kategoria: Sprzęt
[#181] Re: Gotek - tani emulator fdd

@glon, post #178

Nie wiem czy na Amidze dziala ale czerwona swieci sie w czasie zapisu.
Zielona w czasie odczytu.

Gotek robi stacje z roznym firmware, ale nie spotkalem aby bylo gdzies udostepnione.
Do PC wersja 720KB i wersja 1.44MB, do Keyboardow (ktore tez dzialaja w PC) wersja dla Yamaha/Korg inna wersja firmware dla Rolanda.
Oprocz tego wersje dla maszyn CNC, maszyn dziewiarskich itp.

Przed przeprogramowanie na Amige mozna sprawdzic wersje firmware stacji wciskajac oba przyciski stacji i trzymajac wlaczyc komputer (lub podlaczyc zasilanie do stacji).
[#182] Re: Gotek - tani emulator fdd

@robertos231, post #181

udało się komuś zrobić save'a obojetnie w jakiej grze? (oczywiście takiej co wymaga czystej dyskietki do zapisu)
Jeżeli tak to jak to zrobić? sformatować jakoś plik adf i przypisać mu numer?
[#183] Re: Gotek - tani emulator fdd

@robertos231, post #181

Na allegro 11111olo wystawił Gotek-a z wersją firmware v1.06. Chciałem spojrzeć jakie poprawki wprowadzono, a na stronie autora firmware nic o takiej wersji nie ma.

Nowa wersja?
Czy tylko poprawiony numer wersji w Hex Edytorze? :)
[#184] Re: Gotek - tani emulator fdd

@robertos231, post #183

Na pewno jest tak jak piszesz.
Firmware jest w starej wersji, tylko "zmieniła się" wersja SELECTOR :)

To tylko taki "chłyt martetingowy" :)

ps.
i znowu korzysta z nie swoich zdjęć

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2014 14:45:53 przez Norbert
[#185] Re: Gotek - tani emulator fdd

@robertos231, post #183

Może 11111olo wyszedł na przekór wszystkim tym którzy pisali że reseller-erzy tylko zarabiają na tym że powstał firmware do Gotka, dogadał się z autorem projektu i wprowadził poprawki. Napisz do niego to się dowiesz czemu tak jest.
[#186] Re: Gotek - tani emulator fdd

@amizet, post #185

Amen.
[#187] Re: Gotek - tani emulator fdd

@11111olo, post #186

To fajnie, bo właśnie mój Gotek przestał działać dziwna sprawa. Miałem go przykręconego do podstawki dyskietek o Amigi 2000 /tej takiej blaszki/ i to sobie tak leżało na Amidze 1200. I coś mi podpowiadało żebym tego nie odkręcał, ale mówię odkręcę położę sobie samego Gotka. I tak wyglądały ostatnie chwile gdy Gotek był sprawny.

Gdy chce uruchomić Selector.adf pojawia się komunikat

sys:SELECTOR: Unknown command
sys:SELECTOR failed returncode 10


Gdy che uruchomić Network Boot Disk to się chwile wgrywa i wyskakuje okienko Please inster volume...

Wydaje mi się że była uszkodzona taśma od fdd bo gdy nią ruszałem to Gotek migał tzn załączał i wyłączał. Mogło się przez to coś stać?

I prze-lutowałem gniazdo i piny od tasiemki i teraz na innej taśmie nic nie gaśnie.


Do czego doszedłem, gdy selektor nie chce się uruchomić i po prostu mamy okienko i znak zachęty i gdy wpiszemy Selector. Uruchamia się tak samo z pod WB też się uruchamia.

Czyli Gotek jest sprawny ale nie do końca, może ktoś się już spotkał z taką sytuacją?
[#188] Re: Gotek - tani emulator fdd

@amizet, post #187

sprawdz adf na winuae
oraz nagraj nowy ze strony autora
[#189] Re: Gotek - tani emulator fdd

@11111olo, post #186

Lakoniczne Amen.

Wiec można wiedzieć jakie poprawki wprowadzono w wersji 1.06?
[#190] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Norbert, post #188

Zrobiłem to już wczoraj, nie pomogło, tzn. nagrałem nowy selektor sformatowałem pendrive cały czas to samo, zamówiłem TTL wczoraj w nocy i zobaczymy czy coś da wgranie od nowa softu.

Zaznaczę że na dwóch pendrive to samo jest, sprawdzę w innej Amidze Gotka jeszcze.
[#191] Re: Gotek - tani emulator fdd

@robertos231, post #189

Pisz do autora niech na stronie zamieści bo dokładnie nie wiem a nie chcę wprowadzać w błąd.
[#192] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Norbert, post #188

dubel

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2014 15:03:39 przez amizet
[#193] Re: Gotek - tani emulator fdd

@11111olo, post #191

Wiesz, że autor nie odpisze bo ma skrzynkę zapchaną mailami z prośbą o pomoc z rozwiązaniem problemów różnej maści. Wystarczy spojrzeć na ilość komentarzy na jego stronie.

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2014 15:14:35 przez robertos231
[#194] Re: Gotek - tani emulator fdd

@amizet, post #192

Dziwny jest ten Świat, co najlepsze to przed wczorajszą "awarią" zmieniałem wielkość partycji.
Tzn. dho 334 mega dh1 coś koło czterech giga i dh2 było też coś cztery giga, zmniejszyłem ją do 400 mega zrobiłem z reszty dh3 /którego nie da się właśnie sformatować/.

I teraz zmuszony awarią Gotka wyciągłem dysk w celu podpięcia do PC.

I co i Gotek działa, przynajmniej będę miał TTL.
[#195] Re: Gotek - tani emulator fdd

@robertos231, post #193

LOL
[#196] Re: Gotek - tani emulator fdd

@11111olo, post #195

Olo masz ten nowy soft do Gotka bo TTL mi przyszedł, to bym sobie może przeflaszował.

Czy to jednak był "chłyt martetingowy"

Jakie tam są zmiany?
[#197] Re: Gotek - tani emulator fdd

@amizet, post #196

Nic nie rozdaję. Za darmo go nie dostałem.
[#198] Re: Gotek - tani emulator fdd

@11111olo, post #197

To powiedz ile za niego chcesz, jakie zmiany.

Jestem zdania że trzeba wspierać lokalny rynek.
[#199] Re: Gotek - tani emulator fdd

@amizet, post #198

Odeślij to Ci go wgram ZA DARMO ;)
Niektóre gry robiły problemy przy wgrywaniu i zostało coś z tym poprawione - nie pytaj o szczegóły bo tego nie robiłem.
[#200] Re: Gotek - tani emulator fdd

@11111olo, post #199

Odeślij olo no co ty, przecież przynajmniej na moje nobbistyczne podejście w sprawie flaszowania to wydaje mi się że i tak ten nowy soft z tego Gotka da się zgrać, czy nie, jest to jakoś zabezpieczone.

Wystarczyło by zrobić zbiorowe zamówienie na gotka u ola w celu pozyskania softu. I soft już by był dostępny dla wszystkich.

Na pewno jeśli byś mi go wysłał, to bym go nikomu nie dał, tylko żebyś mi nie wysłał jakiegoś wirusa i żę by mi gotek nie wybuchnął

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2014 10:43:52 przez amizet
[#201] Re: Gotek - tani emulator fdd

@amizet, post #200

Jeśli zabezpieczysz przed odczytem to się nie da.
[#202] Re: Gotek - tani emulator fdd

@11111olo, post #201

Dobra rozumie ale nie da się tego jakoś s-hakować, bo jeśli przecież flaszujem coś to program do flaszowaniu sprawdza czy dobrze się wszystko wgrało, po całej operacji.

I gdy on właśnie sprawdza to pobiera pewnie jakąś sumę kontrolną czy coś,

Da się z sumy kontrolnej odtworzyć pliki.

Zadałem to pytanie bo chciałem podnieś poziom swojej wiedzy, wybacz moje nobbistyczne podejście.

Kiedyś coś tam czytałem o galach że tam jest upalony bit protekcji, na jakiej zasadzie jest to zabezpieczone.

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2014 11:08:57 przez amizet
[#203] Re: Gotek - tani emulator fdd

@amizet, post #202

Wgrywałeś wsad do gotka? Na początku pyta czy zdjąć zabezpieczenie przed zapisem. Nie da się odczytać wsadu a zdjęcie zabezpieczenia kasuje wsad.
Po wgraniu i weryfikacji można założyć zabezpieczenie.
Czy już wszystko rozumiesz?
[#204] Re: Gotek - tani emulator fdd

@11111olo, post #203

Myślałem że mi napiszesz jak to zrobić, biorąc pod uwagę że da się przerobić Xboxa PlayStation.

Wydaje mi się że takiego gotka też by ktoś s-hakował.

Ale spoko rozumie nie da się.
[#205] Re: Gotek - tani emulator fdd

@amizet, post #204

Pewnie da się odczytać inaczej ale nie wiem jak i nie zgłębiałem tematu.
Przy pomocy RS232 nie da się.
[#206] Re: Gotek - tani emulator fdd

@11111olo, post #205

To może wspólnymi siłami do tego dojdziemy jak zgrać ten wsad, może ktoś z forum pomoże.

Pomyśl taki nowy wsad do Gotka smaczny kąsek...

Ale przecież zapomniałem, przecież ty masz ten nowy wsad.

Ale jeśli nie chcesz go udostępnić dla ogółu no cóż trudno.

Rozumie zapłaciłeś za niego masz go na wyłączność, rozumie.
[#207] Re: Gotek - tani emulator fdd

@11111olo, post #205

Nie rozumiem autora wsadu.. Ma PEŁNE PRAWO zarabiać na swoim pomyśle ale zamiast tego robi jakąś partyzantke, nie informuje o aktualizacji softu i że można go np. wgrać u zaufanych (dla niego) ludzi. Jeśli nie chce udostępniać softu za free - jego pełne prawo - ale powinien przynajmniej pozwolić ludziom go kupić! A tak obrażony na sprzedawców z ebay-a de facto uśmierca swój świetny pomysł.. Natura nie znosi próżni i prędzej czy później ktoś zdolny zrobi "inżynierie wsteczną" i będzie kontynuował prace ale już pod własnym a nie Cortex'a szyldem...
[#208] Re: Gotek - tani emulator fdd

@sunater, post #207

Pogadaj z Lotharkiem czemu nie udostępnia bootloadera ani on ani autor softu i będziesz w domu ;)
[#209] Re: Gotek - tani emulator fdd

@11111olo, post #208

Ale Lotharek przynajmniej sprzedaje w jakiś sensowny sposób swoje produkty i dalej je rozwija. Nie musi go udostępniać (choć to zapewne w jakiś sposób rozwineło by projekt) ale jego emulator floppa i inny sprzęt choćby do ZX spectrum mają nowsze wersje, poprawki itp. A gotek, o ile autor nie ogarnie się, stanął w miejscu. I tak od początku nie udostępniał źródeł wiec z punktu widzenia społeczności fakt czy soft będzie za darmo czy do kupienia jest już bez znaczenia...
[#210] Re: Gotek - tani emulator fdd

@amizet, post #198

Nie dziwi Cie, ze tylko olo ma to firmware ? (nie wie nawet co zostalo poprawione w tej wersji)
Tylko jemu jedynemu udalo sie dogadac z autorem.
Tylko on ma mozliwosc rozprowadzania poprawionego goteka.

Za duzo tego "tylko"

ps.
W opisie akcji 1.06 napisane jest ze:
"GOTEK z najnowszą wersją oprogramowaniem w wersji 1.05a" :)
Z powodu dzialan olo i innych takich "byznesmenow", Autor firmware zaprzestal rozwijania projektu.

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2014 16:42:00 przez Norbert
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem