kategoria: Muzyka
[#151] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@XTD, post #148


PS. Argasek - od pozycji 63 do 66 - czy Ty tam coś ogólnie przerabiałeś poza wcześniejszym dodaniem filtra (który jakiś czas temu już wywaliłem)? :)


XTD:
Jeżeli pytasz o wersję ppa_14a, to nic nie zmieniałem, tj. filtr jest usunięty, tak jak zrobiłeś.

ps. Natomiast w ppa_14c nie widzę gainów, które dorzuciłem na Arg ARP i Arg Sub.

Grogon: możliwe, że już głuchnę na starość, albo skażenie EDMowym loudness warem. ;). Natomiast bardziej ciekawi mnie to, że widzę wyraźny DC offset i to w każdą stronę w obrębie całego utworu. Hmm....


Ostatnia aktualizacja: 17.05.2017 12:36:34 przez argasek
[#152] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@argasek, post #151

Też niekoniecznie ;)
============== Left Right
Min Sample Value: -31775.19 -31775.19
Max Sample Value: 26890.93 26890.93
Peak Amplitude: -.27 dB -.27 dB
Possibly Clipped: 0 0
DC Offset: .001 .001
Minimum RMS Power: -101.78 dB -101.78 dB
Maximum RMS Power: -9.78 dB -9.78 dB
Average RMS Power: -21.47 dB -21.47 dB
Total RMS Power: -20.27 dB -20.27 dB
Actual Bit Depth: 24 Bits 24 Bits

Using RMS Window of 50 ms
[#153] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@nogorg, post #152

@Argasek: no widzisz, pewnie dlatego, że bazowałem na jakiejś poprawionej wersji, którą otrzymałem od Grogona. Jeżeli to nie problem - wstaw te modyfikacje raz jeszcze, bo Grogon nieco więcej pozmieniał a ja już tego nie ogarniam pomału. :)
[#154] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@XTD, post #153

Dorobiłem trochę techno :)

http://juicycube.net/temp/ppa_15.xrns

Mamy już 15 minut, pora kończyć :D

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2017 22:47:20 przez AceMan
[#155] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@AceMan, post #154

Pobrałem. Jutro odsłucham, dopiszę coś małego na zakończenie, wprowadzimy kilka poprawek (jeżeli ktoś chce) i to będzie koniec.
[#156] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@XTD, post #155

http://www.xtd.evil.pl/rozne/ppa_18b.xrns

Jeszcze muszę to przesłuchać na spokojnie, bo jak zwykle z doskoku robię.
Końcówka... tu pytanie do współautorów czy pasuje takie coś czy też wcześniej skończyć. :)

Wprowadzajcie poprawki jak coś albo powiedzcie gdzie jakie poprawki wprowadzić.
[#157] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@XTD, post #156

No jako że porządeczek lubię, to bym sugerował nazwy instrumentów / sampli ładnie pozmieniać, i dodać jakieś info w Song Comments :)

Co do miksu/masteringu to się nie znam, jak dla mnie brzmi okej, ale może ktoś to jeszcze wziąć i dopieścić :)

Ps. Co powiedzie na title "Power Packed Alliance" ? ;)

--
Edit

A, końcówka, bardzo w porządeczku, tylko ten jeden lead się nie wycisza i jęczy nonstop ;)


Ostatnia aktualizacja: 22.05.2017 12:49:20 przez AceMan
[#158] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@AceMan, post #157

I koniecznie wrzućcie to na jakiegoś Soundclouda, żeby wszyscy mogli posłuchać.
[#159] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@Jazzcat, post #158

E, schowamy do szuflady. Nikt nic nie słyszał, nikt o niczym nie wie ;)

Co do Song Comments jeszcze - może każdy po kolei napisze coś od siebie, jak w endscrollu do dema? :)
[#160] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@XTD, post #156

Musze podszlifować sampla nr 11. 001_c64_bassl, bo... odpaliłem to na słuchawkach w telefonie i ten lead znika. Pomyślałem, że przerobię go na stereo, ustawię przeciwnie fazy L+R i przesunę o kilka milisekund względem siebie. Może to coś da. Dajcie mi godzinę muszę wrócić na bazę :)
[#161] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@groovebox, post #160

Pewnie lead piszczy, pewnie coś jeszcze trzeba uciąć czy dopracować. Jak mówię - robię "z doskoku" i nie jest to powiedziane "na wyrost".

http://www.xtd.evil.pl/rozne/ppa_18C.xrns

Poprawione - z wyciszonym leadem.

http://www.xtd.evil.pl/rozne/ppa_18C.mp3 - na szybko, tylko mp3 192, tak do odsłuchu.


Ostatnia aktualizacja: 22.05.2017 13:54:02 przez XTD
[#162] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@XTD, post #161

No ja zrobiłem z tym samplem to co założyłem. czyli mono->stereo+odbicie fazy na prawym, generalnie brzmi teraz dobrze, bynajmniej na moim patternie.

Tinky Winky Link: ppa_18c.xrns


Sama regulacja głośności nie wiele da, bo jak w jednym miejscu będzie grało dobrze to w innym ... wiadomo, błędne koło. a zauważyłem, że ten krótki kwadrat z commodora, się spodobał nie tylko mnie;)

Jako ciekawostka:

kiedy chcemy zmiksować ze sobą dwie fale (dwa sygnały, dwie ścieżki). W momencie, jeśli nasze dwie fale są przesunięte w czasie względem siebie (czyt. ich cykle nie nakładają się na siebie), mamy do czynienia ze znoszeniem się niektórych częstotliwości. Często prowadzi to do „pustego”, cienkiego oraz sprawiającego wrażenie „poruszania się” – dźwięku. Jak duży będzie stopień znoszenia się częstotliwości, zależy od charakteru sygnału i skali przesunięcia fal względem siebie.


Ostatnia aktualizacja: 22.05.2017 14:50:53 przez groovebox
[#163] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@groovebox, post #162

To się nazywa filtr grzebieniowy.

Będę miał potem trochę uwag.


Co do znikających instrumentów: źródło problemu leży w ustawieniach ścieżek na których jest ustawiony parametr 'Width' i to jego trzeba wykitrać. Zresztą to dotyczy też np. ścieżki z amenem. Innych nie przeglądałem. A poszerzanie stereło uzyskuje się w inny sposób.

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2017 15:22:41 przez nogorg
[#164] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@nogorg, post #163

nie chodziło o stereło samo w sobie, tylko, żeby nie ginęło w miksie.
[#165] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@groovebox, post #164

O cokolwiek nie chodziło: nie tędy droga.
[#166] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@nogorg, post #165

no jak nie tędy, jak teraz dźwięk jest słyszalny tak jak być powinien?
[#167] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@groovebox, post #166

Normalnie. W takie zabiegi można się bawić gdy ma się kontrolę nad odsłuchem i dokładnie wie co się robi. Inaczej to co naprawia się w jednym miejscu, spieprzy się w innym. Co nastąpiło. Miksów nie robi się pod "swój sprzęt". Dzięki temu unika się zdziwka na party "a czemu mój kawałek tak kasztaniasto brzmi?".
[#168] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@nogorg, post #167

Teraz przez chwilę proszę o niekombinowanie, bo kombinuję z czymś. Jest jeden syf do wyczajenia.
[#169] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@XTD, post #168

Ok.

http://www.xtd.evil.pl/rozne/Power_Packed_Alliance.xrns

http://www.xtd.evil.pl/rozne/Power_Packed_Alliance.mp3

Ale to oczywiście do uzgodnienia co tu jeszcze poprawić.

Niektóre rzeczy wydają się za głośne niekiedy (szczególnie ta końcówka AceMana się wybija - pozwoliłem sobie chociaż o pół db w dół to dać).

Zrobiłem też dosyć paskudny hack - nie mogąc wyczaić skąd ten lead, w mojej części po prostu poucinałem wszystkie nieużywane kanały off-em. Ten lead prawdopodobnie się ciągnie od jakiegoś czasu i ktoś chętny może wyczaić, żeby syfu nie było.


Kilka uwag na świeżo jak całości słucham - kawałek Argaska jest za głośno - w ogóle ta głośność nie pasuje do tego, że jest ładne zejście (a jest ładne). I na końcu AceMana też trochę daje za bardzo imo.


Ostatnia aktualizacja: 22.05.2017 17:07:06 przez XTD
[#170] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@XTD, post #169

Może nie o to chodzić ale może to być jakiś trop: po części Voyagera zostało coś na ścieżce grAMENy. Z tym, że to grało dosyć cicho więc może to nie to.

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2017 17:14:54 przez nogorg
[#171] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@nogorg, post #170

http://www.xtd.evil.pl/rozne/Power_Packed_Alliance_vx2.xrns

Alternantywne zakończenie (wyrzucone pianino, przedłużona część melodyjna). Dodatkowo lekko zmodyfikowana brzmieniowo / głośnościowo spokojna część Argaska.
[#172] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@nogorg, post #167

Do pracy używam monitorów studyjnych lub słuchawek. Do ostatecznego odsłuchu średniej klasy głośników z subem i słuchawek, w tym przypadku nawet dousznych podłączonych do tel.. Dołożyłem kanał (odseparowałem od lewegeo)i odwróciłem na nim fazę. Spieprzenie nastąpiło, bo teraz słychać to co wcześniej ginęło w czasie miksu. Jeśli uważasz, że w twoich partach gra to teraz inaczej to pozostaje z duplikowanie tego sampla i powrót do pierwowzoru.
[#173] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@groovebox, post #172

Do pracy używam monitorów studyjnych lub słuchawek. Do ostatecznego odsłuchu średniej klasy głośników z subem i słuchawek, w tym przypadku nawet dousznych podłączonych do tel.

Ej, nie fair! Prawdziwy trwardziel czyta wartości bajtów pod edytorem hex a nie przepuszcza przez głośniki czy słuchawki! :)

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2017 21:30:54 przez XTD
[#174] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@XTD, post #173

A tak poważnie - pracujemy na tej wersji:

http://www.xtd.evil.pl/rozne/Power_Packed_Alliance_vx2.xrns

Pozstałe (w tym mp3) chwilowo z serwera wyrzuciłem, żeby nie namieszać.

W/w jest lekko poprawiona w jednym miejscu.
[#175] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@XTD, post #174

Pobrałem. Będę zaraz obczajać.
[#176] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@nogorg, post #175

Obczaiłem i dokonałem kilku korekt.

Power_Packed_Alliance_vx3(grg).xrns

Z ważniejszych:

- Voyager: Pisałem, że dla mnie Twoja część jest ciut za głośna i ją przyciszyłem o 3dB (na master tracku). Tak po prawdzie to to przyciszenie zostaje też później i poziom wraca do 0dB w ostatniej części.

- Aceman, Twoja ostatnia część jest spoko ale wywaliłem 8 patternów, bez których uważam brzmi to lepiej. Wywalone nie brzmiały zbyt czysto i wydaje mi się, że na siłę wydłużały tę część. Zrobiłem też inne modyfikacje tu i tam.

- XTD: fajnie, że skasowałeś pianinko, ale szkoda, że usunąłeś też to sympatyczne rozwinięcie harmoniczne na samym końcu. Dlatego je przywróciłem i dokończyłem.


Dorzuciłem też do sampli 00, 01, 02 03 lekkie eq na dole. To tym razem tyle co pamiętam.
[#177] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@nogorg, post #176

http://www.xtd.evil.pl/rozne/Power_Packed_Alliance_vx3b.xrns

Wstawiam tę wersję z leciutko przerobioną końcówką (bo coś mi tam nie pasowało, malutkie modyfikacje basu i zakończenia) ale osobiście mam też kilka uwag.

1. Nie słuchałem jeszcze całości (zrobię to nieco później) ale nie wydaje mi się, żeby operowanie na master tracku i ściszanie jakiejś części tak globalnie to był dobry pomysł. Wycisza się tym samym też perkusja i inne elementy, które powinny być w miarę stałe. Ale obadamy. :)

2. Jakkolwiek może nie podobać się komuś czyjeś x patternów, to nie wypada, moim zdaniem, ich wyrzucać - wspólny kawałek to właśnie pewne kompromisy - nie robimy pod siebie i według własnego gustu ale każdy robi wg swojego uznania. Drobne korekty - jak najbardziej ale już wywalanie patternów... Nie wiem, zobaczmy co AceMan napisze i jak się do tego ustosunkuje.

3. Nikt nie płakał za pianinkiem a i ja miałem ochotę pociągnąć nieco bardziej tę melodię, więc fajnie jest.
[#178] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@XTD, post #177

Ad 1. W zasadzie możesz obadać jak to tam z tym ściszaniem wyszło

wersja alfa w mp3

Ad 2. A tam nie wypada. Ja tu robię za 'złego glinę' więc mnie wypada. Aceman ma szczęście, że część całościowo jest spoko i zawiera ciekawe elementy dlatego nie wyleciała cała ;). Za to w zemście mógłby dodać trochę basu do niej.
[#179] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@nogorg, post #178

- Aceman, Twoja ostatnia część jest spoko ale wywaliłem 8 patternów, bez których uważam brzmi to lepiej. Wywalone nie brzmiały zbyt czysto i wydaje mi się, że na siłę wydłużały tę część. Zrobiłem też inne modyfikacje tu i tam.


To ja poproszę o przywrócenie. Na takie zabiegi się nie umawialiśmy.
Mix, mastering spoko. Kompozycji proszę nie ruszać.

Ja tu robię za 'złego glinę' więc mnie wypada. Aceman ma szczęście, że część całościowo jest spoko i zawiera ciekawe elementy dlatego nie wyleciała cała ;). Za to w zemście mógłby dodać trochę basu do niej.


Uh, man. To ja nie wiedziałem, że jesteś tu Project Managerem i decydujesz co jest fajne a co nie. Not fun.

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2017 08:47:29 przez AceMan
[#180] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@AceMan, post #179

Skoro się upierasz przy nich to je przywrócę ale w takim razie sugeruję potem skontrolować niektóre elementy czy aby na pewno współbrzmią ze sobą.

Uh, man. To ja nie wiedziałem, że jesteś tu Project Managerem i decydujesz co jest fajne a co nie. Not fun.


Nie rób scen. Od tego są fora dyskusyjne i dyskusje aby dyskutować nad rozwiązaniami i różnymi wariantami ostatecznego utworu. Nikt, a na pewno nie ja, decyduje finalnie co do kawałka wejdzie. Chyba, że XTD bo to jego pomysł/wątek/projekt. Więc bez fochów.


Ostatnia aktualizacja: 23.05.2017 08:53:11 przez nogorg
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem