kategoria: Sprzęt
[#421] Re: pokrywa

@jimmy, post #420

Jimmy, ciężko napisać, kiedy będą się kończyć. Zwykle jest tak, że jak napiszę, że zostało kilka sztuk, to w przeciągu paru godzin nie ma nic.... Tak się stało z pokrywami do A1200.
[#422] Re: pokrywa

@Duddie, post #421

Ja chce na timexa i commodora c64
[#423] Re: pokrywa

@JacK_Swidnik, post #422

Na Timexa będzie a do Commodore są.
[#424] Re: pokrywa

@Duddie, post #421

Nie ma problemu - parę godzin mi wystarczy - tak jak było z pokrywami do A1200. Albo np. info, że wystawiasz ostatnią partię na alle.
[#425] Re: pokrywa

@jimmy, post #424

Okej, dam znać. Póki co jeszcze kilkadziesiąt sztuk jest, ale parę tygodniowo ubywa.
[#426] Re: pokrywa

@Duddie, post #425

A ja przegapiłem, że są obudowy do A1200, nowe i polskie . Jeśli będzie nowa partia, to chętnie kupię 1 sztukę.

Widzę też tutaj wstęp do dyskusji o klawiaturach A3000, A4000(t), CDTV: tak, to są zewnętrznie te same klawiatury tylko w innych kolorach. Jeśli będą robione, to zapisuję się na 3 sztuki.
[#427] Re: pokrywa

@APair, post #426

Do A1200 będzie jeszcze trochę, bo w związku z dużą liczbą chętnych nowa partia powinna być gotowa za parę dni.

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2016 14:57:52 przez Duddie
[#428] Re: pokrywa

@Duddie, post #427

Fajnie, że będą pokrywy do A1200 :).

P.S. widzę, że w poprzednim poście przez pomyłkę pisałem o obudowach - oczywiście chodziło o pokrywy.
[#429] Re: pokrywa

@APair, post #428

Jest 20 dodatkowych pokryw do A1200, więc jeśli jeszcze ktoś jest chętny - zapraszam.
[#430] Re: pokrywa

@JacK_Swidnik, post #422

Cześć,
Pokrywę do c64c kupiłem na c64power od rs2322 za 35+12 przesyłka czyli mniej więcej za połowę tego co chce Duddie. Jak coś mogę pokazać jak wygląda. Prawie stówka na pokrywę dla c64 to trochę przesada moim zdaniem.

Wątek
http://c64power.com/forumng/index.php?topic=7152.0
Zdjęcia pewnie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

Pzdr
Michał
[#431] Re: pokrywa

@misiek2, post #430

Pokrywy Duddiego są super jakości, nie widzę problemu.
[#432] Re: pokrywa

@Hexmage960, post #431

Nie twierdzę, że nie są. Twierdzę, że cena pokrywy odpowiadająca mniej więcej wartości 2 szt. c64c jest w mojej ocenie zbyt wysoka i ja idąc za inną ofertą wybrałem tańszą, kto wie czy nie równie dobrą.

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2016 21:21:59 przez misiek2
[#433] Re: pokrywa

@Duddie, post #429

Gdzie będzie dostępna nowa partia pokryw A1200?
Na pewno byłbym chętny na jedną lub dwie pokrywy klawiatury A3000.
[#434] Re: pokrywa

@misiek2, post #432

Ale o co ten ból d.py Misiek (szczególnie w wypowiedzi na c64power)? Ile razy to już było pisane, że nikt nie każe nikomu czegokolwiek kupować. Duddie spokojnie ma zbyt jak widać, czyli wielu ludziom cena nie robi różnicy. Nie kupujesz u niego bo Ci drogo, to nie kupuj, całkowicie Twoja sprawa. Jak idziesz do marketu i cebula jest Ci za droga to wykrzykujesz to i komentujesz na cały market? Luzu trochę może i odrobiny wy.ebania na wszystko życzę.
[#435] Re: pokrywa

@Fest3r, post #434

OK Racja. U mnie jest zapotrzebowanie na pokrywy do klawiatur A3000/A4000. Na małe Amigi mam już komplet (stare produkcje z lat 90 albo właśnie od Duddiego do A1200).

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2016 09:57:20 przez PrzemasIII
[#436] Re: pokrywa

@PrzemasIII, post #435

Ja podobnie, śmiało wziąłbym na klawiaturę od A4000. Zdaje się, identyczna jest do A3000, CD32 (super-rzadkość) i CDTV.
[#437] Re: pokrywa

@Rafał A-3000, post #433

Chętnych zapraszam na mail: zamowienia (małpa) retronics (kropka) eu.
A co do ceny: rs2232 sam napisał, że czasem dokłada do interesu. Ja prowadzę normalną działalność gospodarczą, z której odprowadzam podatki, płacę ZUS, i się muszę utrzymać. Staram się rozszerzać asortyment i dzięki osobom, które kupiły moje produkty staje się to możliwe. Mam nadzieję, że ci co mają już moje produkty to wiedzą, że staram się aby były jak najlepszej jakości. Rozumiem, że cena w ocenie niektórych jest zbyt wysoka. Ale jest skalkulowana na podstawie kosztów produkcji (forma - droga rzecz) i popytu (im mniej tym drożej).
Dlatego też nie ma pokryw do A3000 czy A4000, bo zwyczajnie sprzedałoby ich się pewnie z 10 sztuk. To samo z CDTV. A przy takiej ilości cena musiałaby wynosić ze 250 zł. Jednak nie wykluczam, że kiedyś powstaną, o ile wejdę w posiadanie np. A4000.
[#438] Re: pokrywa

@Duddie, post #437

Pokryw do A1200 dość szybko ubywa, więc jeśli ktoś jeszcze myśli o zakupie, to może być ostatni moment. Kolejna partia powstanie jeśli znów uzbiera się przynajmniej 50 chętnych, a to może już nie nastąpić....
[#439] Re: pokrywa

@Duddie, post #438

Ja wysłałem e-maila i nie mam potwierdzenia...
[#440] Re: pokrywa

@Rafał A-3000, post #439

Coś zle wysylales bo nic nie doszło. Wyslij jeszcze raz tylko dobrze wpisz adres....
[#441] Re: pokrywa

@Duddie, post #438

Uff, nie przegapiłem i zdążyłem zamówić na Allegro .

Co do pokryw na klawiatury A3000(T)/A4000(T)/CDTV: jest to ten sam model klawiatury, różnią się tylko kolorem, oraz w przypatku A4000 i CDTV, wtyczką (nieistotne w przypadku pokrywy ).

Sam nie prowadzę biznesu więc nie moja decyzja, ale myślę że 10 sztuk to się chyba już na tym wątku by sprzedało (choć wiadomo, co innego deklaracje, a co innego działanie :) ). Chyba łatwiej sprzedały by się te, niż hipotetyczne pokrywy do klawiatur A2000/A1000 (choć ja bym wziął do A1000 ); ze względu na użycie w wielu modelach, są dość popularne. Możesz też wysondować zainteresowanie na zagranicznych amigowych portalach, amibayu itp, żeby zobaczyć czy jest zainteresowanie.

P.S. Zupełnie inny model to tylko klawiatury do A1000 (oczywiście) oraz A2000 (gdzie dodatkowo pierwsze modele miały klawiaturę mechaniczną, z nieco innym rozstawem klawiszy - w dolnym rzędzie obok spacji był odstęp do klawiszy amiga, niespotykany w innych Amigowych klawiaturach).

Tutaj ciekawa strona o klawiaturach w amigach: https://deskthority.net/wiki/Amiga, dość dużo napisane, choć nie wszystko i z drobnymi przekłamaniami (np. klawiatura do A4000T nie ma małej wtyczki din/ps2 jak od A4000, tylko dużą DIN, tak jak A3000(T) i A2000).
[#442] Re: pokrywa

@Duddie, post #440

Wysłałem ponownie.

EDIT: Na allegro również zamówione.

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2016 07:47:51 przez Rafał A-3000
[#443] Re: pokrywa

@APair, post #441

Jak już pisałem wcześniej... Nie mam A3000/4000 żeby wykonać pokrywę. Jeśli będę miał, i zbierze się przynajmniej 20 osób chętnych, można pomyśleć, chociaż cena będzie zapewne wyższa niż przy małych Amigach. No i czy nie warto pomyśleć o pokrywie/nakładce na obudowę dużej Amigi w komplecie?
[#444] Re: pokrywa

@Duddie, post #443

Wiem, wiem, pamiętam, nawet się Baderman zaoferował, że pożyczy klawiaturę .

No i czy nie warto pomyśleć o pokrywie/nakładce na obudowę dużej Amigi w komplecie?

Szczerze mówiąc, to nie bardzo widzę sens i nie bardzo sobie to wyobrażam . Może jeszcze nie jestem na odpowiednim poziomie retro-maniaka . Po pierwsze, to są stacjonarne komputery i to dość duże... ciężko mi sobie wyobrazić obudowę do A4000D, a już w ogóle nie mogę do A4000T .

Ale może to ja tak mam... pokrywa do klawiatury jest O.K. Wiadomo, że łatwo coś wpada między klawisze, brud, kurz, okruszki itp; więc w momencie gdy się akurat w nią nie klika, to się nałoży, a jak się pisze, to się zdejmie . Traktuję te pokrywy raczej użytkowo, nie jako metodę do ochrony ekspozycji retro-sprzętu jak w muzeum . Może dlatego nie kojarzę po co robić obudowy do samych jednostek centralnych.
[#445] Re: pokrywa

@APair, post #444

Nie wiem jak wygląda obudowa jednostki A3000 czy A4000. Mam np. C-128D i w nim przydałaby się chociaż nakładka blokująca otwory wentylacyjne przed kurzem, oczywiście gdy się komputera nie używa. Dlatego wpadło mi do głowy, że może duże Amigi też mają otwory wentylacyjne i warto by je zabezpieczyć.
A co do pożyczania klawiatury - ja także pisałem, że to nie wchodzi w grę, ponieważ w procesie produkcji może ona nieco ucierpieć - pobrudzić się, zatłuścić itp.
[#446] Re: pokrywa

@APair, post #444

Nie tylko ja oferowałem pożyczenie, inni również. Ale podobnie jak wtedy, tak i teraz - @Duddie aktywnie odmawia. Nikogo nie mam zamiaru do niczego zmuszać i rozumiem jego podejście. Będzie kiedyś okazja, obudowa się pojawi - będzie miło (i podtrzymuję, co pisałem wcześniej, na pewno się na taką skuszę). Ale jeśli się nie pojawią, to nic nie zrobimy i dramatu też nie będzie. Po prostu - czas pokaże :)
[#447] Re: pokrywa

@baderman, post #446

Okej, w takim razie pożyczam. Pewnie zajmie ok. miesiąca cały proces. Zamówienia kierujcie na znany już adres zamowienia (małpa) retronics (kropka) eu
Odpiszę z danymi do wpłaty, będzie to rodzaj pre-orderu, jeśli uzbiera się odpowiednia liczba chętnych (minimum 20) to rozpocznę produkcję. Zaliczka - 100 zł, jeśli uzbiera się więcej chętnych, cena może spaść, jeśli mniej - wzrosnąć. Przy 20 chętnych cena będzie oscylować w granicach 120 zł. Przy 50 - ok. 90 zł.

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2016 17:51:10 przez Duddie
[#448] Re: pokrywa

@Duddie, post #447

,

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2016 18:48:27 przez zmiennik
[#449] Re: pokrywa

@Duddie, post #447

W związku z pytaniami: jeśli ktoś się obawia, nie musi wpłacać zaliczki. Mam nadzieję, że osoby decydujące się zadeklarować chęć zakupu, wywiążą się z tego. Wystarczy zatem przesłanie danych kontaktowych wraz z deklaracją zakupu.
[#450] Re: pokrywa

@Duddie, post #449

Pokrywa A1200 kupiona.
Co do klawiatur dla mnie 2 szt (jedną mam typu A2000 i jedną A4000). szeroki uśmiech
Potwierdzenie wysłane.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem