kategoria: Muzyka
[#211] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@XTD, post #209

skoro tak. to jadziem!
[#212] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@groovebox, post #211

http://www.xtd.evil.pl/rozne/Power_Packed_Alliance.xrns

Moim zdaniem - finalna wersja. Odrobinkę niektóre rzeczy podciągnąłem i poprawiłem u mnie ale to kosmetyczne bardziej zmiany.

Nie jest powiedziane, że nie zostało tam nieco śmieci ale to nieuniknione przy takim sposobie tworzenia. :)

http://www.xtd.evil.pl/rozne/Power_Packed_Alliance.mp3 - a tutaj MP3-ka.

Uwaga! Zmodyfikowałem podpisy pod patternami - każdy z nas kontynuuje po poprzedniku i nie ma co bawić się w łamańce typu AceMan/Groovebox itp. Skoro w danym patternie wszedł AceMan, to pattern oznaczyłem po prostu AceMan. I tyle.


Ostatnia aktualizacja: 24.05.2017 14:16:23 przez XTD
[#213] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@XTD, post #212

każdy z nas kontynuuje po poprzedniku i nie ma co bawić się w łamańce typu AceMan/Groovebox itp. Skoro w danym patternie wszedł AceMan, to pattern oznaczyłem po prostu AceMan.


Nawet jeśli 75% rzeczy jest poprzednika i dopiero z czasem wszystkie zastępowane są przez autorskie hexy? ;)
[#214] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@AceMan, post #213

Tak, bo widocznie taką miałeś (lub inny autor) koncepcję, żeby kontynuować. Ja też w paru patternach zmieniłem/dodałem np. własny motyw będący jedynie kontynuacją Twojego, bo tak akurat uważałem za sensowne.
[#215] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@XTD, post #214

Ok! :)

A co z Song Comments?
Nie dopisujemy nic dla potomnych? ;)
[#216] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@XTD, post #212

Ja bym miał jeszcze jednego last minute bugfixa, bo 'teście telefonicznym'.

Aceman: dopisuj.
[#217] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@nogorg, post #216

Albo wiecie co? Walę to. Już nic nie zmieniam, bo jeszcze coś spieprzę. Niech idzie tak jak jest. Ode mnie pieczątka.

[#218] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@AceMan, post #215

Prawdę powiedziawszy zrobiłem tak - zobaczyłem, że w song comments jest pusto i myślałem, że zrezygnowałeś z tego pomysłu, to sam też nic nie dopisywałem. :)
[#219] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@AceMan, post #207


W sumie mam zaczęty jeden track, który mieliśmy rozwijać dalej wspólnie z Carmazine i Argaskiem. Nigdy nie wyszedł poza parę moich patternów.


Aceman: Nie tylko ten. Mamy też fantastyczną (i całkiem dobrze posuniętą do przodu) "Marmoladę u Feia" (tytuł roboczy) w składzie Ty, SuperNoise, Jakim, ja i... Hm, przysiągłbym, że ktoś jeszcze, ale proces kolaboracji w pewnym momencie zrobił się z deka, hm, utrudniony.

All: właśnie słucham finalnej wersji. Wyśmienity tytuł, btw. :)

Edit: daję fokę aprobaty, chociaż na mój gust, można by zhardlimitować trochę tych peaków i spokojnie całość podciągnąć o +6dB, bo na tle albumów, które mam na dysku, finalny MP3 brzmi po prostu cicho. Ale jak już mówiłem, ja mogę być głuchy


Ostatnia aktualizacja: 26.05.2017 11:03:05 przez argasek
[#220] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@argasek, post #219

Edit: daję fokę aprobaty, chociaż na mój gust, można by zhardlimitować trochę tych peaków i spokojnie całość podciągnąć o +6dB, bo na tle albumów, które mam na dysku, finalny MP3 brzmi po prostu cicho. Ale jak już mówiłem, ja mogę być głuchy


Za dużo EDM-u, misiu. Loudness war jest passe :) Na przykład YT od ponad roku wyrównuje wszystko z automata do -13 LUFS-ów.

To teraz jeszcze musicie się określić w kwestii Opola.
[#221] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@argasek, post #219

daję fokę aprobaty, chociaż na mój gust, można by zhardlimitować trochę tych peaków i spokojnie całość podciągnąć o +6dB, bo na tle albumów, które mam na dysku, finalny MP3 brzmi po prostu cicho. Ale jak już mówiłem, ja mogę być głuchy


Ja sobie zrobiłem na własny użytek głośniejszą wersję. W zasadzie nie stoi nic na przeszkodzie by każdy zgrał to sobie jak mu pasuje.


pomysł Mam jeszcze małą ciekawostkę na temat tego utworku. Ponieważ w pewnej części pojawiają się komendy randomizujące, głównie na perkusji, kawałek odtworzony w Renoise za każdym razem będzie brzmiał odrobinę inaczej. Natomiast w mp3 mamy 'snapshot' takiego jednokrotnego odtworzenia.
[#222] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@nogorg, post #221

@nogorg które to? Nie widze w manualu. Ja sobie czasem, w tym samym celu, ustawiam LFO na różne efekty, ktore celowo rozjeżdża się z głównym BPM ;)

@Argasek racja. Trzeba kiedyś znów do tego przesiąść. Tylko że tam korzystaliśmy z jakichś VST zapiętych na twoim maku.

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2017 13:00:19 przez AceMan
[#223] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@AceMan, post #222

[#224] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@nogorg, post #223

Fajna sprawa do jazzujących improwizacji :)
[#225] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?
[#226] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?
[#227] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@XTD, post #212

Dla zainteresowanych rozpiska który didżej gdzie wchodzi (plus uwagi eXTenDa):

0:00 - XTD
0:17 - AceMan
0:52 - Groovebox
1:21 - XTD
1:55 - Grogon
3:02 - Voyager
3:52 - AceMan
5:12 - XTD
7:04 - Argasek
7:36 - Groovebox
9:39 - XTD (ale tylko przejście na bazie Grogona)
9:46 - Grogon
10:40- XTD
11:13 - Grogon
11:30 - Voyager
12:47 - AceMan
15:15 - XTD aż do końca (oprócz samiutkiego ostatniego patternu, gdzie swoje 3 grosze wstawił Grogon).
[#228] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@Jazzcat, post #227

Od podanych czasów trzeba odjąć ok. 2 sekundy, żeby się zgadzały. Podawałem na podstawie Renoise'a zamiast ładnie sprawdzić w mp3. :)

I tak jak już wcześniej wspominałem - są to miejsca, w których dany muzyk zaczął pisać, nawet jeżeli np. wziął i wykorzystał niemal wszystkie tracki poprzednika, żeby np. dorobić samą melodię. Widocznie taką miał koncepcję - to wspólny utwór a nie megamix. :)

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2017 10:23:44 przez XTD
[#229] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@XTD, post #228

Chciałem strasznie podziękować wszystkim autorom - popełniliście wyśmienity kawałek, którego słucha się z prawdziwą przyjemnością (na tę okoliczność zainstalowałem sobie demo renoise i słucham z niego ;) ).
OKOKOK
[#230] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@baderman, post #229

Dołączam się do podziękowań i gratuluję świetnego kawałka. Przesłuchałem już ponad 20 razy i nie mogę się już doczekać gdy znów będę mógł sobie pozwolić na założenie słuchawek i kolejne odsłuchania. Klasyczny demoscenowy kawałek. OK Takiej muzyki nigdzie poza sceną się nie znajdzie. szeroki uśmiech Słucham i oczami wyobraźni widzę demo...

Zrobiłem sobie eksperyment i próbowałem tylko ze słuchu wykumać który kawałek kto robił. Słuchu to ja niestety nie mam ale tak ponad 60% rozpoznałem.

Świetna inicjatywa! Fajnie, że był tak duży odzew ze strony naprawdę mocnych autorów. Żadnego śreniaka, sami mistrzowie. Szacuneczek 100% panowie!

Po cichu mam nadzieję, że to nie jest ostatnia taka inicjatywa...

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2017 22:24:54 przez MDW
[#231] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@MDW, post #230

Właśnie, dajcie coś chłopaki w 4 kanałach!
[#232] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@Jazzcat, post #227

Brawo te pany :)
[#233] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@XTD, post #212

Poproszę kogokolwiek o wrzucenie w inne miejsce, firewall w firmie blokuje mi Twoją stronę. Dzięki
[#234] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@Hellena, post #233

Fajnie się słucha finalnej wersji ;)
Brawo chłopaki.
Ponawiam prośbę czy w przyszłości nie napisalibyście czegoś w PT4.0 ma 8 kanałach lub DB też tak pi razy oko na 8 ch żeby na średnim konfigu prawdziwej Amigi dało się odpalić.

OKOKOKOKOKOKOKOK
[#235] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@Hellena, post #233

Proszę - na innym serwerze:

http://files.xs.com.pl/ppa.zip
Hasło: Amiga

Alternatywnie możesz pobrać sobie w domu i przynieść do pracy. :)

Jeżeli firewall blokuje w firmie strony, to przerąbane.

Co do kolejnego postu - nie sądzę, żeby był sens pisania takiego kawałka w 4 kanałach czy też nawet 8 przy całym tym ograniczaniu się. Niech takie kawałki zostaną domeną lubujących się w dawnych modułach maniaków. Myślę o tym, żeby po zrobieniu 3 lub 4 utworów zamieścić je na płytce dołączanej do Retrokompa. A do takiej zabawy jednak trzeba czegoś więcej, niż PT.

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2017 15:13:14 przez XTD
[#236] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@XTD, post #235

Nie chodziło mi o ogranicznie Was czterema czy też 8 kanałami, przypuszczam że niektórzy tak jak jak ja śledzący Wasze poczynania, poczuli chęć usłyszenia jakiegoś fajnego kawałka na żywej Ami.
Tak jak wczesniej pisałem super Wam poszło ale na Ami żadną miarą tego nie odpale.
Jakby nie patrzeć jesteście muzykami Amigowymi i stąd te pytania czy kiedyś coś stworzycie co da sie odsłuchać na Ami.
Wiesz to troszkę tak jakby koderzy z forum się zebrali i napisali demo które nie pójdzie na Amidze tylko na innej platformie. I nie zrozum mnie źle, nie mam żadnego ale że pisaliscie w Renoise; rozbudziliscie amigowe muzykowe smaczki i tyle ;)
[#237] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@XTD, post #235

Dzięki. No blokuje portale społecznościowe, z grami itp, czemu Twoją ? nie wiem Pewno się mu jakieś słowo kluczowe nie podoba, prawdopodobnie przez proxy bym wszedł, ale nie chcę kombinować

A co do kawałka na Amidze to również jestem za Na takim DB3 powiedzmy konfig z min 040 to byście coś usmażyli ciekawego zapewne
[#238] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@mikecios, post #236

Jakby nie patrzeć jesteście muzykami Amigowymi i stąd te pytania czy kiedyś coś stworzycie co da sie odsłuchać na Ami.


Nie mogę się wypowiadać w imieniu kolegów ale ze swojej strony napiszę coś. Dla mnie w tego typu wypowiedziach (które królują na tym forum) przebija materialistyczny redukcjonizm, który sprowadza rozważania do poziomu trzeciorzędnej istotności (jak np. hardware). Dla przykładu ja nie jestem muzykiem amigowym, a jedynie gościem z amigowymi korzeniami, który różnymi scenowymi rytmami, melodiami, harmoniami, sztuczkami za młodu nasiąkał. Jakimi muzykami czują się koledzy oni sami się mogą określić ale niezależnie od tego do czego się poczuwają to te wymienione niematerialne wartości stanowią wspólny mianownik współpracy. I z mojego punktu widzenia to był cel zabawy, który został w pełni osiągnięty. Jeśli komuś odbiera to frajdę z odbioru - ma prawo do własnej oceny, jak każdy słuchacz.

To nie ludzie są dla sprzętu tylko sprzęt dla ludzi. Wybraliśmy taką wspólną 'platformę' (czyt. Renoise), bo do tego typu kooperacji nadaje się on najlepiej. Takie narzędzia na Amidze nie istnieją, a te które istnieją są dużo uboższe i ograniczające. Tworząc na Amidze muzyka niczego by nie zyskała, a my stracilibyśmy tylko czas. Więc pytanie: w imię czego należałoby się ograniczać?

Można posłużyć się tutaj analogią, gdyby artysta malarz namalował na płótnie obraz zainspirowany dorobkiem intelektualnym amigowej kultury lat '90, zawarł w nim różne motywy, odniesienia, nawiązania czytelne dla tych, którzy ten dorobek znają. A tu pojawiłyby się głosy 'no fajnie ale wolałbym gdyby to było narysowane w Deluxe Paincie'. Dla mnie to pytanie całkowicie ortogonalne wobec kierunku jaki obrano. Niestety również wyjaławia środowisko tracąc czas na niepotrzebne dyskusje o kwestiach drugo, czy trzeciorzędnej istotności.

Wiesz to troszkę tak jakby koderzy z forum się zebrali i napisali demo które nie pójdzie na Amidze tylko na innej platformie.


Jeśli owocem takiej współpracy byłyby produkcje takie jak doskonałe Pilgrimage Invitation z 2003 roku grupy xplsv na PC to ja jestem całkowicie za: https://www.youtube.com/watch?v=NVluIurmrtg


przypuszczam że niektórzy tak jak jak ja śledzący Wasze poczynania, poczuli chęć usłyszenia jakiegoś fajnego kawałka na żywej Ami.


Na to jest akurat bardzo prosta rada. Istnieją dziesiątki tysięcy utworów napisanych na Amidze z których wiele jest bardzo fajnych. Wystarczy włączyć sobie któryś z nich i życzenie zostanie spełnione.


I nie zrozum mnie źle, nie mam żadnego ale że pisaliscie w Renoise; rozbudziliscie amigowe muzykowe smaczki i tyle ;)



To ja też dam disclaimera i napiszę, że moja wypowiedź stanowi ogólny komentarz pewnych zauważalnych tutaj nieciekawych (dla mnie) tendencji, niż jakąś szczególną krytykę Twojej wypowiedzi. Po prostu Twoje cytaty pasowały mi do swojej narracji. A głównym przesłaniem jest, że "to" można robić na różne sposoby. Niestety pojawiają się też głosy, że niektóre sposoby to są te 'lepsze'.
[#239] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@nogorg, post #238

Hej ho, na Decrunch 2117 zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami udało się sklecić na szybko teledysk demoscenowy :)

https://www.youtube.com/watch?v=_lSReW7eRI4

Video powstało w dwa wariackie wieczory - pierwszy dzień renderowaliśmy z Patu jego tunele z shadertoya do postaci webm, a następnie do avi. A w dniu kolejnym, w wieczór przed party, skleiłem z tego coś w miarę (mam nadzieję) oglądalnego i nienużącego. Wiele byłoby tutaj do poprawienia, no ale wyszło jak wyszło. Następnym razem trzeba zasiąść do tego wcześniej. Mimo wszystko, endżoj :)
1
[#240] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@AceMan, post #239

całkiem sympatycznie. biorąc proporcje czasu i efektu końcowego.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem