[#1441] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Grzegorz_P, post #1434

Moja szklana kula mi mówi
aa to słabo.. Bo ja dzwoniłem do wróżbity Genowefa pod nr tel 0700 caaaaall meee call me... i powiedział, że po wyjściu tej gry środowisko amigowców podzieli się na 2 obozy:
- pierwsza większa połowa będzie wychwalała pod niebiosa intro, w którym efektów będzie na niejedno demo, a wszystkie efekty będą zabierały dech w piersiach, i będą analizowali intro klatka po klatce...
- druga większą połowa utonie w fabule tak głębokiej i szerokiej jak warhammer, wiedźmin i królewna śnieżka razem wzięte...
- a trzecia grupa zwana "niewiernymi" - może z raz obejrzy intro i od biedy zapozna się fabułą i będzie.... grała w grę.. tak w grę ze skaczącą kulką w tunelu język

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2024 15:46:37 przez RokiS
1
[#1442] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@RokiS, post #1441

A czwarta grupa uratowała świat / pokonała arcywroga / pokulała się do mety już na Atari A.D. 2007
1
[#1443] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Kefir_Union, post #1347

Minęły 2 miesiące od Twojego ostatniego wpisu w temacie. Jako że wówczas fabuła miała być gotowa na dniach zakładam że już jest, może błędnie. Tak czy inaczej mam prośbę abyś jednak zabrał głos i wyjaśnił nam, wspierającym ten projekt na co teraz czekamy. Nawet najgorsze nowiny są lepsze niż kompletny brak jakichkolwiek informacji.
8
[#1444] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@nostrum666, post #1443

Przyłączam się, tym bardziej, że autor około pół roku temu na moje pytanie kiedy premiera odpisał, że to kwestia "tygodni".
Najgorzej, gdy nie wiadomo o co chodzi..

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2024 16:31:05 przez TuReX
4
[#1445] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Kefir_Union, post #1347

Dalej czekam na zwrot moich pieniędzy. Miej człowieku trochę honoru....
10
[#1446] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@TuReX, post #1444

autor około pół roku temu na moje pytanie kiedy premiera odpisał, że to kwestia "tygodni".


Wszystko się zgadza - pół roku to dwadzieścia parę tygodni. Jak chcesz to kolejne tygodnie policzymy razem.
10
[#1447] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@recedent, post #1446

Racja, o tym nie pomyślałem
[#1448] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@AD99, post #1445

Niestety zwrot zależy od rodzaju umowy.
[#1449] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@_DiskDoctor_, post #1448

Zapłaciłem za coś czego nie otrzymałem, zrezygnowałem z zakupu, no to chyba zwrot mi się należy.
Ty jak pójdziesz do restauracji i zapłacisz np. za obiad, który nie otrzymasz, to będziesz zadowolony?
Bo mnie się wydaje, że będziesz podwójnie stratny. Żal czytać takich wypowiedzi...
1
[#1450] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@AD99, post #1449

Polak mądry po szkodzie .. ja już raz się "naciołem" na preordera .. tym razme jak sie wszyscy rzucili z wplatami. Ja czekałem spokojnie jak rozwinie się sytuacja - jak widać drugi raz nie wtopiłem kasy w coś czego nie ma.. i nie wiadomo kiedy będzie.

a szkoda bo beta wersja zapowiadala sie na bardzo ladnym poziomie - do sukcesu nie wiele brakowało

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2024 18:20:25 przez HOŁDYS
3
[#1451] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@HOŁDYS, post #1450

Tak jak napisałem, więcej nie będę wspierał żadnych projektów...
Po takich akcjach, potem zdziwienie i wzburzenie wśród twórców za brak wsparcia...
3
[#1452] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@HOŁDYS, post #1450

Jestem tego samego zdania, wyjdzie to kupię. Tak jest najpewniej, nawet jak produkt jest trochę droższy niż
w preorder.

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2024 19:25:34 przez Blady
2
[#1453] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@HOŁDYS, post #1450

No i prawidłowe, zdrowe podejście do tematu OK A jeśli ktoś robi preoder wersji cyfrowej to tym bardziej nie rozumiem po co? Co innego jeśli to wydanie pudełkowe które ktoś kupuje na półkę, do pokazywania czy jako inwestycję
2
[#1454] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Madman, post #1453

Ja myślę, że Kefir ma jakieś trudne do wytłumaczenia problemy zdrowotne, o czym zresztą mówił i stąd takie opóźnienie. Liczę na to, że jak już wyzdrowieje/wykuruje się, lub zostanie dokończone to intro, poda garść informacji.
4
[#1455] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Hexmage960, post #1454

Jesienią pisał, że to kwestia tygodni (w domyśle kilku, a nie, że tygodnie wchodzą w grube miesiące).
W roku 2024 dalej drążył temat intra czy fabuły. Dajmy spokój z tłumaczeniami kogoś kto teraz nabrał wody w usta, bo to jakiś syndrom sztokholmski. Komunikacja leży i kwiczy, termin z preordera to wiosna 2022, opóźnienie wynosi już 2 lata, oficjalnego mailingu do zamówień nie było, więc ciężko to tłumaczyć tym czy owym.
Do zabawy CheckMate jednak werwa była (nie wypominając, bo każdy potrzebuje hobby/odskoczni), ale tym bardziej powinien być czas na komunikację z zamawiającymi i ucięcie spekulacji oraz zapowiedzenie realnego dla odmiany terminu, skoro rodzą się różne spekulacje (np. taka jak ewentualne oczekiwanie na Unithora, co byłoby skandalem).

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2024 10:55:27 przez Jacques
8
[#1456] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Jacques, post #1455

Hejka chłopy i baby. Na początek zaznaczę, że szanuję Kefira i jego pracę i ciągle wierzę w Yoompa, że wyjdzie, bo jakościowo gra jest sztos i całość gry jest "praktycznie" gotowa. Dążenie do perfekcjonizmu jednakze jest tu bardzo wysokie u autora i żeby nie pogrzebało projektu

Chciałem pomóc Kefirowi z tą fabułą i napisałem tak jak obiecałem intro i outro i koniec stycznia i 1 lutego Kefir je otrzymał. Wymieniliśmy korespondencję, intro na pewno mu się spodobało, outro chyba mniej, oczywiście byłem otwarty na wszelkie zmiany, zresztą Kefir może tam zmieniać wszystko co sobie zażyczy. Tu nie ma żadnego problemu. Mieliśmy o tym pogadać w pierwszy weekend lutego telefonicznie, niestety Kefir ani nie zadzwonił, ani nie odpowiedział na mojego ostatniego maila. Może robi te grafiki do intra i outra, a może z chorobą się pogorszyło. I żeby była jasność nie żywię tu żadnej urazy, ani nie żądam umieszczenia mojej historyjki, tylko chciałem pomóc przyspieszyć proces i jak KEfir chce to może zrobić z tą historyjką co zechce .
Szkoda, że nie było później obiecanego telefonu i chociaż maila jakiegoś, to do dupy, zmieniamy, to zmienić, tamto wywalić, cokolwiek. Mam nadzieję, że nie podupadł na zdrowiu bardziej i życzę mu zdrówka i trzymam kciuki za cały projekt i jego skończenie, bo sam gameplay jest hitowy. Sam mam zasadę, że się nie narzucam i jak ktoś urywa kontakt to nie drążę tematu. Pozdrawiam
17
[#1457] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@RetroBorsuk, post #1456

ciągle wierzę w Yoompa, że wyjdzie,
hehe - to chyba nie temu co trzeba intro zrobiłeś język - bo tu piszemy o Jump! a o Yoompie tu język i w tym pewnie problem z obsuwą jest .

w każdym bądź razie ja też liczę na to, że wyjdzie i Yoomp i Jump! i Vergeworld... bo w końcu, powtórzę się, gra mogła już dawno wyjść w formie cyfrowej bez "intrów" i takich tam, i być ciągle rozwijana, aż do finalnej wersji box...

a i Panie i Panowie, naprawdę nie ładnie tak pisać więc nie napiszę, że paluszek i główka to szkolna wymówka język
[#1458] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@RokiS, post #1457

Yoomp mi się napisało z przyzwyczajenia do oryginału atarowskiego. Wiadomo o co kaman.

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2024 16:05:24 przez RetroBorsuk
3
[#1459] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@RetroBorsuk, post #1458

wiem, wiem. po prostu jaja sobie robię, bo co innego w tej sytuacji z dżampami, unitorami i vergami robić... jednie śmiać się i jaja robić...
2
[#1460] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@AD99, post #1353

Dla mnie to conajmniej brak szacunku dla osób ktore zrobily preorder. Autor loguje sie prawie codziennie na ppa i byc moze czyta watek. Brak jakiejkolwiek informacji po zalapaniu dwoch latach opoznienia jest dla mnie z kategorii "mam Was w nosie".

Z checia zrobilbym zwrot, wyslalem maila na sales@amigajump.com, oczywiscie bez odpowiedzi i bez zwrotu. Ręce opadaja.
13
[#1461] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Ark16, post #1460

Dokładnie. Może by trzeba ostrzec na innych forach amigowych, o zaistniałej sytuacji...
2
[#1462] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Ark16, post #1460

Też próbowałem się skontaktować w sprawie zwrotu, już parę miesięcy temu, bez odpowiedzi.
2
[#1463] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@AD99, post #1461

Może by trzeba ostrzec na innych forach amigowych, o zaistniałej sytuacji...

Tzn. co? Uważasz, że inni nie potrafią myśleć za siebie tylko trzeba im mówić co wg ciebie powinni zrobić? Przecież to ich sprawa czy wpłacili kasę i czy zechcą zwrotu a jak zechcą to z pewnością sami napiszą do Kefira. Po co bić pianę po wszystkich forach? Póki co to oprócz braku informacji od dłuższego czasu, nie wiemy nic o aktualnej sytuacji Kefira...

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2024 15:48:09 przez Madman
5
[#1464] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Madman, post #1463

Najlepiej anons w Wiadomościach o 19:30.
1
[#1465] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Madman, post #1463

nie wiemy nic o aktualnej sytuacji Kefira...

Gra jest gotowa od dawna. To wiemy na pewno. Wiemy jeszcze, że Kefir żyje. Dlaczego nie wydaje gry? Choćby w postaci cyfrowej z zapewnieniem, że jeszcze to nie jest wersja docelowa i taką się otrzyma po ukończeniu prac. W końcu jest już dwa lata po terminie. Choinka mi już zeschła dwa razy, a prezentu jak ni ma tak ni ma.
6
[#1466] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@_DiskDoctor_, post #1464

no teraz to już Panowie nie przesadzajcie... teraz to już nie jest wina Kefir-a... tylko RetroBorsuk -a , ponieważ napisał złe intro, złe outro i fabuła też była zła i teraz trzeba zmienić cały koncept gry ze skaczącej kulki w tunelu do opadającej i odbijającej się kulki w tunelu... czyli wszystko zacząć od początku... język
4
[#1467] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Madman, post #1463

Jak na razie, to ty myślisz za innych. Ja uważam, że skoro codziennie Kefir loguje się na PPA, to powinien się wypowiedzieć w temacie, to po pierwsze. Po drugie cały czas czekam na zwrot MOICH pieniędzy, nie jego i nie twoich!
Może masz interes w tym, aby nikt się nie dowiedział, że kolega z PPA nabija w butelkę ludzi? Bo nie rozumiem twojego oburzenia.
Z informają o przekręcie ludzie zrobią co zechcą. Ja im nie imputuję, tak jak ty.
I proszę mi nie wyjeżdżać o stanie zdrowia Kefira, bo sam obecnie do zdrowych nie należę.
8
[#1468] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@AD99, post #1467

Ciekawe czy wyjdzie wersja na androida :)
[#1469] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@karolb, post #1468

Ale syf. Nawet jednego akapitu do ludzi nie napisac.
Po czerwcu robie chargeback z karty. Tez mam to gdzies Kefir.
5
[#1470] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@AD99, post #1467

Bo ma nas głęboko w dupie
Kupił Warpa i obudowie i się bawi amiga.
Człowiek nie poważny a kreował się na profesjonalistę , a zachowuję się jak małe dziecko.

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2024 20:22:48 przez Dorian3d
7
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem