Wątek zamknięty
[#211] Re: ceny na ebay...czy ci ludzie myślą ?

@stachu100, post #208

W 2012 nastapi koniec swiata polskich marzen.
Wszystkie te bajki o wspanialym dobrobycie i rozwoju kraju, zostana dokladnie zweryfikowane i schowane do szuflady na nastepne 30 lat.

40% polakow uwaza, ze nie zdazymy z budowa wszystkich stadionow.
Ale stadiony to pikus... do tych stadionow trzeba jeszcze dojechac i zapewnic miejsce dla tych, ktorzy tam dojada.

Polska piekna i potezna. Usiana autostradami, sklepami, hotelami, stadionami. Normalnie druga Ameryka w czasach swietnosci. Takie przeciez byly prognozy polskich ekspertow polskiego rzadu.

A jaki jest stan faktyczny ?
Juz zaczynaja krazyc pogloski, ze jednak chyba nie wszystko zdazymy wybudowac. Ojej jak to sie stalo?!
"NIE WSZYSTKO" ?!?!?
Polowy z tego co planowali nie ma nawet na mapie!!

Bedzie tak jak ZAWSZE w polsce bylo!
Wszsyscy sie STARALI, SPIESZYLI, BUDOWALI, DWOILI I TROILI a na koncu jak zwykle SIE ZESRALI!
I to nie jest narzekanie polaka, tylko POLSKA RZECZYWISTOSC.


Oficjalnym hymnem Euro 2012 bedzie piosenka optymistow:

"POLACY NIC SIE NIE STAOOO, POLSKO NIC SIE NIE STAOOO"
[#212] Re: ceny na ebay...czy ci ludzie myślą ?

@selur, post #211

Chrzanisz jak zwykle. Czy jeśli faktycznie nie ukończą jakiegoś odcinka A2 przed czerwcem 2012 to świat się zawali i przyszłość Polski na 30 lat zostanie pogrzebana? Przecież wybudowano masę dróg, kilkaset km autostrad i więcej dróg ekspresowych - sporo jeżdzę po Polsce i zmiany na lepsze są bardzo widoczne.
Oczywiście mozna dyskutować, czy pakowanie takiej masy unijnych pieniędzy w instrakturę drogową ma sens. Kilka lat temu wydawało się że nie - Hiszpania budowała drogi, gdy Irlandia rozbudowywała tzw. nowe technologie. Jeszcze w 2008 wydawało się, że irlandzkie rozwiązanie jest lepsze. Ale kryzys walnął najsilniej własnie w Irlandię... a Hiszpanie przynajmniej wciąż mają swoje dobre drogi :)
Cóż z tego co uważa 40% Polaków... 70% Amerykanów na ten przykład uważa, że człowiek żył w czasach dinozaurów i ewolucji nie było. Ale nie ma to żadnego przełożenia na rzeczywistość.
To bardzo smutne, ze Polak zapytany "jak się masz" standardowo odpowiada "do dupy" (gdy opowiadam o tym znajomym Amerykanom to traktują to jako dobry żart...). Dyrektor naszego departamentu który przeszedł niedawno bardzo ciężką operację, do pracy chodzi w maseczce... bo co prawda ciężko chory, ale w Ameryce trzeba zapierniczać na okrągło, ledwo się na nogach trzyma, gdy rok temu tryskał zdrowiem... zapytany zawsze odpowiada z uśmiechem "I am very well!" (wyobraźmy sobie co typowy Polak odpowie w takiej sytuacji). Ot typowe nasze malkontenctwo. Tak było gdy bylismy mocarstwem w XV wieku, tak jest teraz i tak będzie. Polska welcome!
[#213] Re: po cholere mi ta amiga

@stachu100, post #206

Zdecydowanie za wysoka to dla mnie taka ktorej bym nie zapłacił nawet gdybym miał takie pieniądze i chciał je przeznaczyć na takie hobby. Po prostu przyjemność płynąca z posiadania amigi z takim blizzardem jest zbyt mała w stosunku do zainwestowanej kwoty.

[#214] Re: po cholere mi ta amiga

@Mir3k, post #213

Gdybyś miał takie pieniądze to myślałbyś inaczej. Zapewniam Cię.
[#215] Re: ceny na ebay...czy ci ludzie myślą ?

@wali7, post #212

drogi i drogi, a pociagiem tu i tam, tylko dwa razy dluzej niz przed wojna

I jak wyliczono, podczas budowy drog wiecej km drog zniszczono niz km nowych drog wybudowano, ale nic sie nie staooo..., grunt to dobry humor, w koncu Polska to najzabawniejszy barak byl i jest :D

I polska reprezentacja narodowa jest jednym z faworytow... do tego zeby nie wyjsc z grupy, no to pogralismy na tych stadionach :)

--
Amerykanie jedza wegetarianskie hamburgery z wolowiny, pija dietetyczna cole, ogladaja TV i wierza we wszystko co w TV zobacza, dzieki temu staja sie spoleczenstwem kompletnych idiotow, moze im to pasuje, nie wiem, jestes tam, to ocen ? :) ps. wszystko okej, dopoki ktoras z tych malpek bujajac sie na waszyngtonskich zyrandolach w bialym domu nie wpadnie na genialny pomysl zeby wcisnac guzik atomowy ;)



Ostatnia modyfikacja: 10.06.2011 18:15:13
[#216] Re: ceny na ebay...czy ci ludzie myślą ?

@wali7, post #212

a bo ogólnie to życie w kraju nadwiślanym jest do dupy i bida z nędzą cały czas

ps. więcej prozacu w Ameryce idzie na jednego obywatela kwadratorego... ok, racja

a u nas? u nas trzeba się leczyć wódką...



Ostatnia modyfikacja: 10.06.2011 18:36:30
[#217] Re: ceny na ebay...czy ci ludzie myślą ?

@wali7, post #212

"Cóż z tego co uważa 40% Polaków"

Ano to z tego, ze 40% Polakow wyciagnelo wnioski a reszta nadal zyje w niewiedzy i blogim przekonaniu, ze polska jest potega gospodarcza (w zestawieniu z Mozambikiem to pewnie tak).

Te Kilkaset km autostrad o ktorych piszesz, to budowano przez ostanie 30 lat! Problem w tym, ze te drogi szybciej sie rozpadaja niz powstaja, wiec za parenascie lat moze sie okazac, ze mamy mniej drog niz zesmy wybudowali panie profesorze.
[#218] Re: ceny na ebay...czy ci ludzie myślą ?

@1989, post #215

Ameryka Ameryką... jej polityka i dieta (przyznaję - straszna) to zupełnie inna sprawa. Piszę o tzw. optymistycznym podejściu do życia. A wszystkie nacje z którymi pracuję (Amerykanie, Włosi, Chińczycy, Meksykanie, Kolumbijczycy) są zdecydowanie zszokowani, gdy opowiadam im w jaki sposób domyślnie w Polsce odpowiada się na zwyczajowe "How are you?". A w przypadku takich Meksykanów czy Kolumbijczyków trudno twierdzić że mają lepiej niż w Polsce (w północnym Meksyku w wojnach gangów w zeszłym roku zginęło ponad 20 000 osób, znaczna część to przypadkowe ofiary). A bida na dodatek aż piszczy.
Po prostu pesymizm i wieczne malkontenctwo jest naszą wbudowaną cechą narodową.
Czasem sobie myślę, ze popularny swego czasu żart, że Polacy ze swą skłonnością do niezadowolenia ze wszystkiego są odpowiedzialni za fiasko komunizmu w Europie środkowo-wschodniej ma w sobie ziarno prawdy :)

Możecie narzekać na drogi i ich budowę, ale do mojego wyjazu w zeszłym roku widziałem coroczne, znaczące polepszenie jakości dróg. Chodzi mi głównie o te którymi jeździmy gdzieś dalej - ja zazwyczaj jeżdziłem na wakacje nad Bałtyk (najczęściej Wolin - polecam :) ) jadąc w poprzek całej Polski. Z roku na rok jeździło się wygodniej i szybciej.
Czy coś zniszczono? Nie wiem, ja tam nie widziałem. No chyba, ze masz na mysli np. odcinek A4 wybudowany za Hitlera (a którym jadąc mozna było dostać choroby wibracyjnej)... ZNISZCZONY... i zastąpiony nową A4 :)
Lepiej mieć jedną bardzo dobrą drogę niż 3 równoległe składające się głównie z dziur.

A Polska reprezentacja... miejcie pretensje do PZPN. I do UEFA też, bo zdaje się nie tylko obecny rząd usiłował dobrać im sie do tyłków, ale międzynarodowa klika piłkarska zawsze ich wybroniła.
[#219] Re: ceny na ebay...czy ci ludzie myślą ?

@selur, post #217

Dziwne, jakoś rok temu z okładem przejechałem A4 z Krakowa do Niemiec i z powrotem i droga tam była (a dla przykładu 10 lat temu jej jeszcze nie było). Wybudowana! Już się rozpadła? Rzuć no jakąś fotką :)
O słusznosci wniosków na temat ME 2012 porozmawiamy za rok.
Ja tylko stawiam tezę, ze to co sądzi jakaś część społeczeństwa (nawet większość), niekoniecznie jest prawdą. Nawet bardzo często nie jest.

A z tych 30 lat budowy autostrad przez pierwszych 10 lat wybudowano 50 km A4 między Krakowem a Katowicami, potem było niewiele lepiej. Dopiero od jakichś pięciu lat przyspieszyło, obecnie jest gotowych 916 km autostrad. Z drogami ekspresowymi (praktyczna różnica miedzy drogę eksp. a autostradą jest niewielka) jest gotowe ponad 1500 km, a w budowie jest prawie drugie tyle. Dziesięc lat temu było około 500 km gotowych i 100 km w budowie. Więc nie chrzań, ze nie jest lepiej.



Ostatnia modyfikacja: 10.06.2011 19:36:46
[#220] Re: ceny na ebay...czy ci ludzie myślą ?

@wali7, post #219

Ponieważ:
- wątek wyczerpał się,
- brakuje aktualnie narzędzia do dzielenia wątków

muszę ten wątek zamknąć. Jeśli ktoś chce kontynuować temat budowy dróg lub podobny OT proszę wybrać dział Hyde Park lub Rzeźnia wedle upodobań. W przypadku kontynuacji rzeczywistego tematu wątku proszę o założenie kolejnego wątku w dziale Pręgierz z linkiem nawiązującym do pierwszej strony tego wątku.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem