Wątek zamknięty
[#121] Re: ceny na ebay...czy ci ludzie myślą ?

@ruberum_ignis, post #120

Oj nie tylko na ebayu.

http://allegro.pl/amiga-3000ux-rom-3-1-buster11-16-2mb-ram-fdd-hd-i1504980187.html

WTF?
Zreszta przed chwila byly znajomy chcial mi oddac A2000 z monitorem i dyskietkami za 300zl, kiedy mam/bede mial CDTV, A500 i mainboard A1200 za 0złotych...

W ogole jak mozna byc takim chciwym i samolubnym debilem, aby brac takie pieniadze za cos tak starego!?

[#122] Re: ceny na ebay...czy ci ludzie myślą ?

@olahughson, post #121

W ogole jak mozna byc takim chciwym i samolubnym debilem, aby brac takie pieniadze za cos tak starego!?

Trzeba być idiotą i jeszcze większym debilem żeby tylko na podstawie tego ile ktoś chce pieniędzy za kolekcjonerski przedmiot oceniać innego człowieka. czerwona kartka
Nie chcesz kupić, nie podoba Ci się to proszę komentuj, ale nie obrażaj innych w swoich "komentarzach".
[#123] Re: ceny na ebay...czy ci ludzie myślą ?

@olahughson, post #121

Trzeba być debilem i to do kwadratu, żeby myśleć, że kolekcjonerski sprzęt zostanie oddany za darmo.
Jak już napisano - nie podoba się to nie licytuj.
Widać żal d. ściska, że ktoś coś posiada.
[#124] Re: ceny na ebay...czy ci ludzie myślą ?

@olahughson, post #121

Smieszna/ny jesteś olahughson ok, racja

[#125] Re: ceny na ebay...czy ci ludzie myślą ?

@lekarz_med, post #123

Kolekcjonerski, nie kolekcjonerski - za stary, aby brać za niego takie pieniądze.
Sprzęt bezwzględnie powinien tanieć z czasem aż ma tyle lat, że FAKTYCZNIE można nazwac go kolekcjonerskim - 50? 60?

Atarens: Nie obchodzi mnie, co myśli o mnie fan Atari.

Stachu: To nie jest jakieś dziecinne obrażanie, to po prostu mówienie prawdy. Ja mając A3000UX zapytałbym się kto by chciał mieć i mógłbym nawet oddać za darmo. Trzeba umiec zyć w społeczeństwie, a nie tylko kasa i kasa.

A podobno to ja jestem maaterialistą -.-

[#126] Re: ceny na ebay...czy ci ludzie myślą ?

@lekarz_med, post #123

dupa ściska... ach te "poloczki" :/

[#127] Re: ceny na ebay...czy ci ludzie myślą ?

@MuppetShow, post #1

O co wy się w ogóle kłócicie? O to że ktoś kupuje sobie obiad za 1000 zł lub wciągu jednej imprezy potrafi wydać 5 tyś zł? Po co komu zaglądać do garnka? :P
[#128] Re: ceny na ebay...czy ci ludzie myślą ?

@olahughson, post #125

Ja mając A3000UX zapytałbym się kto by chciał mieć i mógłbym nawet oddać za darmo.

"Podaruj im Waść Inflanty" powiedział Zagłoba.
Łatwo jest dawać to czego się nie ma.
Jak masz jakiś stary dom lub mieszkanie (take stare 30, 50 letnie) to daj mi.
I wtedy odszczekam to co powiedziałem.
I?
[#129] Re: ceny na ebay...czy ci ludzie myślą ?

@lekarz_med, post #123

Za darmo to nie, ale chyba cena jest ciut wygorowana choc moge sie mylic. Ale 3000 z 030 to nie jest jakis bialy kruk pokroju chocby PPC z ostatnio przytaczanej aukcji...

Zreszta to wyglada jak twoja podstawowa Amiga? Dlaczego sprzedajesz?

Tak z ciekawosci sie pytam, bo rzadko widuje slabo(jak na polskie warunki) zarabiajacych lekarzy. Zwlaszcza po ostatnich ustawach komercjalizujacych, ktore sprawia, ze nawet nie trzeba bedzie budowac szpitala by prowadzic prywatne uslugi medyczne tylko wystarcza dobre uklady z dyrektorem panstwowego. Trzeba tylko go odpowiednio przekonac do udostepniania za grosze infrastruktury i zmniejszania limitow/podwyzek cen w NFZecie.



Ostatnia modyfikacja: 13.03.2011 15:32:16
[#130] Re: ceny na ebay...czy ci ludzie myślą ?

@stachu100, post #128

A wiesz, ze ja sie np. zastanawiam czy czasem komus nie uzyczyc mieszkania na czas wyjazdu . Po prostu zeby mi go popilnowal - tansze niz wynajecie dozorcy i ochrony . Choc slyszalem juz, ze skarbowka probowala udowodnic komus, ze musi zaplacic podatek od mieszkania bo darmowo mieszkajac uzyskal korzysc finansowa.

Ale wszystko to kwestia sprzedajacego - nie musi sprzedawac za darmo czy grosze. Ludzie czasem oddaja niepotrzebny im sprzet za darmo - to bardziej sie oplaca niz placic jeszcze komus za wywozke .
[#131] Re: ceny na ebay...czy ci ludzie myślą ?

@olahughson, post #121

O żesz... toś Waść pojechał.
Jeden sprzęt odda, a drugi sprzeda i nic Ci do tego. Jeśli się nie mylę sam oddałem Ci gratis mojego rozgrzebanego SGI, co wcale nie oznacza, że debilami są ludzie wystawiający na aukcjach takie maszynki.
Rozdawnictwo traktuj jak fart, a nie jako regułę.

[#132] Re: ceny na ebay...czy ci ludzie myślą ?

@ruberum_ignis, post #130

czy czasem komus nie uzyczyc mieszkania na czas wyjazdu

Mam znajomych którzy tak właśnie robią. Faktycznie wychodzi to znaczne lepiej niż wynajęcie obcym ludziom - nie wiadomo na kogo się tafi.

Ludzie czasem oddaja niepotrzebny im sprzet za darmo

To zależy jaki to sprzęt. Ja tez chciałem oddać kilka bezwartościowych dla mnie rzeczy za darmo, oczywiście 100% sprawnych. Nawet pies z kulawą nogą się nie zainteresował. Wyrzuciłem na śmietnik bez żalu. Jednym zdaniem są rzeczy i *rzeczy*.
[#133] Re: ceny na ebay...czy ci ludzie myślą ?

@ruberum_ignis, post #129

Ale 3000 z 030 to nie jest jakis bialy kruk pokroju chocby PPC z ostatnio przytaczanej aukcji
3000 jako taka to może nie, ale to jest wersja UX
[#134] Re: ceny na ebay...czy ci ludzie myślą ?

@olahughson, post #125

Atarens: Nie obchodzi mnie, co myśli o mnie fan Atari.


fan atari, fan amigi, fan maca, fan pc...... bez różnicy, i tak jesteś śmieszny

[#135] Re: ceny na ebay...czy ci ludzie myślą ?

@olahughson, post #121

Oczywiscie, ze mozna...to juz nie te czasy kiedy mozna bylo cos "za darmo". Tutaj prawie kazdy bogaty zamienia sie w zwykla pazerna swinie albo inaczej wpierw jest pazerna swinia a pozniej staje sie bogaty.

Kilka lat temu za friko oddawalem stare komputery klasy PC oraz zestaw ZX'a, (ktory bagatela allegrowe cwaniaki wycenily na 2000zl )
Dzis za ten sprzet "kolekcjonerzy" wolaja tysiace zlotych...w dupe sie mozna ogolnie ugryzc z rozpaczy...I nie chodzi o to, ze to co wydalem za darmo teraz jest warte 10tys tylko o to, ze jak mi cos pada to jestem zmuszony kupowac od zdzierusow za setki zlotych stare gowno, ktore w kazdej chwili znowu moze sie zepsuc na amen...

Ten wyscig szczurow wywolali sami kupujacy. Sam przeplacilem za skompletowanie a1200 kupe siana i w sumie zaluje ale kupowanie np. 15letniej Amigi 2/3/4000 za kilka tysiecy zlotych to juz jest zwykly debilizm... :o
[#136] Re: ceny na ebay...czy ci ludzie myślą ?

@selur, post #135

to, ze jak mi cos pada to jestem zmuszony kupowac od zdzierusow za setki zlotych stare gowno, ktore w kazdej chwili znowu moze sie zepsuc na amen..

oczywiscie masz racje .. dlatego bawienie sie w drogie hobby jest ryzykowne,

zawsze mozesz zostac przy A500 :) ktora zostala wyprodukowana w ok 9 mln egzemplarzy ...padnie ci kupisz za przyslowiowa "stowke"

jesli myslisz ze ktos da ci za darmo przyslowiowe PPC z 060 ..
to glosuj na PIS :)

Nie wiem czemu znecacie sie nad wystawiajacym
Stachu kiedys madrze powiedzial...ze kazda amiga nie jest warta ile ktos za nia chce..tylko TYLE ILE KTOS ZA NIA JEST WSTANIE ZAPLACIC

[#137] Re: ceny na ebay...czy ci ludzie myślą ?

@HOŁDYS, post #136

"jesli myslisz ze ktos da ci za darmo przyslowiowe PPC z 060 ..
to glosuj na PIS " -
niezly zart ale znam lepszy

Powodzianie, ktorzy stracili dorobek calego zycia niech glosuja na druga kadencje Bronka K. Bronek K. ma, to im wszystko da...ZA DARMO ! oczywiscie...


Najbardziej zal tego, ze srodowisko komputerowcow najlepszego mikrokomputera w dziejach informatyki, zaczyna przypominac burzuazje z najgorszego portalu w Polsce, jakim jest niewatpliwie www.fotka.pl
[#138] Re: ceny na ebay...czy ci ludzie myślą ?

@selur, post #137

Przesadzasz z tą dzisiejszą burżuazją.
Małe Amigi były tanie, duże były drogie. Proste rozszerzenia do małych Amig były względnie tanie, natomiast karty turbo do nich były drogie. Odnośnie dużych Amig, do nich prawie wszystko było drogie lub horrendalnie drogie. Teraz weźmy skalę produkcji: małych naprodukowano od cholery, a dużych znacznie mniej.
Upłynął kawał czasu i sytuacja na tym polu zmieniła się o tyle, że sprzęt się postarzał, jego dostępność znacząco zmalała (sporo sprzętów zmarło), natomiast ogólna relacja typu "a" było droższe niż "b" pozostała. Aktualne ceny wahają się od "śmiesznie tanio" do "ciut drogo". Są to jednak odczucia subiektywne, bo to co zmieniło się na plus to relacja naszych zarobków do aktualnej ceny sprzętu, czyli generalnie jest znacznie taniej niż kiedyś było (i to przy niższej dostępności).

[#139] Re: ceny na ebay...czy ci ludzie myślą ?

@przemysław, post #138

Przemek jak zwykle swietnie i bardzo inteligentnie to wytlumaczyl..
relacja do zarobkow extra przyklad !!!


jedyna rzecz ktorej mamy mniej niz kiedys.. to relatywny czas spedzony przy hobby ;-]



Ostatnia modyfikacja: 14.03.2011 10:02:14
[#140] Re: ceny na ebay...czy ci ludzie myślą ?

@przemysław, post #138

Prawda, "duze" Amigi nigdy nie byly tanie, aktualne ceny sprzetu na ebayu i allegro nie odbiegaja zbyt mocno od cen nowego sprzetu w czasach popularnosci Amig. To za ile wspolczesnie sprzeda sie Amiga zalezy od popytu na sprzet i tyle. A przeciez do zabawy i pracy w zupelnosci wystarczy jakas A500+ i Mega Ram HD, albo A1200 z Fastem. To wydatek rzedu 500 zl.
[#141] Re: ceny na ebay...czy ci ludzie myślą ?

@HOŁDYS, post #139

Jak ktoś ma tanio odstapić jakąś duza Amige to chętnie się zainteresuje :)

bombermax - jak masz problem z narodowością to proponuje zostan np dumnym niemcem, good luck



Ostatnia modyfikacja: 14.03.2011 11:52:32



Ostatnia modyfikacja: 14.03.2011 11:58:06
[#142] Re: ceny na ebay...czy ci ludzie myślą ?

@tom256, post #141

Z tym, ze dumny niemiec wyjezdza za granice i nikt mu nie patrzy na lapy czy czegos nie ukradl. Natomiast polaczek takiego komfortu za granica juz nie ma...
[#143] Re: ceny na ebay...czy ci ludzie myślą ?

@selur, post #142

Nie wiem. jak takich problemów nie miałem i zawsze traktowano mnie na równi z innymi.

... chyba nam sie OT robi :)

[#144] Re: ceny na ebay...czy ci ludzie myślą ?

@stachu100, post #106

No i poszło za 3000PLN + wysyłka.
[#145] Re: ceny na ebay...czy ci ludzie myślą ?

@stachu100, post #144

niech sie teraz Ola wypowie buha ha ha moze odda mu ktos za darmo A4000 :)

[#146] Re: ceny na ebay...czy ci ludzie myślą ?

@HOŁDYS, post #145

Np tą tutaj:
http://cgi.ebay.pl/Amiga-Technologies-A4000T-with-Cyberstorm-PPC-Card-/110666777965?pt=UK_VintageComputing_RL&hash=item19c441056d#ht_954wt_1139

;)
[#147] Re: ceny na ebay...czy ci ludzie myślą ?

@stachu100, post #146

W sumie nic takiego a cena trochę z kosmosu. Pewnie to przez Mediatora:

http://cgi.ebay.co.uk/Amiga-A4000-Desktop-motherboard-loads-of-extra-cards_W0QQitemZ270723156858QQcategoryZ4193QQcmdZViewItemQQ_trksidZp5197.m7QQ_trkparmsZalgo%3DLVI%26itu%3DUCI%26otn%3D4%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D8013422332932850804

[#148] Re: ceny na ebay...czy ci ludzie myślą ?

@Deftronic/..., post #147

Niezłą cenę uzyskała ta Ami - 4300F!!! :)

http://cgi.ebay.co.uk/Amiga-Technologies-A4000T-Cyberstorm-PPC-Card-/110666777965?pt=UK_VintageComputing_RL&hash=item19c441056d

[#149] Re: ceny na ebay...czy ci ludzie myślą ?

@Deftronic/..., post #148

no ładna cena ;))


A tu mamy Cyberstorma 060 mk3 czyli najlepsza karta classic:

http://cgi.ebay.co.uk/Cyberstorm-Mk3-060-Accelerator-Card-Amiga-A3-4000-/150584171784?pt=UK_VintageComputing_RL&hash=item230f841d08



Ostatnia modyfikacja: 05.04.2011 21:38:54
[#150] Re: ceny na ebay...czy ci ludzie myślą ?

@atarens, post #149

W tym linku nie tyle chodzi o cenę ale o to jak ktoś.. zresztą sami zobaczcie

MP

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem