[#91] Re: Kiedy w końcu pojawi się nowy sprzęt?

@ender, post #1

Tak ogólnie odpowiadając na komentarze typu "co by było gdyby..." czy "a może by tak napisać petycje do..."

Amiga zarówno jako system jak i sprzęt miała swoje przysłowiowe 10 minut jakieś 15-20 lat temu. Teraz jest to sprzęt niszowy i takim pozostanie. Żeby Amiga się znacząco wybiła w świecie, musiałby się zdarzyć przypadek bardziej sprzyjający niż nawet upadek asteroidu na główną siedzibę M$, gdyż firma ta ma mnóstwo swoich siedzib na świecie...

A więc Amiga jest niszowa, i taka pozostanie. I dla kogoś kto nie może się z tym pogodzić mając nadzieję, że Amiga stanie się sprzętem oraz systemem znaczącym naprawdę naprawdę lepiej będzie się przesiąść na inny sprzęt.

Ale jak dla mnie osobiście niszowość nie jest zła... oczywiście pod warunkiem że jakoś się w tej niszy rozwija. Więc póki będzie wychodził soft na "amigopodobne" systemy, jest na to szansa.

Nie znaczy to oczywiście że nie można nic zrobić i tylko biernie patrzeć. Amiga jeszcze żyje (mimo iż właściwie jako zombie ;) ) właśnie dzięki mniej lub więcej udzielającym się w jej utrzymaniu się i powolnym rozwoju fanom. Zamiast pisać jakieś nic nie dające petycje do Sony czy Nintendo, lub gdybać "co by było gdyby", lepiej jest się starać na ile kto potrafi, żeby Amiga istniała nawet dzisiaj, i to nie jako A500 ze stacją dysków. Nawet jeżeli ktoś nie ma talentu do pisania softu, to można przynajmniej ukazać że "na Amidze też da się pracować". Większość osób wzruszy ramionami, lub nawet się roześmieje, ale są też nieliczni, którzy mogą się tym zainteresować, bądź powrócić sentymentalnie, gdy kiedyś Amigę mieli. I według mnie na tej nielicznej grupie fanów obecnych i jeszcze mniej licznej grupie ewentualnych fanów przyszłych mogą się jedynie oprzeć firmy produkujące cokolwiek związane z Amigą, w większym lub mniejszym stopniu. Nie jest to sytuacja wymarzona, ale Amiga, jak każda nisza, trafia do niedużej grupy klientów, i ma szanse w tej niszy istnieć. I taka jest, zależnie od punktu widzenia, niestety lub na szczęście prawda.


Edit: A tak jednak "gdybając", to już się kiedyś wypowiadałem, ale...

Jak dla mnie jakieś większe szanse marketingowe miałaby konstrukcja mini-konsolki z możliwością ewentualnej rozbudowy, czegoś w stylu C64-DTV.

A co do wersji Amigi NG (OS4 i MorphOS), to można jedynie zadziałać w ograniczonym zakresie. Przede wszystkim Amiga taka nie powinna być taka droga, jak jest obecnie choćby Sam400. Szanse mają jedynie nie za drogie konstrukcje w stylu Effiki, gdy wyjdzie na nią MOS2.0. Gdyż naprawdę zdarzają się ludzie, którzy mają dosyć wingrozy, a nie potrzebują od komputera więcej niż skorzytstania z netu, obejrzenia czasami filmu lub posłuchania muzyki, lub napisania prostego tekstu. Stąd też gdyby na system MOS2.0 wyszła dobra przeglądarka, jakiś w miarę rozbudowany edytor tekstu i parę innych programów, to system ten ma szanse nie tylko się utrzymać w obecnej niszy, ale także ją w pewnym stopniu rozszerzyć.

To tyle moich przemyśleń...



Ostatnia modyfikacja: 23.12.07 00:19
[#92] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@Solo Kazuki, post #88

I Sony oczywiscie na kolanach udostepni dokumentacje dla grupki zapalencow chcacych przeportowac jakis tam system...

[#93] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@Solo Kazuki, post #88

Systemy operacyjne ktore mozna zainstalowac na PS3 (pomijajac ich wlasny system) dzialaja na wirtualnej maszynie ktora nie ma dostepu do prawdziwego sprzetu. Tak wiec o 3D mozesz w takim wypadku zapomniec.

[#94] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@Solo Kazuki, post #91

Gdyż naprawdę zdarzają się ludzie, którzy mają dosyć wingrozy(...)

I ile jest takich ludzi 5% - 10% całej społeczności internetowej Pozatym ci co nie chcą windowsa to zainstalują sobie Linuxa na tanim pececie.


(...) a nie potrzebują od komputera więcej niż skorzytstania z netu, obejrzenia czasami filmu lub posłuchania muzyki, lub napisania prostego tekstu.

To do takich zabaw ludzie kupią taniego peceta . Athlon x2 4000 zintegrowany radeon x1200, HD 120 GB i 1.25 GB Ram to koszt ok 800 zł. Taki zestaw jest zdecydowanie szybszy niż jakakolwiek Efika, sam, A1 czy pegasos. Taki pecet ma wyjście HDMI, S-Video, VIVO, pełną baze oprogramowania, sprzętowe wspomaganie dekodowania filmów HD 720 i HD 1080, powiedz mi co w takiej sytuacji może zaoferować jakakolwiek Amiga

Jak sam powiedziałeś, Amiga jest i będzie sprzętem niszowym, a dodatkowo z każdym rokiem baza użytkowników będzie coraz mniejsza a przepaść technologiczna między Amigami a resztą świata będzie coraz większa. Amiga jako hobby to idealny komputer, Amiga jako komputer dla znudzonego kowalskiego nie ma szans.

Amiga zarówno jako system jak i sprzęt miała swoje przysłowiowe 10 minut jakieś 15-20 lat temu

Otóż to, było minęło .

[#95] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@abcdef, post #25

to reklama??

P.S. Wii suxx, wole GC :D

[#96] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@Olo, post #94

Wszystko zależy czego oczekujesz od sprzetu ..... :) OK

[#97] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@Drako^lM, post #96

No to kupię sobie Maca.
Patrząc na te ceny, i tych niby istniejących Amiga z 2007, wolę wydać to na coś innego co nie jest pecetem, ma lepszy soft (Intel nie jest fuuu...).
Nie no na serio, czasy amigi minęły.
Żeby ten sukces chociaż trochę wrócił, potrzeba dobrego sprzętu (wiadomo, że młodzi patrzą na licznik, nie na funkcje), dobrej reklamy (w telewizji, w radiu, na brukowcach [jeśli A Inc. na to nie stać).
"Bye..."

[#98] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@Solo Kazuki, post #88

256 ramu i 256 grafiki moze i jest dobre ..ale dla konsoli ,nie dla komputera osobistego , moc grafiki? co z tego skoro jest ona zablokowana? znalezli sposob jak w linuksie ominac blokade gpu .ale juz sony wypuscilo nowy bios wymagany przez nowe gry ,ktory ta luke blokuje . Moc cella? na pewno nie nadaje sie jako desktop , w testach wydajnosci na linuksach ppc wypada slabiej niz G4 1,7ghz. Kolejna proba mowienia ze dzieki nalepkom na zderzaku WV Golf to samochod sportowy a nie wozek na zakupy :)
[#99] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@Drako^lM, post #96


Wszystko zależy czego oczekujesz od sprzetu .....


Ja oczekuje że sprzęt będzie tani, dobrze oprogramowany, łatwo dostępny i łatwo konfigurowalny :) Sądze że tego samego oczekuje 99% użytkowników komputera ;)

[#100] Re: Kiedy w końcu pojawi się nowy sprzęt?

@Olo, post #94

Ollo, nie używaj spreparowanych cytatów... pocięte przez ciebie zdanie było jednolite i niepodzelne logiczne, a ty je podzieliłeś na dwa osobne. Jakbyś nie wiedział "ossochossi"...

"Gdyż naprawdę zdarzają się ludzie, którzy mają dosyć wingrozy, a nie potrzebują od komputera więcej niż skorzytstania z netu, obejrzenia czasami filmu lub posłuchania muzyki, lub napisania prostego tekstu"

To jest jedno zdanie (trochę przydługie, ale...). :P

I tak, wiem że też jest Linux. :P

Edit: A tak w ogóle to sam coś piszesz o 5-10 procentach... a ja mówię o co najwyżej 0,5-1%. Jak zwykle dla ciebie znaczenie ma TYLKO większość...



Ostatnia modyfikacja: 26.12.07 03:47
[#101] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@DRACOX, post #98

Siłą Cella są operacje zmiennoprzecinkowe, nie stałoliczbowe używane w większości przez system i m.in. aplikacje biurowe. Cell jest czymś między procesorami ogólnego przeznaczenia jak G4, Athlon itp. a procesorami wyspecjalizowanymi jak właśnie GPU. Ale jak wam wszystkim wiadomo...nie ma czegoś 'do wszystkiego', a jak ktoś usiłuje wmówić że jego produkt jest do wszystkiego to oznacza że jest do niczego. Niektórzy ludzie są wręcz psychofanami Cella, pieją w zachwycie jaki to on nie jest super, hiper szybki, tani i dostępny. Jak to jego SPE są wydajniejsze niż SP GF8800 (dla niewtajemniczonych SPE to jednostki synergiczne Cella, SP - procesory strumieniowe GF, przy czym te pierwsze mają znacznie szersze zastosowanie). Ale co z tego, skoro system na takim Cellu działałby gorzej niż na P4 2GHz ;) Karty grafiki z niego też się nie zrobi, bo o ile nadaje się do liczenia fizyki, cieniowania, transformacji i oświetlenia, ale robiąc to wszystko naraz nagle plasuje się daleko poza osiągami GF (którego wydajność jest liczona praktycznie jedynie na podstawie wydajności SP).
[#102] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@ender, post #83

Krash chyba wchodzi w skład MOSteam-u :D

[#103] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@Solo Kazuki, post #88

Doskonale znane są mi osiągi PS3 "w dziedzinie 3D" jeśli chodzi o gry, Tobie natomiast nie jest znany fakt, iż Sony ŚWIADOMIE pozbawiło możliwości dostępu do GPU przez odpalanego na ich konsoli Linuxa.
[#104] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@galu, post #103

czemu?? Zeby nie dało grac się w CS

[#105] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@galu, post #103

Nie świadczy to jednak o tym, iż nie znajdzie się jakiś zdolny programista, który opierając się o DK dla PS3 (dostarczane co prawda tylko developerom gier, ale... w końcu są osoby mające MOS 1.5 ;) ) nie zrobi sterowników 3D. Nie zdziwiłbym się, gdyby już obecnie były jakieś nieoficjalne.

Edit: Swoją drogą, Amiga jest przykładem sprzętu na którym stworzono rzeczy, których chyba nawet projektanci układów nie przewidzieli... ale w tej dziedzinie króluje chyba jednak C64.



Ostatnia modyfikacja: 29.12.07 00:03
[#106] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@abcdef, post #25

"kontrolery 3D" to żadna nowość. Do bodajże Onimusha 3 dodawano Joypada-Katanę, którą można było wymachiwać robiąc ciosy, a i jakieś wędki czy inne gitary (nie mówiąc o dance matach) były. Ale o ile w przypadku Sony firma nie "wymusiła" standardów, i mało gier wykorzystywało takowe bajery, o tyle Nintendo dodając standardowo takiego pada niejako umożliwiło "potencjalnemu developrowi" wykorzystanie tych możliwości. Pomijając fakt że wiele tytułów na swoje konole Nintendo wydaje samemu.

[#107] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@Solo Kazuki, post #100

Wiem "ossochossi" i dalej będe upierał sie przy swoim :)

I tak, wiem że też jest Linux.

No niby jest , ale na szczęście nie trzeba tego potworka używać. A to brakuje sterowników do sprzętu, a to wogóle nie widzi danego sprzętu, a o obsłudze najnowszych urządzeń można wogóle zapomnieć. Na dodatek system nie potrafi w prosty i łatwy sposób sam znaleźć sterowników, normalnie marzenie użytkownika . Prawdę mówiąc windows jest setki razy prostszy w obsłudze niż jakikolwiek linux, a przecież to się liczy, "prostota" obsługi :)


Przykładzik:
Nowy komputer sprzedaje człowiekowi który wcześniej wogóle nie miał komputera, nie zna się na tym itd. Na maszynie zainstalowany jest Linux ubuntu 7.10 dobrze skonfigurowany plus wszystkie możliwe bajerki graficzne i inne "duperele". Po dwóch dniach człowieczek wraca i prosi o zainstalowanie czegoś innego bo na tym nic nie działa, aparat który przyniósł znajomy nie jest rozpoznawany, player mp3 też, drukarka którą sobie kupił także , itd itp. Następuje szybka instalacja windowsa XP/Vista, klient przychodzi za dwa dni, mówi że ten nowy "program" jest fajny, bo "sam wszystko robi". I niby linux jest rozwiązaniem dla ludzi

A tak w ogóle to sam coś piszesz o 5-10 procentach... a ja mówię o co najwyżej 0,5-1%. Jak zwykle dla ciebie znaczenie ma TYLKO większość...

Nie, ale brutalna prawda jest taka że to większość tworzy rynek i większość wybiera. 15 lat temu większość wybrała i Amiga zdechła, brutalne ale prawdziwe. Było minęło, amiga świata nie zawojuje, szczególnie przy swoim gigantycznym zacofaniu technologicznym. Pozostanie sprzętem dla hobbystów i nostalgików takich jak my, ale z czasem nawet nas będzie coraz mniej... bo kiedyś ta zabawa się po prostu znudzi.

[#108] Re: Kiedy w końcu pojawi się nowy sprzęt?

@Olo, post #107

Po dwóch dniach człowieczek wraca i prosi o zainstalowanie czegoś innego bo na tym nic nie działa, aparat który przyniósł znajomy nie jest rozpoznawany, player mp3 też, drukarka którą sobie kupił także , itd itp. Następuje szybka instalacja windowsa XP/Vista, klient przychodzi za dwa dni, mówi że ten nowy "program" jest fajny

Zapomniałeś tylko o jednym detalu. Ile ten człowieczek musi zapłacić. No bo chyba nie instalujesz mu pirata, a zgodnie z prawem OEM-a w tej sytuacji też nie bardzo możesz... Poza tym przesadzasz trochę z tym aparatem i playerem. Mi Linux rozpoznaje wszystkie urządzenia USB jakie mam... A co do bezproblemowości windowsa... Miałem niedawno za zadanie zainstalować XP Home na laptopie Acer Extensa 5220. W ramach prostej i bezproblemowej instalacji trzeba było: znaleźć w sieci sterownik SATA do trybu tekstowego (F6 tak zwane), następnie programem nLite zintegrować go z płytą instalacyjną Windowsa (lapek nie ma stacji dysków), wypalić nową płytę, zarzucić w końcu Windowsa, po drodze cofając się aby zmienić wersję nLite na starszą, bo najnowsza miała buga, następnie pościągać z netu sterowniki do chipsetu, sieciówki, grafiki, dźwięku i wi-fi, przy okazji wybierając właściwe bo ten laptop ma kilka wersji z różnymi chipami, no i w końcu poinstalować to, przy okazji wpadając na pomysł jak uaktywnić obsługę High Definition Audio. Prawda jakie proste? Każdy by sobie poradził.

[#109] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@Grzegorz Kraszewski, post #108

następnie pościągać z netu sterowniki do chipsetu, sieciówki, grafiki, dźwięku i wi-fi, przy okazji wybierając właściwe bo ten laptop ma kilka wersji z różnymi chipami

Ale pod Linuxem ten krok chyba również musiałbyś wykonać, więc w porównaniu Win vs. Linux, można go pominąć.

[#110] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@GumBoy, post #109

Ale pod Linuxem ten krok chyba również musiałbyś wykonać

Zapewne, ale ja nie próbowałem udowodnić, że Linux jest jakoś szczególnie prosty w obsłudze w porównaniu z Windowsem. Pokazałem natomiast, że stwierdzenie odwrotne jest fałszywe. Poza tym trOLLO zapomniał jeszcze dodać, że ten sam człowieczek do niego przyjdzie za dwa miesiące z systemem zawalonym wirusami i trojanami oraz z pretensją że mu się wszystko żółwi. A pod tym akurat względem Linux spisuje się znacznie lepiej.

[#111] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@Olo, post #107

Widzisz... zalezy jak na to patrzec. Po to w sklepie komputerowym pracuja ludzie, zeby doradzic klientowi jaka drukarke maja przykladowo kupic zeby zadzialala z linuxem. Wiem ze wymaga to kwalifikacji ale w koncu ktos pracuje w sklepie komputerowym, a nie w warzywniaku ;)
[#112] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@Grzegorz Kraszewski, post #110

Grzegorz Kraszewski napisał(a):

> Poza tym trOLLO zapomniał jeszcze dodać, że ten sam człowieczek
> do niego przyjdzie za dwa miesiące z systemem zawalonym
> wirusami i trojanami oraz z pretensją że mu się wszystko żółwi.

A to inna bajka. Windowsa, jak każdego innego popularnego OSa trzeba umieć używać, bo popularność wiąże się niestety z bogatym wsparciem od strony autorów wirusów i tym podobnego crapu.

> A pod tym akurat względem Linux spisuje się znacznie lepiej.

Windows 98SE + Kerio Personal Firewall + minimum inteligencji użytkownika również jest stosunkowo bezpieczny.

[#113] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@GumBoy, post #112

Windowsa, jak każdego innego popularnego OSa trzeba umieć używać, bo popularność wiąże się niestety z bogatym wsparciem od strony autorów wirusów i tym podobnego crapu.

Linux przeczy temu stwierdzeniu. Chyba, że nie zaliczysz go do popularnych systemów...

[#114] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@Grzegorz Kraszewski, post #108

hmmm... Windows :) , własnie postanowiłem byc nowoczesny, więc przy okazji wymiany praktycznie wszystkich bebechów mojego PC zafundowałem mu superhiper Windows Vista Premium 64 bit (nie po to kupiłem dwurdzeniowy CPU 64 bit aby uzywać na nim systemu 32 bit). Wszystko działa nieźle, ale problem przyszedł z najmniej oczekiwanej strony - drukarka HP LaserJet 1010 nie ma sterowników do Visty... a przecież ani to jakis stary szrot (tym bardziej, że można znaleźć Vistowe sterowniki do zabytków w rodzaju LaserJeta II), ani egzotyczny producent. W końcu HP i MS chwalą się na swoich stronach "kwitnącą" współpracą. A w temacie LaserJet1010 tekst "drivers will be soon", co znaczy dokładnie tyle samo co MOSTowe "1.5 more weeks" (czyli "pocałujcie nas w d...").
A linux na tym samym pececie (i każdym innym) bezproblemowo obsługuje ten konkretny model drukarki.
Więc w tym konkretnym wypadku ten wspaniały Win okazał być trochę do tyłu za tym okropnym Linuksem. :)
[#115] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@Grzegorz Kraszewski, post #108

A co do bezproblemowości windowsa... Miałem niedawno za zadanie zainstalować XP Home na laptopie Acer Extensa 5220

I pewnie nie zauważyłeś takiego drobnego i małego szczegółu jak znaczek Windows Vista ONLY . Każdy glłupi wie ze Acery z serii 5xx0 są robione tylko i wyłącznie pod Viste. Windows XP to stary trup ot co, na moim desktopie tez XP-ek nie chce się zainstalować bo nie widzi kontrolera SATA , natomiast Vista startuje bez problemu. Wiesz, równie dobrze można narzekać że na nowym laptopie/desktopie nie działa win 3.11, lub 9x , więc windows jest be ;)

[#116] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@Olo, post #115

Za to *nowy Linux nie działa na starym sprzęcie (na nowym zresztą też nie, bo nie ma driverów). Z "pomocą" przychodzi masa poradników, HOWTO i innych badziewi, które wyjaśniają jak zmusić pingwina do działania z naszym sprzętem. Niestety postępując zgodnie z takim HOWTO w którymś momencie (zazwyczaj gdzieś w połowie poradnika) wywala się jakiś error, którego znaczenia nikt nie może zrozumieć, tudzież user jest odsyłany do googla albo banowany. Ot, przyjazność Linuksa i działalność ze sprzętem, który obsługiwany jest przez wszystko - nawet przez Amithlony. Zmiana sprzętu (niedługo słuchawek może) powoduje rozpoczęcie całego procesu od początku. No ale to najprzyjaźniejszy dla usera system, który jest szybki, wspaniały i ogólnie najlepszy. Być może za parę lat żeby móc korzystać z ramu który właśnie się dołożyło będzie trzeba kompilować na nowo jądro czy inne badziewia :).



Ostatnia modyfikacja: 29.12.07 17:34
[#117] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@Olo, post #107

niesamowite rzeczy wrecz tworzysz , linux rozpoznaje mi po podlaczeniu ,dzwiekowke 5.1 ,karte audigy,od marszu dziala dzwiek przestrzeny ,wszelkie mp3playery z jakimi sie spotkalem w tym ipody i creative nomad sa wykrywane i obslugiwane przez system,a oparaty cyforowe ? podlaczalem narazie tylko kilka kodakow ,2 minolty i jednego soniacza , dziwne wszystkie dzialaly od razu,po podlaczeniu kabla sama wlacza sie aplikacja do ich obslugi.."tak poprostu", na golej instalacji dzialaja mi divixy , neostrada na modemach usb laczy sie po podaniu loginu i hasla . drukarka ze skanerem HP ktora niby jest plug'n'play a odmawiala instalacji na windows bez serwis packa ,a nastepnie w trakcie instalacji kazala odlaczac i podaczac kabel w linuksie rowniez zostala wykryta po po podlaczeniu kabla ,sama sie skonfigurowa;la wykonala wydruk probny ,skaner po wykryciu rowniez sam sie skonfigurowal i dziala , karta tv? dziala odraz po instalacji systemu, z innych dziowactw dziala mi telefon podlaczany przez usb ,czytnik kart ,karta wifi.

w laptopie rozpoznalo mi z marszu i odpalilo sata,wifi, blutocz 2.0,wbudowana kamere,dzwiekowke Audio HD,czytnik kart sd,lan.... jedyne czego wymagalo recznie to odpalic instalator ze sterownikiem Nvidi ...


az sie scyzoryk w kieszeni otwiera jak czytam takie wypociny jak twoje.a to ze klientwrocil? niesamowite ostatnio przy mnie do sklepu wrocil klient, i pyta czy nie dalo by sie odinstalowac Visty i zmienic na cos innego, potem przyszedl nastepny i pytal sie o to samo. o czym to swiadczy? o niczym ..no moze o tym ze sila ludzi sa przyzwyczajenia ,a ludzie nie chca i nie lubia uczyc sie nowego



Ostatnia modyfikacja: 29.12.07 21:25
[#118] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@DRACOX, post #117

Wszystko super. Tylko zacznijcie się licytować oprogramowaniem pod danego OSa, a nie tym, jaki sprzęt rozpoznaje.

Mnie osobiście akurat to kryterium interesuje i z chęcią o tym poczytam. Powaga.

[#119] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@DRACOX, post #117

Raczej świadczy to o tym, że sprzedałeś za ślaby sprzęt - vista jako
tako zaczyna działać przy 2 giga pamięci. Dołożenie pamięci z 1 giga
na 2 odczuwa się tak jak dołożenie do a1200 4 mega fastu (conajmniej)
przyśpieszenie jest kilkukrotne.

[#120] Re: Kiedy w końcu pojawi siê nowy sprzêt?

@GumBoy, post #118

GumBoy napisał(a):

> Wszystko super. Tylko zacznijcie się licytować oprogramowaniem
> pod danego OSa, a nie tym, jaki sprzęt rozpoznaje.

Jesli o to chodzi to linux wystarcza mi praktycznie do wszystkiego. Zajmuje sie programowaniem (eclipse z wtyczkami do Qt i C/C++), obrobka zdjec (DigiKam + GIMP. Czasem projekt w GIMP-ie zajmuje mi ponad 500MB ram-u i z czyms takim linux lepiej sobie radzi niz windows), amatorska obrobka video (cinelerra, ktora po przyzwyczajeniu sie do jej pokreconego GUI jest calkiem mila). Efekty tej radosnej tworczosci eksportuje do strumienia mpeg2 i wypalam na dvd (mastering plyty tez pod linuksem, gui jest dostepne). Doktorat zlozylem w LaTeX-u. Delphi i Origin ktorych potrzebuje czasem w pracy uruchamiaja sie 100% bezproblemowo pod wine. Laptop tez nie ma problemu z dzialaniem pod linuksem.

Jedyne co pod tym systemem mi nie dziala, to FS2004 w ktorego ostatnio namietnie gram. A moze i dziala? Nie wiem, nie sprawdzalem jeszcze... :)

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem