[#31] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@Yatterman, post #24

Więc co proponujecie? Jestem otwarty na propozycje.

Sytuacja Amigi w dzisiejszych czasach nie jest za ciekawa. Sprzęt jak i oprogramowanie pozostawia wiele do życzenia co nikogo już chyba nie dziwi od czasu upadku c=. Potrzeba dobrego pomysłu, szybkiej realizacji no i worka kasy. Mimo, że na rynku jest masa firm komputerowych to żadna poważna firma nie chce mieć nic wspólnego z Ami z której nie ma zysku tylko same problemy.
Zmienić obecną sytuację Amigi można chyba tylko w 1 sposób zacząć od dobrej REKLAMY czego nie potrafiło commodore potem będzie już z górki. Możesz spróbować bo gorzej być nie może.
Reklamować Amigę można na wiele sposobów:
1. Jak jesteś dobrym programistą to możesz napisać małego wirusa pod windowsa i wpuścić w neta. Użytkownikowi windowsa będzie się pojawiało co godzinę logo Amigi i napis: Zmień komputer Amiga jest najlepsza:)
2. Jak jesteś dobrym sportowcem to możesz na zawody zakładać koszulkę z napisem Amiga i mówić innym, że Ciebie sponsoruje:)
3. Jak jesteś ambitny to możesz zasypać youtube filmami przedstawiającymi najlepsze cechy systemu operacyjnego Amigi wykorzystując do tego najpopularniejsze słowa kluczowe użyte do wyszukiwania filmów :)
4. Jak jesteś naprawdę cierpliwy to pisz dziennie maile do różnych firm komputerowych zajmujących się oprogramowaniem.
Pytaj się o źródełka a jak nie będą chcieli dać za free to za ile opchną. O kasę się nie bój zrobimy ściepkę tylko dobrze się targuj :)
Jak będą potrzebowali sprzętu to na pewno paru Amigowców się zgodzi i użyczy swoje Amisie.
Szczęście też Ci się przyda i niech Amiga dostanie skrzydeł :D
[#32] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@Leon, post #31

Heh, dobry kawał ;) napisać wirusa , a ja też trochę potrolluje ;)


Zmienić obecną sytuację Amigi można chyba tylko w 1 sposób zacząć od dobrej REKLAMY (..)

Reklama reklamą ale nie samą reklamą produkt żyje. Przecież prawdę mówiąc Amiga, poza zastosowaniem czysto hobbystycznym, nie nadaje się do niczego.
Uczeń liceum/technikum jej nie kupi bo nie ma gier , "łorda i ofisa" , student jej nie kupi bo nie ma gier i "łorda i ofisa" , właściciel firmy jej nie kupi bo... nie ma "łorda i ofisa" , o porządnej przeglądarce stron www, czy o możliwości wypalenia płyty DVD/DVD9 nie wspomnę. Owszem można powiedzieć że zawsze jest linux. Niby racja, ale inux to nie AmigaOS, do linuxa wystarczy kupić pierwszego tańszego pece a nie super drogą amigę .

Pozatym technicznie KAŻDE amigowe rozwiązanie jest zacofane i to bardzo.
Popatrzmy sobie na najsilniejszą obecnie amige/pega - procesor 1 GHz, najmocniejsza grafika to przedpotopowy radeon 8500, 256-512 MB RAM i do wyboru mamy albo wolne ddr 266 albo jeszcze wolniejsze sdram 133 mhz . Taka konfiguracja będzie miała prawdopodobnie problem z poprawnym wyświetleniem filmu HD w rozdzielczości 1080 czy nawet 720 (kodek H.264 ostatnio coraz częściej spotykany) takich problemów będzie coraz więcej.

Amidze nie tyle potrzebny jest drogi i wolny sprzęt co oderwanie się od architektury PPC i przesiadka na x86. Wiem wiem, zaraz ktoś powie że się nie da że "indiany" , że miliard płyt które się nie oprogramuje itd. A kto powiedział że muszą być wszystkie . Robimy system, piszemy sterowniki na dwie - trzy najpopularniejsze obecnie płyty i problem z głowy. Potem w miare upływu czasu, dopisuje sie sterowniki do kolejnych modeli płyt i kart graficznych. No ale to tylko moje czcze gadanie, wiadomo że nic z tego nie wyjdzie.

Pozatym Amiga już na zawsze pozostanie maszyną hobbystyczną, dla bardzo wąskiego grona jej użytkowników. Nie liczyłbym że nagle Amiga przejmie władze nad światem komputerowym, jest tych kilka tysięcy użytkowników na całym świeciei tak już pozostanie :)

I tyle mojego trollowania ;)

[#33] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@Olo, post #32

Robimy system, piszemy sterowniki na dwie - trzy najpopularniejsze obecnie płyty i problem z głowy.

Z zasobami jakie ma teraz amiga, to zanim by skończono, owe płyty były by pewnie dostępne już tylko z drugiej ręki na aukcjach internetowych. Podobnie z grafiką, czy muzyką.

[#34] Re: Kiedy w końcu pojawi się nowy sprzęt?

@Olo, post #32

> czy o możliwości wypalenia płyty DVD/DVD9 nie wspomnę.

http://nt.interia.pl/wiadomosc_dnia/news/amiga-dvdrtools,439328

[#35] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@DRACOX, post #30

Marto Tennis, Mario Kart, Mario Tetris i Mario Mario... Ileż można? Jestem dorosły, nie mam ochoty biegać wąsatym hydraulikiem i strzelać do podskakujących muchomorków. Kontroler Wii to też nie taka znowu rewolucja jak się wydaje. W teorii i na filmikach wygląda świetnie, ale graliście osobiście? Wii Sports jest dobre na imprezę, ale w solo nudzi się po pół godzinie. Wii Play jest żenująco niegrywalne... Natomiast spróbujcie sobie zagrać w CoD czy NFS za pomocą Wiimote. Po pół godzinie odpadną wam ręce :). Oczywiście można podłączyć normalny kontroler (jak się go dokupi). Jak dla mnie, Wii jest stanowczo za drogie jak na swoje możliwości. Grafika jest fatalna, dźwięk plastikowy... Nie, dzięki.
[#36] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@Fei, post #35

kolejny stereotypowy polski gracz ...ile mozna ,a mozna radze spojrzec na rankingi gry od nintendo to najwyzej oceniane gry ever (srednia ocen z roznych serwisow),gadanie o odpadaniu rak po pol godziny to kolejny stereotyp....polska takimi stereotypami stoi , jestesmy jednym z nielicznych miejsc na swiecie gdzie konsole sony sprzedaja sie lepiej niz konsole nintendo czy microsoftu ,ot taka ciekawostka przyrodnicza.

co do gier fpp na wii .widac jestes nie w temacie : MP3:c - wg recenzji najlepsze sterowanie w grach fpp jakie moze byc ,MOH:H2 - to samo ..czyli jednak nie jest tak zle jak opisujesz
[#37] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@ender, post #1

przecietnemu uzytkownikowi, to czego szuka używając komputera w codziennym życiu, pracy, nauce etc.

Przeciętny użytkownik obecnie nie szuka. Kupuje peceta w sklepie z pralkami, takiego samego, jakiego ma sąsiad, i używa. Jest to teraz czymś tak oczywistym, jak kupno wiadra w ogrodniczym, więc nikomu nawet do głowy nie przyjdzie zastanawiać się nad alternatywami.
[#38] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@DRACOX, post #36

DRACOX napisał(a):

> kolejny stereotypowy polski gracz ...ile mozna ,a mozna radze
> spojrzec na rankingi gry od nintendo to najwyzej oceniane gry
> ever (srednia ocen z roznych serwisow)

Nie obchodzą mnie rankingi, recenzje i co na ten temat sądzą inni.

> gadanie o odpadaniu rak
> po pol godziny to kolejny stereotyp

Radzę ci samemu spróbować, zamiast używać w niewłaściwy sposób słów, których znaczenia nie do końca jesteś pewny.

> ....polska takimi
> stereotypami stoi , jestesmy jednym z nielicznych miejsc na
> swiecie gdzie konsole sony sprzedaja sie lepiej niz konsole
> nintendo czy microsoftu ,ot taka ciekawostka przyrodnicza.

Widocznie Polacy nie gustują w wąsatych hydraulikach

> co do gier fpp na wii .widac jestes nie w temacie : MP3:c - wg
> recenzji najlepsze sterowanie w grach fpp jakie moze byc
> ,MOH:H2 - to samo ..czyli jednak nie jest tak zle jak opisujesz

Według mojej recenzji, Wii widziałeś z daleka i na obrazkach
[#39] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@Fei, post #38

No to widzę daleko żeśmy odeszli od oryginalnego wątku ;)
Prawda jak zwykle leży po środku. zwykły kontroler nie daje tyle swobody i możliwości co wiimote, ale znowu trzymanie łapki w powietrzu przez dłuższy czas jest męczące. No kurde, dziwne że machając prawdziwą rakietą albo mieczem by się człowiek nie męczył ^^

Ale wracając do amigi - moim zdaniem x86 to troszkę dziwny pomysł, ja rozumiem, 64bit, wielordzeniowość, dostępność i przystępność...ale! Co by ten x86 miał napędzać? Bo o ile się orientuję ANI AOS ani MOS na x86 nie pracują. Jest sporo rozwiązań PPC embedded i mimo niezbyt wielkiej dostępności moim zdaniem na nich się trzeba oprzeć. Prgramiści amigowi już przyzwyczaili się do architektury ppc, a emulacja ppc przez x86-64 to raczej bezsens.
[#40] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@Olo, post #13

Dokladnie. Zamiast robic nowe Amigi lepiej jakos sensownie zajac sie Amithlonem. Ten projekt jest naprawdę swietny.

[#41] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@Lorak, post #40

Amithlon to przestarzały, zwiechliwy OS3.x. Jak długo jeszcze? ;)

[#42] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@abcdef, post #39

Co by ten x86 miał napędzać? Bo o ile się orientuję ANI AOS ani MOS na x86 nie pracują

No nie pacują, ale dobrze by było jakby pracowały :)

sporo rozwiązań PPC embedded i mimo niezbyt wielkiej dostępności moim zdaniem na nich się trzeba oprzeć

Można, tylko po co . Po co przepłacać za nienajnowszy i nienajszybszy sprzęt w imię idei bo PPC , bezsensu. Dobrym przykładem jest tu amithlon, pc który złożyłem kosztował mnie ok 100 zł, amiga klasyczna pewnie kosztowałaby ok 1000 zł lub więcej, a na pewno nie miałbym takiej prędkości jaka oferuje amithlon. Dlatego uważam że AmigaOS powinien zostac przepisany na x86, bo po prostu sprzęt jest tańszy i zdecydowane szybszy -> kolejny przykład SAMANTHA i pierwszy lepszy PC za 800 zł, AmigaOS x86 odpalony na takim pece byłby nieporównywalnie szybszy od takiego samego systemu odpalonego na SAMANTHA.

[#43] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@abcdef, post #39

abcdef napisał(a):

> Prgramiści amigowi już
> przyzwyczaili się do architektury ppc,

Rozwin temat prosze. W jaki sposob sie przyzwyczaili do PPC? Krashan programuje AltiVec-a ale to jest jeden z nielicznych wyjatkow. A reszta? Programuja dalej w assemblerze, w dzisiejszych czasach? ;)

Nie badz smieszny. Nawet tak niskopoziomowe jezyki jak C (hihi) sa od tego, zeby nie byc tak na sztywno przywiazanym do danej architektury.

[#44] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@szuler, post #43

No nie mów. Czasem trzeba zwracać uwagę na kwestie wynikające ze specyfiki sprzętu, jak chociażby kolejność bajtów w strukturach (endiany). A że tego dużo nie ma, i zwykle się to załatwia uniwersalnymi makrami, to już inna sprawa. ;)

[#45] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@Lorak, post #40

Gdyby 7 lat temu sie wszyscy wzieli za AROSa lub cos w tym kierunku, dzis mielibysmy multum sprzetu i system do klikania.

[#46] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@_arti, post #45

Wzięli się - Amithlon miał być tą świetlaną przyszłością. Miał być wysyp programów łączących kod 68k i x86 oraz niewiadomocojeszcze. Tym czasem został starzejący się, nierozwijany emulator, na którym niektórzy ćwiczą wciąż tę samą kolekcję oprogramowania z Classica.

A więc jest tak, jak zawsze twierdziłem - Amiga miała i miałaby dalej sens jako platforma sprzętowa z dodatkiem w postaci systemu. Sam system oferuje zbyt mało, aby zainteresować kogokolwiek, poza grupką nostalgików. Kiedyś przynajmniej istniało na niego unikalne oprogramowanie, a teraz?
[#47] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@Daclaw, post #46

Akurat Amithlon (a raczej jego następca Umilator) nie upadł z powodu jakiś błędów projektanckich czy braku zainteresowania. Jak zwykle w grę weszły problemy prawne, osobiste animozje i... Amiga inc.
[#48] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@ppill, post #47

Tym nie mniej, kiedy jeszcze funkcjonował, nie spowodował cudów na kiju, jakich się po nim spodziewano.
[#49] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@Daclaw, post #46

teraz jest mos i os4 więc czemu marudzisz

[#50] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@Daclaw, post #48

Spodziewano się po nim przede wszystkim prędkości, i w miarę możliwości bezproblemowego uruchamiania na ówczesnych pecetach - i to akurat dał.

[#51] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@Daclaw, post #46

Daclaw napisał:
A więc jest tak, jak zawsze twierdziłem - Amiga miała i miałaby dalej sens jako platforma sprzętowa z dodatkiem w postaci systemu. Sam system oferuje zbyt mało, aby zainteresować kogokolwiek, poza grupką nostalgików.

Czyli platforma sprzętowa w sensie konsola do gier ?
Większość pomykała by sobie w gierki, a my pracowalibyśmy na AmigaOS ?

[#52] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@Yatterman, post #51

Czyli MOS na PS3. Moze mosteam przepisałby system na PS3, po dogadaniu się z Sony. Moim zdaniem to nie jest pozbawione sensu, jeżeli Sony dopuszcza istnienie Linuxa na PS3, to dlaczego nie MOSa.
[#53] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@szuler, post #43

>
Nie badz smieszny. Nawet tak niskopoziomowe jezyki jak C (hihi) sa od tego, zeby nie byc tak na sztywno przywiazanym do danej architektury.<
To może sprecyzuję to inaczej, obecnie lista obsługiwanego przez AOS i MOS sprzętu jest dość krótka w porównaniu z listą chipsetów pod AM2 czy LGA775. Uważasz, że przekompilowanie źródeł by wystarczyło? Inna sprawa...co na takiej amidze x86 byś mógł zrobić? Może jakaś wishlista? Bo ja tak myślę, że byłby to beznadziejny pomysł...taki AROS x86 z wbudowanym w system aros-uae dla starszego softu. Oprócz zawrotnej szybkości z której praktycznie byś nie korzystał nie otrzymałbyś nic więcej
[#54] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@Daclaw, post #46

Kiedyś przynajmniej istniało na niego unikalne oprogramowanie, a teraz?

Teraz mamy unikatowy brak oprogramowania.
Ale jestem tym tematem smiertelnie znudzony, he he he.
To chyba przedswiateczne zmeczenie :P
[#55] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@Daclaw, post #46

Niestety, łączenie kodu x86 i 68K to podobna ekwilibrystyka jak przy
powerupach...

[#56] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@abcdef, post #53

Zobacz sobie listę QNX-a to dopiero jest porażka, a system do tanich
nie należy....

[#57] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@Kaczus, post #56

Właśnie sprawdzałem coś na alledrogo
http://allegro.pl/item280452561_idealny_prezent_amigaos_w_twoim_pececie_sprawdz.html
mueh, widocznie jednak jest już cos zgodnego z AOS3.1 na x86 :P Tylko jak to się ma do amigowych gier czy programów :)
[#58] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@abcdef, post #57

abcdef napisał(a):

> Właśnie sprawdzałem coś na alledrogo

Aaaa, zanczy o AROS-ie jeszcze nie slyszales, tak? ;) Upsik ;)

[#59] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@szuler, post #58

Człowieku, skąd takie wnioski wysnuwasz to ja nie wiem. Oczywiście że słyszałem, a nawet gdybym nie słyszał to bym widział odwiedzając regularnie PPA (w końcu było info o bounty aros dla 64bitowej platformy x86 nie?)
Teraz powiedz mi czy mi na tym arosie pójdzie amigowy Mortal Kombat 2 - bez emulacji, na monitorze SVGA.
[#60] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@abcdef, post #59

abcdef napisał(a):

> Człowieku, skąd takie wnioski wysnuwasz to ja nie wiem.

Tak jakos ;)

> (w końcu było info o bounty
> aros dla 64bitowej platformy x86 nie?)

Nie wiem, nie czytuje PPA az tak regularnie ;)

> Teraz powiedz mi czy mi na tym arosie pójdzie amigowy Mortal
> Kombat 2 - bez emulacji, na monitorze SVGA.

AROS to nie emulator. Mortal Kombat 2 mozesz sobie uruchomic na UAE. A tak swoja droga to twoje zdanie jest wewnetrznie sprzeczne. Amigowy Mortal Kombat 2 to gra napisana pod AmigaOS dzialajacy na procesorze m68k. Ta gra nie moze dzialac "bez emulacji" na jakimkolwiek innym procesorze niz m68k.

PS. A pod AmigaOS da sie MKII odpalic na monitorze SVGA?



Ostatnia modyfikacja: 10.12.07 20:54
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem