kategoria: Sprzęt
[#451] Re: pokrywa

@Rafał A-3000, post #450

No ale właśnie dyskutowaliśmy, że A2000 ma inną klawiaturę niż pozostałe (A3000(T), A4000(T), CDTV - to te same klawisze z różnymi wtyczkami)
[#452] Re: pokrywa

@Duddie, post #449

Czy rozważasz rozpytanie się na zagranicznych portalach? Pytam, bo jak się zbierze nas więcej niż tu na PPA, to może będą tańsze .
[#453] Re: pokrywa

@APair, post #451

Sprawdzę obudowę, bo ,wkład' mam dokładnie ten sam i mogę go dowolnie zamieniać (jedna jest angielska a druga niemiecka).
Amiga 3000 miała dwie wersje klawiatur. W starszych modelach były
nowsze wersje z A2000, a w nowszych A3000 takie jak z A4000, tylko z inną końcówką.
[#454] Re: pokrywa

@Rafał A-3000, post #453

Tak, pierwsze modele A3000 miały klawiaturę od A2000, a kolejne (większość) już klawiaturą "od A3000"

Nam chodzi o te klawiatury "z paskami", tak jak taka tutaj:

A3000

Dokładnie ten sma kształt do A4000/A4000T/CDTV

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2016 09:59:16 przez APair
[#455] Re: pokrywa

@APair, post #451

pokrywa od cdtv pasuje do klawy od a2000 - sprawdzone OK
[#456] Re: pokrywa

@zmiennik, post #455

Póki co, jest tak, jak myślałem. W sumie jest chętnych na 6 sztuk.
[#457] Re: pokrywa

@Duddie, post #456

Może się przyda link choćby jako wzór.
[#458] Re: pokrywa

@Duddie, post #456

@Duddie czy zastanawiałeś się może nad produkcją kartonowych pudełek do Ami i ew. styropianów? To pudełko od pokrywy A1200 jest dobrze wykonane (dość sztywne), nadruki super tylko samo pudło jest trochę za niskie, żeby się Ami zmieściła (sam kadłub bez zasilacza itd). Jeśli masz dostęp do linii produkcyjnej takich opakowań to może dałoby się wyprodukować również większe.
Sądząc po popularności kartonów - choćby do kart turbo zapotrzebowanie jakieś jest. Wiadomo, że ze względów prawnych nie można będzie wykorzystywać tych samych oznakowań jak na oryginalnych pudłach ale coś zbliżonego już by się nadawało. Ważne, żeby było miejsce/dopasowanie do obudowy, na zasilacz, myszkę może nawet joye. Styropiany też by były mile widziane ale jeśli mają znacznie podnieść koszt to nie ma sensu.
Mam oryginalne pudło od A600 (włącznie z wewnętrznym opakowaniem na zasilacz), styropiany a także pudełka do joysticków Python1M (do innych o podobnych wymiarach też będą pasować). Mogę pomierzyć ew. spróbować coś zeskanować.
Jeśli pomysł odpada to może chociaż dałoby się trochę zwiększyć wysokość pudełka od pokryw tak by mieściła się cała jednostka Ami.
[#459] Re: pokrywa

@Vato, post #287

Jakby zmodyfikować pudełka, albo przynajmniej wewnętrzne tekturki boczne
to można by tam wkładać całą Amigę z pokrywą i pudełko by się wtedy przydawało a
modyfikacja projektu nieznaczna.


Jak wyżej. (post #287 ) już o tym wspominałem dawno temu.
Takie pudełko wraz z pokrywą za tą samą cenę bym pewnie kupił.

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2016 11:59:07 przez Vato
[#460] Re: pokrywa

@Duddie, post #456

Wreszcie się udało. Pokrywy do A500 są gotowe, produkcja w toku. Dostępne tutaj: http://allegro.pl/show_item.php?item=6276259877
[#461] Re: pokrywa

@Duddie, post #460

Widzę, żę 500-ka też mało popularna ;)

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2016 08:56:18 przez Duddie
[#462] Re: pokrywa

@Duddie, post #461

Według mnie bardzo dobrze że powstał taki projekt. W przyszłości zamierzam zainwestować w pokrywy ale nie jest to dla mnie po prostu priorytet na ten moment. Mam jeszcze wiele rzeczy które chcę zakupić a też trzeba balansować pomiędzy hobby a tym żeby żona nie wyrzuciła z domu Może gdybyś zrobił jakąś promocję dla ppa jeśli uzbiera się przynajmniej z x osób na obudowy to obniżysz cenę o jakiś % tak żeby nie być na tym stratny ale coś zarobić. Zbiórki na ppa odnoszą dość duży sukces. Pozdrawiam!
[#463] Re: pokrywa

@emeliot87, post #462

Nie widzę problemu, organizujcie zbiórkę, przy 30 sztukach cena 80 zł . Przy 50 sztukach - 70 zł.
[#464] Re: pokrywa

@Duddie, post #461

Ja kupiłem od ciebie dwie sztuki do a 1200 i jestem zadowolony
a kupiłem z tego powodu, że stare pokrywy z lat 90 nie wytrzymały bo były z cienkiego plastiku.
Natomiast pokrywy do amigi 500 z lat 90 były robione z grubego plastiku i wytrzymały do dziś.

zrób do amigi cd 32
[#465] Re: pokrywa

@Dorian3d, post #464

Może pokrywy do A500 nie sprzedają się też ze względu na koszt samych A500? Skoro można kupić za 100 kolejną to zakup obudowy za zbliżoną kwotę to procentowo spory wydatek.
Natomiast co do obudów do CD32 to pomysł moim zdaniem obarczony ryzykiem. Dużo ich nie ma - poza tym większa część obudowy jest i tak zamknięta (nie ma przecież klawiatury).
[#466] Re: pokrywa

@Dorian3d, post #464

Do CD32 nie ma szans. To jeszcze rzadsze niż duże Amigi, a zebrało się całe 6 osób...
Może i pokrywa do A500 jest w cenie samego komputera. Ale mówimy o cenie takiej sobie, gołej Amigi w średnim stanie wizualnym. A jak już ktoś kupi swoją "perełkę", to na pewno warto ją zabezpieczyć. Przezornie zrobiłem tylko 50 sztuk tej pokrywy, więc chociaż zwróci mi się koszt produkcji.

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2016 17:34:16 przez Duddie
[#467] Re: pokrywa

@Duddie, post #466

Jeśli ktoś jeszcze chce pokrywy do A600, A1200 czy Commodore 64 - zapraszam, póki są. Nie będzie nowej partii, więc szanse na zakup będą maleć w miarę ubywania towaru.
[#468] Re: pokrywa

@Duddie, post #467

Wziąłbym do A600 jak są.
[#469] Re: pokrywa

@ryshard, post #468

[#470] Re: pokrywa

@ryshard, post #468

Ryshard, możesz zakupić na Allegro pod podanym linkiem, lub bezpośrednio, wysyłając mi wiadomość.
[#471] Re: pokrywa

@Duddie, post #470

Duddie - nie pochwaliłeś się ale opakowanie od pokrywy do A600 w sumie pasuje na wysokość jako pudełko na samą Amigę (bez pokrywy - wypycha tylko delikatnie górę). Dodam do tego jakieś usztywniacze po bokach i nada się jako opakowanie dla drugiej A600.
Z opakowaniem od pokrywy A1200 niestety tak się nie dało - za niskie.
[#472] Re: pokrywa

@jimmy, post #471

Przy projektowaniu nie brałem tego pod uwagę :)
Liczyło się to, żeby pokrywa weszła i bezpiecznie dotarła. I chyba się udało, bo tylko jakieś 1-2% dociera z jakimiś uszkodzeniami (zarysowania, wgniecenia) - wtedy wymieniam bezpłatnie. To niezły wynik jak na pocztę.
Jeśli ktoś chce jeszcze pokrywy do A500, A600 lub A1200 - to ostatnia szansa przed moim urlopem - wyjeżdżam 6.08. Czekający na lepszą okazję też powinni się pospieszyć, bo towaru sukcesywnie ubywa. Szanse na kolejne partie są raczej niewielkie, ze względu na słabe zainteresowanie.
[#473] Re: pokrywa

@Duddie, post #472

Tak czy inaczej przyda się i pudełko. Materiał pokrywy dobrze dobrany, sztywny (szczególnie na krawędziach) ale na tyle elastyczny, że nie pęka pod naciskiem. Świetna inicjatywa Duddie - szkoda, że nie stała się popularna ale przynajmniej wiadomo do kogo się zgłosić w razie jakiejś zbiórki na kolejną serię. Udanego urlopu.
[#474] Re: pokrywa

@jimmy, post #473

Dzięki za miłe słowa!
[#475] Re: pokrywa

@Duddie, post #474

Powiem szczerze, że sądziłem iż to właśnie Amiga 500 jest najbardziej popularna, a tymczasem sprzedaż pokrywy do niej jest gorsza niż do Atari.... Największą popularnością cieszy się A1200, której jeszcze parę sztuk zostało, A600 (kilkanaście sztuk). Amigi 500 jeszcze mam ok. 30 sztuk.
[#476] Re: pokrywa

@Duddie, post #475

a kiedy będzie pokrywa do Timexa 2048? szeroki uśmiech
[#477] Re: pokrywa

@Duddie, post #475

Pojawi się Vampire 500, to się wszystkie na pniu sprzedadzą.
Póki co A1200 jest najczęściej używaną Amigą (tak mi się wydaję) i przez to też pokrywy najszybciej zeszły.
[#478] Re: pokrywa

@flops, post #477

Poza tym - pokryw do A500 było swego czasu sporo, a do A1200 jakoś się nie spotkałem.
[#479] Re: pokrywa

@JacK_Swidnik, post #476

Do Timexa chyba jednak nie będzie. Za dużo by kosztowała, ze względu na mały popyt.
[#480] Re: pokrywa

@recedent, post #478

Były takie pokrywy. Moja była brązowa, transparentna, bardzo krucha w narożnikach.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem