Wątek zamknięty
[#151] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@RadoslawF, post #150

Pokaz
[#152] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@wali7, post #145

I ostatnia rzecz, która mnie nurtuje od samego początku tej dyskusji:
kto z Nas, dyskutantów, (1) miał lub (2) ma Falcona, albo miał okazję go (3) zobaczyć w działaniu i dotknąć?
Moja odpowiedź na powyższe pytania brzmi (1) nie, (2) nie, (3) nie.


Wspominałem już gdzieś wyżej że miałem okazję widzieć Falcona w działaniu i dotknąć oraz Jaguara z CD w 1996r. u znajomego Atarowca. W sumie parę godzin prezentował co i jak wygląda. Także na STE. :) Ogólnie Falcon wtedy nie powalił na kolana. Podobnie jak Jaguar. Tempest był fajny i jakieś puzle z teledyskami (Soundagarden było, pamietam :) ). Lubię Atari (to stare wcielenie Atari, nie obecne) bo to była fajna firma podobnie jak - mimo wszystko - Commodore. Obie stworzyły masę świetnego sprzętu.

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2012 11:43:22 przez Deftronic/...
[#153] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@grg, post #149

Nie chodzi o ilosc a o jakosc. Mnie argument "bo tak" jakos nie przekonuje.
[#154] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@RadoslawF, post #150

Pytanie co to były za filmy, bo przy użyciu odpowiednich kodeków, na A1200 z 050/50 MHz spokojnie da się odtwarzać filmy (też miałem bardzo długo Blizza IV i wypróbowywałem różne sposoby, aby mieć to, co udawało się kolegom z Pentium 100 :) . Czasami nawet się udawało).
Ja Ci Radosławie życzę jednej rzeczy: kup sobie tego Falcona, pobaw się nim tak dogłębnie. I za jakieś dwa lata wrócimy do dyskusji. Bo dla mnie więcej waży głos jednego, świadomego wad i zalet użytkownika, od dziesięciu tysięcy głosów tych, którzy widzieli ten komputer 10 lat temu na jakiejś wystawie, a resztę wyczytali w sieci. Wtedy mnie przekonasz.
PS. To jest motto naukowców: "Ale on rzekł do nich: Jeżeli na rękach Jego nie zobaczę śladu gwoździ i nie włożę palca mego w miejsce gwoździ, i nie włożę ręki mojej do boku Jego, nie uwierzę." (J 20, 25) :)

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2012 11:49:47 przez wali7
[#155] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@RadoslawF, post #146

Nie sądzę. Wystarczy poczytać prasę i opinie ludzi z tamtego okresu - panowało ogólne rozczarowanie możliwościami nowych Amig. Falcon nie miał praktycznie żadnego wsparcia, na Amigę zaczeły pojawiać się gry AGA, oprogramowanie do grafiki, animacji itp. Była też cała baza świetnego softu i gier z poprzednich Amig, który generalnie działał (z mojego doświadczenia - wiele gier wieszało się przez złe cracki, :D w wielu przpadkach wystarczyło zdegradować Ami w boot menu i już gra działała).
[#156] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@RadoslawF, post #150

A to jest niezle, pokaz mnie w tym watku linki z filmikami z flakona. tylko z tego watku. linki. pokaz.
[#157] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@Deftronic/..., post #155

Mi się A1200 bardzo podobała gdy sprzedałem A500 i kupiłem sobie model od razu z HDD. A największą radość miałem po przesiadce z małego Atari na A500.
A największe rozczarowanie przeżyłem, gdy kupiłem A4000 z 030, założyłem do niej A3640 i CV64. I zobaczyłem w akcji 68040 przyduszony skopanym kontrolerem pamięci.
Ciekawe jak by było z Falconem?
[#158] Re: Atari Falcon vs Amiga - ciąg dalszy

@Daclaw, post #120

Ja wiem, że do Amigi można wsadzić kartę dźwiękową, ale, jak zwykle, wszystko rozbija się o oprogramowanie. Da się dźwięk posamplować, przyciąć, zencodować do mp3 albo nagrać na audioCD, przepuszczając przedtem ewentualnie przez jakiś prymitywny filtr i to na dobrą sprawę wszystko.

Dokładnie tak samo, wygląda sprawa na Falconie, ma dobre parametry muzyczne szczególnie w stosunku do Pauli (odwrotna sytuacja porównania ST/E vs A500), ale w obecnych czasach to można sobie na tym zrobić to co napisałeś o amidze z kartą dźwiękową (z tym, że amiga ma rozwijane oprogramowanie np DB3 :) )

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2012 12:03:41 przez BULI
[#159] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@wali7, post #157

Ja miałem to samo:), za pincet udalo mi sie ustrzelic. A w domu stala a1200 z apollo 040 i mediatorem /wudu 3 3000, sound blaster i realtek / najstabilniejszy sprzet amigowy w moich lapkach.
[#160] Re: Atari Falcon vs Amiga - ciąg dalszy

@BULI, post #158

[#161] Re: Atari Falcon vs Amiga - ciąg dalszy

@grg, post #160

Coś mało dynamiczne te filmy, przez cały czas widzę ekran jakiegoś trackera, a miał być falcon odtwarzający filmy

Przecież nie dyskutujemy o tym, że Falcon miał lepszy dźwięk od Pauli, bo to wie każdy.

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2012 12:25:17 przez wali7
[#162] Re: Atari Falcon vs Amiga - ciąg dalszy

@RadoslawF, post #122

A fanboje, no cóż, jeden w tym wątku uznał że skan z Amigowej gazety zawiera Atarowską propagandę, to chyba świadczy o poziomie wiedzy i/lub rozumienia czytanego tekstu.

Jeśli "pijesz" do mnie to radzę wziąć sobie do serca to co sam na napisałeś.
Otwórz sobie ten skan (pierwszy) i przeczytaj, najlepiej kilka razy, przynajmniej tytuł, w którym stoi jak byk: "Atari Falcon 030 contra Amiga 1200 Widok z okopów Atari" gdyby ci nie starczyło inteligencji i miałbyś wątpliwości to spróbuj zrozumieć treść chociaż pierwszego akapitu.
Z mojej strony bez komentarza, na koniec twój cytat, radzę wziąć sobie go do serca:

"to chyba świadczy o poziomie wiedzy i/lub rozumienia czytanego tekstu".
[#163] Re: Atari Falcon vs Amiga - ciąg dalszy

@grg, post #160

Lel, a Ty nadal sie bawisz w olimpiade dla glupkow...mimo eotu, ot Panie, dusza atarowca .
[#164] Re: Atari Falcon vs Amiga - ciąg dalszy

@fazior, post #163

Tak gostek, zakończyłem temat z Tobą. Chcesz sobie poprawiać ego, zaczepiaj gimnazjalistów.
[#165] Re: Atari Falcon vs Amiga - ciąg dalszy

@grg, post #160

Na standardowej się nie da z tą jakością (muza z Hired Guns jest w formacie Octameda - 8 kanałow i spokojnie jest odtwarzana na A1200, ale wiadomo, nie z jakością 16 bit).

Na A1200/060 plus DelfinaLite - u mnie odwarza do 20 kanałów 16bit 48khz.
Muzyki nie komponuje, trackerami się nie bawiłem ale pewnie pod DB3 da się spokojnie takie rzeczy zrobić na 8 kanałach.

Musiałby się ktoś wypowiedzieć kto ma DelfinęFlipper w swojej A1200 (inna sprawa, że pewnie ma i 030/50Mhz a to już za dużo jak na Falcona).

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2012 12:28:17 przez Deftronic/...

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2012 12:28:49 przez Deftronic/...
[#166] Re: Atari Falcon vs Amiga - ciąg dalszy

@wali7, post #161

Przecież nie dyskutujemy o tym, że Falcon miał lepszy dźwięk od Pauli, bo to wie każdy.


"Chyba" to się skup gdy czytasz która odpowiedź skierowana jest do kogo. Bo raczej nie do Ciebie.
[#167] Re: Atari Falcon vs Amiga - ciąg dalszy

@grg, post #160

Pozatym ze nic sie nie dzieje to to "łiju łiju" raczej swiata nie zawojowalo:). Czy kros moglby przekleic te pare filmow zrobionych za pomoca ami i szota z kontroli lotow nasa?
[#168] Re: Atari Falcon vs Amiga - ciąg dalszy

@BULI, post #158

Flakon technicznie był lepszy od A1200 i próby zaklinania rzeczywistości przez niektórych dyskutantów tego nie zmienią.

Ale można zadać inne dwa pytania:

1. Czy ówcześnie z punktu widzenia zwykłego użytkownika lepiej było kupić A1200 czy Falcona? Odpowiedź: A1200 ze względu na bogactwo oprogramowania (gry, użytki, dema) oraz wybór osprzętu na każdą kieszeń.

2. Czy obecnie lepiej kupić A1200 czy Falcona? I znów lepiej wypada A1200 z tych samych powodów. Dodatkowo na rynku obecne są dopałki współczesnej produkcji dzięki czemu nie trzeba liczyć tylko na stare Blizzardy i Apolla. Flakon świetnie wygląda na biurku - jego design rules ;) - ale niewiele więcej oferuje - typowy komputer kolekcjonerski.
[#169] Re: Atari Falcon vs Amiga - ciąg dalszy

@grg, post #164

A Twoja siostra ma ziemie za pazurami. Ja z Toba tez, bez urazy i spokojnie, jakbys nie zauwazyl to ta rozmowa jest sprzeczka historykowOK
[#170] Re: Atari Falcon vs Amiga - ciąg dalszy

@conrdd, post #168

Ok, piszesz "niewiele wiecej" - czego wiecej, czego mniej pytam:)?
[#171] Re: Atari Falcon vs Amiga - ciąg dalszy

@grg, post #166

Oczekujesz odpowiedzi od konkretnej osoby? Rozumiem, że nie jesteś zainteresowany merytoryczną dyskusją.
Nie używaj retoryki która przystoi gimnazjalistom... no chyba że rzeczywiście jesteś kolegą z klasy mojej córki.
[#172] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@wali7, post #145

A1200 miała sporo bugów, czy niedoróbek. Moim zdaniem największą niedoróbką było wypuszczenie komputera, który tak bardzo przycinał swoje osiągi bez pamięci Fast, w konfiguracji bez choćby symbolicznej ilości tego ramu

Zgadzam się w 200%, widać, że wpływ na finalny "wygląd" Amigi mieli "markieterzy" a nie inżynierowie.
Jak ktoś ma gołą A1200, warto (zanim się kupi turbo z innym prockiem) dodać odrobinę prawdziwego fasu- zupełnie inny komputer, myślę, że wtedy można zacząć "rozumieć" ten model OK
[#173] Re: Atari Falcon vs Amiga - ciąg dalszy

@conrdd, post #168

Nie był:). A12k ze slabszym procem i fastem byla szybsza:)
[#174] Re: Atari Falcon vs Amiga - ciąg dalszy

@Deftronic/..., post #165

"...pewnie pod DB3 da się spokojnie takie rzeczy zrobić na 8 kanałach."

- i kolejny "specjalista" teoretyk. Nie, nie chodzi tutaj o liczbę kanałów ani bitów. Chodzi o ficzery, których nie ma żaden tracker amigowy (http://tamw.atari-users.net/ace.htm) oraz to, że może korzystać z posiadanego DSPka, bo go ma. W Amidze wszystko musiałby robić procek, co jest w sumie tak samo sensowne jak programowe emulowanie sprzętowych akceleratorów graficznych. Można, tylko po co...

Ale skoro "się da" to ja poproszę takie rzeczy, zrobione na Amidze (a nie wygenerowane w softsynthach na pc lub z klawisza, posamplowane i wsadzone to trackera), może DB3 się aż tak dobrze rozwinął - ja nie wiem, bo zatrzymałem się na 2.x.
[#175] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@RadoslawF, post #150

...Amigę jaką wtedy dysponowałem (030/50MHz) przewyższał.


Przewyższał w odtwarzaniu filmów. Być może. Ja filmów na Falconie w 1996 nie widzałem. Pytanie jednak - jakich filmów? W sensie - czym były kodowane i jak (rozdziałka, dźwięk)?

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2012 12:48:38 przez Deftronic/...
[#176] Re: Atari Falcon vs Amiga - ciąg dalszy

@grg, post #174

A masz Delifnę w swojej Amidze? Wraz z nią dostajesz oprogramowanie - także do efektów FX w realtime, więc zakładam że się da (bo po to to DSP na karcie jest). :) Ktoś kto zajmuje się muzyką i ma jakąś Delfinę muisałby się wypowiedzieć.
[#177] Re: Atari Falcon vs Amiga - ciąg dalszy

@wali7, post #171

Oczekujesz odpowiedzi od konkretnej osoby?


Oczekuję odpowiedzi na konkretne pytanie.

Rozumiem, że nie jesteś zainteresowany merytoryczną dyskusją.


Z Tobą już nie. PLONK.
[#178] Re: Atari Falcon vs Amiga - ciąg dalszy

@grg, post #174

[#179] Re: Atari Falcon vs Amiga - ciąg dalszy

@Deftronic/..., post #176

Zdecydowanie nie masz pojęcia o czym mowa.
[#180] Re: Atari Falcon vs Amiga - ciąg dalszy

@grg, post #174

Jak widać to i Ty jesteś takim samym "specjalistą" jak inni udzielający się w tym wątku. To może inaczej, pokaż na Falconie mi takie gry: pierwsza i druga. Takie głupie gadanie i sprzeczanie się i to nikomu nie potrzebne jest. Przypominają mi się czasy jak to Atarowcy i Amigowcy sprzeczali się o to że jego klawisze są ładniejsze - totalna bzdura.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem