[#31] Re: Oszust na PPA

@Benedykt Dziubałtowski, post #30

Ja mam kilka maili do niego ale ip nie widzę.

Potrzebujesz maila od niego i zaglądasz w nagłówek. Zależnie od tego w jaki sposób mail był wysłany, może tam być adres IP komputera, z którego go wysłano.
[#32] Re: Oszust na PPA

@Benedykt Dziubałtowski, post #30

Z ppa nie można uzyskać IP ?
[#33] Re: Oszust na PPA

@badi2, post #1

Zgłaszaj to na policję. Są sposoby i to skuteczne aby namierzyć gościa i pociągnąć do odpowiedzialności. Co więcej jestem pewien, że kasę odzyskasz, jeśli nie od razu to po jakimś czasie, a wtedy to już jemu będzie zależało aby ją zwrócić.
[#34] Re: Oszust na PPA

@krashan_, post #31

Mam takie maile ale jego ip się nie wyświetla.


Benedykt Dziubałtowski
[#35] Re: Oszust na PPA

@charliefrown, post #27

Chciałem skopiować zdjęcie z ogłoszenia , ale to ogłoszenie już znikło. Może nawet nie trzeba tego robić ponieważ chyba każdy wie jak wygląda blizzard 1240/1260, a odróżnić go od jakiegoś złomu nietrudno.

IP nie mam, nie wysłał e-maila spoza ppa.

Jednak poczta zatrzymała pieniądze bez interwencji policji, ale na policje też jest już zgłoszone. Poinformowałem o tym oskarżonego, to odpowiedział że on wysłał sprawny blizzard, a za funkcjonowanie poczty nie odpowiada. Zwrotu oczywiście też nie przyjmuje, bo on "nie jest sklepem do jasnej anielki!!"

Zajrzałem do archiwum gg, no i już kontaktowałem się z oskarżonym w sprawie komputera cpc6128 wystawionego na allegro, ale nie kupiłem. Niestety nie pamiętam nicka.

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2012 22:00:16 przez badi2
[#36] Re: Oszust na PPA

@badi2, post #35

No to super, że kasa zatrzymana. On jej przynajmniej nie dostanie. Nie patyczkuj się z nim. Wyślij do niego maila. Facet może się zrzec pobrania i kasa wróci do Ciebie bardzo szybko na poczcie. Jak nie to idź na policję zabierz kartę i paczkę. Kartę najlepiej trzymaj w w jakimś przeźroczystym woreczku. W ostateczności można z niej zdjąć odciski palców ale policja na to raczej nie pójdzie ( drogie badanie a kwota niewielka)ale zawsze jest to jakiś argument. Nie mniej jak pisałem wżyje można udowodnić, ze to o spawał i wysłał kartę a nie był to "zamach" pracownika poczty. Wbrew pozorom dosyć trudno jest podmienić zawartość paczki bez zostawiania widocznych śladów. Blizrad i Geforce mają inną wagę. Nie mam pojęcia co jest cięższe a co lżejsze ale ubytek ( lub nadmiar wagi) trzeba jakoś zamaskować tak aby w papierach się wszystko zgadzało.


Oszust na bank to czyta tak więc nie patyczkuj się z nim. Jak nie po dobroci to na komisariat.


Benedykt Dziubałtowski
[#37] Re: Oszust na PPA

@Benedykt Dziubałtowski, post #36

Skoro na informację że zgłoszone policji odpowiada że wysłał blizzarda, to wątpie żeby dobrowolnie zrzekł się pobrania.
Chyba będzie trzeba ponownie iść na policję uzupełnić zeznania, i moze te odciski palców zrobić.
Karta to pci-e Gainward 7600ft SilentFX z dużym radiatorem więc raczej ciężka. Zapakowane to jest w pudełko po jakiejś pc-towej grze. Na zewnątrz cienka tektura, w środku grubszy karton też z tej gry i nic więcej oprócz taśmą klejącej, żadnych papierów. Cała paczka ważyła 480g.
[#38] Re: Oszust na PPA

@badi2, post #37

żadnych papierów.


Ale skoro są pudła to jest masa odcisków palców na tych pudłach. Pakuj wszystko do worków i śmigaj na komendę :) Jeśli panowie policjanci zainteresują się zdjęciem odcisków palców bądź przygotowany na to, że i Tobie paluszki tuszem pobrudzą.


Benedykt Dziubałtowski
[#39] Re: Oszust na PPA

@Benedykt Dziubałtowski, post #38

Witam, no ja też kiedyś kupiłem A600 na Elektrodzie i gość odmówił wysłania za pobraniem bo podobno już go w ciula zrobili, a jak wysłałem kasę (97zł) to napisał mi jeszcze "Dzięki za przelew, paczucha wysłana" i cisza ani kontaktu ani Amisi :( A co ciekawsze to forum cały czas siedzi na elektrodzie...

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2005322.html

pozdrawiam Wojtek
[#40] Re: Oszust na PPA

@wojtekmedia, post #39

Nawet nie pamiętam jak z nim było, ale na pewno mu nie wpłacałem żadnych pieniędzy.
Możliwe że dysk tam był 3.5" i się rozmyśliłem z kupna.
[#41] Re: Oszust na PPA

@wojtekmedia, post #39

Dlatego zauważyłem że jednak Allegro jest najpewniejsze, jednak uwaga: Aby Allegro pomogło w odzyskaniu pieniędzy, pieniądze !!! MUSZĄ !!! być wpłacone poprzez PAYU oraz towar wysłany pocztą / kurierem. W innym wypadku Allegro nie pomaga.

Dlatego też ponieważ, ja za mini maca, tego z kręconym procesorem zapłaciłem gotówką, Allegro mi nie pomogło.

Czyli nawet, jeżeli komuś za towar przelejemy pieniądze na konto bezpośrednio, Allegro też już nie pomoże.
[#42] Re: Oszust na PPA

@badi2, post #40

Ooo, no proszę to też byłeś zainteresowany ???? Wiecie co, teraz przejrzałem cały net w poszukiwaniu gościa i normalnie chyba jednak ma cykora bo jak kiedyś wszędzie opisywał się że z Łowicza jest, tak teraz z miasta Łodzi pochodzi :) I już pal licho tą stówkę ale nie mogę zdzierżyć że nie mam sześć-setki...
[#43] Re: Oszust na PPA

@Benedykt Dziubałtowski, post #38

odcisków na 100% nie beda brac, jesli juz to wzory pisma do badania.
[#44] Re: Oszust na PPA

@Hellena, post #32

Od razu bylo to widac ze jest to oszustwo. Przy takich interesach, typu "nie znam sie nie wiem ile jest to warte" w pierwszej kolejnosci trzeba poprosic o zdjecia wraz z karteczka i podpisem nicka. Tak wiec handlarze się ładnie potrafią naciąć i nie jest mi ich żal.

Ja w pierwszej wiadomosci do typa zapytalem o fotke taka wlasnie, 0 odzewu, wiec bylo to jasne jak dla mnie ze jest to przekręt.

Wyswietla mi sie IP jednak nie podam go, ponieważ jest ich kilka, nie chce wdepnąć na minę i podać własnego. Policja jednak może i tak zrobi pewnie, że poprosi o informacje od providera poczty... Wiec i tak dojdą kto to jest.
[#45] Re: Oszust na PPA

@R_J_MacReady, post #44

"Ja w pierwszej wiadomosci do typa zapytalem o fotke taka wlasnie, 0 odzewu, wiec bylo to jasne jak dla mnie ze jest to przekręt."

Ja zadałem mniej podchwytliwe pytanie, spytałem jak zasilany jest wentylator widoczny na fotce.
Dostałem odpowiedź że fotka jest "pożyczona" a wiatrak - "karta zasilana jest bezpośrednio ze slotu, to nie jest wersja do obudów tower", nabrałem pewności że sprzedający nie wie o czym pisze i że to wałek.
Ciekawy jestem czy "sprzedał" jeden egzemplarz czy może więcej, jeśli więcej odpada problem z udowadnianiem winy.


Pozdrawiam
[#46] Re: Oszust na PPA

@badi2, post #1

Przykro słyszeć.. Widzę, że niektórzy trochę się rozpędzili wierząc, że polska policja będzie ściągać odciski palców lub badać wzór pisma ;)

Co do przelewów i fikcyjnych danych to ztcp to spotkałem się z jednym bankiem, który jest bardzo restrykcyjny co do danych osoby aby zaksięgować przelew, Millenium Bank.
[#47] Re: Oszust na PPA

@pampers, post #46

Nie tylko Bank Milenium. Również BZWBK. Ja 1. Nie jestem w stanie przelać nic jak nie mam adresu odbiorcy. 2. Pracownicy banku mi mówią, że mając sam numer konta, jak wiele osób/instytucji podają, nigdzie nie przeleje pieniędzy. Muszę mieć pełny adres odbiorcy. Wiadomo, że jak nazwa firmy jest na dwa wiersze, to skrótem trzeba ją wpisać, bo się w pole nie zmieści, ale reszta danych, czyli adres zgadzać się musi. Inaczej przelew będzie cofnięty.

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2012 18:19:57 przez gilban
[#48] Re: Oszust na PPA

@gilban, post #47

system nie sprawdza danych adresowych, a poprawność nr-u konta sama pomyśl, że jeżeli wpisujesz nr konta i automatycznie podstawia się właściwy dla odbioru pieniędzy Bank tak?, więc gdyby dane adresowe i imie i nazwisko były konieczne do realizacji, również automatycznie by się podstawiły, możesz podać np Grzesiu Brzeczyszczykiewicz ul Zasrana 22 itp i przelew wyjdzie i trafi na podane konto bez żadnych problemów.
[#49] Re: Oszust na PPA

@pampers, post #46

Konto podejrzanego jest w getin banku.
Dziś mi napisał że ma od 10 lat tylko laptopa, i nigdy nie miał gefroca 7600gt. Mówi że zgłosi wyłudzenie.
Dodam jeszcze że na paczce był jego adres taki sam jak na liście przewozowym napisany tym samym charakterem pisma, więc pomyłka poczty wykluczona.
[#50] Re: Oszust na PPA

@gilban, post #47

Proponuję nie wierzyć w bajki. Inną sprawą jest konieczność wpisania adresu, a inną jego poprawność z rzeczywistością. Faktem jest, że w większości banków musisz podać adres odbiorcy, aby zrealizować przelew, ale nieprawdą jest, że gdziekolwiek jest to weryfikowane z rzeczywistością. Gdyby tak było, 50% o ile nie więcej przelewów byłoby cofanych z uwagi na pomyłki w adresach. Siedzę w tym 11 lat...
[#51] Re: Oszust na PPA

@mailman, post #50

Teraz gadałem z pracownicą mbanku na mczacie. W danych osobowych mogę sobie wpisać co mi się tam podoba. Przelew z mbanku do mbanku dojdzie bo oni weryfikują jedynie po numerze rachunku. Do innych banków może już być różnie bo zależy jak się na to jaki bank zapatruje.

Benedykt Dziubałtowski
[#52] Re: Oszust na PPA

@Benedykt Dziubałtowski, post #51

Poprawność danych adresowych nie jest sprawdzana w żadnym banku.
[#53] Re: Oszust na PPA

@badi2, post #49

Wyłudzenia na pewno nie zgłosi. O to możesz być spokojny.
[#54] Re: Oszust na PPA

@badi2, post #49

Ja też pisałem z nim w sprawie tego Blizza ale chciałem odebrać osobiście bo miałem do niego 70 km.
Powiedział że ma lepszą ofertę. Odpisał z adresu adammuzalewski@gmail.com
W tej chwili jest w dziale Giełda jego ogłoszenia o sprzedaży CDTV.
[#55] Re: Oszust na PPA

@badi2, post #1

Tak swoją drogą to co na to administracja PPA, to w końcu na ich giełdzie ogłasza się oszust, czy nie powinno być jakiejś weryfikacji (sprawdzania autentyczności danych, jakiś list zwrotny etc) przy rejestracji użytkownika do działu giełda? Allegro jakoś tam zabezpiecza zawarte za ich pośrednictwem transakcje, a tu wielkie pole do nadużyć, szczególnie w kraju złodzieii białoczerwonych, a potem płacz jak się dadzą nabrać jak frajerzy z AmberGold. Sprawa jest prosta, żadnego umawiania, załatwiania na skróty tylko zawsze przez renomowany portal aukcyjny. Czy naprawdę nikomu się nie zapala przysłowiowa lampka jak ktoś chce transakcje cichaczem na boku załatwić?

Pozdrawiam myślących i naiwnych.

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2012 10:35:16 przez pinior
[#56] Re: Oszust na PPA
Chyba gostek już robi w gacie bo ogłoszenie w giełdzie z CDTV zniknęło :)
[#57] Re: Oszust na PPA

@Wojski, post #54

No to wszystko jasne, też się dałem wyrolować, w dziale giełda kupiłem apollo za 365 zł pisałem z nim trochę i teraz widzę że to Adammuzalewski@gmail.com, co za wieśniak!
nie można mieć do ludzi za grosz zaufania heh.
[#58] Re: Oszust na PPA

@pinior, post #55

Zaproponuj jak mamy weryfikować takie ogłoszenia? Określenie jakoś mało to precyzuje.


Benedykt Dziubałtowski
[#59] Re: Oszust na PPA

@pinior, post #55

[#60] Re: Oszust na PPA

@Benedykt Dziubałtowski, post #58

Weryfikacji sprzedających nie da się przeprowadzić. Jedyne co można, to przygotować listę zaufanych sprzedawców, tak na ppa jak i allegro i umieścić ją gdzieś na forum. Na takiej liście można umieścić osoby które do sprzedaży sprzętu podchodzą poważnie i potwierdzona jest ich uczciwość. Nie oszukujmy się, amigowanie to drogie hobby, momentami bardzo drogie i oszuści wyczuwają "rynek"
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem