Wątek zamknięty
[#1] Kolekcje, mieszkania, Amigi i...
.
[#2] Re: Ciekawe kanały youtube
No i A600 to najmniejsza ze wszystkich modeli. Jak ktoś ma mało
miejsca, to taki mały footprint A600 jest nieoceniony.
Inna rzecz, jeśli ktoś ma komfort przeznaczyć cały osobny
pokój na swoje graty, to wtedy będzie celował w A2000
a może i A4000 szeroki uśmiech
[#3] Re: Ciekawe kanały youtube

@mmarcin2741, post #2

Jak ktoś ma mało miejsca, to taki mały footprint A600 jest nieoceniony.


A to jeszcze mniej zajmuje A500 Mini, albo WinUAE :P

W latach 90tych, miejsce nie było problemem, bo Amiga była u nas jako główny komp ;)
1
[#4] Re: Ciekawe kanały youtube

@karolb, post #3

Na A500 mini szkoda mi cennego miejsca na biurku.
Winuae jak najbardziej jest alternatywą dla prawdzi-
wego hardwaru, ale skoro mam już sprzęt, to nie
warto go trzymać w szafie, lecz używać.

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2022 22:27:57 przez mmarcin2741
[#5] Re: Ciekawe kanały youtube

@mmarcin2741, post #4

W latach 90tych miejsce o szerokość klawiatury numerycznej nie miało znaczenia, dzisiaj to problem. Szok :)
Się porobiło :)
[#6] Re: Ciekawe kanały youtube

@karolb, post #5

Ostatnio pokoje jakby się skurczyły szeroki uśmiech W latach 90' miało
się jeden komputer. Dziś mamy konsolę, peceta i ze dwa
lub trzy retro sprzęty.
[#7] Re: Ciekawe kanały youtube

@mmarcin2741, post #6

W latach 90tych to wielu z nas mieszkało jeszcze w domu/mieszkaniu rodzinnym które często miało 3 lub więcej pokoi więc człowiek mógł sobie zostawiać w pokoju rozłożony sprzęt, teraz, wobec chorrendalnych cen i inflacji to nawet trzypokojowe mieszkanie to taki mały (?) luksus. Ja niestety, mając tylko dwa pokoje, nie mogę sobie pozwolić na zostawianie rozłożonego na co dzień sprzętu retro
[#8] Re: Ciekawe kanały youtube

@Madman, post #7

wobec chorrendalnych cen


o holera, oślepłem...
4
[#9] Re: Ciekawe kanały youtube

@karolb, post #5

W latach 90tych miejsce o szerokość klawiatury numerycznej nie miało znaczenia, dzisiaj to problem. Szok :)


W latach 90tych miało się najczęściej jeden komputer. Dzisiaj przeciętny amigowiec ma ich kilkadziesiąt do kilkuset. W takiej sytuacji, każde dodatkowe 15cm komputera więcej nabiera znaczenia.
1
[#10] Re: Ciekawe kanały youtube

@Daclaw, post #9

W latach 90tych miało się najczęściej jeden komputer. Dzisiaj przeciętny amigowiec ma ich kilkadziesiąt do kilkuset




No to jestem grubo poniżej przeciętnej. Nawet licząc komputery wszystkich domowników (oraz ich smartfony) nie będzie tego kilkadziesiąt.
1
[#11] Re: Ciekawe kanały youtube

@recedent, post #8

o holera, oślepłem...

Kajam się zwłaszcza, że w szkole z dyktand miałem same piątki

(ciach) Dzisiaj przeciętny amigowiec ma ich kilkadziesiąt do kilkuset.

Chciałeś chyba powiedzieć "handlarz"

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2022 12:44:29 przez Madman
1
[#12] Re: Ciekawe kanały youtube

@Madman, post #11

Dzisiaj przeciętny amigowiec ma ich kilkadziesiąt do kilkuset.


Chciałeś chyba powiedzieć "handlarz"


To chyba żart. Kilkadziesiąt sztuk pewnie by się kilku znalazło,
ale kilkaset nikt nie posiada.
[#13] Re: Ciekawe kanały youtube

@mmarcin2741, post #12

Założę się o flaszkę, że w PL będzie więcej niż jeden Amigowiec z 100+ Amigami :)
[#14] Re: Ciekawe kanały youtube

@flops, post #13

ja mam kilkaset różnych kompów, Amig mam tylko kilkadziesiąt :(
2
[#15] Re: Ciekawe kanały youtube

@michal_zukowski, post #14

jest taki moment kiedy przestaje się już liczyć
2
[#16] Re: Ciekawe kanały youtube

@Daclaw, post #9

Dzisiaj przeciętny amigowiec ma ich kilkadziesiąt do kilkuset.


Logicznie rzecz biorąc, jeśli komuś przeszkadza blok numeryczny bo nie ma miejsca, to jakim sposobem ma miejsce na te kilkadziesiąt/set Amig xD.
[#17] Re: Ciekawe kanały youtube

@karolb, post #16

Bo kilkadziesiąt Amig można sobie trzymać w kartonach w piwnicy, garażu i poddaszu. Obecnie mi się tak rozrosła kolekcja, że w moim retro-lochu nie mam gdzie rozstawić nawet A600

Jak posprzątam i posegreguje, to może uda się rozstawic A1200
4
[#18] Re: Ciekawe kanały youtube

@mmarcin2741, post #12

To chyba żart. Kilkadziesiąt sztuk pewnie by się kilku znalazło,
ale kilkaset nikt nie posiada.

Ja nie wyobrażam sobie posiadania kilkunastu a co dopiero kilkudziesięciu czy kilkuset. No nie potrafię sobie wyobrazić, że ktoś (poza przedmówcą) trzyma kilkadziesiąt amig ot tak, aby sobie leżały na wieki gdzieś w piwnicy czy na strychu, etc. ;) Ciekawe czy gdybym napisał "chętnie kupię A500" to Ci zbieracze odezwaliby się i odsprzedali jedną amigę po rozsądnej (a nie tych z aukcji) cenie...?

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2022 16:07:06 przez Madman
2
[#19] Re: Ciekawe kanały youtube

@Madman, post #18

Ciekawe czy gdybym napisał "chętnie kupię A500" to Ci zbieracze odezwaliby się i odsprzedali jedną amigę po rozsądnej (a nie tych z aukcji) cenie...?

A jak ci zbieracze kupili te egzemplarze na aukcjach, to dlaczego mieliby ci je sprzedawać po cenie niższej niż kupili i niższej niż na aukcjach?
I co to jest rozsądna cena? Może poprostu nie chcesz wydać tyle ile gotowi są dać inni.

Ja przeważnie kupuje w stanie uszkodzonym lub nieznanym i je naprawiam. Jak się uda to fajnie. Jak nie to mam części albo po prostu na tym tracę. Sprzedawać nie sprzedaje, bo raczej nie handluję. Chyba, że się na coś wymienię, albo coś komuś dam albo nagram czy w czymś pomogę.

Serio masz za złe, że ktoś sobie zbiera coś i gromadzi kolekcję?
Do jeszcze wbiję szpilę. Mam też znaczki, bo ktoś chciał wyrzucić i je kupiłem od niego. Nie znam się na nich i leżą u mnie

A może ty jesteś z tych co nienawidzi spekulantów?
2
[#20] Re: Ciekawe kanały youtube

@snifferman, post #19

Zniżenie roli Amigi do znaczka? Cóż za posępne i okrutne czasy nastały :D

Ja nie chciałem Amigi (1200) gdy chodziły po 100 zeta, a teraz nawet gdybym zmienił zdanie, to więcej niż 10% ceny z allegro bym nie dał, bo dla mnie Amiga ma wartość użytkową a nie kolekcjonerską. Czyli żeby to miało sens, to trzeba by do niej kupić pełno kart turbo, muzyczną, graficzną itd.

Prościej wychodzi UAE, nawet gdyby ceny Amig zeszły do tych z 2000 roku, to nadal bardziej sensowne jest UAE (nadal mówię o używaniu, nie o trzymaniu w szafie).
[#21] Re: Ciekawe kanały youtube

@snifferman, post #19

A może ty jesteś z tych co nienawidzi spekulantów?

Dziś spekulantów okresla się z ang. słowem "scalpers". I jakby na to nie
patrzeć, nie są oni solą tej ziemi.

Scalpers are people who buy up large quantities of popular gaming items with the intention of reselling them at a higher price. They often target pre-orders and new releases, and their activities can drive up prices and create shortages.
[#22] Re: Ciekawe kanały youtube

@karolb, post #20

Tylko ja lubię w nich grzebać i lutować. Tego na UAE nie zrobisz.
Wylutować CPU z ACA1233. Wlutować podstawki pod CPU i FPU. Podkręcić do 50Mhz. Takiej zabawy mi nie da emulator. Szkoda że nie mam czasu na nagrywanie tego na YT.
2
[#23] Re: Ciekawe kanały youtube

@mmarcin2741, post #21

Ale na szczęście mamy wolny rynek i ogólnie jeszcze troszkę wolności... I niech sobie będą spekulanci czy scalpers, mają prawo sobie kupować za własne pieniądze co chcą i ryzykować. Dzisiaj skupią sobie kilkanaście 4090, a jutro producent obniży cenę o 1000pln i wrzuci duży pakiet na rynek, i taki będzie kilkanaście tysięcy do tyłu. Może zarobi, a może straci jego sprawa.
Socjalizm i komunizm z dyktowaniem cen już był i chyba część z nas pamięta jak "pięknie" się w tedy żyło :)
[#24] Re: Ciekawe kanały youtube

@flops, post #23

I niech sobie będą


Spekulanctwo jest gorsze od socjalizmu...

Na szczescie wiekszosc ludzi nie jest spekulantami i cebularzami, bo jakby byli, to bysmy z glodu poumierali...
Umowilo by sie kilkudziesieciu takich piekarzy cebulakow w moim miescie i
"Sluchaj Tadek, od dzis golimy tych frajerow i bulki beda po 20 zl a jak sie nie podoba, to niech wpieprzaja szczaw".
1
[#25] Re: Ciekawe kanały youtube

@flops, post #23

Jak widać wracamy do tamtych czasów, patrząc po inflacji xD.

A dyktować ceny każdy może, przecież nikt nie musi ani kupować ani sprzedawać, to nie są artykuły pierwszej potrzeby ;)
2
[#26] Re: Ciekawe kanały youtube

@selur, post #24

No to wracając do głównego tematu tutaj masz filmiki na YT o spekulancie. Ma czelność przyznać się przed kamerami, że bierze albo skupuje dyskietki od ludzi co chcą je wywalić! Sortuje, formatuje je, nakleja naklejeczki i sprzedaje. Jeszcze bez wstudu mówi, że ma monopol. Normalnie bezczelność




Zaraz zaraz. A to tak świat nie działa, że się coś produkuje, albo kupuje i sprzedaje z zyskiem?
1
[#27] Re: Ciekawe kanały youtube

@snifferman, post #26

Stary ja nie mam 15 lat.
Takie bzdety, ze handlarzyk cos "produkuje", to mozesz babci opowiadac...

Zaraz zaraz. A to tak świat nie działa, że się coś produkuje, albo kupuje i sprzedaje z zyskiem?


Produkowanie , to nie to samo co spekulacja. Masz spaczone myslenie typowego handlarza.
2
[#28] Re: Ciekawe kanały youtube

@snifferman, post #26

bierze albo skupuje dyskietki od ludzi co chcą je wywalić

Ten człek to nie spekulant, skoro towar, którym spekuluje,
większość ludzi chce wyrzucić szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2022 19:15:50 przez mmarcin2741
[#29] Re: Ciekawe kanały youtube

@mmarcin2741, post #28

I do tego je segreguje, czyści. Czyli wykonuje pracę i dodaje wartość. Ale Ci co tak bardzo kochają socjalizm, nie wiedzą, że dobrobyt buduje się pracą :) Myślą, że pieniądze można wydrukować, rozdać i będzie dobrze :D
1
[#30] Re: Ciekawe kanały youtube

@flops, post #29

Tutaj masz oferte ciezko pracujacego amigowca...

Tak czyscil i pucowal, ze za samo wyczyszczenie ponad 2000zl wzial.

A tutaj nawet nie czyscil tylko kupil od Petra NOS'a i trzymal w piwnicy link.



Tak tak Panowie !

to wlasnie WY ciezko pracujacy na PPA !!



p.s.
Komu wyczyscic Amige ?

Chetnie podjade nawet do 500 km !! w terenie - koszt czyszczenia Amigi - 2000 PLN OK

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2022 19:37:25 przez selur
7
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem