kategoria: Muzyka
[#181] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@AceMan, post #179

Tak, jak się spodziewałem.

Grogon - gdyby tak każdy ciągnął w swoją stronę, to wiesz co ja bym zrobił z cudzymi sekwencjami perkusyjnymi i cudzym wokalem? :) Ale podszedłem do tego w sposób otwarty (i nawet wykorzystałem, skoro już jest). :P

Musimy iść na pewne ustępstwa, czy nam się coś podoba czy nie. :)

BTW. Wiesz, że google drive daje możliwość direct linków? :)

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2017 08:51:26 przez XTD
[#182] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@XTD, post #181

Grogon - gdyby tak każdy ciągnął w swoją stronę, to wiesz co ja bym zrobił z cudzymi sekwencjami perkusyjnymi i cudzym wokalem? :) Ale podszedłem do tego w sposób otwarty (i nawet wykorzystałem, skoro już jest). :P


Kwestia podejścia. W tym wątku od początku i jednoznacznie deklarowałem, że NIE MAM NIC PRZECIWKO tego typu ingerencjom, wywalaniu, modyfikowaniu. Może to wynikać z mojej definicji współpracy.


Musimy iść na pewne ustępstwa, czy nam się coś podoba czy nie. :)


I te ustępstwa wypracowywać w rzeczowej dyskusji.


BTW. Wiesz, że google drive daje możliwość direct linków? :)


Nie mam pojęcia. A jak?

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2017 08:56:26 przez nogorg
[#183] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@nogorg, post #182

I te ustępstwa wypracowywać w rzeczowej dyskusji.


Można np. napisać najpierw, "ej ejsmen nie uważasz że za bardzo to rozwlekłeś, może byś to okroił". I jakby inni przytaknęli, spoko. Tymczasem "wyjebałem ci pół twójego parta bo takie mam widzimisię" jest, no, chamskie. Nie spodziewałem się tego po tobie :/
[#184] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@AceMan, post #183

Wyjebałem tylko i wyłącznie w swojej wersji utworu, która jest jednoznacznie oznaczona. Wszystkie poprzednie wersje istnieją nadal i zawsze jest możliwość jej odrzucenia i wybrania innej ścieżki rozwoju utworu. Wystarczy uczestniczyć w dyskusji i zgłaszać swoje uwagi. Do tego służą fora internetowe. Przynajmniej w moim mniemaniu.
[#185] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@nogorg, post #184

Dobrze, już dobrze, wszystko będzie ok. Zrób tę wersję ze wszystkimi poprawkami ale bez wyrzuconych patternów AceMana i z tym lekko zmodyfikowanym ostatnim patternem.

Co do linków: https://www.labnol.org/internet/direct-links-for-google-drive/28356/
[#186] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@XTD, post #185

Właśnie merdżuje wersje 2+3 więc 'Acemana drama z rana' niebawem zostanie zażegnana .

Dzięki za tipa do linków. Potem poczytam.

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2017 09:31:26 przez nogorg
[#187] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@nogorg, post #184

Wyjebałem tylko i wyłącznie w swojej wersji utworu, która jest jednoznacznie oznaczona.


No tylko że XTD bierze od razu taką wersję za aktualną i np. też coś zmienia. Inaczej robi się bagałan.
A ja nie mam czasu siedzieć 24/7 na forum i śledzić każdej zmiany, wersji, niuansów, czy np. odpalać Renojsa w pracy i poprawiać.

Wystarczy uczestniczyć w dyskusji i zgłaszać swoje uwagi. Do tego służą fora internetowe. Przynajmniej w moim mniemaniu.


Forum to takie średnie narzędzie do tego typu projektów. Na żywo pracowałoby nam się zupełnie inaczej (IMO lepiej), czy choćby na jakimś live-chacie (IRC, Slack, Messenger).

Dobrze, już dobrze, wszystko będzie ok.

merdżuje wersje 2+3 więc 'Acemana drama z rana' niebawem zostanie zażegnana .


Opiszę to w magu!!! ;>
[#188] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@AceMan, post #187

No tylko że XTD bierze od razu taką wersję za aktualną i np. też coś zmienia. Inaczej robi się bagałan.


XTD oprócz tego, że "bierze" wersje to czyta ten wątek i uwzględnia uwagi jakie się pojawiają.

A ja nie mam czasu siedzieć 24/7 na forum i śledzić każdej zmiany, wersji, niuansów, czy np. odpalać Renojsa w pracy i poprawiać.


Dlatego dostałeś na forum opis zmian w formie tekstowej, abyś mógł się z nim zapoznać nawet bez słuchania, a po ciężkim dniu pracy, w dogodnym dla siebie momencie, prześledzić co zostało zmienione i zareagować, jeśli kierunek zmian Ci nie odpowiada. Nikt Ci nie każe siedzieć 24/7.

Forum to takie średnie narzędzie do tego typu projektów. Na żywo pracowałoby nam się zupełnie inaczej (IMO lepiej), czy choćby na jakimś live-chacie (IRC, Slack, Messenger).


Wszystkie narzędzia, zarówno forum internetowe jak i tracker, mają swoje ograniczenia ale także pozwalają na pewną swobodę działania. To w jaki sposób ją wykorzystamy zależy tylko i wyłącznie od nas. Nie uważam aby potencjał forum został tu wykorzystany do granic dlatego nie widzę powodu, aby na nie narzekać. Jeśli uważasz, że inne narzędzia realnie mogą poprawić współpracę to możesz je po prostu zaproponować i przedstawić argumenty za nimi, a nie ograniczać się do przekonywania, że 'forum jest be' (w ogóle w jakim celu?).
[#189] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@nogorg, post #188

Ej, spokojnie panowie! Nie tworzymy wiekopomnego dzieła za grube miliony, tylko wspólny kawałek dla funu. Myślę, że można śmiało założyć, że zbyt agresywna ingerencja w cudze części nie jest mile widziana i tyle. Jesteśmy praktycznie przy końcówce i fajnie by było, gdybym dostał dzisiaj do odsłuchania cały kawałek z przywróconymi patternami AceMana. Przejrzę go na spokojnie i opublikuję finalną wersję.
[#190] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@AceMan, post #183

Tu jest wersja z przywróconą częścią Acemana. Wycofałem wszystkie zmiany w Twoim parcie i na jego granicach.


Btw, zauważyłem teraz, że w patternie na pozycji 46 coś się stało. Trudno powiedzieć w której wersji, bo w 18C już jest ta zmiana. Ale być może tak ma być. W każdym razie ja tam nic nie ruszałem. Just sayin'.

Power_Packed_Alliance_vx4(2+3_merged)(grg).xrns
(sory XTD, link po staremu, bo więcej zabawy z tym przepisywaniem linka niż jedno kliknięcie więcej).
[#191] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@nogorg, post #190

No dobra już dobra. Wziąłem wydech.
Aktualną wersję przejrzę wieczorem.

W ogóle to miałem pisać że finalnie bardzo fajnie to wszystko wyszło, dobrze się z wami traczyło, i z chęcią wezmę udział w kolejnym takim projekcie, np. w innym formacie (MOD?)

Ale i tak cię w scrollu obsmaruję! :P
[#192] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@XTD, post #189

Ja jestem całkowicie spokojny. W którymś momencie stwierdziłeś jego brak?
[#193] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@AceMan, post #191



Ostatnia aktualizacja: 23.05.2017 12:02:23 przez nogorg
[#194] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@nogorg, post #193

Tak, w pozycji 46 zmieniłem kilka nutek w którymś momencie.

Ok, zamknąłem się w schowku na miotły i zrobiłem kilka fixów w mojej drugiej partii.
(głównie głośności, ze dwie nutki). Dodałem title i autorów w Song Comments.

http://juicycube.net/temp/Power_Packed_Alliance_vx5(aceman).xrns
[#195] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@AceMan, post #194

http://www.xtd.evil.pl/rozne/Power_Packed_Alliance_vx6.xrns

Ktoś mi znowu coś uciął / zmienił. Poprawiłem nieco końcówkę pod względem głośności (na patternie i efektach). I proszę mi tego nie ściszać - ja nie ma w zwyczaju, żeby mi motywy grały głęboko w... tle. :)
[#196] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@XTD, post #195

A ja poprawiłem automatykę na master tracku bo też coś nieteges się zrobiło.

Power_Packed_Alliance_vx7(automatyka_grg).xrns


btw. Kto ma pełną wersje Renoise aby zrenderować kawałek do wav?
[#197] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@nogorg, post #196

Powiem tak - pomyślałem sobie, że moglibyśmy kontynuować nasze wspólne pisanie jeszcze przez jakieś 2-3 kawałki i dodać taki materiał jako płytę audio do czegoś (np. do Retrokompa). W ten sposób oprócz fajnej zabawy będziemy mieli pamiątkę.

To oczywiście wymagać będzie nieco czasu, nic na siłę. Ale przede wszystkim chęci - i stąd pytanie do współtwórców (oraz ewentualnie nowych chętnych) - czy taki pomysł Wam odpowiada?
[#198] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@XTD, post #197

yyy... odpowiada :)
[#199] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@XTD, post #197

Oczywiście jestem za kontynuowaniem zabawy :)
Co do płyty - to już temat na później.
[#200] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@XTD, post #197

Jasne. Ale przy usystematyzowaniu projektu, ustaleniu pewnych założeń wstępnych, z sensownym zakresem czasowym (nie za długim ale też nie za krótkim) itp. I może już poza publicznym forum, a raczej na jakimś Slacku/IRCu oczym wspominał Aceman.


Btw. Aceman - obczaj początek kawałka gdzie wchodzi Twoja ścieżka basu. Ona leci na -3dB, a wydaje mi się, że tak nie było wcześniej.
[#201] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@nogorg, post #200

Btw. Aceman - obczaj początek kawałka gdzie wchodzi Twoja ścieżka basu. Ona leci na -3dB, a wydaje mi się, że tak nie było wcześniej.


Chyba było. Mam pod ręką wersję 18b i tam też jest -3.522 dB
[#202] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@AceMan, post #201

Ok. Wydaje mi się, że jakby przygasł ten bas od któregoś momentu. Przysłuchajcie się czy nie jest za cicho.
[#203] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@nogorg, post #202

Dorzuciłem też do sampli 00, 01, 02 03 lekkie eq na dole. To tym razem tyle co pamiętam.


Może dlatego... ;>
Mają kolejno -9, -7-, -8 a kick to nawet -12 dB

Chyba przesada....

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2017 16:18:37 przez AceMan
[#204] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@AceMan, post #203

Please, nie zdejmujcie basów tylko dlatego, że komuś pierdzą słuchawki jakieś tam albo źle gra na plastikowych głośniczkach. Nikogo nie podejrzewam o to wprawdzie, żeby na plastikach coś robił ale tak specjalnie wyolbrzymiłem - jest bas to ma być bas. Dudni za mocno to najpierw warto zobaczyć czy to czasem nie wina sprzętu, bo zaraz zaczniemy brzmienie ustawiać pod starego Grundiga kasetowego. :) Akurat w tym kawałku na nadmiar basów nie można narzekać.
[#205] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@AceMan, post #203

Tak, to zdejmuje za dużo energii z basu. Leci wersja z wyłączonymi EQ.

Power_Packed_Alliance_vx8.xrns
[#206] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@nogorg, post #205

Dobra, niech wszyscy, którzy się tu aktywnie udzielają, przesłuchają tę wersję i zgłoszą uwagi. Jutro ja też przesłucham i opublikuję tu finalną wersję. I możemy otwierać szampana! :)

Nowy utworek może zacząć ktokolwiek chętny. Myślę, że nawet kolega, który się chciał dosyć późno dołączyć (nie mogę znaleźć jego postu) mógłby zacząć. Albo kto tam chce. Jeżeli ktoś chce. Albo skończymy na tym jednym. :)

I proponuję pozostać przy Renoise'ie - dzięki temu może potem jednak coś z tego da się sklecić - jakąś wspólną pamiątkową płytkę itp.
[#207] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@XTD, post #206

W sumie mam zaczęty jeden track, który mieliśmy rozwijać dalej wspólnie z Carmazine i Argaskiem. Nigdy nie wyszedł poza parę moich patternów.

Klimat reggae / psychill.

Może by tak... odkopię i zapodam jak się temat tego zakończy definitywnie :)
[#208] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@XTD, post #206

zrobiłem trzy kółka ;) i jest spoko, jedyne niuanse to jakieś dziwne przejście na pozycji 31/ ścieżce 55. taka sugestia, można to fajnie zjechać dooferem, i pozycja 143, to przejście myślę, że powinno być bardziej doszlifowane. To już prawie 16min ile +/- docelowo, ktoś wie? (haha)
[#209] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@groovebox, post #208

Na podanych pozycjach nie słyszę nic niewłaściwego ani wymagającego poprawek.

To jest już docelowy czas i dłużej nie będzie. Przesłucham to w środę na spokojnie (jako osoba, która to rozpoczęła), przemiksuję i to będzie tyle - wersja finalna. Każdy z nas ma pewnie jakieś uwagi ale to jest jednak wspólna praca i to, że ja bym np. ustawił inaczej pewne brzmienie nie znaczy, że to zrobię. :)


Ostatnia aktualizacja: 24.05.2017 00:22:43 przez XTD
[#210] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@XTD, post #209

Acemana drama z rana' niebawem zostanie zażegnana


To jak bedziecie podkładac liryke, to ja serdecznie polecam tego allegrowicza :)



Kibicuje wam przez cały czas. I warto było renoise'a sobie zainstalować, aby słuchać jak ciśniecie.
Mam nadzieje że wam entuzjazm nie zleci, i będziecie jechać po stylach, i naprawdę fajnie byłoby mieć taką płytę.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem