kategoria: Sprzęt
[#91] Re: Gotek - tani emulator fdd

@janekdrukarz, post #90

Może i działa ale wyświetlacz milczy.
[#92] Re: Gotek - tani emulator fdd

@11111olo, post #91

Milczy to znaczy co wogóle się nie swieci czy wyswietla 3 zera?
[#93] Re: Gotek - tani emulator fdd

@janekdrukarz, post #92

Nic się nie wyświetla a powinny (chyba) 3 kreski - - -
[#94] Re: Gotek - tani emulator fdd

@11111olo, post #93

A na wersji 1.04b działa ci wyświetlacz?
[#95] Re: Gotek - tani emulator fdd

@janekdrukarz, post #94

Nie sprawdziłem bo nie ma nigdzie tej wersji.
[#96] Re: Gotek - tani emulator fdd

@11111olo, post #95

Masz racje bo wersja 1.04b to wsad 1.04a + zmiany tylko w bootdisk_u.
[#97] Re: Gotek - tani emulator fdd

@janekdrukarz, post #96

Komuś działa wersja 1.04a na wyświetlaczu potrójnym?
[#98] Re: Gotek - tani emulator fdd

@posylus, post #1

Dla osob, ktorym brakuje dzwieku stacji GoteK, powstala sprzetowe rozwiazanie.
https://www.youtube.com/watch?v=e-nhcgALcDE

http://eab.abime.net/showthread.php?t=72467&page=13
[#99] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Norbert, post #98

Mogli by zmienić sposób obsługi a nie takie bzdety szeroki uśmiech
[#100] Re: Gotek - tani emulator fdd

@11111olo, post #99

Jacy ONI?
a co ma jedno drugim ? ktos chcial cos takiego zrobic to zrobil.

Ty tez sie mozesz wykazac i dorobic cos lepszego do tego emulatora
[#101] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Norbert, post #100

Nie umiem pisać ani na amigę ani na ARM więc co mogę zmienić? Diodkę na niebieską zamiast zielonej ;)
Takie pierdziawki to przerost formy nad treścią, ale ktoś chciał i zrobił, jednak nie ma tu co naśladować.
[#102] Re: Gotek - tani emulator fdd

@posylus, post #1

kolejna wersja firmware 1.05a
"2K14/03/30 Selection problem with fast machines corrected, archive flag issue corrected, Spurious track step workaround added, Fast forward image selection : keep the button pressed to speed up the increment/decrement. Press both buttons to jump to the selector.adf / "000" image.

H.M"
[#103] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Norbert, post #102

Panowie jakim kabelkiem robicie flash? Moj taki zintegrowany z wtyczka usb nie bardzo chce widziec gotka.
[#104] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Sosabowski, post #103

pociesze cię. u mnie tez nie dziala.
kabel jest sprawny - testowany na hyperterminalu
dziala za to z programem Flymcu.
tylko jak go ustawic zeby zaprogramowac goteka ?
[#105] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Norbert, post #104

Wczoraj tez walczylem z zaprogramowaniem ukladu w Gotek . Mam konwerter na ukladzie PL2303HX , pomogla zmiana sterowników z tej strony : link .
Po zmianie , uklad zaprogramowal sie od strzalu.
[#106] Re: Gotek - tani emulator fdd

@rs2008, post #105

u mnie cos nie chce banglać :(
[#107] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Sosabowski, post #106

Przypuszczalnie mamy taki sam kabel USB.
Na stronie Prolofic jest ostrzezenie ze chinczycy wypuscili podrobke, ktora nie trzyma parametrow.
Z tego tez powodu nie dzialaja sterowniki.
Ktoś wspominał na forum ze odpowiedni kabel mozna znalezc z komisach/serwisach telefonow komorkowych. Jest on uzywany do flashowania telefonow. Będę musiał sie przejść.

Mialbym prosbe do kogos kto ma konto na http://eab.abime.net/ żeby zapytały sie jak ustawic program Flymcu do przeprogramowania Goteka.
[#108] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Norbert, post #107

Próbowałeś RESETU na podłączonym interfejsie jak to jest opisane na stronie autora wsadu:

NOTE (26/02/14) : If you have some difficulties to make the connection between the device and the software, you can try to issue a reset to the emulator. To do this connect during 1 second the "RST" signal (present at the right of the RX signal) to the ground. Don’t disconnect the RX/TX & Power wires during this operation. Once done start again the software.
Also to make sure that your serial adapter is working correctly, you can try a loopback test : use a terminal software and connect the rx & tx wires of the adapter together : if you get an echo of what you send to the terminal, the loopback test is working !

Wydaje mi się że jak działa ten kabel z hyperterminalem i jest komunikacja z FlyMcu, to kabel jest w porządku. Spróbuj może z mniejszą predkością baud rate, bo gdzieś wyczytałem że te 115200 nie zawsze działa, chociaż tego to nie jestem taki pewien czy na mniejszych wogóle zadziała.
[#109] Re: Gotek - tani emulator fdd

@janekdrukarz, post #108

probowalem resetu i zmiany predkosci. nic nie pomaga.

Czy w trybie programowania wyswietlacz ma byc wylaczony ?
Co pokazuje sie na wyswietlaczu po poprawnym flashowaniu ? trzy kreski czy trzy zera ?
[#110] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Norbert, post #109

Podlaczenie wyswietlacza nie ma znaczenia. O poprawnym zaprogramowaniu ukladu poinformuje cie program.
Jak wlozysz pendrive z plikiem selector.adf odpali sie loader.

Zamieniles TX i RX progamatora z tymi na goteku ?

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2014 00:49:33 przez rs2008
[#111] Re: Gotek - tani emulator fdd

@rs2008, post #110

Jeden z użytkowników emulatora Gotek wykonał pilota do niego na attiny85-20pu.

schemat - link

widok od frontu - link

widok od góry - link

Więcej info na forum - link
[#112] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Norbert, post #102

Czy ktoś miał już kłopoty z gotkiem polegające na błędach zapisu/odczytu ?? Już drugi raz mi się to zdarzyło :( wieszał sie na pozycji 17tej, po resecie występował błąd walidacji dysku (na nr 000). Myślałem żer to wina pendriva ale na innym to samo - dopiero powyciąganie kabla zasilającego i tasiemki (kilkakrotnie) pomogło...
[#113] Re: Gotek - tani emulator fdd

@rs2008, post #110

Źle sie wyraziłem.
Czy w trakcie flashowania Goteka, wyswietlacz jest wygaszony ?
Co sie pokazuje na wyswietlaczu po poprawnym programowaniu ?

Zamienialem TX i RX , ale bez rezultatu.
[#114] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Norbert, post #113

Witam

Nie mam jeszcze Goteka, ale czytałem na forum że po założeniu zwory (wprowadzenie w tryb programowania) wyświetlacz jest czarny. Po programowaniu czyli zwora zdjęta, wyswietlacz pokazuje 3 poziome kreski. Po włożeniu pendrive z wgranym selectorem pokazują sie 3 zera. Jeżeli dalej po wlożeniu pendrive są 3 kreski to prawdopodobny problem z pendrive.

Pozdrawiam
[#115] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Norbert, post #113

Mikrokontroler zastosowany w tym emulatorze jest dość kłopotliwy jeśli chodzi o bootloader, w sumie nie udało mi się nigdy uruchomić go w trybie USB albo RS232, jedynym stabilnym rozwiązaniem było połączenie przez JTAG, ale tu widzę niestety nie zostało wyprowadzone.
[#116] Re: Gotek - tani emulator fdd

@janekdrukarz, post #114

Zaryzykowalem i pelny sukces :)

Skorzystalem z programu Flymcu do przeflashowania Goteka i udało sie.
Na poczatku myslalem że z emulatora zrobilem "cegłę", bo pierwszy pendrive nie zadziałał, ale drugi juz tak.
Wiec jesli ktos ma problemy z programem polecanym przez autora nowego firmware, proponuje alternatywne rozwiązanie - Flymcu.exe

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2014 22:06:17 przez Norbert
[#117] Re: Gotek - tani emulator fdd

@janekdrukarz, post #111

[#118] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Dorian3d, post #117

Miałem wczoraj wrzucić screen z programu i krótki opis z jednej ze stron ale musiałem już się zbierać do pracy.

Gratulacje i czekamy na jakiś opis.



link do zdjecia bo zdjecie podlinkowane wyswietla się w mniejszej rozdzielczości link
Krótki opis ze strony:

Działa przez USB!!!!

(programowanie działa. Debug nie.)

1. trzeba mieć w PC driver do przetwornika PL2303 (Google > PL2303 driver)
2. trzeba mieć program (chiński) FlyMcu.exe ( Googe > FlyMcu.exe download)
3. Podłaczyć kabel USB
3. Wcisnąć przycki BOOT0, Reset puścić Reset i BOOT0

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2014 04:40:22 przez janekdrukarz
[#119] Re: Gotek - tani emulator fdd

@janekdrukarz, post #118

Mnie się udało FlyMcu zrobić :)
[#120] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Sosabowski, post #119

Niektóre mikrokontrolery STM32F105/107 mają problemy z działaniem bootloadera. W Goteku jest stm32f105. Pod tym linkiem jest krótka wzmianka na ten temat i zdjecie z objaśnieniem oznaczeń na procesorze - klik.


klik
Link do wersji McuFly V0.168
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem