kategoria: Muzyka
[#121] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@groovebox, post #120

http://www.xtd.evil.pl/rozne/ppa_13e.xrns

Wiem, że to nie moja kolej ale miałem ochotę wstawić 6 patternów. :)
Voyager i tak dopiero pewnie jutro coś zrobi.

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2017 13:50:28 przez XTD
[#122] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@XTD, post #121

No i bardzo piątka i dobre to jest. Możesz dorobić jeszcze kilka OK
[#123] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@nogorg, post #122

Mógłbym ale nie chcę tutaj jakoś domnować. Pomysł dałem, dorobiłem trochę rzeczy i nie chciałbym czegoś w stylu, że ja zrobiłem najwięcej. Dlatego Voyager, jak wróci z Wapniaka, to dorobi trochę. Ja mogę na koniec zrobić zakończenie (skoro zrobiłem początek) - jak mi się uda jakoś połączyć to co jest teraz z początkiem (przerobionym, bo inaczej się sensownie nie da) to będzie zapięcie tematu.
[#124] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@XTD, post #123

Dosiadłem na chwlę, żeby posłuchać lepiej Twojego partu i stwierdziłem, że jest super tylko mi ten głośny snare przeszkadza dlatego pozwoliłem go sobie przyciszyć do wartości 60. Moim zdaniem nadal się dobrze przebija i lepiej wtapia w resztę.

A przy okazji dokonałem kilka pomniejszych korekt. Tak więc proszę o updateaktualnego linka :)


ppa_13f.xrns





Ostatnia aktualizacja: 13.05.2017 15:47:28 przez nogorg
[#125] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@nogorg, post #124

http://www.xtd.evil.pl/rozne/ppa_13f.xrns

Jeszcze przejrzę te głośności. Każdy z nasz ma inne preferencje jeżeli chodzi o perkusję - ja lubię werbel mocny. Póki co zostawiłem Twoje ustawienia.
[#126] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@XTD, post #125

bez kompromisu



genialny motyw

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2017 21:49:58 przez groovebox
[#127] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@XTD, post #125

Rozmówiłem się z Voyagerem, że jeszcze mu przed wieczorem wbiję coś na szybciocha.

ppa_13g.xrns
[#128] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@nogorg, post #127

No żesz Grogon... Właśnie po to dołożyłem kilka patternów idących w tym kierunku, żeby Voyager dorzucił coś w tym miejscu. I celowo nie ciągnąłem tego dalej. A ty skręciłeś z powrotem w swoją stronę, ponownie włączyłeś global groove i jeszcze zakończyłeś kawałek. :) Fajnie by było, gdyby Voyager mógł się jednak wcisnąć między nas.

Ale spoko - niech Voyager zdecyduje w którym miejscu się wepnie. Tylko może bez tych dwóch kończących patternów - niech sam zdecyduje.
[#129] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@XTD, post #128

"Dałem" Vigerowi wolną rękę na modyfikowanie bądź usunięcie tego co mu nie będzie pasowało do jego koncepcji, bo dopuszczałem, że mógł np. przez weekend coś fajnego sobie w głowie wymyślić i to by mu plan mogło pokrzyżować. Tak więc wszystko jest otwarte i utworek nie musi się wcale tak kończyć.
Uważam, że teraz jest więcej możliwości, bo szybka część jest potencjalnie zamknięta i V. może teraz dopisać coś całkowicie swojego albo może wywalić mój koniec i ciągnąć motyw po Tobie, jeśli to mu odpowiada.

ps: dodałem jeszcze filtry HP do sampli xbas1 i xbas2.

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2017 10:37:48 przez nogorg
[#130] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@nogorg, post #129

http://www.xtd.evil.pl/rozne/ppa_13h.xrns

Pozwoliłem się jeszcze lekko w środek wcisnąć. Może fajnie, może nie. Też jest to opcja.
Dla kontynuacji brzmienia dowaliłem Ci też talerzyk. :)


Ostatnia aktualizacja: 16.05.2017 11:41:35 przez XTD
[#131] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@XTD, post #130

Nie no, bardzo fajne tylko co na to Voyager
[#132] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@XTD, post #130

Coś am zdążyłem wczoraj zrobić, ale to tylko kwestia przeklejenia patternów. Biorę więc na warsztat wersję 13h.
[#133] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@voyager, post #132

Można się podłączyć? Siedzę na pierwszym w życiu L4 i chciałbym to wykorzystać ;)
[#134] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@Drakon, post #133

Myślę, że już przy następnym kawałku. Teraz za dużo już powstało i zbliżamy się ku końcowi.
[#135] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@XTD, post #134

OK
[#136] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@Drakon, post #135

Z drugiej strony - zacznij coś, zrób kilka patternów wstępu, to będzie dobry początek drugiego utworu. Tyle, że tym razem trzeba by może kilka reguł ustanowić, które by się przydały, żeby było wygodniej.

Np. grupowanie tracków nie po autorze tylko po rodzaju - perkusja, basy, leady itd. Żeby nie było konieczności skakania przez 20 tracków, żeby raz w hi-hat uderzyć. :) I bez sekwencji (zwłaszcza z melodią), żeby każdy mógł kontynuować czyjś motyw na tym samym instrumencie gdy najdzie go ochota. Reszta w zasadzie może być bez zmian, bo dobrze nam (chyba?) idzie. :)
[#137] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@XTD, post #136

Proszę, edycja (tak na ucho) 14.
[#138] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@XTD, post #134

Bardzo fajnie Wam to wyszło ;)

Czy jest szansa że znów się spikniecie i napiszecie coś np w PT 4 na ośmiu kanałach lub DigiBoosterze powiedzmy do 12 kanałów żeby dało się to odpalić na żywej Ami ?
[#139] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@mikecios, post #138

http://www.xtd.evil.pl/rozne/ppa_14.xrns
Direct Link. W razie czego.

Teraz proponuję AceMana lub Argaska a potem ja to jakoś ładnie zamknę i finał!
[#140] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@XTD, post #139

Będzie inny moduł do robienia? Może 4chn w mod?
[#141] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@XTD, post #139

AceMan, chwytaj. Ja mam totalny niedoczas :(. Wrzucam jedynie wersję z poprawionymi levelami moich sampli.

http://argasinski.eu/ppa/ppa_14a.xrns

Aha, uduszę tego, kto wpadł na pomysł włączenia Auto Gaina. Efekt tego jest taki, że o ile znakomita część kawałka pracuje sobie na około -6dB (super) i dobija do okolic -4.2dB (no spoko, do ogarnięcia kompresorem), to np. już końcowa część Grogona nagle wzrasta do -2.5dB. Żeby była jasność: to nie jest zarzut w kierunku Grogona - tylko raczej generalna uwaga wynikająca z doświadczenia, że jedyny efekt Auto Gain jest taki, że zamiast skupić się nad nad miksem, w miarę upływu pracy zaczyna się robić wszystko coraz głośniejsze żeby (często nieświadomie) "dogonić" aktualny master level. Tak więc, XTD, trzymam kciuki za finalny miks



Ostatnia aktualizacja: 17.05.2017 11:03:53 przez argasek
[#142] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@XTD, post #139

Kurcze FortiGuard blokuje mi twoją stronę w pracy (kategoria: games) Może ktoś udostępnić z innego miejsca ?

P.S
Ok, już mam link, od agraska nie jest blokowany

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2017 11:08:31 przez Hellena
[#143] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@argasek, post #141

Tam nie ma żadnego Auto Gaina (albo o czymś nie wiem). Jest Adjust Level, który zapobiega clipowaniu. Renoise zmniejsza głośność gdy wykryje przekroczenie zakresu i ten poziom jest zapisywany więc wszyscy pracują na tym samym poziomie.
[#144] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@Hellena, post #142

Przysięgam, na Decrunchu każdy, kto zrobi ze mnie "AGraska" zamiast "ARgaska", stawia mi browara! piwo
[#145] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@nogorg, post #143

Grogon: hm, z jakiej wersji Renoise korzystasz? Ja 3.1.0.



Wszyscy pracują na tym samym poziomie, gdy poziom jest ustawiony na sztywno. W momencie, gdy auto-gain jest włączony, a ktoś już zrobił wcześniej miks aby trzymać się np. -3dB, nagle jego część (jak i cały utwór) ląduje na -9dB i efekt jest taki, jak opisałem w poście wyżej.


Ostatnia aktualizacja: 17.05.2017 11:23:19 przez argasek
[#146] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@argasek, post #145

Faktycznie. Z tego co widzę to jest ta sama funkcja, która jest przy volume meterze. I nie zmienia się to w trakcie trwania utworu o ile przeleciały już najgłośniejsze części.

Jeśli chodzi o głośność to należy się sugerować sąsiednimi partiami i 'treścią', a nie dobijać do maksymalnego, dopuszczalnego poziomu.


Wszyscy pracują na tym samym poziomie, gdy poziom jest ustawiony na sztywno. W momencie, gdy auto-gain jest włączony, a ktoś już zrobił wcześniej miks aby trzymać się np. -3dB, nagle jego część (jak i cały utwór) ląduje na -9dB i efekt jest taki, jak opisałem w poście wyżej.


Renoisowy "Auto Gain" reaguje na peaki, a nie na RMS.

Co więcej ustawienie Master Volume nie ma znaczenia dla relacji głośności pomiędzy poszczególnymi ścieżkami lub patternami.

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2017 11:38:04 przez nogorg
[#147] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@argasek, post #144

Sorki
[#148] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@Hellena, post #147

http://www.xtd.evil.pl/rozne/ppa_14c.xrns

Aktualny. Grogon coś tam jeszcze poprawił w swojej części.

Teraz AceMan a ja to potem dokończę krótko i zwięźle.

Co do finalnego miksu - zanim takowy nastąpi, zasięgnę też rady pozostałych współtwórców.

PS. Argasek - od pozycji 63 do 66 - czy Ty tam coś ogólnie przerabiałeś poza wcześniejszym dodaniem filtra (który jakiś czas temu już wywaliłem)? :)


Ostatnia aktualizacja: 17.05.2017 11:49:47 przez XTD
[#149] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@XTD, post #148

Ok,
poproszę jednak czasu parę dni - pracuję aktualnie nad trackiem "na wczoraj" i póki go nie skończę nie mogę się zabrać za nic innego.

Btw, dla mnie istnieją dwie głośności - charczy i nie_charczy ;)

http://argasinski.eu/ppa/auto-gain.png


Pierwsze widzę! :)
[#150] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@XTD, post #148

Dzięki za dorzucenie!


Jeszcze w kwestii głośności. Zgrany kawałek z wyłączonym Auto Gain wygląda tak jak na obrazku poniżej i nie widać żadnego wzrostu głośności. Nie słychać też.


Ja np. uważam, że niektóre partie np. końcówka Voyagera i część Argasa są zbyt głośne. Ale nie dlatego, że dobijają do 'xx dB' tylko ze względu na chilloutową zawartość. Określenie głośności to nie tylko liczenie decybeli ale uwzględnienie treści i kontekstu w jakim określone partie utworów współwystępują. I w tym wypadku moim zdaniem powinny one dawać uszom nieco odetchnąć.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem