej czy później same. Ja widzę
sens walki jedynie z chamstwem. A chamstwo jest wtedy, gdy mamy do
czynienia z wyzywaniem kogoś, obrażaniem jego uczuć itp. Rozwiązaniem
jest dodanie przycisku "Przegiął" pod każdym postem. Jeśli ktoś czuje
się urażony, klika w guzior aby dać znać moderatorowi i wtedy to
moderator podejmuje decyzję, czy post był rzeczywiście obraźliwy. W
ten sposób admini nie muszą czytać wszystkiego. A jeśli nikt nie
zaraportował postu moderatorowi, nie musi być usuwany. Nawet, jeśli
był na przykład nie na temat. To powinno też zapobiec karaniu osób,
które wcale na to nie zasłużyły (żeby nie było wątpliwości, w tym
miejscu mam na myśli incydent sprzed przynajmniej kilku tygodni -
kwestii słuszności dzisiejszych banów nie będę oceniał).

Nie jestem zwolennikiem flamów. Ale uważam, że nawet one nie powinny
być zabronione. Tak jak jedni mają prawo pisać brednie, tak samo inni
mają prawo ich nie czytać. I sam tak zawszę robię. Dyskusja spada na
żenujący poziom lub schodzi na temat wałkowany setki razy - omijam
szerokim łukiem.

Z grubsza powiedziałem co o tym wszystkim sądzę. Wygląda na to, że ani
ja nie przekonam Ciebie do swoich racji, ani Ty mnie do swoich. Niech
i tak będzie. Bałagan się zrobił, ludzie już nawet politykować
zaczynają (brrr, to jest ostatnia rzecz, której bym sobie życzył na
PPA). Z mojej strony to będzie raczej na tyle. Pozdrawiam całą
społeczność PPA. :)

[#62] Re: Usuwanie postow przez moderatora

@Valwit, post #59

A dotarło do Ciebie, że opcja takiego banowania powstała "KILKA DNI TEMU"? Ile razy to jeszcze trzeba każdemu pisać?

[#63] Re: Usuwanie postow przez moderatora

@Lorak, post #6

Zgadzam sie z Toba, choc wyzwiska i obrazanie nie mialy tu miejsca.

Wszyscy po czesci mamy racje, a ja to widze tak:

Mamy kolejnego niujsa z bastionu "renderscreena". Pewna osoba zartobliwe/ironicznie skomentowala cale wydarzenie. Ja zaczalem z "naklejkowaniem" - poniewaz ilez mozna wytrzymywac? I w dosc specyficzny sposob przyznalem racje tej osobie. Trzeba pozartowac, aby nie zwariowac. Inna osoba w sposob kulturalny wyzwala mnie od analfabetow, a ja jej ironicznie odpisalem ze jest "poczciwa" i "betarycerska".

Wszystko odbylo sie kulturalnie, ale jednak troche w przenosni. Tak czy inaczy, problem jest troche bardziej zakorzeniony niz sie wydaje. ;)
[#64] Re: Usuwanie postow przez moderatora

@Phibrizzo, post #21

Ilu osobom wczesniej zostal skasowany post i nie poniesli zadnych konsekwencji?

Myslenie zupelnie nieobiektywne. Zastanow sie troche. Chcesz doprowadzic do tego co sie dzieje na portalu X?


Wnosze wniosek aby kazdej zarejestrownaje osobie zalozyc pewna pule upomnien lub kasowanych postow i po jej przekroczeniu dopiero wyciagac dalsze konsekwencje.

Myslenie zupelnie nieobiektywne. Potrzebny jest adwokat. Zaplacisz za adwokata albo znajdziesz jakiegos z urzedu? ;)
[#65] Re: Usuwanie postow przez moderatora

@Hellena, post #24

Helonko, misiu. Prosze cie... ;)
[#66] Re: Usuwanie postow przez moderatora

@SirLEO, post #62

dotarlo. pisales to juz raz. i co z tego? imo to nie usprawiedliwia tego co sie stalo. ale to jest wasza decyzja. mnie moze byc jedynie przykro.
[#67] Re: Usuwanie postow przez moderatora

@mailman, post #25

Chyba nie pamiętasz w takim razie tych banów.

Jesli chodzi o "amiga-pl" (nie "amiga_pl"), to ja dostalem bana. Oczywiscie caly czas mialem jeszcze liste na innym koncie, ale...to juz byl zmierzch swietnosci tej listy.

Oby PPA nie leglo jak stare ACP i umierajacy EXEC.
[#68] Re: Ciemna strona modka

@Kokos, post #38

choćby nie wiem jakie głupoty gadał.

Wiesz, pominelismy pewien fakt - konkurencja. A wlasciwie jej brak.

Kiedys PPA byl preznie rozwijajacym sie portalem. Oczywiscie dalej nim jest. Ale kiedys... Kazdy z Nas go reklamowal. Za czasow ACP i "dobrego" EXECa. Niestety teraz PPA staje sie monopolista. Mam nadzieje ze nie dojdzie do najgorszego. Ale takie sa zasady. Na glowie "panstwa", spoczywa wszystko. Takze presja i walka z systemem. Nie z ludzmi, ale z systemem i brakiem konkurencji. :(



Ostatnia modyfikacja: 21.06.07 02:32
[#69] Re: Usuwanie postow przez moderatora

@baderman, post #39

Pewnie teraz e*ecowcy cieszą się i zacierają ręce

Pewnie sie naraze, alez oczywiscie. Z amigafanem na czele i innymi zakonspirowanymi trolami. :(
[#70] Re: Usuwanie postow przez moderatora

@mailman, post #42

dlaczego doprowadzono do takiej sytuacji, że ze środka blokady byliśmy zmuszeni skorzystać?

Naraze sie pewnie kolejny raz:
Slowem kluczowym jest EXEC i jego poplecznicy, ktorzy chca doprowadzic do wasni i fermentu :(
[#71] Re: Usuwanie postow przez moderatora

@Andrzej Drozd, post #69

Ok, niech sie ciesza. Na ppa wszystko wroci do normy, a oni beda mogli dalej cieszyc sie ze u nich przeciez sie nikt nie kloci. Watpie ze Amigafan sie cieszy, skoro zapachnialo przypalonym miesem.

[#72] Re: Usuwanie postow przez moderatora

@SirLEO, post #45

Zrobić jeden dział na którym nie ma moda :D



Ostatnia modyfikacja: 21.06.07 07:45
[#73] Re: Usuwanie postow przez moderatora

@Andrzej Drozd, post #70

Przypomina mi to rozmowę z jednym gościem w pociągu Kraków-Gdynia.
Dowiedziałem się od niego, że wszelkie niepowodzenia Polski (gospodarki, przemysłu itd.) na arenie międzynarodowej jest spowodowane przez Żydów.
Wg niego Żydzi, których jest pełno wszędzie bojkotują Polskie produkty i ogólnie ją szykanują. Żydzi w rządach obcych krajów robią wszystko by Polskę zniszczyć.

Jestem ciekaw w jaki to sposób Exec robi ferment na PPA?
Włamuje się na konta innych użytkowników i szydzi z AOS4, żeby potem robić flamwary?
A może wpływa na umysły komentujących? W końcu na forum Execa jest jedna osoba, która propaguje OBE. Napewno to jakiś "szatanista", który odprawia czarne msze i kłuje szpilkami laleczki Voodoo (a może Radeon?) komentujących na PPA.

Bo nie powiesz mi chyba, że tylko Amigafan i KivMaster wszczynają wojenki. To nie ich post był pierwszy pod tamtą wiadomością.
[#74] Re: Usuwanie postow przez moderatora

@Jaszczur, post #73

Bo nie powiesz mi chyba, że tylko Amigafan i KivMaster wszczynają wojenki.

Nie tylko oni, ale pewne dzialania wymagaja duzo cierpliwosci.
Tak czy inaczej, ci panowie, pojawiaja sie w "najodpowiedniejszych" i juz przewidzianych miejscach. ;)
I z gory mozwmy przewidziec co bedzie tematem przewodnim.
[#75] Re: Usuwanie postow przez moderatora

@SirLEO, post #45

Taki fajny temat a mnie nie ma.

Ja ze swojej strony chciałem wyrazić serdeczne wyrazy uznania dla moderatora za jego nieustanny trud w utrzymywaniu porządku na portalu.
Jest to niewątpliwie ciężkie zadanie, ale rozumiem, że ucieczka do takich środków a nie innych była podyktowana niesubordynacją użytkowników, którzy teraz odwracając kota ogonem chcą to zwalić na moderatowa.
Może za sprawą nowo przyjętej polityki nastąpi odejście użytkowników od osobistych wycieczek czy niezrozumiałe na amigowym portalu szydzenie z Amigi i AmigaOS.
Czasami niektóre "trudne" zmiany trzeba przeprowadzać nawet przy nikłym poparciu społecznycznym.

Być może władza sędzia której należy się odpowiedni szacunek pokłony uciszająca niektóre osobniki cisza spowoduje, że na portalu zrobi się przyjemniej super OK! i znów będzie go można czytać relaksując się przy tym cafe

Korzystając z okazji chciałem uścisnąć wirtualną dłoń wirtualnemu użytkownikowi "moderator" handshake

Jak to mówią "Keep up the good work" ban

PS1: Ten post jest jak najbardziej na serio. niewinny

PS2: A dla tych co tak chcą zapamiętać tę datę to nie powinno być problemu bo było to w 13. rocznicę śmierci Jaya Minera (20.06.1994) [*]



Ostatnia modyfikacja: 21.06.07 12:59
[#76] Re: Usuwanie postow przez moderatora

@Andrzej Drozd, post #74

Czego się mnie czepiasz.
Przecież sam komentujesz w wiadomościach, które cię wogóle nie interesują - czyli na temat Amigi - i wszczynasz burdy głupawym gadaniem o naklejkach i tym że ci się nie chce czekać.
To nie czekaj! Ale daj ludziom, którzy w przeciwieństwie do ciebie cenią Amigę święty spokój od swoich komentarzy.

[#77] Re: Usuwanie postow przez moderatora

@amigafan, post #76

Odpowiadam na posta amigafana, ale i nie tylko, ostatnio mało się tutaj udzielam, gdyż rzadko widzę sens wypowiadania się, jednak teraz słów kilka:

1 - amigafan - mam do Ciebie serdeczną prośbę (na razie prośbę) o zmianę sygnaturki, gdyż jest prowokująca, szczególnie w miejscu o dużym skupieniu użytkowników systemu MorphOS. I mówię to jako osoba jak najbardziej związana z czerwonym obozem (w końcu to tłumaczenie i testowanie OS4 do czegoś mnie niby przypina), gdyż nawet mnie osobiście ta sygnatura w oczy kłuje i według mnie niejednokrotnie właśnie to plus uszczypliwe komentarze w tym tonie powodują ataki na Twoją osobę. Trochę spokojniejsze podejście do tematu i zauważenie ludzi, a nie kawałków krzemu jakie mają na biurku naprawdę pomoże wszystkim.

2 - Andrzej Drozd - jednostka jednak niereformowalna, której rulezizm i niestety niejednokrotnie powoduje wprowadzanie innych czytelników w błąd odnośnie systemu, którego na oczy nie widział. Wstrzymuję się z dalszym komentowaniem tego osobnika, gdyż szkoda na to i nerwów i klawiatury...

3 - fei - (...autocenzura...)

4 - kiv_master - podobnie jak amigafan radziłbym troszkę bardziej spojrzeć na ludzi, a nie na kawałek krzemu, jak widać ja - osoba związana z rozwojem OS4 w sposób czynny, potrafię rozmawiać z "niebieskimi" i nie przeszkadza mnie wcale to, że używają innego systemu, bo to nie to jest najważniejsze...

5 - moderacja - zło, ale jak widać zło konieczne, gdyż wielu użytkowników niestety pomimo próśb i gróźb sięgało po coraz to niższe pokłady kału w szambie, aby tylko cisnąć cokolwiek w przeciwnika i niestety ignorowało to, że tym swoim zaślepieniem, ignorancją i w zasadzie buractwem mogą doprowadzić do zamknięcia portalu tematycznego, któremu ludzie poświęcili kilka lat swojego życia, masę czasu, masę pracy... Dla niektórych to jest tylko miejsce, gdzie można sobie pokrzyczeć bezkarnie na innych, pociskać odchodami i pokazać jakim to się jest "masta" (bez aluzji do niczyjej ksywki)...

Ogólnie gdyby ludzie tutaj zgromadzeni potrafili spojrzeć na swoje zachowanie i czasami po prostu zdać sobie sprawę, że to co robią jest okazywaniem braku szacunku dla rozmówcy, dla pracy wielu osób, sposobem swojego zachowania w zasadzie wystawiają tylko sobie świadectwo, może nie potrzebny byłby żaden moderator i żadne pilnowanie, ale zawsze w stadzie "owiec" znajdzie się kilka "baranów" które zaczną ryczeć głośniej i bez potrzeby byle tylko zwrócić na siebie uwagę. I to tylko im możecie dziękować za taki a nie inny obrót sprawy.

Również ciągłe wpisywanie się osób w komentarzach pod wiadomościami, które w żaden sposób ich nie interesują, a próbują tylko wywołać konflikt, no cóż, jednych to może i bawi, ale już wielu zniechęciło... Niektórych na tyle skutecznie, że wielce prawdopodobnie, iż OS4 jest ostatnim tłumaczeniem w moim wykonaniu dla tej pseudospołeczności, gdyż teraz już inaczej tego określić nie potrafię. Wolę spacer nad jezioro niż robić coś dla ludzi, którzy to tylko oplują i będą pisać wszędzie, że im to nawet potrzebne nie jest. Musiałbym być debilem aby na siłę ludzi zmuszać do korzystania z mojej pracy...

To chyba tyle moich skromnych przemyśleń.
[#78] Re: Usuwanie postow przez moderatora

@amigafan, post #75

Podobnie jak i Mandi sugeruję Ci amigafanie byś zmienił sygnaturkę (na mniej prowokującą, chyba że chcesz utrwalić w ten sposób swój wizerunek, ale to byłoby troche smutne...). Kiedyś już dwa razy o tym pisałem, ale wtedy mnie zignorowałeś (mam wrażenie, że w ogóle ignorujesz moje komentarze).
Druga sprawa - nie wiem po co się "przymilasz" do moderatora, bo przecież tak samo jak inni możesz wypracować sobie bana swoim zachowaniem ;)

[#79] Re: Usuwanie postow przez moderatora

@grxmrx, post #78

Ależ nie ignoruję Twoich postów i rozpatrzę zmianę sygnaturki.
Nie przymilam się - chciałem zaznaczyć swoje poparcie i szacunek dla instytucji moderatora pilnującej portalowego porządku pokłony policjant

[#80] Re: Usuwanie postow przez moderatora

@Torn, post #29

bo nie widzę punktu, który został wyczerpany przez tamten post.

17. Porządku na forum pilnują administratorzy portalu oraz instytucja moderatora. Decyzje ustanowione przez użytkownika "moderator" są ostateczne i nie podlegają dyskusjom.

Zostaliśmy ostrzeżeni przez moderatora, że będą bany za dalsze posty nie związane z wiadomością. 15 min. później Eith pobił chyba rekord świata w dziedzinie bycia zbanowanym (ban po 3-cim komentarzu OK ). Trochę się chłopina naciął, być może nawet nie przeczytał tego ostrzeżenia, bo nie widzę, żeby odpowiadał na jakiś post. Być może klepnął na wiadomość, zobaczył "rzeźnię" w pierwszych komentach i zareagował jak zareagował - pech chciał, że przez przypadek podpadł moderatorowi. Stąd wniosek dla troli - czytajmy wątki do końca, zanim zatrolujemy - tak profilaktycznie...



Ostatnia modyfikacja: 21.06.07 17:52
[#81] Re: Usuwanie postow przez moderatora

@amigafan, post #79

Eeee??

Tak sobie czytam maile jakie dostaje, co piąte zdanie to ~"amigafan zmień sygnaturkę".. Tak sobie myślę ~"łomatko, czyżby napisał coś w stylu 'twoja matka zjada meble'?"... A tu tylko:

Pegasos - prawie jak Amiga. "PRAWIE" robi wielką różnicę!

Nie przesadzacie, Panowie? To naprawdę Was tak kłuje w oczy czy już naprawdę nie ma czego się czepiać?

[#82] Re: Usuwanie postow przez moderatora

@Kokos, post #81

Kokos, po części przyznam Ci rację...
To jest własne stwierdzenie amigafana, i jak się wam nie podoba, to nie musicie na nie patrzeć
[#83] kraszman #24

@DanielJ., post #82



Nowy Kraszman! Jak zwykle na czasie. :] Może nawet dla rozładowania napięcia. :]

http://alpine.ovh.org/kraszman/

[#84] Re: Usuwanie postow przez moderatora

@DanielJ., post #82

To tylko niewina parafraza reklamy telewizyjnej pewnego piwa.
Były w niej pokazywane różne rzeczy z dopiskiem "Prawie jak..."
Zachęcam do odwiedzenia linku bo doskonale wyjaśnia on co znaczy użyte "Prawie jak... Prawie robi wielką różnicę" Stwierdzenie to doskonale też pasuje do naszej sytuacji, gdyż jak w reklamie podkreśla różnicę między rzeczą Markową a jej namiastką.



Ostatnia modyfikacja: 21.06.07 19:24
[#85] Re: kraszman #24

@Kokos, post #83

Wypowiedź nie-tematyczna: Heh, fajny ten "Kraszman", autora komiksu proszę, aby następny odcinek był ze mną w roli głównej... :P (a niby dlaczego? jestem najmłodszym? użytkownikiem forum PPA, i jakieś profity :D Mi się należą z tego tytułu.
Kurde, cały ten temat zaraz się stanie offtopik...
amigafan, oczywiście że pamiętamy.



Ostatnia modyfikacja: 21.06.07 19:19
[#86] Re: kraszman #24

@DanielJ., post #85

Nikt nie wie kto jest autorem ;).

[#87] Re: kraszman #24

@Malin, post #86

Wykazałbyś się inteligencją i odrobiną inicjatywy i wymyślił coś nowego i oryginalnego a nie tylko bezmyślnie kopiował (dodam nieskromnie wyjątkowo udane i błyskotliwe) cudze pomysły.
Zachęcam do wysiłku umysłowego i inwencji - chyba że to za wiele jak dla ciebie.

Pomijając to, że moja sygnaturka jest zgodna z prawdą i z duchem powiedzenia "Prawie jak..." ukazującego różnicę między rzeczami markowymi a resztą, a twoja nie ponieważ AmigaOne jest Amigą i pisze się ją z wielkiej litery.



Ostatnia modyfikacja: 21.06.07 19:34
[#88] Re: Usuwanie postow przez moderatora

@APC74, post #80

Wszystko się zgadza, dyskutować już chyba nie ma o czym, więc tylko
tytułem wyjaśnienia dodam, że nie o ten post mi chodziło.
[#89] Re: kraszman #24

@amigafan, post #87

Skoro ktoś może mieć w sygnaturce kłamstwa, a ja nie mogę mieć prawdy to proszę o usunięcie mojego konta z tego portalu.



Ostatnia modyfikacja: 21.06.07 19:38
[#90] Re: kraszman #24

@amigafan, post #87

Czyżby paradoks kłamcy?
Teraz pewnie każda "owca" będzie sobie ustawiać sygnaturki z "Prawie jak..."
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem