kategoria: Sprzęt
[#361] Re: Gotek - tani emulator fdd

@gilban, post #359

Tak też takie coś wyczytałem, ale to nie tłumaczy faktu, że jeden z moich pendraków zachowuje dane tylko w po bezpiecznym usunięciu.
W przeciwnym wypadku jest kaszana.
Wygląda to tak jak by MFT było nie kompletnie/błędnie zapisane.
[#362] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Jacques, post #360

Jeśli zadziała to co sobie wymyslilem, to będzie taka możliwość.
Myślę ze i pojedyncze pliki również.
Teraz tylko testy.
[#363] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Norbert, post #362

Bo przydałoby mi się oprócz amigowego 880KB także 720KB FAT dla emulatora PC KCS w A500
[#364] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Jacques, post #363

Z tego co wiem to gotek z softem dla Amigi obsługuje tylko pliki ADF. Więc jeżeli emulator go obsłuży to po sformatowaniu na format fat dalej to będzie ADF. Czyli raczej tu lepiej mieć dodatkową zewnętrzną stację.
[#365] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Norbert, post #362

Norbert, a kiedy będzie coś wiadomo w temacie wsparcia dla PC-towych obrazów?
[#366] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Jacques, post #365

To nie jest wsparcie bezpośrednie.
Chodzi o to aby potraktować dyskietkę jako plik i w tym pliku założyć dyskietkę pecetową
[#367] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Norbert, post #366

Gotek obsługuje obrazy 1,76MB czy tylko 880kB? Można przenosić dane z PC za pomocą WinUAE. Stworzyć obraz dyskietki, nagrać dane, a potem przegrać obraz na pendrive i uruchomić na "Gotku". Rozwiązanie czasochłonne, ale jakieś jest.
[#368] Re: Gotek - tani emulator fdd

@SuperBuster11, post #367

Gotek obsługuje tylko obrazy 880 i żadnych innych. Można nowe obrazy tworzyć pod WinUAE i formatować na gotku pod Amigą. Również baz problemu pod systemem nagrasz pliki w Amidze na te dyskietki adf i odczytasz to pod WinUAE i vice versa.

Żeby Gotek mógł robić więcej to ktoś musiał by nowy soft do niego napisać, a na to się nie zanosi.

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2015 09:23:37 przez gilban
[#369] Re: Gotek - tani emulator fdd

@gilban, post #368

Już pisałem wczoraj w innym wątku, Jeff ten od HXC tworzy firmware'y do gotka nie tylko dla Amigi ale też dla Amstrada i Atari ST. Info jest pod koniec tego wątku - http://www.cpcwiki.eu/forum/amstrad-cpc-hardware/gotek-usb-in-a-cpc6128/ Programowanie będzie możliwe przez aplikację przez www (jest to już przetestowane w lanie). Firmware'y niestety będą płatne.
[#370] Re: Gotek - tani emulator fdd

@lysyzastary, post #369

No to jak powstanie nowy soft, to wtedy będzie inna bajka. Jeżeli cena będzie umiarkowana to chętnie bym go zakupił. Musiał bym jeszcze kupić pewnie programator. Pewnie ten soft będzie tańszy niż cały hxc floppy emulator.
[#371] Re: Gotek - tani emulator fdd

@gilban, post #370

Gdzieś wyczytałem ale już nie pamiętam gdzie, że 10EUR.
[#372] Re: Gotek - tani emulator fdd

@lysyzastary, post #371

Czytales o tym na stronie o CPC.
To była cena podana nie przez autora nowego firmware.
HxC pracuje nad czterema wersjami dla goteka wiec cena będzie różna (tak mi się wydaje)
[#373] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Norbert, post #372

Zobaczymy jak będzie oby to tylko nie trwało za długo. Swoją drogą ciekawe z tą aplikacją do fleszowania, że niby co - raz nagram wsad i potem mnie już nie wpuści, czy jakoś inaczej. No bo jak będzie można fleszować w nieskończoność to też się skończy na masowej sprzedaży przerobionych gotków. A jak tylko raz to też bez sensu, jeśli będę mieć jednego gotka do różnych maszyn to przecież będę chcieć mieć możliwość fleszować go tyle razy ile chcę.

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2015 18:26:40 przez lysyzastary
[#374] Re: Gotek - tani emulator fdd

@lysyzastary, post #373

No tu może być problem, chyba ze uzyjesz tylko firmware, które obsługuje pliki HFE
[#375] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Norbert, post #374

Słuchajcie mam problem z Gotekiem ( kupiony na allegro razem z A500 1Mb ).
Dotyczy on zmiany dysków w grach wielodyskowych. Pomimo że mam wydaje mi się wszystko zainstalowane i wgrane prawidłowo to sporo gier nie chce mi działać poprawnie ( jakieś 50% ).
Przy prośbie o zmianę dyskietki i przełączeniu przyciskiem na Goteku nic się nie dzieje i Amiga wciąż chce właściwy dysk. Nie działają mi takie gry jak np. Desert Strike, Jungle Strike, Monkey Island 2, Kings Quest 5, Indy 4.
Co ciekawe na filmikach na YT jest pokazane jak ktoś wgrywa jedną z powyższych bez problemu

Walczę z tym ale nie umiem sobie poradzić.
- próbowałem na 3 pendrive sformatowanych jako fat lub fat32
- próbowałem odpalić te gry pod Winuae i tam chodzą bez problemu
- dla pewności pobrałem z netu 2-3 wersje tej samej gry starając sie wykluczyć błąd ze coś jest źle nagrane
[#376] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Kiender, post #375

Który soft? 1.05 Cortex?
[#377] Re: Gotek - tani emulator fdd

@pong777, post #376

Tak pobrany z tej strony. Oprócz tego mam jakiś drugi który dostałem przy zakupie sprzetu. W każdym razie te gry nie działają na obydwu.
Żeby była jasność- pierwsza dyskietka zawsze się wgrywa, problem wychodzi przy zmianie dysków

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2015 09:53:09 przez Kiender
[#378] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Kiender, post #377

A gotek zmienia nr slotu na ten z drugą dyskietką? (po wciśnięciu przycisku). Jest w gotku zaprogramowany pewien czas "opóźnienia" po zmianie nr slotu (ok 2-3 sekundy). Może po prostu troche poczekaj po zmianie slotu ? Jeśli to nie pomoże to coś jest nie tak z sygnałem DISK CHANGE w Twojej amidze. Pod workbenchem działa zmienianie dyskietek ? (oczywiście sprawdzisz to tylko na DOSowych obrazach dyskietek - choćby z systemem)
[#379] Re: Gotek - tani emulator fdd

@sunater, post #378

Gotek zmienia mi numer dyskietki. Czekanie po zmianie nie pomaga bo i po minucie się nic nie dzieje ( dioda na Gotku nie miga ). Ciekawe że średnio połowa gier działa a druga strzela focha :).
Workbencha nie mam wiec nie sprawdzę.
[#380] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Kiender, post #377

Sam podmieniasz firmware ?
A co na to sprzedawca Amigi i Gotka? Może sprzęt jest zepsuty?
Jakiej taśmy FDD uzywasz? Wymieniales ją na inną?
Możesz podeslac oba firmware oraz selector.ADF z przypisamymi grami do slotów?

A czy przypadkiem nazwy plikow ADF nie są za długie?
Zmień je na 8+3
[#381] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Norbert, post #380

A czy przypadkiem nazwy plikow ADF nie są za długie?
Zmień je na 8+3


Gotek działa bezproblemowo z długimi nazwami plików.
[#382] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Norbert, post #380

Firmware nie ruszałem bo nie znam się na tym, podobnie nie rozkręcałem sprzętu. Jest to co dostałem gotowe z Amigą. Sprzęt kupiłem ze 2 miesiące temu ale byłem poza jego zasięgiem i dopiero od tygodnia testuję. Był wystawiony jako sprawny i na taki wygląda ( wizualnie OK ). Sprzedawca zapewniał że wszystko chodzi bez problemu.
Problem jest dziwny bo gdyby sprzęt był uwalony to nic by nie czytał.
[#383] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Kiender, post #382

Miałem to samo jak używałem taśmy z przeplotem - pierwszy dysk czytało a kolejnych już nie mimo zmiany w goteku, tak jak bym nie zmienił dyskietki

U mnie problem się rozwiązał jak rozpiąłem tasmę FDD i zrobiłem prostą bez przeplotu

Nie pali się Ci czasami cały czas dioda od stacji dyskietek (ja tak miałem) - jak zlikwidowałem przeplot na taśmie zaczęła mrugać wtedy kiedy się coś doczytywało (tak jak z dyskietki)
[#384] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Cadderlik, post #383

A wytłumaczysz takiemu jeleniowi technicznemu jak ja w jaki sposób sobie poradzić z tą taśmą ?
[#385] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Kiender, post #384

Musisz rozkręcić amige i zobaczyć jaką taśmą jest podłączony gotek z płytą główną ... chyba że pracuje on jako stacja zewnętrzna i masz bootselektor ? Jeśli taśma którą podłączony jest gotek nie ma "po drodze" na żyłach żadnego "twista" (czyli zmienionej kolejności żył) to jest to taśma prosta (jak w starych dyskach ata na przykłąd) jeśli w pewnym miejscu przy jednej z wtyczek masz żyły "rozcięte" wdłuż i "przekręcone" to znaczy że masz taśme fdd z przeplotem - nadaje sie do PC ale do amigi już nie bardzo... tu masz taśme z przeplotem

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2015 19:40:02 przez sunater
[#386] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Kiender, post #384

A tak się prezentuje taśma prosta którą miałem przy Gotku

[#387] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Kiender, post #382

To jak testowales oba firmware jeśli nie potrafisz go wgrac do goteka?

@g0trek
Nie zaszkodzi sprobowac, tym bardziej ze Cortex nie jest do końca dopracowany

@sunater
Co to za dziwny przeplot ? Możesz podać gdzie taki się używa?
[#388] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Norbert, post #387

Do pracy w SLI kart 3dfx Voodoo używało się takich tasiemek z przeplotem.

[#389] Re: Gotek - tani emulator fdd

@sunater, post #385

Dzięki za pomoc z Gotekiem Panowie, już naprawione szeroki uśmiech Problem leżał w złej taśmie która miała odwrócone żyłki. Rozkręciłem cholerstwo, ułożyłem jak trzeba i już hula. Wszystko się wgrywa jak należy.
Co ciekawe rzeczywiście by rteż błąd ze świecącą się ciągle diodą "drive" w Amidze. Jak zmieniłem żyłki to teraz dioda mruga w rytm diody z Goteka czyli już w porzadku
[#390] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Kiender, post #389

07 June 2015: Firmware USB HxCFloppyEmulator v3.0.3.1a
- Some IOs timing improved.
- Agony game issue almost corrected.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem