kategoria: Muzyka
[#91] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@XTD, post #89

Roger that!
[#92] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@nogorg, post #91

Potwierdzam się. Konto mi wreszcie działa, ale znowu przydusiło mnie z robotą. Niemniej jednak, jutro powinienem coś podrzucić :)
[#93] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@Hellena, post #90

Po wyeksportowaniu do obsługiwanego przez Amigę formatu... tak!

edit-------

Miałem na myśli iff, wav lub mp3. Tymczaem znalazłem takie coś, ale szczerze w to nie wierzę :)


Ostatnia aktualizacja: 09.05.2017 19:14:57 przez agrajek
[#94] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@agrajek, post #93

Może fachowcy się wypowiedzą ale mnie sie kiełbasi - mod wywala od razu a na xm hmmm przy ustawieniu Tempo 240 i Ticks/Row na 3 - zapisuje ale pomieszane to jest strasznie :D
[#95] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@Hellena, post #90

Będzie się to dało odtworzyć na real Amidze ?


Nie.

Chyba że:

Miałem na myśli iff, wav lub mp3.


Tak.
[#96] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@mikecios, post #94

Ten program to bardziej sposób na pisanie muzy w formacie XM na Renoise'ie. Trzeba wiedzieć jak pisać, jak ustawić itd. To w żadnym wypadku nie jest po prostu konwerter z xrns do xm/mod. Najpierw trzeba ostro popracować nad tym, żeby nie wykorzystać w Renoise'ie żadnych funkcji i wartości/komend niedostępnych w FT2/PT.

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2017 21:57:34 przez XTD
[#97] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@argasek, post #92

No, Agrasku, podrzucaj waść. Ludzie czekają! :)
[#98] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@XTD, post #97

Wyślę w nocy. Muszę jakoś pożenić nowy fragment (od GrooveBoxa) z moim, chyba bezczelnie wpierniczę się w środek między was obu

Edit:
I *błagam*, _Ar_gasku, nie ma tu żadnych akcentów agrarnych, panie, nie jestem rolnikiem!

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2017 17:52:10 przez argasek
[#99] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@argasek, post #98

może spróbuj się wbić po 80 pozycji. myślałem, że pod tak przygotowany bit da się wjechać ze wszystkim :>
[#100] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@groovebox, post #99

Nie sugeruj, niech się wbije po swojemu. :) Ważne, że może w końcu ruszy z kopyta, bo czekamy już parę dni.
[#101] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@XTD, post #100

No to siup. http://argasinski.eu/ppa/ppa_12a.xrns

Update: na końcu zostawiłem 2 oryginalne patterny filla od XTD, może się komu przyda. A jak się nie przyda, to wyciąć ;)

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2017 23:51:29 przez argasek
[#102] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@argasek, post #101

Bardzo ładnie.

Osobiście mam tylko 2 zastrzeżenia - ten zjazd na filtrze pomiędzy moją częścią a Twoją niezbyt pasuje (moim zdaniem). Tzn. jest niby łagodniejsze przejście do Twojej części ale na próbę wywaliłem (tak dla siebie) i moim zdaniem takie ostre przejście jest lepsze - bardziej dynamiczne i podkreślające zejście. Drugie to w zasadzie nie zastrzeżenie a sugestia - nie ma co wracać do jakiegoś głównego motywu itp. Myślę, że te 2 patterny wstawione jako "powrót" można spokojnie pominąć - niech ktoś, kto przejmie teraz pałeczkę (AceMan? Voyager? kto tam najmniej porobił?) sam zdecyduje czy wracać do mocniejszego brzmienia.

Sugeruję teraz dać Voyagerowi, potem AceManowi i ja mogę potem coś dorobić. A potem zakończy ten, kto zrobił najmniej. :)

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2017 00:04:40 przez XTD
[#103] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@XTD, post #102

Osobiście mam tylko 2 zastrzeżenia - ten zjazd na filtrze pomiędzy moją częścią a Twoją niezbyt pasuje (moim zdaniem). Tzn. jest niby łagodniejsze przejście do Twojej części ale na próbę wywaliłem (tak dla siebie) i moim zdaniem takie ostre przejście jest lepsze - bardziej dynamiczne i podkreślające zejście.


Śmiało, w końcu to kolaboracja :)

Drugie to w zasadzie nie zastrzeżenie a sugestia - nie ma co wracać do jakiegoś głównego motywu itp. Myślę, że te 2 patterny wstawione jako "powrót" można spokojnie pominąć - niech ktoś, kto przejmie teraz pałeczkę


True dat. Also, ktokolwiek będzie następny w kolejce, niech zapnie gainera +6dB na "Arg ARP", bo przez ten cały rendering pogubiłem się w amplitudach. Z góry dzięki! :)


(AceMan? Voyager? kto tam najmniej porobił?) sam zdecyduje czy wracać do mocniejszego brzmienia.


Edit: czy kolejny w kolejce nie był czasem Grogon?

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2017 00:11:14 przez argasek
[#104] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@argasek, post #103

A tak, jasne, Grogon. Absolutna racja.

Co do "zapinania gainera" - myślę, że jeszcze nikt nie pobrał (oprócz mnie) tego kawałka, więc jak coś tam pominąłeś to popraw. Zdążysz jeszcze. :)

Grogona zapraszamy!
[#105] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@XTD, post #104

Dzięki. To się ustawiam. Ale ponieważ pałeczkę podejmę dzisiaj (w czwartek) wieczorem tak ok. 21:00 to wersję z tej godziny przyjmę jako wyjściową. Piszę to w razie gdyby ktoś chciał nanieść jakieś szybkie (albo wolne) poprawki w tym czasie.
[#106] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@argasek, post #103

@Argasek: w sumie to też trochę niekorzystnie, że tak zrenderowałeś niektóre swoje motywy do sampli zamiast zostawić je w normalnym zapisie - nie ma w sumie teraz szans na to, żeby ktoś je dokończył gdyby chciał. Rozumiem, że nieraz prościej jest na VST-kach się pobawić, niż męczyć z samplami, ale tutaj właśnie o to męczenie trochę chodzi. :P Niemniej jednak ładnie. :)


Ostatnia aktualizacja: 11.05.2017 08:39:35 przez XTD
[#107] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@argasek, post #103

Dopiero teraz zwróciłem uwagę, że kawałek spuchł do 1000% swojego wcześniejszego rozmiaru. Może jednak przeklepiesz te sample bardziej po trackerowemu...
[#108] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@nogorg, post #107

Fakt, z wypuszczenia ładnego xrns-a nici ale i tak bym był za tym, żeby z tego jednak na koniec zrobić mp3-kę. Zakaz używania specjalnych VST-ków był raczej po to, żeby ludzie nie musieli instalować sobie masy pluginów itd.
[#109] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@nogorg, post #107

Jeśli chodzi o renderowanie sampli z VST/AU (i ogólnie obsługę VST/AU), Renoise jest niestety pod tym względem koszmarnie zabugowany - spędziłem wczoraj chyba z godzinę użerając się z nim, aby wypluł mi wersję, gdzie nie będzie słychać irytujących "klików" przy starcie dźwięków i innych tego typu zabawach (stąd też wszystko wylądowało jako długie sekwencje, a nie np. per pattern / pojedyncze dźwięki). To był zresztą jeden z powodów, dla którego jakiś czas temu przesiadłem się na Logic Pro X. Gdybym miał więcej czasu, zrobiłbym bardziej prawilnie, ale niestety nie mam, a bardzo chciałem wziąć udział, bo inicjatywa zacna. Stąd taki, a nie inny wybór.
[#110] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@argasek, post #109

Nie chce mi się wierzyć, że R. jest aż tak skopany. Sądzę, że koledzy by pomogli gdybyś zapytał z czym konkretnie jest problem.

Poza tym sample są zapisane 32 bitach i stereo, z czego można urwać co najmniej połowę - na samej redukcji. Nie wspominając o cięciu ogonów i ciszy.

Co do czasu to każdy ma tyle ile mu potrzeba. XTD trochę pogania ale głównie chodzi mu chyba o to by praca posuwała się do przodu, a nie była blokowana przez niezdecydowanych. Jak ktoś potrzebuje tygodnia albo więcej to dla mnie nie problem.
[#111] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@nogorg, post #110

W zasadzie to rozumiem, że fajnie jest na VST-kach robić, ale każdy wrzucił ładnie sample i się z nimi bawił. Ja też biorę te brzmienia z VST-ków ale zrzucam je do pojedynczych sampli, żeby inni też się mogli pobawić. To, owszem, nieco ogranicza ale bez przesady - można bardzo podobny efekt uzyskać i w efekcie mieć na końcu prawdziwy "moduł" do odegrania na czystym Renoise'ie. Niemniej jednak nie będę tutaj starał się ograniczać czyjejś swobody. Prośba tylko, żeby może nie przesadzać - 32 bity a nawet 24 bity dla już gotowej i zmiksowanej sekwencji, to mocna przesada. Rozdzielczość 16-bitowa jest absolutnie wystarczająca. Nadplanowa rozdzielczość będzie zapewne pomocna w miksowaniu tego utworu na samym końcu ale i tak finalnie zjedzie się do 44100 / 16 już po zmiksowaniu i obróbce.

Poganiam być może też dlatego, że ma to być zabawa a niekoniecznie pokaz super możliwości danego muzyka - bardziej improwizacja i fun. Robimy wspólnie ten pierwszy kawałek tak jakby dla wprawy we wspólnym pisaniu. Kto wie - jeżeli się wszystkim tutaj spodoba taka idea, to można będzie zrobić tego więcej. Idzie spreawnie a dzieki temu, że nie robi tego jeden autor, jest różnorodnie. Natomiast do tego, żeby wyszło genialnie, potrzeba by pewnie o wiele więcej prób i zgrania się wzajemnie.

Nie wiem jaki plugin trzeszczy - ja miałem taki jeden raptem ale na pewno nie z gatunku tych elektronicznych.
[#112] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@XTD, post #111

Niedługo w wiadomościach będzie informacja "grupa Amigowych muzyków pobiła rekord Guinnessa w długości pojedynczego utworu" szeroki uśmiech
[#113] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@XTD, post #108

Fakt, z wypuszczenia ładnego xrns-a nici


Kiedyś ludzie się burzyli o 2MB MODy i 6MB XMy :)

Rzeczę zatem - e tam.
Wypuści się XRNS choćby miał 100 MB. Na trackach będzie widać kto ile hexów natrzaskał, nioh nioh nioh

Mój ostatni XRNS też zajmuje nieco więcej niż MP3 320 kbps ;)

Poza tym sample są zapisane 32 bitach i stereo, z czego można urwać co najmniej połowę - na samej redukcji. Nie wspominając o cięciu ogonów i ciszy.


Tru. Na końcu można porobić tego typu różne manewry, razem z finalnym miksem-masteringiem-fappingiem-etc.ingiem ;)
[#114] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@AceMan, post #113

Co do zajętości sampli - byłem przekonany, że wewnętrznie Renoise i tak konwertuje je do jakiegoś FLAC, ale o zgrozo, nie.

Grogon: to nie są moje pierwsze problemy z Renoisem i VST. W sumie to chętnie bym temat pod parasolem zaatakował. O tym, jak bardzo źle i niewygodnie działa workflow pt. "mam dwa kawałki, chętnie skopiowałbym sobie cały do drugiego" nie wspomnę; z przygód podczas pracy nad tym fragmentem: 1) po skopiowaniu automatyzacji, mimo, że edytor pokazywał poprawne wartości, w brzmieniu działy się cuda :D 2) po usunięciu tejże, automatyzacja... dalej grała. Pozostanę przy swoim stanowisku. Renoise plakietki "profesjonalny" doczeka się za jakieś, strzelam, 5-10 lat, gdy odpowiedzi w wątkach na ichnim forum przestaną przyjmować ton "Nie mamy takiego ficzera i co nam pan zrobi".

XTD: problemy wyszły przy Sylenth1 i Massive. Ciężko mi wyobrazić sobie 2 bardziej popularne wtyczki :)

Wszyscy: obiecuję już nie off-topicować w wątku.
[#115] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@argasek, post #114

Na forach wszelkich programów jest podobnie - autorzy mają jakąś dziwną skłonność do obrażania się, gdy się im wytyka błędy.
[#116] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@XTD, post #115

Uwaga nadchodzi, koma 3-naście, rozmiar 12 (uwaliłem trochę te długie sample) :

ppa_13.xrns


Obczajcie też czy wam nie pokaszaniłem głośności w waszych partach, bo w paru miejscach wstawiłem L-ki. Ale sam już nie wiem.
[#117] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@nogorg, post #116

http://www.xtd.evil.pl/rozne/ppa_13b.xrns

Tu pytanie do Grogona - wprowadziłem tylko 2 patterny jako przejście do tej ostatniej, zupełnie innej części. Jeżeli uważasz, że powinna wchodzić tak jak wcześniej i że tak było lepiej, to napisz. Nie chcę psuć. :)

No i wywaliłem ten filtr na moich ostatnich wcześniejszych - imo naprawdę tak lepiej brzmi to przejście.

Myślę, że teraz czas na Voyagera - zrobił najmniej. Zanim jednak mu przekażę "pałeczkę", niech Grogon i inni się wypowiedzą czy te moje 2 patterny wstawione między starą część a nową, robią na plus czy na minus.

Po Voyagerze zobaczymy kto tam najmniej porobił i powoli chyba będziemy kończyć. :) Na koniec możemy zrobić krótką przelotkę przez wszystkich muzyków ale na zasadzie kilku dosłownie patternów. :)


Ostatnia aktualizacja: 13.05.2017 01:08:30 przez XTD
[#118] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@XTD, post #117

Myślę, że może być. Sam myślałem nad przedłużeniem tego momentu. Tutaj taka uwaga, że trzeba wyłączyć filtry, bo teraz od początku kawałka się włączają i nie słychać np. ścieżki basu. To to samo o co pytałem przy L-kach, które zmieniają głośność tracku. Starałem się je wstawiać na początku gdzie trzeba ale mogłem coś przeoczyć.
Btw. Lxx zmienia głośność na pre-faderze, a jest komenda do post-fadera? Bo coś nie mogłem znaleźć.

No i też skłaniam się ku zmierzaniu ku finishowi. Jeszcze chętnie przyjrzę się paru rzeczom za kilka dni, może poprawi się jakieś detale. No i ten śpiew, bo na razie mi się nie chciało go ruszać :)
[#119] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@nogorg, post #118

http://www.xtd.evil.pl/rozne/ppa_13d.xrns

Zapraszam Voyagera!

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2017 10:27:05 przez XTD
[#120] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@XTD, post #119

Świetnie. jedynie przejście między Argaskiem a mną wydaje się jakby wymuszone. Zdaje się za dużo reverbu, nie wiem. Generalnie gitarra.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem