[#301] Re: AmiWest 2012

@michal_zukowski, post #296

Oj Ty złośliwcze już musiałeś coś złośliwego wtrącić :) Ale wiesz ja znam takiego programistę co napisał program co nie działa na OS4. Jak się o tym dowiedział to się obraził (a moze stchórzył) i zamiast poprosić jakiegoś Develepoera o pomoc lub przynajmniej zmienić betatestera zakończył rozwój swojego programu na OS4. To rzekłbym nawet jest prawdziwy SCANDAL
[#302] Re: AmiWest 2012

@TomK, post #301

Oj Ty złośliwcze już musiałeś coś złośliwego wtrącić


przeważnie po takim tekście, ktoś próbuje samemu być złośliwy

Ale wiesz ja znam takiego programistę co napisał program co nie działa na OS4.


no ja mógłbym podać wiele takich nazwisk, wyobraź sobie, że znam programistów którzy nie wiedzą co to OS4

Jak się o tym dowiedział to się obraził (a moze stchórzył) i zamiast poprosić jakiegoś Develepoera o pomoc lub przynajmniej zmienić betatestera zakończył rozwój swojego programu na OS4.


A widzę, że teraz Shinkuro się czepiasz, niepotrzebnie, to miły człowiek. Nie wiem tylko czy miał jakiegoś betatestera.

A tak na poważnie, żebyś mi faktów nie mylił :)
1) Rozwój SCANdala jest wstrzymany, nie mam czasu na wersje MorphOSową to nie będę siedział nad innymi
2) SCANdal jako program działa na OS4, uruchamiałem u Krashana ale
- osoba, która robiła port sterowników przestała się odzywać
- na OS4, zamiast amigowych sterowników #?.device ludzie wolę linuxowe *.so, a ja nie jestem osobą, która zmusza użytkowników OS4 do korzystania z Amigowych technologii, wolą linuxowe to ich sprawa
- OS4 jako jedyny nie korzysta ze standardowego Amigom stosu USB Poseidon, Hyperion nawymyślał niestandardowych rozwiązań, a teraz userzy cierpią
- jeśli OS4 jest zgodny z OS3, to powinny działać sterowniki betascan:
http://aminet.net/search?query=betascan

- OS4 wzorując się na MorphOSie rozwinął MUI, na 90% umożliwiłoby to skompilowanie nowej wersji SCANdala na OS4 bez większych zmian ale skoro nie ma sterowników, a nikomu z userów OS4 nie chcialo sie sprawdzić ze skanerami SCSI to ja nie mam żadnego powodu, żeby się tym tematem zajmować
[#303] Re: AmiWest 2012

@XoR, post #298

Za HP desktop 3.2GHz ; 1GB RAM ; 80GB HD ; DVD zapłaciłem 150 zeta.
Musiałbym w totka wygrać żeby 300 dać :P
[#304] Re: AmiWest 2012

@kjb666, post #303

z dwurdzeniowym procem?
bo taki na Pentium 4 będzie sporo tańszy i zarazem wolniejszy od takiego z Pentium D ... cafe

no i Pentium D to warunek aby komputer był wydajniejszy od X1000 który też ma dwa rdzenie

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2012 21:16:38 przez XoR
[#305] Re: AmiWest 2012

@krashan_, post #287

No i dobrze, że system będzie się rozwijał w tym kierunku. To pomoże tworzyć więcej softu.

Osobiście, nie widzę sensu współpracy wolę aby ten czas programista poświecił na rozwój systemu który wybrałem. Oczywiście to jego czas i hobby więc zrobi jak będzie chciał. Mówię tylko co ja bym wolał

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2012 21:16:54 przez Sventevith
[#306] Re: AmiWest 2012

@michal_zukowski, post #302

przeważnie po takim tekście, ktoś próbuje samemu być złośliwya

Ale odpowiadałeś na post w którym nie było złośliwości. No chyba ze ja już się w tym wątku pogubiłem :)
Strzeliłem w tym wątku kazanie o odpowiedzialności za swoje słowa i właśnie chciałem Ci pokazac jak to jest dostać złośliwą odpowiedz na swoje złośliwości.
- na OS4, zamiast amigowych sterowników #?.device ludzie wolę linuxowe *.so, a ja nie jestem osobą, która zmusza użytkowników OS4 do korzystania z Amigowych technologii, wolą linuxowe to ich sprawa

Znowy takie uogólnianie jak z tym "każdy ma mocniejszy komp niż AONE1000" obalony juz w tym wątku.

A właśnie co do MUI. Obawiam się ze takie wspólne rozwijanie programu jak ma to miejsce w MUI to jednak nienajlepsze rozwiązanie. Bo to jest chyba na zasadzie "macie źródła rozwijajcie sobie sami"? Musiała by być osoba koordynujaca projekty na wszystkie systemy. Pilnująca aby program rozwijał się równoczesnie i w tym samym kierunku na wszystkie systemy? Teraz co z tego ze mamy MUI jak na OS4 jest jednak opóźnione.
Czy taki rozwój jest wogóle możliwy szczególnie z elementami systemu jak MUI czy np. stos USB na dwa jednak konkurujace i komercyjne systemy? Wątpię.
[#307] Re: AmiWest 2012

@TomK, post #306

Jest możliwy wspólny rozwój. Trzeba się wyzbyć myślenia kategoriami "ludzie wolę linuxowe *.so" (nie wolą, i nikt ich się nie pytał) czy "wolę aby ten czas programista poświecił na rozwój systemu który wybrałem" (jakby wymiana źródeł spowodowała spowolnienie prac).

Zwróć uwagę że dużo programów wymaga MUI i nie da się tego obejść, nie ma co się samoograniczać bo komuś MUI "nie leży". Nie wszystko korzysta ze szczególnych cech systemu (przykładowo z Reggae MorphOS-a) i dużo programów można mieć wspólnych o ile MUI będzie u nas aktualne.
MUI zawsze było nieoficjalnym standardem (katalog MUI jest w AmigaOS nie od dziś i nie jest to prezent od MorphOS-a).

Skoro oba systemy pochodzą od AmigaOS 3.1 a idea amigowa jest wspólna - po co je oddalać od siebie?

Po co jakieś centrum koordynacji? Wymiana źródeł na poziomie MorphOS team - Hyperion (zaraz dostanę rybką jak Ender).
[#308] Re: AmiWest 2012

@TomK, post #306

właśnie chciałem Ci pokazac jak to jest dostać złośliwą odpowiedz na swoje złośliwości.


ale to była mieszanka domysłów z faktami

Znowy takie uogólnianie jak z tym "każdy ma mocniejszy komp niż AONE1000" obalony juz w tym wątku.


Nie obalony, nie zgłosił się do mnie nikt z chęcią dokończenia pisania sterowników.

Musiała by być osoba koordynujaca projekty na wszystkie systemy. Pilnująca aby program rozwijał się równoczesnie i w tym samym kierunku na wszystkie systemy?


członkowie morphos teamu nie mają wystarczająco czasu na rozwoj morphosa, nie będą koordynowali prac dla innych systemów

Teraz co z tego ze mamy MUI jak na OS4 jest jednak opóźnione.


ale ciągle lepszy niż reaction

Czy taki rozwój jest wogóle możliwy szczególnie z elementami systemu jak MUI czy np. stos USB na dwa jednak konkurujace i komercyjne systemy? Wątpię.


przy sprawie z Rasperry pi, Hyperion pokazał jak rozumie współpracę: wy nam dajecie wszystko, my wam nic. MorphOS współpracuje z Arosem. Np.
http://repo.or.cz/w/AROS.git/history/8b1e1e1d08fc55e7548f59b12428483d2093baf1:/workbench/devs/networks/atheros5000

Twórcy OS4 z nikim nie współpracują. Jeden z twórców MorphOSa pomagał w kompilacji muiOWB i mplayera. Podaj jeden przykładowy program, w którym core-developer AmigaOS4 pomógł w porcie na Morphosa albo samemu ten port wykonał. Do momentu, aż tak się nie stanie proszę, nie pisz o jakimś wspólnym rozwoju systemu bo to nie Morphos-team stoi na przeszkodzie.
[#309] Re: AmiWest 2012

@adam_mierzwa, post #307

Jest możliwy wspólny rozwój. Trzeba się wyzbyć myślenia kategoriami "ludzie wolę linuxowe *.so" (nie wolą, i nikt ich się nie pytał) czy "wolę aby ten czas programista poświecił na rozwój systemu który wybrałem" (jakby wymiana źródeł spowodowała spowolnienie prac).


To nie ja się powinienem wyzbyć takiego myślenia tylko userzy AmigaOS4. Jakoś nie widziałem marudzenia na forach na temat *.so. Hyperion kazali :), a Wy posłusznie przyjęliście. Nikt nie jest wpłynąć na zwiększenie amigowosci OS4 tak jak jego użytkownicy. Żeby głupiego sdla mieć jako *.so czy inne libz.

(katalog MUI jest w AmigaOS nie od dziś i nie jest to prezent od MorphOS-a).


Katalog mui pojawił się po raz pierwszy w pakiecie Surfer. Lata przed OS4
[#310] Re: AmiWest 2012

@TomK, post #306

Teraz co z tego ze mamy MUI jak na OS4 jest jednak opóźnione.


Czy taki rozwój jest wogóle możliwy szczególnie z elementami systemu jak MUI czy np. stos USB na dwa jednak konkurujace i komercyjne systemy? Wątpię.


No przecież twórcy OS4 tratowali zawsze MUI jako zło konieczne. Gdyby reAction było rozbudowane jak obiecywali było by lepiej.

Tak swoją drogą używasz OS4 ? Na jakim sprzęcie ?
[#311] Re: AmiWest 2012

@adam_mierzwa, post #307

Jest możliwy wspólny rozwój. Trzeba się wyzbyć myślenia kategoriami "ludzie wolę linuxowe *.so" (nie wolą, i nikt ich się nie pytał) czy "wolę aby ten czas programista poświecił na rozwój systemu który wybrałem" (jakby wymiana źródeł spowodowała spowolnienie prac).


I w tym problem Hyperionu oni nigdy nie chcieli i nie chcą słuchać. Wygłaszali swoje opinie na różne tematy i tak kierowali rozwojem aby współpracy nie było. Pomijam fakt obrażania twórców MOS czy AROS zarzucając im łamanie prawa czy złodziejstwo.

O OS4 na LimePPC uzytkownicy mówili zanim się SAM jeszcze pojawiła. Teraz się z tym obudzili ? Nie ma co się dziwić, że sami w ten projekt nie wierzą. Teraz to już za późno. Nie mają wizji rozwoju miotają się już coraz bardziej. Naobiecywali funkcjonalności bez składu i ładu nowe 3d, rozwój reAction, porty na kilka platform. Efekt jest taki, że praktycznie stoją w miejscu, nie mają sterowników, a system nie rozwija się w kierunku który ułatwiał by programowanie. Nawet jak ktoś ma pomysł na program to sam fakt, że musi pisać od zera podstawowe elementu UI które w innych systemach są dostępne do takiego działania go zniechęca. Ile nowych klas reAction sie ukazało ?

Skoro oba systemy pochodzą od AmigaOS 3.1 a idea amigowa jest wspólna - po co je oddalać od siebie?


O to spytaj ludzi z Hyperionu. Teraz to zresztą o współpracy mówi SS, a nie Hyperion. Dla mnie współpraca to spowolnienie rozwoju MOSAi obniżanie jego konkurencyjności.

Jaką aplikację MOS może zazdrościć OS4 ?
[#312] Re: AmiWest 2012

@michal_zukowski, post #308

przy sprawie z Rasperry pi, Hyperion pokazał jak rozumie współpracę:


Możesz rozwinąć temat ?

Nie ma mowy o współpracy na poziomie systemów bo Hyperion nie da dostępu do źródeł swoich, a nawet ja osobiście bym się bał później jeszcze mnie do sądu pozwą.
[#313] Re: AmiWest 2012

@Sventevith, post #312

http://amigaworld.net/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=36733&forum=17
[#314] Re: AmiWest 2012

@Sventevith, post #311

O OS4 na LimePPC uzytkownicy mówili zanim się SAM jeszcze pojawiła

Nic mi o tym nie wiadomo. Lime PPC wypłynął w październiku 2011 i to ludzie sami sobie wymyślili że ewentualny netbook to Lime PPC. Pierwszy model SAM ukazał się w 2007 r. więc przed LimePPC.
Umiarkowany sukces LimePPC brał się ze sprzedaży chińszczyzny pod własną marką. Jest to jakiś pomysł - znaleźć tanią płytkę z PPC czy netbooka i wykorzystać do stworzenia gadżetu do popularyzacji. Tylko że Hyperion nie zajmuje się hardware. Każdy może się do nich zgłosić z jakimś urządzeniem/komputerem i dogadać się w sprawie przepisania systemu.
Dla mnie współpraca to spowolnienie rozwoju MOSAi obniżanie jego konkurencyjności.

Nie pisałem o współpracy tylko o wymianie źródeł. Współpraca to może będzie kiedyś jak wszystko padnie i ktoś uwolni źródła, wtedy postamigowe "coś" będzie rozwijane tak jak dziś linuks. Nie chcę tego, dla mnie idealne rozwiązanie to rozwijane oba te systemy na tym samym hardware.
Jaką aplikację MOS może zazdrościć OS4 ?

No i wraca znowu myślenie "nie opłaca się nam". Ja o systemach i ich zbliżaniu się, ty o programach. Coś by się znalazło oprócz Timberwolfa.
Np. w przypadku netbooka nie ma nawet obsługi touchpada. Dużo rzeczy jest opóźnionych, "fakt, że musi pisać od zera podstawowe elementu UI które w innych systemach są dostępne" - twoje słowa. Po obu stronach dochodzi się do tego samego osobno, ta sama rzecz jest opracowywana oddzielnie przez dwa zespoły ludzi, to jest marnowanie sił i czasu.
[#315] Re: AmiWest 2012

@michal_zukowski, post #313

Niestety nawet zalogowany na YT nie mogę obejrzeć filmiku. Z tego linka co dałeś wynika że AROS chciał wykorzystać elementy GUI żeby upodobnić się do AmigaOS 4 i łatwiej wypromować w UK gdzie Raspberry Pi zdobył pewną popularność. Niby dużo nie chcieli, ale myślę że MorphOS team też by na to nie poszedł.
[#316] Re: AmiWest 2012

@adam_mierzwa, post #315

miał zgodę twórcy ikonek, o ile kojarze to Hyperion nie ma zgody twórcy grafiki dla OWB na jej wykorzystywanie w reklamowaniu OS4.





Ostatnia aktualizacja: 30.10.2012 12:46:37 przez michal_zukowski
[#317] Re: AmiWest 2012

@adam_mierzwa, post #314

Nic mi o tym nie wiadomo. Lime PPC wypłynął w październiku 2011 i to ludzie sami sobie wymyślili że ewentualny netbook to Lime PPC.


SAM ukazała się w 2008 przynajmniej tak jest na wiki, podobnie jak Lime. Poszukaj sobie na aw.net postów jak ludzie przez lata domagali się portu OS4 na ten sprzęt. Było to na długo przed tym jak pojawiło się info o MOS dla PB. Hyperion był głuchy na te prośby i wiele innych. W tym jak w innych przypadkach się mylił i środowisko miało lepsze wyczucie.

Hyperion ma gdzieś co ludzie chcą dlatego stoi w miejscu. Przykładów można podać dużo.

Ja o systemach i ich zbliżaniu się, ty o programach.


Hyperion kiedyś był sprzedawany owcom jako ten dobry, a AInc złe. Jak tylko wygrali proces z AInc to od razu przejęli ich taktykę straszenia sądami konkurencję, a postęp w rozwoju jest minimalny.
Teraz to ACube/AEon dla niektórych to dobrzy, a Hyperion może nie zły ale przynajmniej zagubiony.

Po tym jak się zachowali z RPi można zapomnieć o współpracy, co więcej należy trzymać się od nich z daleka po co się męczyć w sądach z Benem. To są szkodniki dla środowiska amigowego i to widać coraz bardziej.

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2012 15:30:57 przez Sventevith
[#318] Re: AmiWest 2012

@adam_mierzwa, post #307

Programy może i mogą sie wspólnie rozwijac. Elementy systemu? Wątpię? Jedni się zasłaniają prawami drudzy brakiem czasu. Tak to wyglada
[#319] Re: AmiWest 2012

@Sventevith, post #310

W tej chwili Pegasos2. A uprzedzając pytanie Mosa widzialem :D
[#320] Re: AmiWest 2012

@michal_zukowski, post #308

Twórcy OS4 z nikim nie współpracują. Jeden z twórców MorphOSa pomagał w kompilacji muiOWB i mplayera. Podaj jeden przykładowy program, w którym core-developer AmigaOS4 pomógł w porcie na Morphosa albo samemu ten port wykonał. Do momentu, aż tak się nie stanie proszę, nie pisz o jakimś wspólnym rozwoju systemu bo to nie Morphos-team stoi na przeszkodzie.

Fakt, nie znam. Ale ja wlasnie to pisze ze rozwój wspólny jest nierealny. Po co ta nerwowosc przeciez nie sygerowalem z czyjej winy.
[#321] Re: AmiWest 2012

@michal_zukowski, post #316

o ile kojarze to Hyperion nie ma zgody twórcy grafiki dla OWB na jej wykorzystywanie w reklamowaniu OS4.


Chodzi Ci o tę transfer animkę? No faktycznie, nie pytali mnie czy mogą używać animacji mojego autorstwa pochodzącej z OWB PicPacka (nota bene: w trosce o prawa autorskie - to chyba ASiegel stworzył oficjalną ikonkę OWB? - zrekonstruowałem ją od podstaw w wektorze a dopiero potem zrobiłem z niej animację)...
[#322] Re: AmiWest 2012

@recedent, post #321

Rozwiązanie jest jedno, pozwać Hyperion! Kto mieczem wojuje ten od miecza ginie ;)
[#323] Re: AmiWest 2012

@pampers, post #322

No tak, każda ikonka jest na wagę złota.
[#324] Re: AmiWest 2012

@Leon, post #323

No cóż, nie każdy potrafi animowane ikonki robić :)
[#325] Re: AmiWest 2012

@Leon, post #323

Nie liczy się wartość, ale sposób rozumowania. Hyperion chce współpracy, a broni ikonek ? Czyjś kod to by pewnie przygarną z chęcią, a później straszył sądami.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem