kategoria: A500
[#211] Re: Zakup Amigi

@AmiClassic, post #206

Wręcz przeciwnie - to dzięki WhdLoad dowiedziałem się, że Shadow Of The Beast 3 posiada intro
[#212] Re: Zakup Amigi

@Hubez, post #211

Na whdload tracisz wszystkie cracktro szeroki uśmiech
[#213] Re: Zakup Amigi

@Hubez, post #211

Może coś mi się pochrzaniło :) jedynie pamiętam że Zool pod whdload jakoś dziwnie się uruchamiał. Z adf nie było problemów. I to chyba adf miał filmiki z Zoola a wersja whdload nie. Nie pamiętam szczerze musiałbym sprawdzić to. Sorki jeśli nagadałem głupot.

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2021 17:18:52 przez tukinem
[#214] Re: Zakup Amigi

@mmarcin2741, post #212

Oh, no more Fairlight
[#215] Re: Zakup Amigi

@Jacques, post #214

Trainerów takich jak ten też nie ma na whdload.
[#216] Re: Zakup Amigi

@mmarcin2741, post #215

I dobrze
1
[#217] Re: Zakup Amigi

@tukinem, post #1

Nie wiem, czy wolno tu wrzucać linki do aukcji, ale chciałem się pochwalić zakupem :)

https://allegrolokalnie.pl/oferta/amiga-600-5t5
6
[#218] Re: Zakup Amigi

@tukinem, post #217

OKbrawo.
Oby długo służyła i dawała dużo przyjemności :).
[#219] Re: Zakup Amigi

@tukinem, post #217

Ale biała Amiga. Gdzieś w szufladzie mam taką samą
stację Sony Z/171, ale nie mogłem znaleźć na necie
instrukcji przeróbki...a widocznie można.

Dziwne, że chinch video nie daje obrazu. Na sche-
macie RGB i chinch wychodzą z układu enkodera
Sony CX1145.
Chinch i modulator rf dziś nie ma potrzeby
używać, ale ja bym to poprawił.
[#220] Re: Zakup Amigi

@mmarcin2741, post #219

Może gdzieś styku nie ma. I tak trzeba będzie do tego kupić mysz, joy, zasilacz i kabel. A warto brać tą przejściówkę "rgb to hdmi"?
[#221] Re: Zakup Amigi

@mmarcin2741, post #219

Dziwne, że chinch video nie daje obrazu. Na sche-
macie RGB i chinch wychodzą z układu enkodera
Sony CX1145.
Chinch i modulator rf dziś nie ma potrzeby
używać, ale ja bym to poprawił.


Dla obrazu po composite linie opóźniające/filtrujące muszą być sprawne. Dodatkowo zanim sygnał dojdzie do wyjścia RCA musi przejść przez C327,R234D,E231. W drugim przypadku łatwo jest to naprawić. Gorzej jak uszkodzony jest Z221 albo Z222. Nie wiem czy da się je kupić. W takim wypadku ja zmieniałem uklad CXA1145 na CXA2075M wg opisu, który nie wymaga zewnętrznych filtrów
[#222] Re: Zakup Amigi

@snifferman, post #221

Można by sprawdzić czy jest obraz z modulatora. Jak by był to koralik E231 podejrzany numer jeden
1
[#223] Re: Zakup Amigi

@tukinem, post #220

Może być sam wtyk chinch uszkodzony albo rezystorek przepalony.
Mysz to chyba najlepiej kupić adapter usb i myszke optyczną od pc
używać a joya to pada od sega md - przy okazji są od razu 2 akty-
wne przyciski.
Może taki by się sprawdził, używam go w sedze - dobra jakość
i trwałość na lata.
https://allegro.pl/oferta/sega-mega-drive-official-pad-kontroler-9pin-black-10730720090
W A600/1200 trzeba bardzo uważać na klawiaturę przy otwieraniu
kompa. Żeby odłączyć klawiaturę, najpierw trzeba uwolnić taśmę
z białego portu na płycie przez podważenie z obu stron, np. śru-
bokrętem - wyciągnięcie na siłę taśmy to pewny sposób
na uszkodzenie folii.

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2021 00:26:59 przez mmarcin2741
[#224] Re: Zakup Amigi

@mmarcin2741, post #223

Oj pada nie chcę na pewno :) już pod raspberry próbowałem grać padem w gianę sisters i to była męka :) gry w Amidze są robione pod joystick więc będzie joy.
[#225] Re: Zakup Amigi

@Daclaw, post #133

albo scandoubler, albo przejściówka

Chodzi o tą przejściówkę rgb2hdmi? To przecież kilka stówek znowu :) podłączając monitor który ma 15kHz też trzeba scandoubler? Tak rozumiem z postu #133
[#226] Re: Zakup Amigi

@tukinem, post #225

Nie. Podłączając monitor z obsługą PAL/NTSC 15kHz nie trzeba Scandoublera.
[#227] Re: Zakup Amigi

@Hexmage960, post #226

Aha to wtedy wystarczy ta redukcja z RGB na VGA tak?
[#228] Re: Zakup Amigi

@tukinem, post #227

A jaki monitor chcesz podłączyć? Rozumiem, że VGA na D-Sub z obsługą 15kHz?

Są różne możliwości:

- Monitor M1438, M1538, M1764 - ma wtyczkę Amiga RGB,
- Monitor Microvitec - ma wtyczkę D-Sub z obsługą 15kHz
- Monitor/telewizor ze złączem EURO-Scart,
- Monitor PAL z własną wtyczką RGB,
- Monitor VGA z obsługą 15kHz przez D-Sub.

Tylko w przypadku VGA i Microviteca potrzebujesz przelotki RGB->D-Sub.

Są oczywiście też inne możliwości - np. Scandoubler zewnętrzny/wewnętrzny, konwertery itp.

Ja polecam Microvitec/M1438 lub lepszy - obraz na CRT z gier jest świetny. Na LCD smuży. Oczywiście zależy to też od Twoich upodobań.

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2021 10:18:15 przez Hexmage960
[#229] Re: Zakup Amigi

@Hexmage960, post #228

Jakiś niedrogi monitorek chcę dokupić. Może być lcd a może być crt. Byle to niedrogo wyszło.
[#230] Re: Zakup Amigi

@tukinem, post #229

Benq 702a + przejscowka rgbVGA lub RGBdoHdmi na pi0

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2021 11:20:13 przez Blady
[#231] Re: Zakup Amigi

@Blady, post #230

Ciekawy. Podoba mi się. Tylko że przy LCD są piksele bardzo widoczne. A coś z kineskopowych ktoś zaproponuje? Najlepiej z wejściem RGB żeby był, żeby już nie kombinować z przejściówkami.
[#232] Re: Zakup Amigi

@tukinem, post #229

Ja polecam śledzić https://AmiBay.com przeznaczony głównie dla użytkowników Amig.

Chwilowo ze względu na migrację serwera nie można się tam rejestrować.

Możesz tam też poszukać sprzętu dając ogłoszenie w dziale "Wanted Hardware".

Jeżeli chcesz na szybko podłączyć swoją Amigę do monitora, polecam po prostu kupić kabel SCART i jakiś tani telewizor ze SCART, o ile takiego nie posiadasz.

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2021 11:54:51 przez Hexmage960
[#233] Re: Zakup Amigi

@tukinem, post #231

C= i pochodne tanie nie są.
Poszukaj niedużego telewizora CRT z pełnym eurozłączem. Bogiem a prawdą, to to samo.
[#234] Re: Zakup Amigi

@Daclaw, post #233

Z telewizorów crt mam Panasonic Quintrix. Pełno tego na olx w różnych rozmiarach. Ja akurat mam 29". Obraz przez SCART. TV ma płaski ekran, bardzo ładne kolory. Do giercowania idealny.
[#235] Re: Zakup Amigi

@Daclaw, post #233

Niestety nie do końca to samo. 1084 lub 8833 pozwalają na ustawienie geometrii obrazu, jego rozciągnięcia i pozycji. W TV CRT tego nie ma.
[#236] Re: Zakup Amigi

@Jacques, post #235

To tego LCDka kupię. Nie mam miejsca na postawienie telewizora :) ale to pomału. Najpierw niech przyjdzie komputer, potem trzeba kupić zasilacz i dopiero monitor.
[#237] Re: Zakup Amigi

@tukinem, post #217

widzę, że cena używanej "sześćsetki" wróciła do poziomu fabrycznie nowej z grudnia 1993 roku, bo tyle musiałem wtedy za nią dać przed świętami. Moim zdaniem całkiem dobry wybór w opcji budżetowej. Co do zasilacza to możesz użyć tego popularnego firmy cisco plus przejściówka, którą robił swego czasu Mq (chyba mam jeszcze jedną sztukę do złożenia).
[#238] Re: Zakup Amigi

@charliefrown, post #237

Kwota może ta sama, ale wartość tej sumy dziś jest
oczywiście o wiele mniejsza niż w 1993.
Inne czasy, czytałeś ten artykuł?

[#239] Re: Zakup Amigi

@mmarcin2741, post #238

Co to za propagowanie komunizmu na PPA? Kolo chciał kupić Amigę, a tu znów wspominki dziadków i wrzutki starych gazet. I co ustaliliście na wieki wieków amen, która Amiga jest najlepsza? Podpowiem, ta, którą da się kupić w normalnej cenie lub uae.
1
[#240] Re: Zakup Amigi

@tukinem, post #236

Mam BENQ BL702A i bardzo dobrze się sprawdza z A500 i A1200 (tu trochę słabo z rozdzielczościami VGA ale PAL ekstra). Przejściówkę polecam kupić mniejszą, bez obudowy. Mam obie (obraz bez różnicy) i po dodaniu wtyczki będzie to mniej odstawać. ECS ma jeden tryb VGA i to też pójdzie (akurat ten tylko byłem w stanie wyświetlić bez zniekształceń na A1200).

Jak masz już jakiś monitor z HDMI to chyba lepiej adapter z malinką.

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2021 16:56:48 przez ppill
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem