[#2221] Re: Nowe gry

@Amadeusz, post #2220

Też kiedyś grałem na winuae.
[#2222] Re: Nowe gry

@Amadeusz, post #2220

Ale wiesz że to nie jest Amiga?
Tylko A500mini.
W środku siedzi emulator, którego można łatwo podmienić na inny i na A500mini można mieć ps1, c64, nes itd.itp
1
[#2223] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@mailman, post #2219

Wiem, że w Remonstered jest dużo ulepszeń, ale nawet w tej odświeżonej formie nie jest to czołówka amigowych gier tego typu. Głównie przez grafikę w stylu Blake Stone na PC, czyli taką "rysunkową" i mało realistyczną. No i piksele 1x1 są tylko w okienku.
[#2224] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@PopoCop, post #2223

Ukończyłem Cytadelę Remonstered. Etap Prison to koszmar, ale Center jest dość łatwy i ma bardzo ładne tekstury.

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2024 12:34:44 przez PopoCop
[#2225] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@PopoCop, post #2224

[#2226] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #1

grałem w najlepszą AMOSOWą grę jaką widziałem:
BREED96
[#2227] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Cezarykl, post #2226

Zagrałem w dwie przygodówki, które napisał Hexmage.
Przejście Yesternight zajęło mi 10 minut, bo gra jest mikroskopijna (5 lokacji).
Wizard's Club jest trochę obszerniejsza (9 lokacji), więc wymagała około pół godziny.

Jak ktoś potrzebuje to mogę napisać solucję.
1
[#2228] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@PopoCop, post #2227

Dziękuję Ci serdecznie za zagranie w moje gry tekstowe przygodowe. OK Mam nadzieję, że były interesujące i sprawiły Ci radość.

Trzecia gra Priceless Vase - jest jeszcze bardziej obszerna, ale chciałem ją troszkę dopracować (bo nie zawiera kilku planowanych zagadek), i dopiero opublikować.
[#2229] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@PopoCop, post #2227

Beavers. Trudna gra a wydawała mi się prostsza. Nie ma też już się takiego zacięcia jak ongiś.
[#2230] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #1

Universe

Niesamowity klimat... Gra ma 30 lat!
1
[#2231] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #1

Pogrywam w Breed 96. Gra wciągająca, ale ma irytujące wady. Co jakiś czas zgrywa wadliwe pliki save i po wczytaniu takiego pliku pokazuje się ekran startowy gry (z wyborem rasy) albo informacja, że więcej scenariuszy nie ma (a gram w trybie bez scenariuszy). Taki plik trzeba skasować, bo nadpisywanie w to miejsce kolejnego save nie usuwa problemu. No i sporadycznie gra w czasie rozgrywki wychodzi do WB.

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2024 12:39:26 przez PopoCop
[#2232] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@amikoksu, post #2229

Beavers. Trudna gra a wydawała mi się prostsza. Nie ma też już się takiego zacięcia jak ongiś

Dziadek, w jakie ty gry grasz.
[#2233] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Marcin27411, post #2232

Od pewnego czasu przeglądam "wszystkie (no większość)" gier Amigowych, na grupie FB jest taka aktualizowana paczka co ma parę GB. W tym momencie jestem na literze B..
Praktycznie 4/5 gier to "kaszany", tylko co jakiś czas znajduję jakaś "perełkę" którą sobie odkładam na bok
żeby potem dokładniej obadać. np. wczoraj po raz pierwszy zobaczyłem Beneath A Steel Sky, trzeba przyznać że bardzo wypasiona przygodówka, zachęcająca do dokładniejszego oblukania..
[#2234] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@mateusz_s, post #2233

Właśnie miałem pisać o: "Beneath A Steel Sky", ale widzę, że ująłeś ją.

Z głowy na "B":

Brian The Lion
Breathless
Bubba 'n' Stix
[#2235] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Marcin27411, post #2232

A co polecisz z platformówek z ubiegłej epoki oprócz tych oklepanych superfrogów i turricanów?
[#2236] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@amikoksu, post #2235

[#2237] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Marcin27411, post #2236

Tego nie znam. Kiedyś tam zagram jak weźmie na małe pogranko. Swoją drogą jakie ty gry polecasz. Zdziadziałeś.
[#2238] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@amikoksu, post #2237



[#2239] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@mateusz_s, post #2233

wczoraj po raz pierwszy zobaczyłem Beneath A Steel Sky

Aż dziw, że tego nie znałeś. Bardzo dobry tytuł. Polecam wersję CD, gdyż posiada dubbing w przeciwieństwie do dyskietkowej. Natomiast intro niestety jest tylko w wersji MS-DOS. Dodatkowo ciekawostką może być to, że nie tak dawno wyszła kontynuacja na PC o nazwie Beyond a Steel Sky. Osobiście jeszcze w nią nie grałem, ale podobno jest niezła. Mam zamiar w tym roku to obadać.
[#2240] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #1

Pograłem w remake Rick Dangerous. Grywalność spada przez obecność błędów, np. czasem nie da się przejść do następnego pomieszczenia (z przyczyn nieznanych, przy kolejnej rozgrywce jest OK) albo po stracie życia bohater nie pojawia się na ekranie tylko widzimy scrolling o kilka ekranów w górę i trzeba resetować Amigę, bo nie można wyjść do menu.
Irytuje też intro, którego nie da się przerwać i trzeba je oglądać za każdym razem.
[#2241] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #1

Indiana Jones i ostatnia krucjata. Przygodowa. Mimo gorszej grafiki w stosunku do wersji scummowej, lepiej mi się w to gra.
1
[#2242] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@PopoCop, post #2240

Ja bym dodał jeszcze takie irytujące błędy jak:
- w tej samej sytuacji śmierci bohatera, raz ginie i nie spada a za którymś razem spada i ekran się scroluje. Nie mogę tego zrozumieć.
- czemu ekran po stracie życia przez zauważalną chwilę jakoś tak dziwnie ustawia, jakby był przez chwile źle ustawiony
- w opcjach jak wybieramy poziom to za każdym razem odczytuje jakieś dane (pewnie level)
- i mój ulubiony to błąd kolizji z kaflami. Działa za każdym razem. jak bohater jest przy ścianie (ściana z lewej czy z prawej nie ma znaczenia), wychylamy joy w kierunku ściany a potem joystick w dół i poczołgać się w kierunku ściany a przeczołgamy się przez nią.

Bardzo lubię Ricka i przeszedłem obydwie części zarówno na Ami jak i na C64. W sumie przeszedłem też remake Rick Dangerous z myślą że w końcu wersja amigowa będzie lepsza od C64. I dla mnie jak na razie wygrywa wersja C64.
2
[#2243] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@asman, post #2242

Jakoś udało mi się przejść remake Ricka. Teraz wziąłem się za Rick Dangerous 2.
[#2244] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@PopoCop, post #2243

Ostatnio level w Rick Fandgerous 2 jest twardy, sporo czasu mi zeszło żeby go przejść.
[#2245] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #1

Grałem w grę pt. Flood, na 28 levelu a już się robi gorąco.
[#2246] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Amcio, post #2245

Entity. Dobre.

[#2247] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Marcin27411, post #2246

Ja tam prawie codziennie ratuję świat przed inwazją kosmitów grając w
Deluxe Galaga - jedna z moich ulubionych gier na Amigę.
1
[#2248] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@PWS, post #2247

Ja tam prawie codziennie ratuję świat przed inwazją kosmitów grając w
Deluxe Galaga - jedna z moich ulubionych gier na Amigę.


Stronka niby dziala, ale niestety juz DOWNLOAD nie. A szkoda, bo szukalem tej wersji Galaga na AGA.
[#2249] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Mokry, post #2248

Działa, działa, DOWNLOAD, tylko nie zostały zmienione linki do plików.
Popatrz na przyklad i pliki będziesz miał dostępne
http://deluxegalaga/files/DeluxeGalaga_E.lha
[#2250] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Norbert, post #2249

Chyba jestem lamer wyzszego poziomu bo dalej mi nie dziala. To moge prosic o bezposreni link to download'u Deluxe Galaga AGA?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem