Wątek zamknięty
[#31] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@HOŁDYS, post #30

Nie zgadzam się z twierdzeniem jakoby ceny wzrosły ze względu na rzadkość występowania danego komputera. Owszem - osprzętu tak ale nie samego komputera. W Amigakit czy w innych sklepach jest pełno Amig do kupna!

Ja mucę na mojej dopasionej CDTV w gry, natomiast A1200 grzecznie leży w szafie i jest również odświętnie używana do gier bardziej wymagających. Niemniej jednak jako chłopaszek zawsze chciałem mieć coś ponad A600 a że w tamtych czasach kosztowało to sporo, rodziców nie było stać to też model A1200 był dla mnie nieosiągalny. Teraz, po latach jestem jej posiadaczem i chcę by była w należytym stanie. I to cała filozofia.

A to że ceny są takie a nie inne, to nie wina "chomików" tylko raczej upadku Commodore/ESCOM.

[#32] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@HOŁDYS, post #30

A o kabelku XM1541 do PC slyszales ..zgrywa sie na 5.25 w kilka minut usmiech)

Wyobraź sobie że słyszałem. I chyba jasnym jest, że pisząc "nie mam jak zgrać" implikuję tutaj, że kabelka takowego nie posiadam. I posiadać nie zamierzam, bo nie widzę takiej potrzeby.

ja wlasnie dla demosceny Commodore 64 ktora rozwija sie prezenie kupilem taki zestaw jak wymieniles .. i kupe dyskietek 5.25 ...przy puszczaniu dema musi byc zywy komputer musi byc stukot glowicy i szum nosnika...jak wyskoczy na ekranie pleas Side B ...to musze zareagowac i przekrecic nosnik

Pod tym względem akurat zboczeńcem nie jestem i stawiam na pierwszym miejscu wygodę użytkowania. Zresztą dema mam w głębokim poważaniu, z całym szacunkiem dla ich twórców. Skoro potrafią się popisywać, to niech zrobią przy użyciu tym samych sztuczek i trików jakąś fajną gierkę, która zerwie włosy z głowy. Innymi słowy, ja po prostu wolę grać.

TO JEST FUN !!!! jesli lubisz tak emulatory to pewnie lubisz ogladac dema na YT ... wiec jak dla mnie niczego nie rozumiesz ;-]

Rozumiem tyle, że ty nie szanujesz swojego czasu i lubisz go tracić bezsensownie na robienie rzeczy, które mogą być zrobione szybciej. Zaś zaoszczędzony czas zostanie ci na dalszy samorozwój i zdobywanie innej informacji (np. zagranie w coś innego na innym emulatorze). No ale tak, jeśli się świata nie widzi poza Amigą, to tak to właśnie wygląda. Gdybym ja "siedział" wyłącznie na jednym czy dwóch sprzętach, to pewnie i czas by mnie tak nie gonił. Ale niestety, przede mną wciąż kilkanaście (jeśli nie dziesiąt) tysięcy gier do przejścia i chciałbym z tym zdążyć przed śmiercią.

I jeszcze taka mała złośliwość: jak tak dalej pójdzie z tym fanatyzmem do prawdziwego sprzętu, to za niedługo niektórzy stąd odmówią ludziom używającym emulatorów prawa do nazywania siebie fanami retro...



Ostatnia modyfikacja: 14.07.2011 23:03:35
[#33] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@cpt. Misumaru Tenchi, post #32

Pod tym względem akurat zboczeńcem nie jestem i stawiam na pierwszym miejscu wygodę użytkowania.


Ja staram się łączyć retro z nowoczesnością i wygodą. Zaopatrzyłem się w urządzenia takie jak HxC Floppy Emulator, oraz Deneb USB do Amigi ;). A do C64 Chameleona. Dzięki czemu nie muszę żonglować dyskietkami, a frajda z używania oryginalnego komputera jest.

(offtopic w offtopicu)



Ostatnia modyfikacja: 14.07.2011 23:37:22
[#34] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@strim, post #33

No i to już ma ręce i nogi. Tyle że tutaj znowu stajemy przed problemem mojej multiplatformowości. Gdybym chciał zakupić każdy sprzęt na którym grywam, wyposażyć go w nowoczesne gadżety czyniące pracę na nim w miarę znośną, a potem jeszcze kupować gry, to... Chyba w całym swoim życiu nie zarobiłem i nigdy nie zarobię tyle pieniędzy, żeby na to wystarczyło. A niestety mam tak dziwnie, że nie potrafię się skupić na jednej rzeczy. Muszę wszystko sprawdzić i wszystko wiedzieć. Nie potrafię z niczego zrezygnować, tym bardziej że nie muszę. All or nothing.

[#35] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@cpt. Misumaru Tenchi, post #32

nie ma sensu scierac kopie ..ty jestes zwyklym grajkiem ..

ja fanem demosceny , a ta druga polega na tym zeby uzywac wlasnie komputerow w takiej formie jak fabryka wypuscila...i wyciskac z nich siodme poty robiac konwersjie znanych dem z Amigi czy PC na Commodore 64 ..

Grac na ATARI czy Commodore nie zamierzam bo to "nekrofilia"
a piszac ze szkoda czasu bo musze jeszcze kilkanascie gier przejsc ..
to wlasnie wyraz braku szacunku dla wlasnego czasu - granie to marnotrastwo.. jak ma sie 13 lat to moze i byl fun ...ale teraz wole demka :)

Uzywaj swoich emulatorow i YT i mow ze gralem na Commodore 64 :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

bez komentarza normalnie...

[#36] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@HOŁDYS, post #35

ja fanem demosceny , a ta druga polega na tym zeby uzywac wlasnie komputerow w takiej formie jak fabryka wypuscila...i wyciskac z nich siodme poty robiac konwersjie znanych dem z Amigi czy PC na Commodore 64 ..


ciekawe, demoscenowanie to robienie konwersji znanych dem z Ami/PC. A to jakas nowa forma scenowania, ktorej wczesniej nie poznalem ? :D

Jakos nisko cenie tworczosc, jezeli tak to mozna jeszcze nazwac, polegajaca na portowaniu czegos tam, chocby w dol. Przypomina mi to troche granie na ruskich organkach IX symfoni Bethovena

[#37] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@1989, post #36

mi sie podoba taki zamysl .. na 8bit
super jakby technological death i state of the art przeportowali na C64 :D
to dla mnie cos nowego .. te same dema 1:1 na sprzecie nieporownywalnie gorszym !!!! oczywiscie nowe dema tez lubie ..

wczoraj oglaalem demo na Atari STE "Save the Earth" bardzo fajny pomysl i wykonanie jak na 1 dysk ..jednak TalkTalk2 jest nie do przebicia



Ostatnia modyfikacja: 15.07.2011 11:54:27
[#38] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@HOŁDYS, post #35

Uzywaj swoich emulatorow i YT i mow ze gralem na Commodore 64

Nie wiem co masz na myśli z tym tubem. A na C=64 grałem kilkanaście lat, dopóki nie zacząłem go emulować najpierw na A1200, a obecnie na pececie. Teraz owszem, nie gram, bo leży w szafie.
Ogólnie: owszem, jestem grajkiem i zupełnie nie rozumiem dlaczego miałbym się czuć z tego powodu gorszy od ciebie. A z twoich słów wynika, że tak właśnie powinno być... Zawsze mi się wydawało, że gdy coś się naprawdę kocha, to nie da się z tego wyrosnąć i wiek nie ma tutaj wiele do znaczenia.



Ostatnia modyfikacja: 15.07.2011 18:38:50
[#39] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@cpt. Misumaru Tenchi, post #38





Ostatnia modyfikacja: 22.07.2011 16:31:20
[#40] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@Skiba, post #39

Ładna A1200 w D-BOX z PPC i G-Rexem:


http://www.ebay.co.uk/itm/amiga-1200-PPC-603e-240mhz-060-50mhz-Tower-/160624167766?pt=UK_VintageComputing_RL&hash=item2565f24b56

plus taka aukcja z "przegiętą" ceną

http://www.ebay.co.uk/itm/Apollo-1260-Amiga-1200-Accelerator-64MB-Blizzard-killer-/320707334772?pt=UK_VintageComputing_RL&hash=item4aaba59274

skoro jest za 250F

http://www.ebay.co.uk/itm/Blizzard-1260-SCSI-Phase-5-/220817884283?pt=UK_VintageComputing_RL&hash=item3369c5847b



Ostatnia modyfikacja: 26.07.2011 17:20:05
[#41] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@Deftronic/..., post #40

jednak apollo ma przewage ...nie ma wpisu = UK auction only =

[#42] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@HOŁDYS, post #41

Fakt, nie zwróciłem uwagi na ten "szczegół". :)

[#43] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@Deftronic/..., post #42

co do osiagnietych cen na polskim poletku :))

Amiga 600 2 MB super stan ...sprzedala sie za cene 2 x A1200 :))

http://allegro.pl/amiga-mega-zestaw-super-stan-2mb-ram-i1663940897.html

a wypasione Atari 1040 Ste czyli odpowiednik A500 poszedl za 500 zl

http://allegro.pl/wypasiony-atari-1040-ste-4mb-ram-mnostwo-bajerow-i1732574944.html

widac ze ceny nie maja tendencji spadkowej skoro kupujacy chca zaplacic az tyle za retro sprzet



Ostatnia modyfikacja: 28.07.2011 16:50:39



Ostatnia modyfikacja: 28.07.2011 16:51:15
[#44] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@HOŁDYS, post #43

Hmm 800 zł , może to jakaś specjalna kolekcjonerska Amiga 500 lub ma coś czego nie dostrzegam . Aż mnie korci żeby zapytać czy może moją Ami by kupił za 200 zł ? przecież to 1/4 wartości ! .



http://allegro.pl/zestaw-amiga-commodore-500-i1745414529.html


PS. strach pomyśleć że takie ceny mogą być realne za jakiś czas :)



Ostatnia modyfikacja: 31.07.2011 14:42:31
[#45] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@companiero, post #44

chyba o jedno "0" mu się pomyliło... albo ma potencjalnych kupców za debilów

[#46] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@bombermax, post #45

Za rok dwa takie ceny mogą byc realne.. Ceny i tak poszły mocno w górę:(

[#47] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@Skiba, post #46

No z roku na rok co raz mniej klasyków, niestety...

[#48] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@parallax, post #47

To jest przegięcie

pudło

[#49] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@Tomski, post #48

dobre... Jeśli to pójdzie to można rozkręcić własny biznes z produkowaniem takich "originalkartonów" - tylko projekt opracować i jedziemy :).

[#50] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@Tomski, post #48

No czy ja wiem...
Gdyby kosztował 40EUR z wysyłką to chyba bym się skusił.
[#51] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@stachu100, post #50

to ja kupiłem ta zabaweczke:

http://allegro.pl/amiga-mega-zestaw-super-stan-2mb-ram-i1663940897.html

Sprzęt na początku wydawał mi się warty każdych pieniedzy wątpię aby ktokolwiek miał A600 w takim stanie naturalny nie wybielany niczym kolor właściciel używał do komputera osłony dzieki czemu udalo mu sie utrzymac naturalny kolor a mnie nabyć super sześćsetke krótko mówiąc napaliłem sie i nie chciałem aby ktokolwiek mnie przebił a jako że troszkę krotki mam staż na allegro a dokładniej pisząc w cenach amigowego sprzętu nie miałem takiego wyczucia cen. Obecnie uważam że przepłaciłem jakieś 200 pln. Z drugiej strony nie ma czego żałować to zawsze czegoś uczy aktualnie siedzi tam A6095 od Rafgc 4GB CF Kingstona w przyszlości zamierzam rozbudowac tą Amige tak aby nie naruszać oryginalnej konstrukcji. Do eksperymentów poswiecę druga A600 z obudową w gorszym stanie tak aby nie było mi szkoda "dewastować" zabytku. HxC floppy emulator, dvd slim rozszerzenie furia 628 lub ACA 030, cf-ke radiator plus wentylator. Zobaczymy jak rozwinie sie projekt tego Słowaka - Boboo... Jak narazie prezentuje się świetnie i cena coś ok 70 euro też całkiem rozsądna.

[#52] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@miro_78, post #51

Dobry jesteś. Pół koła za zwykłą A600. LOL ;d

[#53] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@miro_78, post #51

Ja tak czystą wersję 1200 w pełnym komplecie magic box kupiłem za 400 zł więc 500 za a600 wydaje się lekko przesadzone. No ale to w końcu wolny rynek.

[#54] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@sand, post #53

Bardzo stara, klasyczna w sumie gra (była nawet kiedyś opisywana w Bajtku):

http://www.ebay.co.uk/itm/Escape-Colditz-Commodore-Amiga-Game-VERY-RARE-/140534741176?pt=UK_Toys_Games_Games&hash=item20b885f8b8

Szkoda, że nie kompletna. :(

Oraz gra z muzyką 4Mat-a :)

http://www.ebay.co.uk/itm/ShockWave-Game-Amiga-Boxed-RARE-Excellent-Condition-/180709750582?pt=UK_PC_Video_Games_Video_Games_JS&hash=item2a1323f736



Ostatnia modyfikacja: 14.08.2011 19:28:35
[#55] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@miro_78, post #51

z tą pokrywą do A600 to masz racje, ja tez jej zawsze używałem i wszystko jest naturalnie białe..

[#56] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@Skiba, post #55

Ja tak czystą wersję 1200 w pełnym komplecie magic box kupiłem za 400 zł więc 500 za a600 wydaje się lekko przesadzone. No ale to w końcu wolny rynek.


Zgadza się tylko że zauważcie że dostać nową A600 raczej jest niemożliwe a ona wygląda jak nówka. Natomiast do dnia dzisiejszego można kupić Amigę 1200 produkcji Escom z pakietem Magic. Sam za taką dałem 405 pln karton amiga, mycha, zasilacz plus pakiet dyskietek i ksiązek brak tylko najwazniejszego oryginału Workbencha 3.1 ale i tak zakup uważam za bardzo udany.

Żeby nie było offtopa.

Troszkę dziwna sprawa A500 z USA z niemieckim układem klawiatury? :D

http://allegro.pl/komputery-amiga-jak-nowe-z-usa-i1757216237.html



Ostatnia modyfikacja: 15.08.2011 07:18:09
[#57] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@miro_78, post #56

Tutaj fajny sprzęt i wygląda na bardzo dobry stan. Gdybym mógł przeznaczyć kasę na to cudo to bym zakupił jak nic - 128D . Jedynie nie ma klawiatury - nie widać na zdjęciach. Dobrze, że człowiek ma marzenia;).

[#58] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@miro_78, post #56

http://allegro.pl/komputery-amiga-jak-nowe-z-usa-i1757216237.html
Przecież ewidentnie sprzęt wybielony.
Obserwuje tego sprzedającego i ciekawe czasem ma "kwiatki"
Kiedyś chciałem kupić od niego CD32 i poprosiłem o dodatkowe zdjęcie.
Odpowiedź. Że brak możliwości zrobienia zdjęć. Osoba sprzedająca
"Chicago" a wysyłająca Zielona Góra.



Ostatnia modyfikacja: 15.08.2011 19:23:44



Ostatnia modyfikacja: 15.08.2011 19:24:32
[#59] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@Dark_luke, post #58

Zabawne, widocznie Zielona Góra to jakaś nowa dzielnica w Chicago :)

Ale co w tym złego, że wybielone?



Ostatnia modyfikacja: 15.08.2011 20:53:58



Ostatnia modyfikacja: 15.08.2011 20:54:25
[#60] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@witekkk, post #59

Nie inaczej pamiętam jak kiedyś już inny użytkownik allegro z Zielonej Góry chciał włąsnie sprzedać ten LCD z tym boxem ;) Na marginesie włąśnie wyciągnąłem za CD32 435 pln ;)

http://allegro.pl/super-zestaw-cd32-i1747549183.html

Z drugiej strony to jakaś rekompensata za niską cenę za ten fajny interfejs

http://allegro.pl/inerfejs-pc-key-2000-i1759593087.html

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem