kategoria: WHDLoad
[#1] Legion na A1200
Czy udało się komuś pograć w tą grę na a1200 escom w wersji whdload? U mnie co chwilę gra łapie zwiechy. Gdy tylko wybieram jakąś akcję do wykonania to gra się zatrzymuje. Wyłączałem już cache procesora ale to nic nie pomaga. Config to a1200 + aca1221.
[#2] Re: Legion na A1200

@eross, post #1

A czy próbowałeś bez karty albo bez startupu?
[#3] Re: Legion na A1200

@ZbyniuR, post #2

Nie próbowałem. W startupie mam tylko dopisane żeby ładowało mi nowe scsi.device. pozatym standardowy boot. A karty nie wyjmowałem bo bez karty gra nie chce się odpalić bez dodatkowej pamięci. Przynajmniej u mnie
[#4] Re: Legion na A1200

@eross, post #3

Chodzi oto żeby było jak najwięcej pamięci chip, dlatego proponowane Ci było uruchomienie Amigi bez s-s
[#5] Re: Legion na A1200

@eross, post #1

Z ciekawości odpaliłem i klikam już z 15 minut i wszystko działa, tylko napisy nie mieszczą się w okienkach.
Nie mam pojęcia o co w tej grze chodzi, mogę tylko wywiad robić na domakch i nic więcej.


ps. ooo zacząłem przesuwać jakieś wojsko na wroga

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2018 21:43:14 przez ponior
[#6] Re: Legion na A1200

@eross, post #1

Witam.
W Legion grałem jakieś 20 lat temu na A1200 z hdd i kartą Elbox z 4MB Ram.
Grę "wywalało"dość często.Próbowałem instalować inne kopie gry,ale nie naprawiło to problemu.
Po latach znalazłem wersję przerobioną z Amigi na PC i również na pececie granie nie było komfortowe.Gra wieszała się itp.
W końcu znalazłem wersję Legion przerobioną przez The Company(.exe file) uruchamianą na pc.Problem resetów,zawieszeń występował nadal.Próbowałem spowalniać procesor itp.Nie pomogło.
Uwielbiam Legion,ale mimo wielu starań i kombinacji nie rozwiązałem problemu.
Po latach wracam do przygody z Amigami.Jak tylko poskładam A1200,to w wolnej chwili zainstaluję grę na gołej A1200 i zobaczę efekt.
A wy jak obeszliście problem z tą grą?
[#7] Re: Legion na A1200

@ak47, post #6

Nie napotkałem takich problemów z wersją SDLową na PC. Jasne, bywały różne błędy (ktoś gdzieś utknął, gdzieś w akcji w polu był wilk ale nie było do niego dojścia i nie można było zakończyć... przekręcające się statystyki (tj. zbyt mocny krasnal robił się gorszy od wieśniaka). Gra potrafiła wciągać na długie godziny, szczególnie jak się miało kilka mocnych legionów i podbiło się kawał mapy, ale wtedy to nawet wojownicy chaosu dostawali bęcki.
[#8] Re: Legion na A1200

@eross, post #1

A ja się zapytam: próbowałeś wersję 1MB czy 2MB CHIP? Z tego co pamietam wersja na 2MB jest znacznie stabilniejsza (poprawione niektóre błędy wersji 1MB). Polecem wypróbować tą wersję, na A1200 działała raczej stabilnie (choć i jej się zdarzały losowe zwieszki czasami).
[#9] Re: Legion na A1200

@Solo Kazuki, post #8

Uruchomienie bez s-s nic nie zmienia.
Nie wiem jaka to wersja, czy 1mb czy 2mb. Jest tylko jedna w paczce znalezionej w internecie. Więcej nie szukałem bo nawet nie wiedziałem, że były dwie różne wersje. Wiesz gdzie ją można znaleźć?
[#10] Re: Legion na A1200

@eross, post #9

Z tego co widzę wersja w Rodzynkach wymaga 2MB CHIP. Spróbuj tą wersję, zamiast tej znalezionej w internecie.

Edit: Instaler WHDLoad masz tutaj.

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2018 21:12:07 przez Solo Kazuki
[#11] Re: Legion na A1200

@eross, post #1

Obojetnie jaka wersje sciagniesz na Amige i tak Legion bedzie Ci sie wieszac. Raz czesciej, raz rzadziej. To jest najlepsza polska gra napisana w Amosie, ale niestety jest zabugowana i co jakis czas gra sie po prostu bedzie zamrazac. No chyba, ze faktycznie istnieje jakas wersja z poprawionymi bugami o ktorej nie wiem. Tak czy owak najlepiej co pare minut robic save.
[#12] Re: Legion na A1200

@sordan, post #11

Niestety tak jest. Nawet ta "stabilniejsza" wersja potrafi się zawiesić. Szczególnie przy zdobywaniu wrogiego miasta najczęściej zdarza się zwis. Tak więc potwierdzam, iż trzeba zapisywać często stan gry.

Niestety pomimo że gra ciekawa, to zawiera mnóstwo błędów. Przydałaby się porządna poprawka.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem