Wątek zamknięty
[#151] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@HOŁDYS, post #149

Nie wiem jak twoim kolegom ale mi np glupio bylo by cos sprzedawac, cos co dostalem za darmo. Tymbardziej komus od kogo to dostalem :)

Widzialem tez po forach ludzi ktorzy czesto kupuja od zwyklych nieznajacych sie zuli/lujow jakies elektroniczne stare graty i sprzedaja je potem juz za pozadna kase... Reklamujac sprzet jako "rzadki", "legendarny", jedyny w swoim rodzaju" lub ostatnio coraz modniejsze "coraz rzadziej spotykany"... No sporadycznie nawet "biale kruki" sie zdarzaja, 500tki z 512kb rozszezeniem co jeszcze 10 lat temu za 20-30 zl by nikt kijem nie dotknal...



Ostatnia modyfikacja: 07.09.2011 13:48:38
[#152] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@stachu100, post #150

Stachu zasada jest prosta jak drut .. jak kuba Bogu tak Bog Kubanczykom

a co do "kolegow" to juz ich nie mam



Ostatnia modyfikacja: 07.09.2011 15:47:14
[#153] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@HOŁDYS, post #152

zwykle nie daje tu linkow do aukcji ale to mnie rozbwailo :)))

http://allegro.pl/unikalna-kultowa-amiga-1200-okazja-full-zestaw-i1810999231.html

fajna A1200 :)



Ostatnia modyfikacja: 08.09.2011 08:46:58
[#154] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@HOŁDYS, post #153

ehhhh zastanawiam się skąd się biorą takie bzdury. Czy z głupoty sprzedających lub też czy sprzedający robi z kupujących debili.

[#155] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@HOŁDYS, post #153

co jak co ale 100 zł za ten zestaw to nie jest dużo

[#156] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@HOŁDYS, post #153

Może w środku jest jakiś turbiacz 020 ??

[#157] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@Koyot1222, post #151

Widzialem tez po forach ludzi ktorzy czesto kupuja od zwyklych nieznajacych sie zuli/lujow jakies elektroniczne stare graty i sprzedaja je potem juz za pozadna kase...

Moim zdaniem nie ma tym nic złego.
Żul jest zadowolony bo zarobił, napił się i zapamiętał że jak coś podobnego znadzie to ma zanieść do tego handlarza. Będzie miał na kolejny kieliszek chleba.
Handlarz jest zadowolony bo zarobił: kupił tanio a sprzedał drogo.
Kupujący jest zadowolony bo kupił to co chciał za tyle ile uważał za stosowne.
Społecznoć sympatyków danego "badziewia" jest zadowolona bo przybył nowy stary egzemplarz sprzętu.

Tak więc jeeli wszyscy są zadowoleni to co w tym złego?
W Polsce i na świecie są firmy które specjalizują się w wyprzedażach garażowych w poszukiwaniu interesujących rzeczy które można kupić tanio i sprzedać z zyskiem. Zresztą idea "kup tanio sprzedaj drogo" leży u podstaw systemu kapitalistycznego. I nie ma tutaj mowy o żadnym wyzyskiwaniu naiwnych ludzi.

[#158] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@sand, post #154

Mysle ze to coraz wiecej sprzedajacych liczy na niewiedze kupujacego jelenia.

[#159] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@Koyot1222, post #158

Jeżeli kupujący NIE WIE co kupuje to jest sam sobie winien.
[#160] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@stachu100, post #159

albo nie umie czytac bo na chinczyku pisze jak wol Amiga A500

zastanawia mnie co mial na mysli kupujacy piszac ze to A1200



Ostatnia modyfikacja: 08.09.2011 10:02:37
[#161] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@sand, post #154

Słownictwo - niczym z Google Translatora z charakterystycznymi tłumaczeniami (np. "szkatułka"). Najbardziej rozwala mnie określenie:
"(nie ma go na zdjęciach, aczkolwiek jest lecz aktualnie nie posiadam go w domu)"
[#162] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@stachu100, post #157

Ja rozumiem chec zysku. Ale wszystko ma jakies swoje granice. Troche dziwna sie powoli sytuacja wytwarza, kiedy to 20 letni komputer majacy sluzyc raczej juz tylko do zabawy, zaczyna kosztowac tyle co klasyczny samochod (skad inad bardziej chyba praktyczny zakup).
Umowmy sie, amiga sama w sobie nie jest oryginalnym, jedynym w swoim rodzaju dzielem sztuki... a raczej produktem w swoim czasie wytwarzanym na szeroka skale. Jako sprzet dla hobbystow, zwykle w roznym stanie, powinna byc raczej przystepna... 200 no max 300zl za komplet.
Ale z tego co widze ostatnio ceny zaczynaja byc windowane w gore i zestawy z bylejakim turbo, lub w oplakanym stanie beda schodzic po 1000 zl i wiecej... Jak by to byl jakis sprzet wydawany w limitowanych ekskluzywnych edycjach :)



Ostatnia modyfikacja: 08.09.2011 10:14:19
[#163] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@stachu100, post #159

No tak, ale to powoli zaczyna przypominac kupno samochodu na gieldzie:
"Tak, malo jezdzony, od starszej pani co tylko z garazu do kosciola jezdzila przez 5 lat" Prawda potem jest taka ze samochod robil kilkaset tysiecy kilometrow rocznie, ma dziury od petow w tapicerce, byl dachowany ze 3 razy, szpachlowany i w zupelnie innym kolorze.

Tak samo teraz patrzac nawet na nasze forum, coraz czesciej ktos kupuje "cooltowy" sprzet, przesylka przychodzi do domu... i zaczyna sie dramat.



Ostatnia modyfikacja: 08.09.2011 10:20:20
[#164] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@Koyot1222, post #163

Koyot a wiec co proponujesz ?

ja proponuje nie "chelpic sie na okazje " typu nie wiem czy sprawna za 30 zl
bo potem mozesz miec pretensje do siebie..

Sprawna amiga w doskonalym stanie ma prawo kosztowac gdyz jest to egzemplarz nie produkowany od 20 lat tak samo jak samochod z 1965 r

Ceny zauwaz nie tylko ida w gore w polsce ale rynek zagraniczny rowniez podskoczyl mimo recesji.. sam sprzedalem PowerPC 040/25 + 603/240 w 2003 r za 450 zl !!! i co mam sobie z tego powodu wlosy rwac ? moge miec pretensje tylko do siebie.. (sam sie nabijalem z azzorka gdy kupil Blizzarda 1260 za 1600 zl .. ) a w 2009 r kupilem sobie sam powerke z 060/50 mhz za 2400 zl gdyz moje dochody skoczyly 20 krotnie i taki wydatek jest spory ale do przelkniecia raz w miesiacu w ramach hobby ..

prosze ten fakt tez wziasc pod uwage przy szacowaniu tego co sie dzieje z cenami amigowymi



Ostatnia modyfikacja: 08.09.2011 10:41:33
[#165] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@HOŁDYS, post #164

30-40 zl za zlom, to jeszcze jest sprawa do przelkniecia. Bardziej razi mnie sprawa pordzewialych, zniszczonych, brudnych i niekompletnych zestawow tzw "bialych krukow" po 300-500 zl i wyzej.

Jeleni nie brakuje, w dobie internetu w granicach 2-3 lat wytworzy to sytuacje kiedy nikt sobie nie bedzie kupowal amigi. Bo 1-stary i drogi jak diabli sprzet 2-mozliwosc utopienia sporej gotowki w rzeczy ktora w przypadku wad ukrytych, albo rozminiecia sie z oczekiwaniami nabywajacego zagrodzi mu droge do szybkiej sprzedarzy bo: patrz ptk1. Klasyki wymra jak dinozaury, a pudelka z napisem commodore beda zdobic sciany "kolekcjonerow"... i "procentowac" :D



Ostatnia modyfikacja: 08.09.2011 10:46:58
[#166] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@Koyot1222, post #165

takie "biale kruki" olewam cieplym moczem ... niczym to

http://allegro.pl/zestaw-amiga-commodore-500-i1776577823.html

http://allegro.pl/amiga-500-plus-i1778656829.html

http://allegro.pl/dla-amigowca-to-nie-jest-zwykla-amiga-500-sprawdz-i1796788174.html



Ostatnia modyfikacja: 08.09.2011 10:47:33
[#167] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@Koyot1222, post #162

Ale wszystko ma jakies swoje granice.

Błąd! Nie wszystko ma swoje granice.
A nawet jeżeli już są to są one sprawą indywidualną każdej osoby.

kiedy to 20 letni komputer majacy sluzyc raczej juz tylko do zabawy,

I właśnie TUTAJ jest sedno sprawy moim zdaniem. Wyobraź sobie że właściciel dobrze prosperującej firmy / ew. dowolna dobrze zarabiająca osoba o dochodach kilkanaście - kilkadziesiąt tysięcy złotych netto (i pokaźnym stanem konta) pod wpływem impulsu zapragnie zrealizować swoje marzenie z lat młodości i przeznacza połowę wypłaty na kaprys.
Wolno mu? Wolno.
Sprzedający zadowolony? Zadowolony.

A to że ja/Ty nie możesz przeznaczyć takiej sumy na kaprys to chyba nie jego problem, prawda?
[#168] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@stachu100, post #167

inwestowanie w hobby jakim jest amiga jest na tyle nie bezpieczne ze nikt ci nie da gawarancji ze komp z przypakowanym turbo za 5tys zl ...po prostu jutro nie padnie. O ile naprawa malo skoplikowanego auta retro jest "w miare latwa" to 20 letniego sprzetu elektronicznego czasami wrecz nie mozliwa..i trzeba bedzie sie pogodzic ze twoj wymarzony sprzet ..odszedl do swiata Hadesu

moim zdaniem to jest wlasnie ta granica dla ktorej czasem nie warto zatracac sie

Oczywiscie popyt na amigi jest swego rodzaju banka ...ktora kiedys peknie i "handlarz" moze zostac ze swoimi zapasami retrosprzetu bo zainteresowania na nie nie bedzie a sprzedaz ponizej kosztow kupna jest malo racjonalna



Ostatnia modyfikacja: 08.09.2011 11:44:24
[#169] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@stachu100, post #167

Drepczemy w miejscu.
Nie chodzi mi o to ze zal mi jest ze ktos zarobil a ja np nie.
Chodzi mi o to ze wg mnie sztucznie zawyzane sa ceny wysluzonych amig. W obiegu jest coraz wiecej zardzewialych "cooltowych" zlomow za ktore ludzie placa coraz wiecej. No sprzedajacy sie ciesza a kupujacy sie ciesza coraz czesciej tylko do czasu przyjscia przesylki.

Jakos nie moge sobie wyobrazic kogos kto zaplaci za amige spora sume i sie bedzie dalej cieszyc jak okarze sie ze brakuje np jakiejkolwiek dyskietki z czymkolwiek na ten komputer. To tak jak mowisz, ktos zarabia kupe pieniedzy, kilkadziesiat tysiecy przeznacza na klasyczny samochod, samochod przyjezdza na lawecie bez kol. No silnik jest, drzwi sie trzymaja. No to sobie mysli ze latwo cos sobie zmontuje, zaglada na forum a tam pisza ludzie ze np zamontuje kola ale tylko przez specjalna przejsciowke bo wszystko co nowe nie pasuje. Drapie sie po glowie i mysli... A samochod sobie stoi... i procentuje :) No nie wiem czy jest do konca zadowolony tak samo jak sprzedawca?

[#170] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@Koyot1222, post #169

Tak jak pisałem: trzeba wiedzieć dokładnie co się kupuje. Przecież to używany towar bez jakiejkolwiek gwarancji. Jeżeli ktoś nie wie co kupuje to jest delikatnie mówiąc niemądry. A takich ludzi mi nie żal.
[#171] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@stachu100, post #170

Tutaj nie rozumię dlaczego biją się o tę Amigę

link

toż to golas.

Dodam, że nic nie mam do osoby wystawiającej. Jedynie nie rozumię dlaczego ludziska tyle dają za golasa - pewno racją jest to co stachu100 napisał. Mam kasę i dam tyle ile będzie trzeba.



Ostatnia modyfikacja: 08.09.2011 12:38:22
[#172] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@Tomski, post #171

dlatego iz sie nie znaja :D

[#173] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@stachu100, post #170

A mi takich wlasnie zal. Jakos z domu to wynioslem ze nigdy nie jestem zadowolony jesli otrzymalem jakies korzysci z czyjejs niewiedzy lub naiwnosci.
Ale jak mawial ktos kiedys "Najlepsza poduszka do spania to czyste sumienie". Moze dlatego tez w zyciu nigdy nie dojde do duzych pieniedzy.

[#174] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@Koyot1222, post #173

Jeżeli to szary Kowalski z czwórką małych dzieci który po roku oszczędzania kupuje jakąś trefną pralkę lub lodówkę to faktycznie żal.

Ale jeżeli to "dziany gość" na którym suma kilku tysięcy nie robi żadnego wrażenia bo tyle płaci za fryzjerkę dla psów - to nie żal.
[#175] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@stachu100, post #174

Niezłe.
Małą szkatułkę z całą masą dyskietek z grami, programami itp.


Ostatnia modyfikacja: 08.09.2011 15:25:03



Ostatnia modyfikacja: 08.09.2011 15:32:53
[#176] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@Koyot1222, post #173

Jest tez powiedzenie ,ze "kto ma miekkie serce musi miec twarda dupe" Dorosniesz to zmadrzejesz ,zycie cie nauczy a jak nie to tez dobrze-dla innych.
[#177] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@Aniol, post #176

Na to dorastanie to juz troche za pozno. Ponad 30 wiosen, dom, zona i 3 dzieci na karku :)

[#178] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@Koyot1222, post #177

zona i 3 dzieci na karku usmiech


KOYOT RESPECT !!!

kobiety jak te kwiaty kto ma zone ten wie ..powachac tak dotykac nie :)
a trojka szkrabow to dopiero musi byc masakra ..ja chcialem parke..ale na razie odechcialo mi sie prokreacji po jednym .. ale za to bardzo zwawym i glosnym

[#179] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@stachu100, post #174

Tu caly czas chodzi o zwyklych ludzi, nabijanych w butelke poprzez posrednika ktory zarabia 300-500-1000 i wiecej % tego co powinna zarobic na tym "naiwna" osoba. To zbyt duza, dla kazdego rynku niezdrowa i niszczaca sytuacja.

W odpowiedzi na #178

"KOYOT RESPECT !!!"
Iii tam... Aby zdrowe byly. Ludzie pukaja sie w glowe jak mnie widza na ulicy. Niektorzy znajomi wytykaja palcem :) Dzieciakom staram sie oddawac bez reszty. To o wiele lepsza i pewniejsza inwestycja na starosc niz ZUS lub inne nowomodne filary.


http://www.ebay.co.uk/itm/SNES-Knights-Round-Boxed-Complete-Rare-/360392106335?pt=UK_PC_Video_Games_Video_Games_JS&hash=item53e90b215f

Jakas maniakalna moda zapanowala na retro? Nie wiedzialem ze kart kupiony dobrych kilka lat temu moze byc teraz wart 1000 funciakow. Chyba ze Bill Gay skupuje sobie rzeczy na ktore nie bylo go za mlodu stac... Karty turbo pewnie tez :P



Ostatnia modyfikacja: 08.09.2011 22:42:08
[#180] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@Koyot1222, post #179

Tematyka CDTV:

http://cgi.ebay.pl/64-K-RAM-MEMORY-CARD-AMIGA-CDTV-CD-1401-100-ok-/270800396911?pt=Klassische_Computer&hash=item3f0cf6226f#ht_2001wt_907

..... ponad 400zł?

http://cgi.ebay.pl/Commodore-Amiga-500-CDTV-MTec-Megabody-IDE-Controller-Rev-1-1-/120774635135?pt=Klassische_Computer&hash=item1c1ebaae7f#ht_1243wt_1141

rzadka sprawa... a dla niemca ta kasa to pryszcz...

http://cgi.ebay.pl/Commodore-Amiga-CDTV-Lecteur-Cables-/360370814138?pt=FR_Jeux_Vid%C3%A9o_Consoles&hash=item53e7c63cba#ht_5291wt_1155

1000zł.....

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem