[#5461] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Koyot1222, post #5442

Tylko po co nie pójdzie to na a500 a te funkcjonalności ma Doom.

Swoją drogą ktoś odpalał na relnym sprzęcie odświeżony silnik AB KG 2 ? Z jednej strony poczyszczenie i kompilacja zmiana wydajności z drugiej ulepszenia graficzne.

https://eab.abime.net/showthread.php?t=111090

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2023 21:56:34 przez Sventevith
[#5462] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Sventevith, post #5461

Nie chce mi się przeglądać całego, dosyć długiego, wątku. Jest tam gdzieś link do gotowego, skompilowanego pliku czy trzeba samemu robić na Linuxie? Nie wiedziałem że ktoś usprawnia ten silnik a chętnie bym zobaczył. Jeżeli nie ma to będzie trzeba uruchomić Ubuntu i zrobić.
[#5463] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Sventevith, post #5461

Ja odpalałem, na 060 jest cud, miód i orzeszki.
Nie wiem o ile szybciej/płynniej gdyż nie uruchamiałem oryginalnej wersji na tej Amy.
[#5464] Re: Zapowiedzi nowych gier

@waldiamiga, post #5463

Jest odczuwalna różnica w wydajności, płynności rozgrywki. Do tego pełny ekran jest teraz faktycznie pełny. Na wersji WHDload ten pełny ekran z jednej strony miał pasek w kolorze panelu a z drugiej czarny. Tylko brakuje, przynajmniej u mnie, przycisku EXIT w menu głównym. Chcąc wyjść z gry muszę robić reset.
[#5465] Re: Zapowiedzi nowych gier

@nostrum666, post #5464

Cały czas ulepszają ten silnik. Sa chyba dwie wersje z modem Karlosa (plansz, tekstur, broni) i w wersji oryginalnej. Przepisują kod na C i jest wersja RTG.

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2023 20:09:43 przez Sventevith
1
[#5466] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #1

Jotd666 wziął na warsztat grę z automatów - Bagman. Oto wersja beta:
2
[#5467] Re: Zapowiedzi nowych gier

@zzielinski, post #5466

to ja już chyba wole porty z MSX2
[#5468] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Jacques, post #5361

No ale chyba miales racje w sprawie zgody autora, bo Rysiek nie wyrazil zgode na trainer do gry Reshoot 3.

link

Choc ten trainer dziala tak samo jak WHDload czyli modyfikuje program w pamieci Amigi a nie plik na dysku.

Dyskusja jest od 491 postu, tutaj:

link

Zgadzam sie z Ryskiem, ze trainer zabija grywalnosc gry, ale nie zgadzam sie, ze potrzebna jest jego zgoda na dystrybucje trainera do jego gry. Choc moze jest to jakos prawnie ujete. Ale na PC-cie tysiace modow do gier istnieje.

BTW. Jest nowa wersja slave'a do WHDload, ktora naprawia bledy Ryska.
BTW2. No i Rysiek, pisze tez ze gra lepiej wyglada na Amidze niz na emulatorze, dlatego mialem takie odczucie, ze gra nie dziala prawidlowo na tych filmikach z YT robionych na emulatorze.
[#5469] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Don_Adan, post #5468

BTW. Jest nowa wersja slave'a do WHDload, ktora naprawia bledy Ryska.


Dokładnie to tylko jeden błąd. Fatalnej grafiki nie poprawia.
1
[#5470] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Don_Adan, post #5468

Ale na PC-cie tysiace modow do gier istnieje.

Do Starfielda jest już ponad 8 tysięcy modów, zwłaszcza poprawiających... grę
[#5471] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #5469

Chyba wiecej niz 1 blad lacznie. Grafike tez by sie dalo spatchowac.


History:
--------
version 1.0 (12.10.2023) done by Wepl:
- initial release
- install only from CD is supported
- some access faults removed

version 1.1 (16.10.2023) done by Wepl:
- access fault fixed happen when pressing 2nd button for pause (issue #6268)
- memory required reduced
- more icons added, thanks Irek and DanyPPC
[#5472] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Don_Adan, post #5471

W wersji 1.1 jest to jeden błąd i do tego odnosił się mój komentarz. O wersji 1.0 była informacja w innym miejscu.

Poza tym, Access Fault to nie jest tak do końca błąd gry, ale błąd stricte techniczny w kodzie gry, który jest anomalią dla "emulacji". Użytkownik grający bez WHDLoad tego błędu nigdy nie doświadczy, a ten grający pod WHDLoad po załataniu nie zauważy już też żadnej różnicy. To jest dalekie od łatania gry w stylu takim, że slave WHDLoad poprawił błąd gry w funkcji, która nie działała lub działała nieprawidłowo albo zastąpił coś czymś innym (np. zakończenie gry "HistoryLine" nigdy nie działało i dopiero slave WHDLoad to umożliwił).
1
[#5473] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Don_Adan, post #5468

No ale chyba miales racje w sprawie zgody autora, bo Rysiek nie wyrazil zgode na trainer do gry Reshoot 3.


Ale jaja, to już trzeba się pytać o zgodę, żeby trainera zrobić. I to jeszcze na Amidze. 🤣 Nie myślałem, że dożyję tak idiotycznych czasów.
Dzięki za ciekawostkę. OK

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2023 11:29:21 przez majster
[#5474] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #5472

Access Fault to jest blad w kodzie gry lub slavie, w zaleznosci od konfigu Amigi lub tego co znajduje sie pod danym adresem moze powodowac problemy lub nie. Przykladowo

move.l $120000,D0

odczytuje wartosc spod adresu $120000, i jezeli Amiga ma np. tylko 1MB chip to odczyta jakies smieci, jak Amiga ma 2MB chip to odczyta dlugie slowo, ktore sie tam znajduje. Ale dla gry, ktora wymaga np. 1MB chip to jest to blad. W zaleznosci od tego co potem z ta wartoscia robi gra to moze powodowac crash gry lub nie.
Zeby wylapac Access Fault to trzeba miec Amige z MMU, i do tego aktywnym MMU. A poniewaz wiekszosc Amig nie ma MMU, albo uzytkownik wylacza je, zeby pograc, to dlatego nie ma takich bledow. Co nie znaczy, ze takiego bledu w grze albo w slavie nie ma. Dobry slave musi dzialac z aktywnym MMU, jesli gra cala dziala z MMU to nie powinno byc zadnych crashy.
[#5475] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #1

Deathmine - nowe preview. Autor przepisuje grę z Blitza do C

2
[#5476] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #5475

Deathmine - nowe preview. Autor przepisuje grę z Blitza do C


Na ZX Spectrum jest od lat podobna gra The Lost Treasures of Tulum i jakoś tak lepiej wygląda...

1
[#5477] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #3793

Jak za najlepszych lat Amigi. Druga wersja Abbey of the Dead jest tworzona:

link
[#5478] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Don_Adan, post #5477

Coś słaba ta grafika, ale może tak miało być.
[#5479] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #5475

czad mega efekty jak zginie faza
czekam na pełna wersje !
[#5480] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Dorian3d, post #5479

Z każdą kolejną zapowiedzią nowej gry chylę głowę nad tworzonym Tonym bo on to graficznie przerasta o lata swietlne .
3
[#5481] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #1

Castlevania AGA - nowa wersja preview/demo, w której dodano kolejne 6 etapów.

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2023 15:40:25 przez mailman
[#5482] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #5481

Tutaj jest gameplay z najnowszej wersji dema Castlevanii:
3
[#5483] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Don_Adan, post #5477

Super Bagman, transkoduje i konwertuje jotd z wersji arcade.

link
[#5484] Re: Zapowiedzi nowych gier

@zzielinski, post #5482

Wspaniała robota ta Castlevania!

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2023 17:55:43 przez Koyot1222
[#5485] Re: Zapowiedzi nowych gier

@zzielinski, post #5466

Całkiem fajna rozgrywka w tym Bagman. Lubię takie gry.
Gra by się nawet dziś broniła o ile odświeżyć w niej grafikę.
[#5486] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Koyot1222, post #5485

Ukazała się też wersja demo nowego portu gry Super Bagman:
1
[#5487] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Don_Adan, post #5483

Wing Commander 2, czyli klasyka.

link
1
[#5488] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Don_Adan, post #5487

4
[#5489] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Don_Adan, post #5487

Ooo... Marzyła mi się ta gra w epoce po lekturze recenzji w Top Secrecie. I ten screen z kotem
1
[#5490] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Jacques, post #5489

Zobaczymy co z tego wyjdzie, bo to jest jego pierwsze podejscie do kodowania na Amidze. W kazdym razie swieza krew jesli chodzi o portowanie gier na Amige. Jakos zdobyl zrodla WC2. Ciekawe jak z muzyka sobie poradzi, bo to w zasadzie jest najtrudniejsze, jesli Amigowy port ma miec w miare normalne wymagania sprzetowe.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem