Wątek zamknięty
[#211] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Atari Falcon vs Amiga - ciąg dalszy
[#212] Re: Atari Falcon vs Amiga - ciąg dalszy

@grg, post #210

W dziedzinie gier chociazby. Te same tytuly byly lepsze na Ami. W dziedzinie grafiki - Deluxe Paint jest na obu platformach mozna porownac. :) System - amigowy obsluguje procki 040 I 060, multitasking. Falconowy TOS 4 ma w ogole multitasking?

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2012 17:01:03 przez Deftronic/...
[#213] Re: Atari Falcon vs Amiga - ciąg dalszy

@Deftronic/..., post #212

W dziedzinie gier chociazby.


Rozumiem, że temat "Falcon" już gdzieś się rozpuścił między postami i jest powrót do wesołego pitolenia o tym co podleci... spoko. I tak daleko zaszliśmy.
[#214] Re: Atari Falcon vs Amiga - ciąg dalszy

@grg, post #204

Napisałem, żeby podarować sobie dyskusję nie ze względu na to, że nie jesteś "godzien dyskusji"!
Tylko zrozum, ja piszę o faktach które mają poparcie przede wszystkim w moich doświadczeniach. A z Tobą w ten sposób to mogę jedynie policytować się na linki.
Informacji z google nie wzbogacisz o żadne merytoryczne konkrety- googlować to mogę sobie sam- bez urazy :D

Bo problem z wrażeniami może (ale nie musi) być jak z Radosławem i jego odczuwaniem większej ilości kolorów ;)

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2012 17:17:35 przez BULI
[#215] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Atari Falcon vs Amiga - ciąg dalszy
[#216] Re: Atari Falcon vs Amiga - ciąg dalszy

@BULI, post #214

Tylko zrozum, ja piszę o faktach które mają poparcie przede wszystkim w moich doświadczeniach.


Nie wiem czy mam Ci z tego powodu współczuć, czy co?


A z Tobą w ten sposób to mogę jedynie policytować się na linki.


Jeśli miałbyś jakiekolwiek linki w temacie muzyczno-dźwiękowym - to owszem - mógłbyś. Ale nie masz. I dlatego nie możesz.

Kotku, tak się składa, że nie muszę macać każdego trackera własnymi palcami, bo obmacałem ich w życiu dziesiątki. Pod "linkami" natomiast kryją się konkretne specsy, możliwości softu, a nawet zasady działania - kto ma rozeznanie w temacie ten rzuci okiem i już wie jak się ma ten przykładowy Ace Tracker do przykładowego DigiBoostera (w dowolnej wersji). A to tylko temat trackerów, w którym Amiga, swego czasu wcale zacofana nie była ale z braku laku (czyt: Paula) się nie rozwinęła.
Więc nie pisz mi tu proszę o braku "merytorycznych konkretów" (btw wtf?), bo jeśli nie ogarniasz tego tematu, to po prostu pozostaje Ci wierzyć na słowo, ale na to nic nie poradzę. Sorry Winnetou...
[#217] Re: Atari Falcon vs Amiga - ciąg dalszy

@grg, post #213

No tak, bo na Falcona gier nie ma w ogole...Śpioch

I kto tu ma problem ze zrozumieniem?

Pisac jasniej? Standardowy system dostarczany z A1200 ma multitasking, Tos4 nie ma.
Porownaj sobie Deluxa Atari i z Amigi.
[#218] Re: Atari Falcon vs Amiga - ciąg dalszy

@fazior, post #215

Sluchaj, w temacie rozumienia slowa pisanego to ja chyba juz nic nie rozumiem.


Zdecydowanie. Jakie tytuły niby na Flakona i A1200 mielibyśmy porównywać i po co? I żeby nie było - ja się pytam wyłącznie retorycznie, bo jak wcześniej napisałem - tego rodzaju generalizowanie uważam za bezprzedmiotowe.
[#219] Re: Atari Falcon vs Amiga - ciąg dalszy

@Deftronic/..., post #217

No tak, bo na Falcona gier nie ma w ogole...


Bingo, więc po to w ogóle wrzucasz skoro każdy o tym wie?


Porownaj sobie Deluxa Atari i z Amigi.


Sam sobie porównuj. Ja moge porównywać sobie trackery, w zabawy "kto ma dłuższego" nie dam się wrobić.
[#220] Re: Atari Falcon vs Amiga - ciąg dalszy

@grg, post #218

Deftronic Ci podpowiedzial, od siebie dodam: Wszystko co wyszlo na oba kompy/ nie bedzie tego duzo bo hmmm atari mialo braki/ , dawaj linki poogladamy.
[#221] Re: Atari Falcon vs Amiga - ciąg dalszy

@fazior, post #220

Acha, czyli drugie zdanie zupełnie zignorowałeś. Gratuluję...
[#222] Re: Atari Falcon vs Amiga - ciąg dalszy

@grg, post #218

Jakie generalizowanie / trudne slowo, zajebistosc dala ciala/, czego generalizowanie? Pytasz o tytuly to odpowiadam post wyzej. Porownania softu sa jak najbardziej na miejscu, dzieki Tobie juz wiemy ze ejstraker rulez na przyklad:)
[#223] Re: Atari Falcon vs Amiga - ciąg dalszy

@grg, post #221

A skad, odpowiedzialem zanim przeczytalem to cos napisal w poscie powyzej:). Nie bede z Toba sie spieral w temacie plumkania bo mam to gdzies na ami a na atari tym bardziej. Wystaw sobie ze po prostu uzywalem ami jak komputera, bezplciowego komputera i w tyle mam midi i plumkanie na trakerach - wole deep purple i pochodne:)
[#224] Re: Atari Falcon vs Amiga - ciąg dalszy

@fazior, post #222

Wiesz co to jest "pytanie retoryczne"? To się pytaj i ośmieszaj dalej.

Czy Ace Tracker rulez to nie wiem (i nie napisałem) ale niestety nic na Amidze mu nie podskoczy, tyle, że w tym temacie Amiga od dawna już nie dyga zbytnio więc to żadne wyzwanie... Ot, taka ciekawostka.
[#225] Re: Atari Falcon vs Amiga - ciąg dalszy

@grg, post #219

Ty masz naprawdę problem ze zrozumieniem.

...więc w którym miejscu pojawiają się konkretne przewagi? Przy kompresowaniu zipów?


Więc podałem Ci 3 konkretne przewagi - gry (tylko nie pisz,że pewnie gorzej napisane - poczytaj może u źródła, dlaczego gorzej), system i na przykładzie konkretnego programu czyli Deluxa.

Jak z trackerami jest to nie wiem, ale o ile mi wiadomo ojciec wszystkich Sound Tracker powstał n Amidze. Potem powstała masa trackerów które z niego ewoluowały. Który jest najlepszy na Amidze? I czy jest lepszy od najlepszego na Falcona - nie wiem. Pamiętam, że Octamed działał na zwykłej Amidze i umozliwał odtwarzanie na 8 kanałach co w jego czasach (i porównaniu do ST/STE) było sporo. Obecnie Krashan rozwija chyba najbardziej zaaansowanego trackera, którego można uruchomić na klasycznej Amidze, który korzysta z AHi i kart z DSP, ma efekty itp. Muzykiem jednak nie jestem, więc się nie wypowiem czy jest lepszy niż najlepszy tracker na Falcona.

W sumie Krashan musiałby porównać możliwości obu programów.

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2012 17:58:52 przez Deftronic/...
[#226] Re: Atari Falcon vs Amiga - ciąg dalszy

@Deftronic/..., post #217

Jak to nie ma gier na Falcona???
Bez przesady:

http://christophe.bray.free.fr/informatique/falcon/falcon_jeux.htm

Na tej stronce 102 gierki, większość to shit, ale są perełki które pokazują co tam naprawdę stock Falcon potrafi !!!

Czytam tutaj sporo o Falconie... :)
Ech szkoda że większość osób nie spróbowała nigdy go posiadać, pobawić się nim i go zbadać.
Ja zacząłem badać Amigę 1200 i dla mnie Falcon i Amiga 1200 to zupełnie dwa inne światy.
Falcon ma 16bitowy dźwięk, demka typu hmm, underscore -l, DreamDimension, Beams itd. pokazują do czego ten Falcon został stworzony, nawet najlepsze demko na stock Falcona sololumenyszyzm to szaleństwo na Dsp i tutaj stock Amiga 1200 nie ma czego szukać.. (aby nie było muzyka w tym demku zrobiona na Amidze 1200...
Polecam malkomentom podłączyć do amplitunera Falcona i Amigę i posłuchać sobie jak jedno i 2gie gra.. Oczywiście piszę o seryjnych maszynach.
Ale kto by się bawił seryjnymi kompami :)

Amiga 1200 060 i Falcon 060 to również dwa światy.
Falcon jest szybszy bo ma lepszy dopalacz który nie trzeba widziwiać aby zmieścił się pod klapką.
Ale co z tego jak na Amigę 1200 060 jest bilion razy więcej dem.
Amiga 1200 z 060 blizardem jak dla mnie działa bardzo średnio, 75mhz to widać za dużo bo jest bardzo niestabilna, gdzie Falcon lata na 100mhz w upały.
Piszę oczywiście o stock chłodzeniu i jeden i 2gi sprzęt siedzi w stock obudowie.
Fajnie się ogląda na Falconie 060 demka Tbl-ów które działają pięknie, gdzie na Amidze 1200 060 75mhz tną bardzo... Szczególnie StarTruck...
Porównanie mam tylko do Falcona więc nie wiem jak na innych dopałkach 060 działają demka Tbl.

p.s.
do Falcona istnieje fastram który normalnie wpina się w płytę bez lutowania, co to daje nie muszę pisać.
p.s.2. i co z tego że na Falconie demka z Amigi działają szybciej (na 060) skoro na Falconie obejrzę przez godzinę wszystko co powstało a na Amidzę 060 to pewnie nie starczy mi z miesiąc....

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2012 18:00:20 przez as...

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2012 18:01:21 przez as...
[#227] Re: Atari Falcon vs Amiga - ciąg dalszy

@fazior, post #223

No to wskocz sobie w temat do podyskutowania z kolegami, poważnymi komputerowcami, o grach na przykład. Przykro mi, że Cię rozczarowałem ale ze mną o tym nie podyskutujesz, bo dla odmiany ten temat mnie nie interesuje i się w nim nie wypowiadam. Aż boli, takie proste.
[#228] Re: Atari Falcon vs Amiga - ciąg dalszy

@as..., post #226

Moim zdanie ten temat jest troszeczkę bez sensu. Obie maszyny były fajne, a czasy kiedy na runku było kilka równorzędnych platform sprzętowych znacznie ciekawsze niż dzisiaj - bo co strona okienna, pigwinna, pomijalna jabłkowa. Ale i tak wszyscy jadą na tym samym tajwanie.
Obie maszyny niestety umarły za szybko, gdyby miały czas się rozwinąć (4 - 5 lat dłużej na rynku) na pewno okazałoby się, że jedna i druga poradziłaby sobie na rynku - bo do obu są akceleratory/rozszerzenia dzięki którym porównywanie golasów jest bez sensu. Owszem zaczynały od podstaw, ale poważny użytkownik i tak powoli myślał o rozszerzeniach, tylko śmierć przyszła zbyt szybko - Ja chciałbym aby dalej na rynku było podobnie, gdzie wybór komputera nie sprowadzał się tylko do oprogramowania, ale przede wszystkim do sprzętu, a każdy sprzęt był inny.
Dzisiaj porównywanie dziadków nie ma sensu - to klasyki i jako takie fajne są oba, z przewagą kolekcjonerską na flakona, bo ... szybciej umarł i jest go mniej - ot, co (no i można gadać co się chce, ale wygląd jest bardziej czadowy, kolory, stylistyka - na biurku wyglądał by bardzo fajnie - a przydatność ?!? hmm do czego dzisiaj poza zabawą można wykorzystać a1200, nawet najbardziej wypasiona? - bądźmy szczerzy to zabawa, hobby i jako taka jest ona równie fajna na amidze co i na atari).
[#229] Re: Atari Falcon vs Amiga - ciąg dalszy

@posylus, post #228

Nie ma sensu porównywać fabrycznej A1200 i Falcona bo to jakby porównywano Peguota 406 z Dodge Shelby GT sens miałoby jedynie porównywanie Amigi 1200 z dołożonym sprzetem stanowiącym różnicę ceny zakupu Falcona stock i A1200 stock a podejrzewam że spokojnie starczyłoby na jakiegoś turbiacza towerke i kartę muzyczną.
[#230] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Atari Falcon vs Amiga - ciąg dalszy
[#231] Re: Atari Falcon vs Amiga - ciąg dalszy

@miro_78, post #229

Ty podejrzewasz że by starczyło a ja w skanie z Amigowej gazety z 93 roku którą ktoś uprzejmy pokazał w tym wątku wyczytałem że A1200 i 2MB Fastu kosztowała drożej niż Falkon (nie podano z jaką ilością pamięci). Pomijając fakt że karty SFX nie były dostępne na port zegara w A1200 to nie licz że w pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych rozbudował byś A1200 do poziomu Falkona w cenie nie przewyższającej ceny Falkona.
Były przytaczane inne cenniki i w różnicy ceny dało by się pewnie zmieścić Fast ale turbo i karty SFX nie bardzo.


Pozdrawiam
[#232] Re: Atari Falcon vs Amiga - ciąg dalszy

@Deftronic/..., post #225

Więc podałem Ci 3 konkretne przewagi - gry (tylko nie pisz,że pewnie gorzej napisane - poczytaj może u źródła, dlaczego gorzej), system i na przykładzie konkretnego programu czyli Deluxa.


Czad. Podałeś "przewagi" gościowi, który od początku twierdzi, że generalizowanie jest bez sensu, a ocena wartości sprzętu jest wybitnie subiektywna i podkreśla, że nie chce rozmawiać "o wszystkim". No spoko, sam się władowałem w ten wątek, w sumie samemu sobie w brodę mogę pluć.

Jak z trackerami jest to nie wiem, ale o ile mi wiadomo ojciec wszystkich Sound Tracker powstał n Amidze. Potem powstała masa trackerów które z niego ewoluowały.


Dziękuję za ten wartościowy rys historyczny ku pokrzepieniu serc. Może Jerzy Hoffman zekranizuje.
(a jakie zwroty akcji są... http://helllabs.org/tracker-history/ )


Który jest najlepszy na Amidze? I czy jest lepszy od najlepszego na Falcona - nie wiem.


Nie jestem pewien czy pisałem gdzieś o "najlepszości" takiego, czy owakiego trackera. Natomiast zapytałem gdzieś, jak zapodane przykłady, możnaby osiągnąć na Amidze, bo wedle mojej, dość być możliwe, że niekompletnej i przestarzałej też wiedzy, niczego podobnego na Amidze nie ma. Tyle co w odpowiedzi otrzymałem to coś w stylu, że "pewnie na DB3 da się".


Pamiętam, że Octamed działał na zwykłej Amidze i umozliwał odtwarzanie na 8 kanałach co w jego czasach (i porównaniu do ST/STE) było sporo.


Było ale już nie jest.

Obecnie Krashan rozwija chyba najbardziej zaaansowanego trackera, którego można uruchomić na klasycznej Amidze, który korzysta z AHi i kart z DSP, ma efekty itp. Muzykiem jednak nie jestem, więc się nie wypowiem czy jest lepszy niż najlepszy tracker na Falcona.


Nie znam aktualnych możlwości wspomnianego programu ale z jakichś przebitek (widziałem na Youtube jakąś prezentację swego czasu) to nie byłby adekwatny przykład. I ponownie - to nie jest do końca kwestia "lepszości", bo są różne systemy pracy i podejścia do tematu. Ace jest fajny, bo: a) umożliwia wykreowanie brzmienia od zera i jest samowystarczalnym syntezatorem z w zasadzie syntezatorowym "sposobem myślenia"
b) korzysta z architektury Falcona

Digibooster Krashana to, się zdaje, na klasycznej Amidze uruchamia i niewiele więcej oraz to, że "ma efekty" też mówi o nim niewiele. Typowe amigowe trackery brzmienia nie 'kreują' (typowe, bo AHX owszem ale to specyficzny i bardziej prymitywny 'syntezatorek'), DBpro 2.x był porównywalny z FastTrackerem II (a kiedy to powstało...). W zestawieniu z tym co można zrobić wewnątrz samego Ace Trackera to raczej wypada ubogo - odpalanie sampli, obwiednie, jakies proste echo, ale już brak filtra (niby banał ale w elektronicznych brzmianiach podstawa). I znowu, żeby nie było - Ace to też nie cud techniki, to po prostu ciekawy programik na retro-maszynkę.




Ostatnia aktualizacja: 15.09.2012 18:48:32 przez grg
[#233] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Atari Falcon vs Amiga - ciąg dalszy
[#234] Re: Atari Falcon vs Amiga - ciąg dalszy

@RadoslawF, post #231

Owszem, dodajac fast polozyl bys flakona / z lepszym procem/ na lopatki, nie mowiac o tym ze softu na to nie bylo i nie ma:)
[#235] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Atari Falcon vs Amiga - ciąg dalszy
[#236] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Atari Falcon vs Amiga - ciąg dalszy
[#237] Re: Atari Falcon vs Amiga - ciąg dalszy

@fazior, post #235

Widzę, że temat schodzi na popularne "czworonogi". To już nie jest wojenka Atari versus Amiga a kto jest mocniejszy w "słownych argumentach" które że tak napisze - za przeproszeniem, nie mają nic już wspólnego z tematem - smutne to.
[#238] Re: Atari Falcon vs Amiga - ciąg dalszy

@grg, post #232

Nie masz Falcona, programy na niego znasz z youtube i google, a porównujesz go z DB3 o którym nie wiesz nic.... super.
Dostałeś szereg rzeczy w których Amiga jest lepsza od każdego ST (w tym i Falcona), ale z uporem maniaka wracasz do trackerów. Tak - wszyscy wiemy, że 16 bit dźwięk Falcona jest lepszy od Pauli, chcemy podyskutować o innych rzeczach.
Co do "kreacji" dźwięku, to były i na Amidze programy tego temu. Nigdy nie interesowałem się muzyką komputerową, więc nie pamiętam tytułu.
[#239] Re: Atari Falcon vs Amiga - ciąg dalszy

@as..., post #226

Ale do Amigi 1200 można wsadzić kartę z PPC 240 MHz, zjada każdą kartę Falcona na śniadanie. Całkiem sporo softu można na tym odpalić włącznie z dwoma systemami: AmigaOS4 i Morphos.
[#240] Re: Atari Falcon vs Amiga - ciąg dalszy

@wali7, post #239

Myślę, że z pomocą Stacha będzie to 333Mhz o ile pamiętam :) A w Amidze 4000 będzie to nawet prawie 400Mhz i 604 które jest trochę szybsze od 603.

Piotrze, planowane są AmiZaduszki w tym roku? Mam Falcona i mogę go zabrać na AmiZaduszki celem obadania organoleptycznego OK

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2012 19:34:57 przez Sir_Lucas
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem