Wątek zamknięty
[#151] Re: ceny na ebay...czy ci ludzie myślą ?

@Tomski, post #150

Co tu komentować - to jakiś idiota. Nie umie czytać, nie umie pisać (nazwisko autora widnieje jak byk na obwolucie), do tego kłamca (ten ktoś chyba nie widział na oczy książki w dobrym stanie, albo posługuje się niskimi standardami, jeśli w jego mniemaniu stan tej książki jest dobry).



Ostatnia modyfikacja: 24.04.2011 11:01:28
[#152] Re: ceny na ebay...czy ci ludzie myślą ?

@Deftronic/..., post #151

O, widać dotarło do człowieka, zreflektował się i poprawił. Zawsze coś, aczkolwiek nadal stand tej książki nie można nazwać bardzo dobrym - sądząc już po samej okładce.

[#153] Re: ceny na ebay...czy ci ludzie myślą ?

@Deftronic/..., post #152

Ciekawe czy przeczytał ten wątek , czy ktoś do niego napisał.

[#154] Re: ceny na ebay...czy ci ludzie myślą ?

@waldiamiga, post #153

ja do niego napisalem

[#155] Re: ceny na ebay...czy ci ludzie myślą ?

@HOŁDYS, post #154

Za idiotę się nie uważam a conajwyżej za człowieka któremu przytrafił się błąd wynikający z pośpiechu. Natomiast o Tobie Deftronic wyrobiłem sobie zdanie na podstawie postu który napisałeś (Pieniacz i cham) Nie zerkałem na okładkę tylko poprostu w pamięci utknęło mi nazwisko autora jako Pańpuch stąd tak napisałem i walnąłem byka a wyniknęła z tego afera jakbym Marka Pampucha pobił i zgwałcił ;) Stan książki mimo wszystko uważam za bardzo dobry same zgięcia okładki o niczym nie świadczą gdyż kartki nie są porwane, nie ma żadnych ubytków. Gdyby obwoluta była bez skazy stan określiłbym jako idealny ale każdy ma prawo do subiektywnej oceny dla mnie wachała się ona między bardzo dobry a dobry a że dałem taką a nie inna to moja sprawa i nic Ci do tego owej książki "Marka Pańpucha" nie musisz kupować

[#156] Re: ceny na ebay...czy ci ludzie myślą ?

@miro_78, post #155

Tak, tak... Literówki... (pewnie gdyby Hołdys nie dał Ci znać, widniałyby tak do końca aukcji) dobrze, że nie dysleksja - dzisiaj to takie popularne wytłumaczenie. Jak coś wystawisz na sprzedaż, to sprawdź najpierw co dokładnie, a nie pisz z pamięci, która jak wiadomo jest zawodna. Potem takie to budzi skojarzenia.

[#157] Re: ceny na ebay...czy ci ludzie myślą ?

@Deftronic/..., post #156

uwazam ze nie ma sprawy chlopak poprawil na PAMPUCHA mylic sie rzecz ludzka..

[#158] Re: ceny na ebay...czy ci ludzie myślą ?

@HOŁDYS, post #157

Ano...

[#159] Re: ceny na ebay...czy ci ludzie myślą ?

@miro_78, post #155

Okładka jest częścią książki, więc... stan "bardzo dobry" ?

Stan książki mimo wszystko uważam za bardzo dobry same zgięcia okładki o niczym nie świadczą gdyż kartki nie są porwane, nie ma żadnych ubytków

Jak pojedziesz gwoździem przez np. obudowę kompa, to o niczym to nie świadczy, gdyż w środku wszystko jest nienaruszone ?

Od dzisiaj "stan bardzo dobry" dotyczy tego, co my za to uważamy ?

Eeeee :P

[#160] Re: ceny na ebay...czy ci ludzie myślą ?

@kjb, post #159

Proszę moderatora o usunięcie tego posta coś namieszałem :)



Ostatnia modyfikacja: 25.04.2011 12:39:26
[#161] Re: ceny na ebay...czy ci ludzie myślą ?

@kjb, post #159

A niechby sobie widniał i do końca świata zachowujesz się jak stary zgred który nie ma co robić ze swoim czasem tylko wytyka innym każdy błąd "Panie idealny" idę o zakład że nieomylny nie jesteś. Co więcej chyba jesteś na tyle zakompleksiony i sfrustrowany że innych próbujesz postawić poniżej siebie wtedy czujesz się dowartościowany - Deftronic. Zaraz poprawię swój błąd wstawie stan książki na żenujący, nienadający się do użytku i wystawie po 1 PLN w opcji KUP TERAZ ;) Wtedy będziesz piać z zachwytu.
Jakbyś zobaczył stan książki w real to przyznałbyś mi rację. Obwoluta miękka ma to do siebie że takie zgięcie bardzo łatwo zrobić wystarczy małe gapiostwo a zmiany będą nieodwracalne. Ja rozumiem dbałośc o stan możliwie bliski perfekcji ale podejście niektórych do kwestii jakości uważam za chore nie ma możliwości żeby coś co ma naście lat i było w użytku pozostało w stanie nienaruszonym. To są tylko rzeczy owszem bardzo ważne dla każdego fana Amigi i powinny być starannie przechowywanie ale traktowanie ich w kategorii Marek Pampuch = Bóg albo książka jego autorstwa = święta relikwia jest dla mnie absolutnie niezrozumiałe.
Wojna Commodore vs Atari oraz Amiga vs PC już dawno się skończyła ale wchodząc tutaj czasami mam wrażenie że trwa nadal bo z tym samym zapałem atakuje się innych użytkowników Amigowców zresztą bo do Amigi mam największy sentyment i na tym się skupmy co Nas łączy a nie dzieli i róbmy to z należytym szacunkiem i zrozumieniem błędów jakie przydarzają się każdemu z Nas.

Odnośnie książki to jeśli nie zejdzie to poprostu wrzucę ja na licytację BCM nie podam stanu tylko wpisze stan widoczny na zdjęciach i tyle po co tyle krzyku? Jeśli to spowoduje że przyjmiesz to ze spokojem i bez jednoczesnego rozstroju żołądka mi to lata i powiewa. Nie będę się kłócił o byle co.
Nie będę się też dalej wdawał w dyskusję bo odbiega ona znacząco od poziomu nadającego się do czytania. Hołdys dziękuję za wiadomość na allegro odnośnie aukcji.

Jeszcze na koniec
Jak pojedziesz gwoździem przez np. obudowę kompa, to o niczym to nie świadczy, gdyż w środku wszystko jest nienaruszone ?
.
Ile warta jest obudowa a ile zawartość obudowy policz sobie i pomyśl kjb. Bo większość ceny obudowy stanowi zasilacz.



Ostatnia modyfikacja: 25.04.2011 12:35:22
[#162] Re: ceny na ebay...czy ci ludzie myślą ?

@Deftronic/..., post #151

nie zagalopowaleś się kolego z tym idiotą?

dla mnie stan książki, przy założeniu że środek jest czysty oscyluje wokół dobry+, więc to jest zdanie indywidualne.. i gustu tak?

A co do autora i przewinienia w jego nazwisku... to napisze krótko że dla niektórych osób może owa książka jak i autor stanowić klasykowy relikt ale są i tacy którzy nie przywiązują do tego uwagi tak jak ja(bo liczy się dla mnie sam komputer a nie literatura) i nie znali wcześniej tego gościa, do takich osób zaliczam się ja. Ale mam Amige klasyczną od roku w którym ją wydano, przeszedłem też większość gier na amige - i to nie czyni mnie klasykowcem? albo czyni idiotą? Bo nie znam książki/autora? Albo bym przewinął z pośpiechu nazwisko?

bez przesady... chill out :/

[#163] Re: ceny na ebay...czy ci ludzie myślą ?

@bombermax, post #162

"nie zagalopowaleś się kolego z tym idiotą?"

A jak mam patrzeć na kogoś, kto nie potrafi przepisać poprawnie nazwiska autora książki w wystawianej przez siebie aukcji? Co, chłopak jest niefrasobliwy? Strzelił literówkę - no oczywiście, każdemu się zdarza. To aukcja! Poważna sprawa, a błąd rzeczowy. Niedługo wszyscy zaczną pisać z małej litery, bez polskich znaków, z błędami itp. bo o co chodzi, nie? Jak ktoś się przyczepi to się poprawi, albo napisze że literówka, czy dysleksja, albo że niech spier...a.

Co do stanu książki - moją opinię opieram na tym co widuję na ebayu samemu robiąc zakupy. To, że u nas w kraju standardy są niższe (wystarczy np. popatrzeć na stan Amig jakie się sprzedaje na Allegro, stan książek i wiele innych), nad tym akurat należy ubolewać.

[#164] Re: ceny na ebay...czy ci ludzie myślą ?

@miro_78, post #161

Nikt nie jest idealny - podejrzewam, że sam nie raz na jakimś forum popełniłem literówkę w czyimś nazwisku (choć w tym wypadku zwracam szczególną uwagę), ale NIE NA OFICJALNEJ AUKCJI. Poza tym nie ja zwróciłem uwagę na tę aukcję, więc wiecej osób jest na tym punkcie wyczulona i słusznie - jak tak dalej pójdzie to niechuljstwo i przekręcanie nazw czy nazwisk stanie się powszechne.

Poza tym - dajcie już spokój. Ja określiłem człowieka, on mnie i luz. On ma to gdzieś, ja też. Istotne, ktoś go naprowadził i poprawił błąd.

[#165] Re: ceny na ebay...czy ci ludzie myślą ?

@Deftronic/..., post #164

"Byki" robię bardzo rzadko problemów z ortografią nigdy nie miałem nie wykręcam się również potrójnym d (dyskeksja, dysortografia, dysmózgowie - nie ten wiek). Co do jakości produktów na Allegro i na Ebayu to masz rację. Wydaje mi się że problemem jest podejście do komputera jak i sam wiek użytkownika wiem po sobie jak wyglądała kwestia dbałości o komputer kiedy miałem naście lat a jak to wygląda teraz. Niechlujem nie jestem dbam o to co mam ale zdarzy jak każdemu czasami coś popsuć np.ostatnio podczas czyszczenia bądź demontażu załatwiłem sobie A600 w stanie bliskim ideału. Z prawej strony jest zatrzask niestety z plastiku w A500 i A1200 są tam miejsca do skręcenia śrubkami. Ogólnie to A600 cholernie mnie się podoba gdyby miała kości AGA i inaczej rozwiązaną sprawę zatrzasków bocznych to juz dawno wywaliłbym A1200 i wrzucił do A600 jakieś turbo z 030 na pokładzie.



Ostatnia modyfikacja: 25.04.2011 14:30:50
[#166] Re: ceny na ebay...czy ci ludzie myślą ?

@miro_78, post #165

Ładna Amiga 2500.

http://cgi.ebay.co.uk/COMMODORE-AMIGA-A2500-VIDEO-TOASTER-COMPUTER-/160581904701?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item25636d693d

oraz

AMIGA - Sam440Flex 733Mhz PowerPC PPC

http://cgi.ebay.co.uk/AMIGA-Sam440Flex-733Mhz-PowerPC-PPC-full-complement-/260776766350?pt=UK_VintageComputing_RL&hash=item3cb781ab8e



Ostatnia modyfikacja: 02.05.2011 19:10:56
[#167] Re: ceny na ebay...czy ci ludzie myślą ?

@stachu100, post #144

Jeśli ktoś jest zainteresowany oddam SIMM 2x64MB RAM
(o ile dobrze pamiętam) FPM i ZIP 4x512kB, za KW. Dotyczy to tylko zasłużonych ludzi na PPA

[#168] Re: ceny na ebay...czy ci ludzie myślą ?

@tom256, post #167


Jeśli ktoś jest zainteresowany oddam SIMM 2x64MB RAM
(o ile dobrze pamiętam) FPM i ZIP 4x512kB, za KW. Dotyczy to tylko zasłużonych ludzi na PPA


Za koszty wysyłki? Ja chętnie przytulę, ale nie wiem czy jestem zasłużony :)

[#169] Re: ceny na ebay...czy ci ludzie myślą ?

@waldiamiga, post #168

824 komentarzy .... - wystarczy :) , napisz na GG lub PM. Będę za jakieś 2 godziny.



Ostatnia modyfikacja: 06.05.2011 14:02:17



Ostatnia modyfikacja: 06.05.2011 14:03:11
[#170] Re: ceny na ebay...czy ci ludzie myślą ?

@tom256, post #169

uuu sim z 64mb? Ja mam 16... z tego co sprawdzilem to tylko payback pod CV64 zadal wiecej :)

[#171] Re: ceny na ebay...czy ci ludzie myślą ?

@Koyot1222, post #170

Amiga 3000 w wersji 16 Mhz :)

http://cgi.ebay.co.uk/Commodore-Amiga-3000-A3000-PP-S-68040-25MHz-RARE-/120722203898?pt=UK_VintageComputing_RL&hash=item1c1b9aa4fa

[#172] Re: ceny na ebay...czy ci ludzie myślą ?

@Deftronic/..., post #171

Kolejny rekord:
http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=270747707568&ssPageName=ADME:B:EOIBUAA:PL:1123#ht_1626wt_1139



Ostatnia modyfikacja: 15.05.2011 22:07:29
[#173] Re: ceny na ebay...czy ci ludzie myślą ?

@stachu100, post #172

Nieźle. :) A u mnie leży bezczynnie od roku i czeka...

[#174] Re: ceny na ebay...czy ci ludzie myślą ?

@Deftronic/..., post #173

Aura do kupienia:

http://cgi.ebay.co.uk/AURA-sound-card-Amiga-1200-600-/280682446112?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item4159fa3d20

[#175] Re: ceny na ebay...czy ci ludzie myślą ?

@Deftronic/..., post #174

A1200
Amiga 1200 rocznik 1999 pełna wersja (full wypas)


[#176] Re: ceny na ebay...czy ci ludzie myślą ?

@Skiba, post #175

Maniac Mansion za 37F.

http://cgi.ebay.co.uk/Maniac-Mansion-Amiga-/120728021304?_trksid=p4340.m506&_trkparms=algo%3DNGRI%26its%3DI%26itu%3DUA%26otn%3D8%26pmod%3D320699915890%26ps%3D63%26clkid%3D114125153216970877

[#177] Re: ceny na ebay...czy ci ludzie myślą ?

@Deftronic/..., post #176

Fajna, rozbudowana A1200:

http://cgi.ebay.co.uk/amiga-1200-PPC-603e-240mhz-060-50mhz-Tower-/160598233702?pt=UK_VintageComputing_RL&hash=item2564669266

[#178] po cholere mi ta amiga

@Deftronic/..., post #177

http://allegro.pl/turbo-do-a-1200-blizzardppc-603e-160-040-40-i1652525538.html

ooooo, skąd taka cena?

Chciałem w koncu wymienić swojego m-teca 030 ale jak widze takie ceny to az się ma ochote sprzedać to w wszystko i przepić. :) Bo tak sie zastanawiam jak młoda osoba w wieku 18-23 lata ma się zainteresować amigą skoro ceny są tak wysokie.

[#179] Re: po cholere mi ta amiga

@Mir3k, post #178

No niestety, ceny takie właśnie są. W końcu to Allegro, ludzie licytują, a więc to klasyczny przykład ceny na wolnym rynku.
A do czego Ci ten BlizzardPPC? Jeśli chodzi o używanie softu systemowego w bardziej komfortowych warunkach, to może warto pomyśleć o .....Morphosie?
System można sprawdzić za free, komputery tanie (no bo to przecież zdaniem trolli "śmieciomaczki") (już za 200-300 zł można wejść w posiadanie maszyny z G4> 1 GHz).
Jeśli kręcą Cię bardziej dema, czy gry nieprzyjazne systemowi (ale to kłóci się z chęcią kupna karty z PPC) to wycofuję się rakiem, nic nie mówiłem. :)

No i zapraszam na któreś ze spotkań amigowców - zobaczysz sprzęt w akcji: dopalone klasyki, maszyny z MOSem, czy z OS4.
[#180] Re: po cholere mi ta amiga

@wali7, post #179

Za takie ceny to tożywocie powinno byc co najmniej. I to zwielokrotnione, bez możliwości odwołania, w najcięzszym rygorze i w celach z najgorszymi kryminalistami.

Hmm, jednym z powodów posiadania PPC na AMigę jest OS4 ;)

I Sam sie "zainteresowałem" MorphOSem, ale frustruje mnie, że sprzęt pod OS4 jest tak strasznie drogi. CHociaz rejestracja MOSa tez...

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem