[#121] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@GumBoy, post #118

Na windowsa jest "miliard pińscet sto dziwińcset" gier ;) a na linuxa nie ma ;)

Pozatym nie chodzi tu o braki w oprogramowaniu, tylko o sam system. Swego czasu miałem płyte Asrock 939Dual-VSTA, była (i w sumie dalej jest) to bardzo dobra płyta, jej zaletą było to że miała zarówno AGPx8 jak i PCIe x16, więc nie było "bólu" przy przejściu z AGP na PCIe. Linux oczywiście nie wystartował i nie miało znaczenia czy karta siedziała w AGP czy w PCIe, nie działał i już. Windows tego problemu nie miał, ba nawet zmiana karty (r9000pro AGP na gf 6600 na PCIe) mu nie przeszkodziła, wystarczyło tylko odinstalować stery ATi i wgrać sterowniki nVidii. I właśnie tego typu są problemy z linuxem, ZAWSZE czegoś nie ma. A jedyną odpowiedzią linuxofcy jest - trzeba tylko skompilować nowe jądro i coś tam wklepać i już będzie ok. a wogóle to

! die LINUX

[#122] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@Olo, post #121

na konsolach jest tekken 5 virtua fighter 5, halo 3,burnouty,PGR,Gran Turismo ridge racer,acecombat ,streetfighter 3,supermario galaxy i "piec miliardow" innych gier ..o czym to swiadczy? D widzisz niesamowite .. odbijajac pileczke zwykly xp nie potrafi wystartowac na wiekszosci dzisiejszych plyt glownych bo nie rozpoznaje ani sata ani chipsetu ,o reszczcie elementow nie wspominajac , windowsowcy powiedza trzeba sciaganac takie sterowniki, ,takie pacze ,sacalic to z plyta ionstalacyjna, upgardowac bios ,to wklepac tu ,to odinstalowac, to zainstalowac ,to zmienic w rejestrze i modlic sie zeby nie wybuchlo :)


widzisz sytuacja z mojej strony wyglada tak samo, tyle ze ja jakos kupujac ostatnio nowy sprzet nie trafilem jeszcze na zaden ktory by nie dzialal ..odrazu w linuxie...a ile rzecz niema sterownikow pod xp juz?a ile jeszcze niema driverow pod viste? karty audio creative, ktore pod wista nie wykorzystuja swoich bajerow i dzialaja niczym zitegrowany kodek ac97? laserjety i inne atarmentowki na usb od hp,cannona ,epsona,spora czesc skanerow, kamer usb , o kartach tv ,czy kartach wifi intela ktore pod vista nie potrafia sie przylaczyc do AP chronionego jakim kolwiek typem szyfrowania. a moze to ze jezeli wfii sie wlaczy na wiscie w ogole to wykrywa 2-3 sieci a na linuxie czy xp wykrywa ich na tym samym pc ok 9?.



Ostatnia modyfikacja: 30.12.07 11:29



Ostatnia modyfikacja: 30.12.07 11:35
[#123] Re: Kiedy w końcu pojawi się nowy sprzęt?

@GumBoy, post #118

Tylko zacznijcie się licytować oprogramowaniem pod danego OSa


Jezeli chodzi o muzyke (studio), to rządzi XP. Mozna tez uzywac starszych Win, ale sa mniej wydajne.

Vista natomiast jeszcze aktualnie odpada z powodu braku wersji softu, chociaz czesc dziala i "chyba" juz zaczynaja sie jakies tam konwersje (?). Linux tez sie za bardzo nie nadaje - powod blahy, brak oprogramowania (chociaz cos tam w sladowych ilosciach jest).


Oprocz XP,do muzyki nadaje sie takze MacOS PPC, a jak jest z MacOSem x86, nie wiem, jezeli chodzi o muzyke, to malo czytalem o nowych pecetach z Apple ;)



Ostatnia modyfikacja: 30.12.07 11:34
[#124] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@DRACOX, post #122

na konsolach

Oj, tez marudzisz ;)
My tu mowimy o grach za 20 zl lub freewarach sciagnietych z netu (pelno jest takich gier i to dobrej jakosci), a nie o konsolowych plytach za 150-300zl :P
[#125] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@DRACOX, post #122

odbijajac pileczke zwykly xp nie potrafi wystartowac na wiekszosci dzisiejszych plyt glownych bo nie rozpoznaje ani sata ani chipsetu ,o reszczcie elementow nie wspominajac

Iiiii... kula w płot :) XP to stary system i już, ty chyba też nie instalujesz na nowym komputerze 7 letniego Linuxa a przecież tyle lat ma win xp. To że ktoś jest masochistą i chce trupa instalować na nowym sprzęcie to jego sprawa. Równie dobrze można powiedzieć że windows to badziew bo przecież windows 95 nie działa na nowym sprzęcie. Też mi argument przedstawiłeś :)

a ile jeszcze niema driverow pod viste? karty audio creative, ktore pod wista nie wykorzystuja swoich bajerow

Hmm... pod Vistą miałem SB Audigy a teraz mam SB X-Fi i jakoś nie widze problemów ze sterownikiem, a to że Creative daje dupy i przez ponad rok czasu nie potrafi napisać porządnego sterownika do kart to raczej nie wina systemu :) . A do tej złej Visty mam nawet sterownik do mojej starej myszki A4Tech Office 8k, drukarka HP DJ 920c też działa, ba nawet mój starusienki Pendrive Sony 32 MB jest rozpoznawany w Vista ;)

Co by nie pisać, każdy system ma swoje wady i zalety, nie ma systemu idealnego . Ja po swoich bojach z linuxem zraziłem się do tego systemu na dłuuugie lata ( a bawiłem się wieloma dystrybucjami, różne wersje mandrivy, gentoo, ubuntu , debiany i inne cuda). Po prostu zawsze mi coś nie działało i ZAWSZE był problem ze znalezieniem sterowników pod linuxa.

[#126] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@Olo, post #107

Sorry ale Linux nie jest dla debili. Jezeli ktos nie ma pojecia o komputerze niech instaluje Windows.

[#127] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@Olo, post #125

Iiiii... kula w płot usmiech XP to stary system i już, ty chyba też nie instalujesz na nowym komputerze 7 letniego Linuxa a przecież tyle lat ma win xp. To że ktoś jest masochistą i chce trupa instalować na nowym sprzęcie to jego sprawa. Równie dobrze można powiedzieć że windows to badziew bo przecież windows 95 nie działa na nowym sprzęcie. Też mi argument przedstawiłeś usmiech


Możesz poprzeć swoje wyssane z palca teorie? ;) Bo ja jakoś czytam, że ludzie chcą mieć windows xp a nie viste na nowych kompach ;)
Polecam poczytać:

http://www.idg.pl/news/134900.html
http://komputery.idg.pl/news/109508.html
http://nt.interia.pl/news/powrot-do-windows-xp,948489
http://www.egospodarka.pl/24953,Downgrade-z-Windows-Vista-do-XP-mozliwy,1,14,1.html

Wycięty cytacik:
Firmy zajmujące się sprzedażą komputerów argumentują swoją decyzję faktem, że klienci często nie radzą sobie z nowym systemem. chcąc powrócić do wcześniejszej wersji. Dodatkowo sama Vista jest tutaj problemem - system nadal ma problemy z obsługą niektórych aplikacji i urządzeń. Konsumentom się to nie podoba.

Jak na 'trupa' XP jest zaskakująco żywotny - do tego stopnia, że ma przedłużony okres supportu ;)

[#128] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@Olo, post #125

No to ja przypominam - moja drukarka HP LaserJet 1010 nie ma wciąż sterownika pod Vistę :)
Oczywiście można napisać, że @#$$% HP nie napisał tego sterownika... ale co mnie to obchodzi kto za to odpowiada? Faktem jest, że w chwili obecnej istnieje spora gama sprzętu i softu mającego problemy z Vistą (LJ 1010 to nie jest stary sprzęt)... a kto doświadcza tych problemów - użytkownik.
OK - do gier na PC - tylko Windows (dlatego kupiłem Vistę - jakoś nie spodziewam się edycji Wiedźmina pod Linuksa), ale do pracy, czy np. sieciowania, nawet dla zupełnie zielonego użytkownika Linux nadaje się całkowicie. Te opowieści o trudności z używaniem linuksa mają rodowód zapewne co najmniej 12 letni... wtedy konsolowy Linux był trudniejszy w obsłudze od super nowości Win95 szalejącej na wypasionym Pentium 90 MHz
Zresztą jestem rozczarowany interfejsem Aero... po wymaganiach spodziewałem się niewiadomo czego, podczas gdy nie dorasta on nawet do pięt nie tak wypasionemu Compizowi (nie mówiąc już o powalających efektach Beryla).
[#129] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@Kaczus, post #119

To dla mnie jakiś kosmos jest. Zatrzymałem się w rozwoju na poziomie PIII z Win98 i nie rozumiem współczesnego świata. W domowej Amidze oraz w służbowym pececie mam po 128MB RAM-u (albo fastu w amigowej nomenklaturze) i robię na tym wszystko (choć nie gram). A tu czytam, że sam system operacyjny potrzebuje 16x więcej pamięci po to, żeby był łaskawie w stanie zająć się sensownie sam sobą. Po....ne to jest, ot co.
[#130] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@Daclaw, post #129

na 128 mb obrazków nie poedytujesz

[#131] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@wali7, post #128

podczas gdy nie dorasta on nawet do pięt nie tak wypasionemu Compizowi (nie mówiąc już o powalających efektach Beryla).
... że nie wspomnę o najlepszym Compiz-Fusion

[#132] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@Lord_10up, post #131

tak nawiaze do tego i poprzednich postow ,zauwaz ze najwieksi producenci sprzetu JUZ SUPORTUJA linuxa , Nvidia udostepnia sterowniki do swoich produktow(zamkniete) ,Intel dostarcza dokumentacje ,oraz drivery w wersji otwartej i zamknietej ,praktycznie kazdy nowy sprzet HP ma odrazu wsparcie,AMD? udiostepnia dokumentacje ,a po przejeciu ati znacząco poprawil kwestie sterownikow do najnowszych kart (wsparcie dla axgl ,hdmi etc)...wiec nie jest tak zle jak niektorzy krzycza . problemy bywaja jak ktos ma egzotyczny sprzet ..choc juz coraz rzadziej ...a na Viscie? problemy sa ze sprzetem ...dosc popularnym ,niemowiac juz o wydajnosci gdzie w grach pod wista mamy 15-20% w plecy wzgledem xp na tym samym kompie. 15-20% to swoja droga wiecej niz roznica w 3dmark05 zapuszczonym pod xp a pozniej pod wine :)
[#133] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@DRACOX, post #132

dokładnie... sterowniki do mojej LJ 1010 dla Linuksa bezproblemowo ściągnąłem ze strony HP, instalacja wcale nie była kłopotliwa i wszystko działa ładnie... podczas gdy dla Visty brak :)
[#134] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@wali7, post #128

Linux jest bezstresowy, jesli w dystrybucji uwzgledniono wszystko co
zamierzasz używać ect. Niestety do niedawna idiotyczne podejście, ze w
zasadzie sterowniki i jądro za każdym razem trzeba było
przekompilowywać, robią swoje, całe szczęscie w nowszych wersjach od
tego będą odchodzić, więc może się okazać, że będzie lepiej - cóż, jak
to mawiali starożytni Żymianie "pażywiom-uwidim".

[#135] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@Olo, post #107

Olo, zwróć uwagę że średnia wieku obecnych Amig-owiec to około 30 lat.
W czasach, kiedy Amiga lśniła światłem chwały, ci ludzie byli dziećmi jeszcze.
PC już zawojował rynek, Windows-em właśnie.
Wszyscy wiemy dlaczego tak sie stało: dobry marketing, wyczucie potrzeb rynku, właściwe posunięcia finansowe.
Produkcja sprzętu i oprogramowania są zależne od siebie, nawzajem się napędzają.
Rośnie też w sposób proporcjonalny, świadomość użytkowników komputerów,
dlatego właśnie powstał Linux.
Nie chcę tutaj oceniać, co lepsze Windows czy Linux.
Linux jest za friko, jeśli mi się coś w nim nie podoba to mogę to sam zmienić.
Windows kosztuje chore pieniądze, więc jeśli za coś płacę, to żądam aby działało i było sprawne, kompatybilne, etc...

Jest takie stare powiedzenie:
Jeśli trafisz między wrony, kracz jak one.
To powiedzenie doskonale tłumaczy popularność Windy, bo dla większości to jedyny system operacyjny jaki istnieje.

:D



Ostatnia modyfikacja: 30.12.07 18:13
[#136] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@rzookol, post #130

Jak to nie? To głównie robię ostatnio.
[#137] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@Daclaw, post #136

Daclaw napisał(a):

> Jak to nie? To głównie robię ostatnio.

Do proponuje pobawic sie obrazkiem w formacie A4 i w rozdzielczosci 300dpi. 24bitowe RGB z kanalem alpha i do tego np. 3 albo 4 dodatkowe warstwy :)

Albo cos takiego jak ostatnio robilem - zdjecie panoramiczne - 16000x4000 :)

Do czegos takiego 128MB ramu nie wystarczy :)

[#138] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@DRACOX, post #132

Ja nie miałem żadnego problemu z supportem, odkąd zainstalowałem OpenSuse 10.2. Wcześniejsza wersja nie miała sterownika do mojej karty GeForce 6600 i nie było akceleracji 3D, jednak oprócz niedziałania paru gier nie było problemów z systemem ani żadną aplikacją typu MPlayer.
Tak samo nie miał z tą wersją Linuxa problemów żaden z moich znajomych- jeden instalował na jakimś laptopie nowym Toshiby a drugi na firmowym kompie Della.
A kłopoty z nowszym sprzętem? Jest OpenSuse 10.3 ;) i wychodzi niebawem wersja 11 z najnowszym KDE4 które wyprzedza Viste o ładnych parę lat. Świetlnych.

[#139] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@Olo, post #115

Windows XP to stary trup ot co, na moim desktopie tez XP-ek nie chce się zainstalować bo nie widzi kontrolera SATA , natomiast Vista startuje bez problemu. Wiesz, równie dobrze można narzekać że na nowym laptopie/desktopie nie działa win 3.11, lub 9x , więc windows jest be

LOL.
Porównanie xp vs vista, z przyrównaniem xp do win3.11 lub 9x?
Jeszcze żeby ta vista była jakimś porządnym skokiem technologicznym, CO NAJMNIEJ takim, jakim było porzucenie serii 9x na rzecz NT podobnych...
Ja rozumiem że Ty lubisz viste, itp, ale NAPRAWDĘ w tym przypadku nie ma mowy o takiej przepaści jaką sugerujesz w przypadku xp vs vista.
Noo, chyba że masz na myśli takie bajerki jak aero, lub większy apetyt na zasoby komputera.

[#140] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@Lord_10up, post #138

identycznie sytuacja wyglada z mandriva 2007 spring i najnowsza mandriva 2008 ,zero problemow .a niedlugo wychodzi 2008 spring wiec bedzie jeszcze ciekawiej .
[#141] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@ender, post #1

Zadaj sobie pytanie komu zależałoby na wypuszczenie takiego szprzętu? Chyba tylko nam - fanatykom.
Było fajnie ale minęło.
Każdy zwollenik Amigo daje 50 pln wykupujemy Commodore i projektujemy nową Amigę ok, racja
Sorry za cynizm.
[#142] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@ChasenOne, post #141

Gdyby każdy zwollenik Amigo dał 50 PLN, dalibyśmy radę wykupić ewentualnie jeden z garaży po Commodore.



Ostatnia modyfikacja: 03.01.08 10:14
[#143] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@ender, post #1

Moim zdaniem (pomijając kwestie Linuksa, Windy i konsol) szansą dla Amigi byłoby wdrożenie produktu nie będącego co prawda pełnoprawnym następcą Amigi (tak jakby ;)), ale dającego możliwość zarobku $ (Pokręcone ale mam na myśli taki manewr jak IPod dzięki któremu Apple odniosło wielki sukces). Wiem że Ameryki to nie odkryłem no i natchnęła mnie dyskusja na eXecu.

Mam tu na myśli mały i tani komputerek "dla każdego" który mógłby być podłączany do TV (do monitora oczywiście też) posiadałby co prawda słabe parametry ale nie o to tu chodzi. Oczywiście wbudowana karta sieciowa i przede wszystkim prosta obsługa. Mógłbym kupić takie cudo moim dziadkom, a oni zaczęli by surfować po necie. Swoisty Macmini, ale z systemem AmigaOS i stosowną naklejką na obudowie. Wydaje my się że taką zabaweczką można by zawojować trochę rynek ( Amiga powraca !, Amiga w każdym domy !! i takie tam ...), ludzie już zaczęli kupować sobie ładne telewizorki LCD (sam kupiłem ostatnio ładnego, dużego Samsunga;)) a "my" sprzedajemy im ładniutki, prosty komputerek dzięki któremu mogliby nagrywać także filmy na HD.

Taki Media Center, a ktoś z eXec'a zapodał nawet nazwę: AMIGA NET BOX ;)

edit: EFIKA na pewno by się do tego sprawdziła.

Zarabiamy na tym kasę i zastanawiamy się nad nową Amigą (Pełnosprawnym komputerem, następcą klasycznych Amig dla 'wybrańców' chcących używać AOS'u)



Ostatnia modyfikacja: 03.01.08 20:21
[#144] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@Yatterman, post #143

Czyżby temat został już porzucony i nikt nie przeczytał mojej poprzedniej wypowiedzi, co sądzicie o moim pomyśle ?



Ostatnia modyfikacja: 05.01.08 20:36
[#145] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@Yatterman, post #143

Nagrywarkę DVD z HDD kolega ostatnio kupił za 600zł...

[#146] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@Kaczus, post #145

No można i tak, ale nagrywarę nie podepniesz do neta, nie zrobisz zakupów w sklepie internetowym i nie pogadasz przez Skype'a

Ot chociażby kilka zadań do których mogę wykorzystać mały komputer.



Ostatnia modyfikacja: 05.01.08 20:44
[#147] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@Yatterman, post #144

Walkowalismy to juz kilka lat :)
To jest aktualnie nie realne :)


Dziadkom polecam jakiegos minipeceta z Apple. Zainstalujesz tam Windows, MacOs, Linuxa i Bog wie jeszcze co. Wybiora sobie i bedzie git. A AmigaOS i klony to nawet latwe w obsludze nie sa i oprogramowanie wciaz kuleje ;)
Nie mowiac juz o debilnej sytuacji sprzetowo-systemowej (ANIC). :P
[#148] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@Andrzej Drozd, post #147

To tylko luźne pomysły, no i chciałem znać waszą opinię.

[#149] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@Yatterman, post #148

Taki mały komputerek na którym da się sieciować, czy pograć w proste gierki istnieje... nazywa się Efika. Niestety, amigopodobny system dla niego jest w fazie rozwoju, wydanie za przysłowiowe "dwa tygodnie".
Więc póki co moja Efika kurzy się na pólce i czeka na lepsze czasy :)
[#150] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@wali7, post #149

Sam system niczego nie załatwi. Trzeba by jeszcze zapewnić oprogramowanie pozwalające robić podstawowe rzeczy zgodnie z aktualnymi standardami. Potrzeba więc porządnej przeglądarki internetowej, pakietu biurowego zgodnego z MS Office, odtwarzarki multimediów, która bierze wszystkie formaty i nadąża za powstawianiem nowych + conajmniej po jednej pozycji do obróbki grafiki, dźwięku i animacji, z czego każda też powinna wszystko brać i nadążać.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem