[#391] Re: Nowe gry

@PopoCop, post #386

Gra jednak działa na 040. Trzeba wystartować bez s-s i setpatcha (przedtem próbowałem z setpatchem). Niestety źle działa z joypadem Boomerang (ten dla CD32), wciskam fire a wynik jakbym wcisnął dół i przełącza czary na dole ekranu. Dotyczy wersji Gold+.
[#392] Re: Nowe gry

@selur, post #390

W ECS byś nie miał takiego kolorowego tła
[#393] Re: Nowe gry

@PopoCop, post #391

Gra obsługuje joypada z CD32, wciskasz czerwony przycisk? na przyciskach masz też skok i właśnie zmianę czarów.
[#394] Re: Nowe gry

@michal_zukowski, post #392

wiadomo, praw fizyki nie da sie przeskoczyc wiec AGA >> OCS ... ale mozna wizualnie tak skomponowac tlo z rainbowem, zeby bylo ladniejsze.
No ale to trzeba chciec i umic.
[#395] Re: Nowe gry

@Solo Kazuki, post #393

Wciskam czerwony przycisk, czyli jak fire w joysticku. Zamiast strzelania jest zmiana czaru.
[#396] Re: Nowe gry

@michal_zukowski, post #389

Flink to dzieło na miarę złotej epoki Amigi. Jeśli w dzisiejszych czasach pojawi się platformówka o takiej jakości to lecę zamawiać za każdą cenę.
[#397] Re: Nowe gry

@Kefir_Union, post #396

Nie boj nic, taka gra sie nie pojawi. Na pewno nie w najblizszych 5-10 latach
[#398] Re: Nowe gry

@selur, post #397

W manualu do Flinka w creditsach z nazwiska wymienionych jest 14 osób, działających pod skrzydłami Psygnosis, przynajmniej część robiła Flinka na pełny etat. Dzisiaj nie do utrzymania chyba na żadnej retro platformie.

Z drugiej strony jest łatwiej z uwagi na dostępność narzędzi, których nie było w złotych czasach - choćby Winuae, które upraszcza i przyspiesza właściwie każdy etap tworzenia gry. Do tego dostępność nowoczesnych programów graficznych, muzycznych, łatwość tworzenia własnych narzędzi pomocniczych pod Windows też ma duże znaczenie.

Tak więc szansa na hit na miarę lat 90-tych jest mała, ale mimo wszystko realna, nie traćcie nadzieji.

A Wiz to mimo wszystko jedna z lepszych gier ostatnich lat, warto spróbować zagrać w demo i jak wciągnie to kupić.
[#399] Re: Nowe gry

@Kefir_Union, post #396

Właśnie się pojawiła Może nie pójdzie na nie rozbudowanej Amidze ale dla coraz większej liczby posiadaczy wampirów i może Warpów jest teraz na Amigę - Heart of Darkness , platformówka twórcy Another World Erica Chahi! link
[#400] Re: Nowe gry

@vojo, post #398

#399
"Może nie pójdzie na nierozbudowanej Amidze ale..."

ale ruszy na kazdej Amidze od Borga czyli PC'ecie, bo najlepsza Amiga jest PeCet !
[#401] Re: Nowe gry

@michal_zukowski, post #389

Technicznie super, ale jakby grafikę lekko poprawił jakiś profesjonalny grafik to by to dużo dało.

Mam podobne odczucia. Grafika mogła by być bardziej estetyczna gdyby popracować nad nią dłużej. Mocno widać to na brzydkich brudnych przejściach. Tła robią fajną robotę i nawet na niektórych jest ładna animacja poprzez cykl paletki. Szkoda bo "szwy" łączące przód i tył są słabo zrobione i widać gdzie dokładnie obrazek się zapętla. Bohater często znika na tle po którym się przemieszcza.
To co mi się rzuca w oczy, najbardziej kłuje to animacja głównego bohatera. Element, na który gracz patrzy najczęściej i najdłużej podczas gry. Cykl chodzenia to przestępowania z nogi na nogę. Broda wydaje się być przyklejona do postaci. Czasem przy skoku odrywa się od ciała ale nagle też staje się dłuższa. Animacja "wystrzeliwania" czarów wygląda jakby nagle bohaterowi wyrastały dodatkowe palce.
Ja naprawdę robię słabą grafikę, ale na te rzeczy wydaje mi się można było zwrócić więcej uwagi.
Technicznie super. Duża postać, dużo animacji, wszystko chodzi płynnie.
[#402] Re: Nowe gry

@Koyot1222, post #401

Szczegóły.

Gra bardzo fajna chociaż mogłaby mieć więcej kolorów skoro wymaga AGA. Jedna z lepiej wykonanych gier w ostatnich latach. Poprzeczka została wysoko podniesiona.
[#403] Re: Nowe gry

@amikoksu, post #402

Poprzeczka została wysoko podniesiona.


Nie przesadzał bym z tą poprzeczką, naprawdę lepsze gry są na AGA. Ale gra nie jest zła, wyjaśniam żeby nie było niedomówień. Zgadzam się z Mailmanem, 5/10 ogólnie, można było lepiej.

Poprzeczkę wysoko podnieść może Reshoot: Proxima 3 albo Boss Machine. Również tak krytykowany przez niektórych Super Metal Hero ma szansę ją podnieść. Ale Wiz nic nie podnosi w żadnym aspekcie poprzeczki - ani grywalnością, ani pomysłem, ani grafiką czy muzyką, to typowy "średniak". ok, racja
[#404] Re: Nowe gry

@Solo Kazuki, post #403

Po części racja, ale nie byłbym taki ostry. Dawno nie było tak dobrze wyglądającej platformówki.
[#405] Re: Nowe gry

@amikoksu, post #404

I cyk jest juz trainer do Wizza. link
[#406] Re: Nowe gry

@twardy, post #405

To chyba jakaś ściema.
[#407] Re: Nowe gry

@amikoksu, post #406

Dlaczego? To normalne zjawisko.
[#408] Re: Nowe gry

@amikoksu, post #406

Nie ma takiej ryby szeregowy!
Jak kto woli, z trainerem lub bez. Lepiej jednak trochę się pomęczyć.
[#409] Re: Nowe gry

@mailman, post #407

Myślałem że to zwykła animacja, a tam jednak są pliki do pobrania.
[#410] Re: Nowe gry

@amikoksu, post #409

Pojawiło się nowe dzieło amigowe - gra Looty w wersji 2. Dodam, że jest to konwersja z ZX Spectrum...
[#411] Re: Nowe gry

@zzielinski, post #410

Czy autorem grafiki do tej gry jest moze kolega Minniat ?


...a muzyka to jakis selurowy koszmar nocy letniej


moja ocena 3/10 ze wzgledu na sentyment do wersji z ZX'a OK
[#412] Re: Nowe gry

@selur, post #411

Wg newsa na Indieretronews, twórca gry szuka grafika, który narysowałby to jak trzeba.Selury, ty coś tam pikselowałeś, co nie ?
[#413] Re: Nowe gry

@selur, post #411

Nie wiem kto ale multi talent. Zrobił kod, muzykę i grafikę :)
[#414] Re: Nowe gry

@Kefir_Union, post #413

a to zwracam honor walecznemu autorowi bo myslalem, ze to kolejna samozwancza grupa developerska "slomiany prodakszyn", ktora pracowala nad ta gra kilka lat w 10 osob.
Ostatecznie daje 4,5/10


#twardy
dla takiej gry to nawet by mi sie nie chcialo planszy tytulowej robic. Wskoczylem na wyzszy poziom tworczosci
[#415] Re: Nowe gry

@zzielinski, post #410

Ja pierniczę. Znowu AMOS. Ambitna rzecz
[#416] Re: Nowe gry

@selur, post #411

No głowny bohater faktycznie mocno minniatowy. Grafika niewiele lepsza od wersji ZX Spectrum, która w oryginale Spectrumowym i tak była średnio-dobra.
[#417] Re: Nowe gry

@zzielinski, post #410

Ta muzyka to z gry? huehuehue to jakiś mega-mix-lata-90 Dance, panie, dance!
[#418] Re: Nowe gry

@zzielinski, post #410

Originally written in 1993, and mailed to the Assassins PD free disk collection the next year, this 2020 update fixes various bugs, adds cursor key controls, a way to turn off the music
Gra nie jest nowa, to stary, odgrzewany kotlet.

Nie jest to też do końca konwersja z ZX Spectrum, ale gra inspirowana klasycznym tytułem Booty ze Speca. Tak na marginesie, to w 2019 r. na Spectrum powstał remake Booty, który wygląda o wiele lepiej od oryginału.
[#419] Re: Nowe gry

@PopoCop, post #418

Dziwi mnie to zainteresowanie gra Booty. Pamietam doskonale kiedy grałem w to na ZX Spectrum wieki temu, słabe to było, nikt ze znajomych w to nie grał. Taki przeciętniak.
[#420] Re: Nowe gry

@Aniol, post #419

Pojawiła się nowa gra - Santa Run 2020
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem