[#451] Re: Nowe gry

@juen, post #449

Mi działa na 020 ale tak samo wolno jak wersja, którą miałem (mam) wcześniej.
[#452] Re: Nowe gry

@juen, post #449

Z tego co wiem to oryginalna wersja angielska dziala na 68060 plynnie. Ja testowalem tylko na 68040 25MHz i dalo sie grac.
Sprobuj oryginalnej wersji:
link

Gra sama ustawia stack via SwapStack. Wystarczy chyba 8MB fastu, ja gralem na 16MB. Polska wersja potrzebuje polskich czcionek i dzwiek z animacji smackera nie jest zsynchronizowany.

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2021 21:51:18 przez Don_Adan
[#453] Re: Nowe gry

@juen, post #449

U mnie na A4000 z 060 też nie działa ta "nowa" poprawiona wersja.
Starsza wersja Heroes2 działa na tym konfigu bez problemu.
[#454] Re: Nowe gry

@BULI, post #453

Podejrzewam, ze ten update patchuje kod w pliku glownym portu, ale po tym nie czysci cache'a i przez to moga byc problemy, szczegolnie na 68060.
Mozna sprobowac najpierw wylaczyc cache "cpu nocache", potem uruchomic ten update, a nastepnie w multitaskingu wpisac "cpu cache", o ile dobrze pamietam wlaczenie i wylaczanie cache'a z Shella/CLI.
[#455] Re: Nowe gry

@Don_Adan, post #454

zadziałało bez nocache. teraz mam ekskluzywny error 8000003d :D
[#456] Re: Nowe gry

@juen, post #455

Zassałem i uruchomiłem pod WinUAE, poszło od strzała. Zupełnie nie bierze mnie ten szpil.
[#457] Re: Nowe gry

@twardy, post #445

Meynaf wydał prawdziwą wersję 0.6. Więcej o niej jest tutaj.
[#458] Re: Nowe gry

@Don_Adan, post #452

oryginalna wersja faktycznie działa mi na obu amigach z 060.. przy czym widzę różnicę między 50 a 80mhz. w każdym razie sukces. czemu ta nowa wersja nie działa hmmm
[#459] Re: Nowe gry

@juen, post #458

Pewnie cos jest zle patchowane (nie mam Amigi teraz to nie sprawdze) , bo to nie jest nowa wersja tylko hack w zasadzie. meynaf wczoraj wrzucil najnowsza swoja wersje na strone, podobno poprawil jakis swoj blad z animacjami smackera (SMK).
[#460] Re: Zapowiedzi nowych gier
Nowa gra - King's Valley:
[#461] Re: Zapowiedzi nowych gier

@zzielinski, post #460

hmmm, a kiedy wyjdzie Hanseland Gretel? wie ktos?:P
[#462] Re: Zapowiedzi nowych gier

@zzielinski, post #460

Fajne OK
[#463] Re: Zapowiedzi nowych gier

@zzielinski, post #460

Niezła gierka.
[#464] Re: Zapowiedzi nowych gier

@zzielinski, post #460

fajne muzyka i postać jak w PP.Hamer
[#465] Wrong Way Driver

@mailman, post #1

https://www.pouet.net/prod.php?which=88705
[#466] Re: Wrong Way Driver

@kempy, post #465

A tutaj mały gameplay:
[#467] Re: Wrong Way Driver

@zzielinski, post #466

Fajna mała pchełka OK
[#468] Re: Wrong Way Driver

@zzielinski, post #466

River Raid poziomo.
[#469] Re: Wrong Way Driver

@zzielinski, post #466

Nie grał bym nawet w 1984 roku, kiedy dostałem Spectruma
[#470] Re: Wrong Way Driver

@zzielinski, post #466

Koleś jedzie pod prąd na A4. Gry naśladują życie.
[#471] Re: Wrong Way Driver

@KM_Ender, post #470

Dzisiaj została wydana Inviyya:
[#472] Re: Wrong Way Driver

@zzielinski, post #471

Strasznie szarobura, jak dla mnie niewykorzystany potencjał bo widać że sama gra zrobiona profesjonalnie
[#473] Re: Wrong Way Driver

@michal_zukowski, post #472

Też mam mieszane uczucia.. Są fajne motywy , ale całości trochę brakuje do najlepszych z gatunku na A500.
Pogram w demo i zobaczę, czy warto wydać te 12 USD ok, racja
[#474] Re: Wrong Way Driver

@BULI, post #473

Jakieś to niemrawe. Przypomina gry ze Spectruma, tyle, ze grafika lepsza.
[#475] Re: Nowe gry

@Aniol, post #474

Gra "leci" w tempie podobnym do klasycznego R-Type. Tylko, że w R-Type miało to sens, bo był czas, żeby kombinować z ustawieniem broni a tutaj tylko (?) strzelanie do przodu.

Wizualnie/muzycznie jest ok, ale grywalność wydaje się mocno przewidywalna. Ciekawe są te wąskie "przesmyki", które czasem pozwalają ominąć jakiegoś boboka.

Są też problemy z detekcją. Na ten przykład tutaj, pocisk z górnego działka trzy razy zatrzymuje się na platformie a za czwartym razem przelatuje przez nią powodując zniszczenie pojazdu gracza.

https://youtu.be/JqIh5YwCm78?t=219

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 19:52:54 przez kempy
[#476] Re: Wrong Way Driver

@zzielinski, post #466

Gra z pikselowatą grafiką w dzisiejszych czasach, która nie wymaga 64 bit, kilku rdzeni i mocnej obliczeniowo karty graficznej...
Żeby nie było to rozumiem współczesnych programistów robiących pikselozę wymagającą dużej mocy obliczeniowej, tak jest łatwiej, jest "bardziej na czasie", a łatwiej dostać taki sprzęt niż np. Amigę 600 za rozsądne pieniądze, do tego środowisko mniej krytykuje takie produkcje niż środowisko retro, gdzie sporo ludzi oczekuje, że wyciśniesz ze sprzętu więcej niż może według specyfikacji na papierze....
[#477] Re: Nowe gry

@kempy, post #475

Kupiłem właśnie wersję cyfrową, gra się przyjemnie, po kilku próbach doszedłem do pierwszego bossa.

Na duży plus grafika, muzyka i sama strona techniczna, gra jest płynniutka.
[#478] Re: Nowe gry

@twardy, post #477

Flighty Fox - klon Flappy Bird napisany w Scorpion Engine.

[#479] Re: Nowe gry

@mailman, post #478

Nie mogę się zdecydować czy grafice bliżej do C64 czy do Pegasusa.
[#480] Re: Nowe gry

@michal_zukowski, post #479

Chyba żartujesz... to co powiesz o tym?



Edit: Murowany z cegieł kandydat na najlepszą amigową grę roku 2021!

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 08:35:48 przez Solo Kazuki
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem