[#151] Re: AmiWest 2012

@Mufa, post #116

Michalmarek77, niedługo będzie miał jednak trzy kopie AmigaOS 4.1, to sobie sprawdzi

Proponujesz aby kopie przeznaczone dla innych userów zarejestrował na siebie?
[#152] Re: AmiWest 2012

@kjb666, post #151

Jedna moja ! Byłem pierwszy !
[#153] Re: AmiWest 2012

@Mufa, post #98

Straszny wybór. Szkoda, że te wybory są po prostu głupie. Chwalisz się produkowanym sprzętem z niepodrukowanym procesorem. Kiedy został podany procesor dla X1000 od razu było wiadomo że to jakaś kolejna wajcha. Wiele osób zauważyło, że to jest wciskanie komuś nie sprzedanej partii procesorów po zawyżonej cenie. OS4 fani twierdzili, zakup drogiego X1000 świetne rozwiązanie bo nie jest to ślepa uliczka jak używane strucle. Zapewnienia jaka to świetlana przyszłość dla nowych komputerów Amigi. No i co pytam ??

No super po raz kolejny jedni dali się nabrać, a inni patrząc trzeźwo nie dali się oszukać.

Trevor made at least one, and maybe two short speeches about the future products that A-Eon and his partner, AmigaKit, were working on with Varisys. He did definitely say that the current batch of X1000 computers would be the last, unless extraordinary circumstances and product demand continued to be very strong. So, it appears that the 2nd batch, or 3rd batch as Trevor calls it, because he counts the batch that the were sold to the Beta-Testers, will most likely be the last batch sold, due to the difficulty and high price of finding sorce the PA6T CPU that the X1000 uses.

Ile można było gadać, że z PA6T będzie problem i to taka sama ślepa uliczka jak strucle ? Tyle, że strucli jest dużo. Co jak komuś padnie procesor po gwarancji w X1000 ?

Pozostaje powiedzieć: a nie mówiłem.

Jedni dali się wydoić inni do interesu dołożyli, a Hyperion.... :D

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2012 16:58:37 przez Sventevith
[#154] Re: AmiWest 2012

@kjb666, post #151

Jezeli przegram to z honorem i przyjemnosci w sumie, podaruje te trzy licencje AmigaOS zainteresowanym.
Taka pokuta jest jak najbardziej na miejscu i oczywiscie choc troche odkupi moja pogarde dla Hyperion, ktory po spelnieniu chocby jednego z punktow wymienionych przeze mnie wczesniej, zasluzy sobie na odrobine szacunku.
Generalnie nie beda to tez stracone pieniadze, ktos bedzie mial z licencji radoche , a ja przysluze sie wysmiewanemu przeze mnie srodowisku.

Skoro z mojej strony AOS moze miec jakich profit, moze MUFA zadeklaruje sie w druga strone ?
Moze warto, by w przypadku nie dotrzymania w ciagu roku chocby jednego z punktow, o ktorych mowa,przez Hyperion , Mufa zakupilby MacaMini wraz z licencja i udostepnil Recedentowi jako "minniaka - pożyczaka " ? Ewentualnie trzem zainteresowanym zakupił licencje MorphOS ?

Obojetnie kto przegra, ktos z nas dwoch bedzie mial wklad /chocby minimalny/ w rozwoj srodowiska.
Inna sprawa, ze Mufa przeciez tak swietnie zna plany Hyperionu, tyle wie i widzial, ze taki zaklad to powinna byc formalnosc i az dziw, ze sam tego nie zadeklarował............

Pokaz srodowisku Amigowemu swoje cojones i przyjmij wyzwanie Mufa :) Niech wygra lepszy. System i jego fani.

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2012 17:14:46 przez michalmarek77
[#155] Re: AmiWest 2012

@michalmarek77, post #154

Doprecyzujmy, że ma to być SMP, a nie AMP. Tym razem SS próbował się wyłgać, z wcześniejszych obietnic na temat SMP w następujący sposób: ""Multi-core support. Not calling it dual core, MULTI core support" ". Jednak za dużo było gadania, i zapewnień o SMP aby teraz o tym zapomnieć.

Uderzające jest w wystąpieniu SS to jak dużo mówił o pieniądzach śmiejąc się, bo dojenie będzie coraz większe, a postępy coraz mniejsze.

Zapowiedź nowego dojenia:
"Subscriptions, would you feel comfortable about donating a smaller regular fee of money and get smaller releases more often, instead of bigger releases less regularly for more money? Like $20 half a year, haha?"

- What constitutes a new release? "You mean OS4.1 or OS4.2 or OS5.0, like that? When shall we release a new release for money, like that? It's a matter of what adds value to the user and a subscription model can take care of that."

Szczególnie w połączeniu z:
"A concrete development Road Map with dates will not be communicated. "It's there but it's all behind the scenes" "

Daje niezłą opcje zarobku dla pewnych ludzi. Amber Gold przy tym to uczciwy interes. Zresztą Hyperion z Amiga Inc już uczestniczył w dojeniu kuponami. Powraca stare

I na koniec zdanie tłumaczące poziom jego wystąpienia:
""I need to work with Hyperion more. I'm not a Hyperion employee. Employees are paid, haha" "

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2012 18:05:51 przez Sventevith
[#156] Re: AmiWest 2012

@Sventevith, post #155

Doprecyzujmy, że ma to być SMP, a nie AMP. Tym razem SS próbował się wyłgać, z wcześniejszych obietnic na temat SMP w następujący sposób: ""Multi-core support. Not calling it dual core, MULTI core support"

Czy mógłbyś zacytować wcześniejsz obietnice dt. SMP? O ile pamiętam, to od samego początku deklarowane było AMP.

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2012 18:13:27 przez Radov
[#157] Re: AmiWest 2012

@Radov, post #156

Radov ma wypracowaną technologię "dyskusji" po prostu. Mniej więcej leci to tak:

Przyjąć, na własny użytek, własne definicje dyskutowanych pojęć, (...)

Twój sposób dyskutowania wcale nie jest lepszy:
1. Rzucić wziętą z sufitu, popartą dyskusyjnymi argumentami opinię, na wymyślonych założeniach
2. Obrazić się, że ktoś nie traktuje argumentów jako jedyne prawdziwe.
3. Ignorować prośby o wyjaśnienie pierwotnego stanowiska.
4. Obśmiać jeśli zostanie udowodnione, że szczegółowe informacje dt. zagadnienia na temat którego się wypowiadasz, nawet nie
5. Spychać temat na zupełnie inny udowadniając, że to on był podstawowym.
6. Przyznać się prywatnie, że w pierwotnym stanowisku miało się na myśli coś innego.
7. Po roku zarzucić rozmówcy, że to on spychał temat na boczny tor i stosował wymyślone założenia.

Swoją drogą, na większość "definicji", poza ewidentnie filozoficznymi, dysponuję podparcie materiałami źródłowymi. Zresztą nawet nie trudnymi do znalezienia. Z Twoich słów wynika mi jedynie, że nawet palcem nie kiwnąłeś żeby sprawdzić co się do Ciebie pisze. Ty wiesz. Jesteś prawdziwym ekspertem.

----------------

Co do kwestii Software Render. Ludzie. Jakbyście poświęcili 5 minut na wyszukanie materiałów dt. potoku renderowania, to myślę że trochę rozważniej rzucalibyście opiniami. Szczególnie jeśli ktoś chciałby tutaj napisać o "zaawansowaniu technologicznym" oraz w kontekście definicji, które SAMI na tym portalu budujecie: link
Jeśli więc sami uznajecie, jako osoby tworzące treść PPA, że brak implementacji współczesnego standardu - idąc tym tropem - oznacza brak obsługi sprzętowej w ogóle.

Jeśli więc nie macie tego problemu w kontekście Amigi One, to nie miejcie go także w przypadku sterownika graficznego: skoro musi posiłkować się CPU w procesie renderowania - to stosując wasze własne definicje - sterownik ten nie realizuje sprzętowej akceleracji . Ja to nazywam konsekwencją.

Oczywiście, gdybym wiedział, że wpadniecie w taką panikę - w sumie nie wiem czym spowodowaną najpierw zarzucacie Hyperionowcom, że każde zdanie traktują jak atak, a potem sami na proste pytanie nie potraficie ze spokojem odpowiedzieć traktując jako zaczepkę - to bym inaczej je zadał. Np. dodałbym słowo "bliski", "podstawowy".

Np. Z tego względu uważam, że para Picasso96/Warp3D za bliższą software rendera. Ma sprzętową rasteryzację na poziomie karty VooDoo3, ale jest w 100% niezgodna ze współczesnymi kartami graficznymi. A nawet gdyby ją dopracować do pełni wspomagania Radeona 9100 - to i tak architektura nowych kart jest niezgodna.

Wracając więc do podstawowej kwestii, poprawiają "softwareowy renderer" na "bliski softwareowemu rendererowi":
Jak w MorphOS 3 zrealizowany jest sterownik 3D?
Czy obsługuje on sprzętowo - T&L, clipping (i ew. shadery)? czy też te funkcje wykonywane są softwarewo przez procesor?

Oczekuję prostej odpowiedzi. Jeśli Grzegorz zamierza jeszcze raz napisać swoim wziętym z sufitu argumentem: "a zobacz sobie na wyniki prędkości Quake3" to zacznę go chyba ignorować.
Dlaczego wziętym z sufitu? Jest kilka przypadków tak zrealizowanych sterowników i oferuję one równie dobre wyniki co MorphOS, na sprzęcie o podobnej (jeśli nie niższej) wydajności. Mowa tu o układach graficznych Intela serii GMA900/GMA950, które nie potrafią wykonać transformacji geometrycznych. Obsługa kodu vertex shader realizowana jest przez procesor.

Odpowiedź na pytanie: "a co ci zależy", brzmi: "skoro ktoś się posiłkuje 'zaawansowaniem technologicznym', to mi zależy".

--------------
Odpowiadając na kilka wcześniejszych uwag:
Sugerujesz, że 8 instrukcji procesora na piksel wystarczy do pełnej implementacji tego, co sobą prezentuje Radeon 9100 pod MorphOS-em?

Tak. Przykład GMA900 na Celeronie o podobnej wydajności co G4 jasno mi pokazuje, że jest możliwe osiągnięcie takiej wydajności (a nawet wyższej) przez sterownik wykorzystujący GPU jedynie do rasteryzacji.
Po drugie - duże skoki prędkości renderowania - jakie były wymieniane w opiniach po premierze MOS'a są charakterytyczne dla sterowników uzależnionych od CPU.
[#158] Re: AmiWest 2012

@Radov, post #157

Po drugie - duże skoki prędkości renderowania - jakie były wymieniane w opiniach po premierze MOS'a są charakterytyczne dla sterowników uzależnionych od CPU.

Skoki prędkości były spowodowane sterownikiem który kopiowiał dane RAMVRAM w ślimaczym tempie, efekt ten pojawiał się wtedy gdy zaczynało brakować VRAMu.
Podobno od wersji 3.1 już tego nie ma, nie sprawdzę bo jestem w trakcie modernizacji eMaca :)
[#159] Re: AmiWest 2012

@Radov, post #157

Jeśli Grzegorz zamierza jeszcze raz napisać swoim wziętym z sufitu argumentem: "a zobacz sobie na wyniki prędkości Quake3" to zacznę go chyba ignorować.

No to czekam. Bo to wcale nie jest argument wzięty z sufitu tylko użytkowy konkret. A że niewygodny, to wyprodukowałeś pół ekranu pseudonaukowego słowotoku. Ot chociażby to:

skoro musi posiłkować się CPU w procesie renderowania - to stosując wasze własne definicje - sterownik ten nie realizuje sprzętowej akceleracji . Ja to nazywam konsekwencją.

A ja to nazywam pustą retoryką i słowną żonglerką. Każdy sterownik jest kodem uruchamianym na CPU, inaczej nie mógłby udostępniać API aplikacjom. Więc zgodnie z tym, co nazywasz konsekwencją, każdy sterownik posiłkuje się CPU w procesie renderowania...

Np. Z tego względu uważam, że para Picasso96/Warp3D za bliższą software rendera.

To może daj jakąś definicję software renderingu, bo masz, jak widzę, własną. Dla mnie na przykład softrender polega na tym, że procesor robi wszystko, a karta robi za framebuffer do stawiania pikseli. Tak działa ten nieszczęsny Quake (i inne programy używające OpenGL) na AmigaOS 4 jeżeli na pokładzie masz cokolwiek powyżej R200.

Jak w MorphOS 3 zrealizowany jest sterownik 3D? Czy obsługuje on sprzętowo - T&L, clipping (i ew. shadery)? czy też te funkcje wykonywane są softwarewo przez procesor?

Jeżeli mówimy o tym sterowniku, który jest w MorphOS-ie 3.1, to: T&L robi karta, clipping robi karta, shadery nie są obsługiwane.
[#160] Re: AmiWest 2012

@Radov, post #157

Radov powiem jeszcze raz SR to SR. SR to 100 % CPU. Voodoo I i Glide już SR nie było. Swoją drogą nawet twoją pokrętna definicję SR stery w MOS spełniają.
[#161] Re: AmiWest 2012

@Sventevith, post #160

Miało być oczywiście nie spełniają :)
[#162] Re: AmiWest 2012

@kjb666, post #158

Skoki prędkości były spowodowane sterownikiem który kopiowiał dane RAMVRAM w ślimaczym tempie, efekt ten pojawiał się wtedy gdy zaczynało brakować VRAMu.

Super.OK Na prawdę nie mam z tym problemu i fajnie że działaok, racja
Na serio - chciałem tylko wiedzieć, jak to jest robione w nowszych MorphOSach.... a nie filozofować z Krashanem na temat "czy jak komputer stoi na blacie biurku, to ja wtedy pracuję na komputerze, czy na biurku" (tylko do tego da się przyrównać problemy GK pokroju: "czy jak sterownik w czasie CPU wywołuje funkcje sprzętowe, to są one realizowane przez CPU, czy sprzętowo" (nie umiem zinterpretować tego inaczej...))

-----------
@GK
Bo to wcale nie jest argument wzięty z sufitu tylko użytkowy konkret.

Najbardziej mnie śmieszy to, że mogę Ci prosto w twarz rzucić kontrargument - sterownik Intel GMA900 (którego układ nawet fizycznie nie ma części przeliczającej geometrię) który uzyskuje podobne wyniki co sterownik MOS na podobnym sprzęcie przez co EWIDENTNIE widać, że po liczbie FPS nie stwierdzisz, czy geometrię liczy CPU, czy GPU.... a ty i tak swoje.
Nie Grzegorzu, ten Twój konkret w ogóle nie jest użytkowy.

A ja to nazywam pustą retoryką i słowną żonglerką.

Wasza definicja wasze słowa. Oceniaj ją jak chcesz.

GK: To może daj jakąś definicję software renderingu, bo masz, jak widzę, własną.
SV: Radov powiem jeszcze raz SR to SR. SR to 100 % CPU. Voodoo I i Glide już SR nie było.

Panowie, poświęćcie 5 minut i poczytajcie o "fixed rendering pipeline".
Pytając inaczej: a jak algorytm by wykorzystywał wspomaganie karty jedynie do czyszczenia buforu ekranu, to to już byłby algorytm wspomagany sprzętowo, czy już programowy? Bo z waszych słów wynikałoby, że SR już to nie jest. A dla mnie byłoby to g... a nie wspomaganie. Jaki jest najmniejszy kwant wspomagania, dzięki któremu możemy tak też określić algorytm?

Moja definicja nie odbiega zresztą daleko od waszej, działa po prostu także w drugą stronę. Jeśli algorytm zakłada wykonania kilku ściśle określonych funkcji: A, B, C i D. To będzie można go określić jako wspomagany sprzętowo, jeśli te funkcje będą realizowane przez kartę graficzną a nie CPU. Przez co mamy całą gamę rozwiązań pośrednich... świnek morskich....
W przypadku pary: Picasso96/Warp3D możemy mówić o akceleracji kroku "C" (po T&L, a przed shaderami, )

Nie jest to pełna akceleracja. Wręcz znikoma. OK. Odwala rysowanie pikseli. Ale funkcjonalnie bliżej temu rozwiązaniu do renderingu programowego niż sprzętowego.


Jeżeli mówimy o tym sterowniku, który jest w MorphOS-ie 3.1, to: T&L robi karta, clipping robi karta, shadery nie są obsługiwane.

I super. Takie trudne było to napisać? Wstydzisz się tego, czy co?
[#163] Re: AmiWest 2012

@Radov, post #156

Czy mógłbyś zacytować wcześniejsz obietnice dt. SMP? O ile pamiętam, to od samego początku deklarowane było AMP.


Ależ proszę bardzo. Niejaki hyperionmp (konta tego używał Ben Hermans, ale również inni ludzie "z firmy") napisał 03.09.2011 tutaj:

Sorry to disappoint you but the issue of adding SMP support was discussed and refined on the OS 4 developer list since MAI sent Hyperion a dual Freescale MPC 7410 card which could have worked in the AmigaOne (proof of concept).

Since there were no actual AmigaOS machine available with multiple cores or CPU's, SMP support was ofcourse a waste of time to implement in itself.

The way in which it will be implemented however is already clearly defined and was subject to peer review by other developers.

Obstacles to an efficient implementation were removed (e.g. the use of Forbid) and replaced in many OS components over the years (e.g. DOS).The foundation for SMP support was put in place, a clear picture exists what needs to be done to accomplish it and how.

I'm willing to take a bet that it won't take 2 years ;)

(Disclaimer: unless something better comes along that is even more desirable than SMP).


Dla mówiących tylko po Angolsku, wybiórcze (i skrótowe) tłumaczenie:

Kwestia SMP była przedmiotem dyskusji od czasu, gdy MAI przysłała Hyperionowi dwuprocesorową płytę (prototyp) mogącą działać w komputerach AmigaOne.

Od tamtego czasu nie było komputera, który umożliwiałby SMP, więc bez sensu było się za to brać (w domyśle: Teraz mamy X1000 więc hop-siup). Znamy już rozwiązanie, zostało ono również zrecenzowane przez innych deweloperów.

Usunęliśmy już przeszkody (użycie funkcji Forbid) i w przeciągu lat wymieniliśmy wiele elementów systemu (np. DOS). Mamy już podstawę, na której zbudujemy wsparcie dla SMP. Wiemy co należy zrobić i w jaki sposób.

Gotów jestem się założyć, że zajmie nam to mniej niż 2 lata (chyba że w międzyczasie zajmiemy się czymś jeszcze ciekawszym niż SMP)
[#164] Re: AmiWest 2012

@michalmarek77, post #154

Mufa zakupilby MacaMini wraz z licencja i udostepnil Recedentowi jako "minniaka - pożyczaka


To nie wchodzi w grę. Akcją musi zająć się ktoś inny, bo ja odpuściłem. Osoby, które zapisały się na listę sprzęt dostaną (nie wiem tylko kiedy, bo Des nie odpowiada już nawet na telefony, więc został mi jeden Miniacz do dyspozycji, mam nadzieję, że do niego nikt się aż tak bardzo nie przywiąże). Efiki już nie wypożyczam, bo po pierwsze - chętnych nie było, a po drugie - jedna też utknęła, tym razem u jw_amigowca.
[#165] Re: AmiWest 2012

@Radov, post #162

Najbardziej mnie śmieszy to, że mogę Ci prosto w twarz rzucić kontrargument - sterownik Intel GMA900 (którego układ nawet fizycznie nie ma części przeliczającej geometrię) który uzyskuje podobne wyniki co sterownik MOS na podobnym sprzęcie przez co EWIDENTNIE widać, że po liczbie FPS nie stwierdzisz, czy geometrię liczy CPU, czy GPU....

Z punktu widzenia MorphOS-a, a również i AmigaOS 4, sterownik do GMA900 może sobie rozrysowywać trójkąty na kartce w kratkę. To nie ma żadnego znaczenia. Żaden sprzęt na którym możemy odpalić oba nasze systemy, nie ma układu GMA900. Żaden z tych systemów nie ma sterownika do tego układu i raczej mieć nie będzie. Ten argument tym bardziej jest całkowicie nieistotny dlatego, że ja wiem co w morphosowych sterownikach liczy geometrię... Nie stwierdzam tego po FPS-ach w Quake.

Nie Grzegorzu, ten Twój konkret w ogóle nie jest użytkowy.

Nie? A jakbyś miał wybór, to wolałbyś zagrać w Quake z prędkością 15 czy 50 FPS? Szybkość renderowania gry typu FPP z punktu widzenia jej użytkownika jest jednym z zasadniczych parametrów. Dla Ciebie nie?

Wasza definicja wasze słowa.

Ech ta Twoja podstępna retoryka. To nie jest nasza definicja, tylko Twoja definicja, którą nam próbowałeś w usta włożyć w poście 157... Myślałeś, że nikt się nie zorientuje? .

a jak algorytm by wykorzystywał wspomaganie karty jedynie do czyszczenia buforu ekranu

Wyczyszczenie bufora ekranu nie jest operacją 3D...

A dla mnie byłoby to g... a nie wspomaganie.

No i wreszcie określiłeś jakie wspomaganie 3D daje aktualny sterownik do Radeonów HD w AmigaOS 4. Uruchamiasz dowolną aplikację używającą OpenGL i masz dokładnie to. Zgadza się?

W przypadku pary: Picasso96/Warp3D możemy mówić o akceleracji kroku "C" (po T&L, a przed shaderami)

Tak, jeżeli masz pod AmigaOS 4 kartę z chipsetem R200. Jak masz Radeona HD, to jesteś na poziomie "A", a nawet chyba pod nim (nie napisałeś czym dokładnie jest poziom "A", teksturowaniem trójkąta, czy może czyszczeniem bufora ekranu ).

Takie trudne było to napisać?

Nie, po prostu chciałem się dowiedzieć u źródła, a źródło było chwilowo niedostępne.
[#166] Re: AmiWest 2012

@Mufa, post #120

OK.
[#167] Re: AmiWest 2012

@widelec, post #166

SS widzi to innaczej:

"Let me make this perfectly clear. There will absolutely without any doubt will be ongoing collaboration with MorphOS and especially AROS.

I think it is likely somebody has again taken my comments out of context and/or marched on thinking they know what I think without asking me first.

We are wide open to collaboration. Period."

No ale skoro toną, to jakie mają wyjście Hyperion już im nie pomoże, zostają osoby 3 które jeszcze ten cyrk popychają ostatkiem sił do przodu.
[#168] Re: AmiWest 2012

@recedent, post #164

Niefajnie.
Fajna akcję prowadzieś, szkoda, że tak wyszlo.......

Wiec generalnei 3 licencje na 3 licencje :) Uczciwie......
O ile Mufa raczy przyjac wyzwanie........
[#169] Re: AmiWest 2012

@michalmarek77, post #168

Teraz próbujesz znaleźć kozła ofiarnego, który "zrekompensuje" Twój wydatek ? Trzeba było od razu o tym napisać, kiedy po raz pierwszy o tym wspomniałeś. Teraz nie szukaj jelenia.
Już się cieszę na swoją licencję AmigaOS. Posiadanie takiej licencji popchnie mnie do zakupu jakiegoś postamigowego sprzętu
[#170] Re: AmiWest 2012

@odo, post #169

Teraz próbujesz znaleźć kozła ofiarnego, który "zrekompensuje" Twój wydatek?

Co to znaczy "zrekompensuje"? Jeżeli michałmarek przegra zakład, to nikt mu nic nie rekompensuje. Stawia trzy licencje i tyle. Niezależnie od tego, czy Mufa jego wyzwanie podejmie czy nie.
Już się cieszę na swoją licencję AmigaOS.

Zanim się będziesz cieszył, musisz mocno dopingować Hyperion...
[#171] Re: AmiWest 2012

@odo, post #169

Jaka rekompensata ????/

Jezeli ja przegram, to oczywiscie ufunduje 3 licencje i wspomoge tym samym srodowisko Aos.
Fajniej jednak by bylo, gdyby w przypadku mojej wygranej Mufa wspomogl srodowisko MorphOs'a fundujac trzy licencje :) Jesli oczywiscie sie dobrowolnie zadeklaruje wziac udzial w rzuconym mu personalnie wyzwaniu.
Ktos z nas przegra, ktores srodowisko jednak wygra :)

Swoja droga, zmieniam troche warunki zakladu, w przypadku mojej przegranej, funduje 3 licencje Amiga OS 4.x ktore nie pojda do wybranych uzytkownikow, a zostana przekazane portalowi PPA.pl.
Mam nadzieje , ze jesli to dojdzie do skutku, portal moze takie licencje rozdac, np jako nagrody w konkursach, czy gratyfikacje za jakies artykuly.
Sorry, ale tak jest uczciwiej.
[#172] Re: AmiWest 2012

@michalmarek77, post #171

Myślę, że trochę się zagalopowałeś i po prostu palnąłeś głupstwo o sponsoringu 3 licencji, a teraz chcesz, aby główny oponent z obozu AOS4.x poszedł na to samo. I to dlatego, żeby mieć szansę odnieść głupią satysfakcję z dwóch powodów. A mianowicie, że mogłeś mieć rację co do nieudolności Hyperionu, a po drugie, że Mufa musi z własnej kieszeni ponieść koszty "zakładu" w który chcesz go wciągnąć. Brzydkie zagranie , a do tego próba wciągnięcia Mufy w pułapkę jest nie na miejscu. Zmieniasz zasady, nie dotrzymujesz słowa... Nieładnie i niefajnie
Mam nadzieję, że Mufa nie da się na to nabrać.
[#173] Re: AmiWest 2012

@michalmarek77, post #154

Po pierwsze, skoro udzielasz się tutaj już chyba ponad rok to powinieneś wiedzieć że gadanina o robocie czegoś dla "wspólnego środowiska" jest pustym frazesem. Bliżej w sensie sympatii, do środowiska prawdziwych amigowców, sympatykom Windowsa, MacOSa, Linuxa i każdego innego systemu operacyjnego na świecie niż uzytkownikom MOSa. Żaden bowiem windowsowiec nie wejdzie tutaj na forum (Ciebie pomijam bo Ty i ten gostek od quada, który gdzieś się w ostatnich miesiącach ulotnił jesteście jedynie wyjątkami potwierdzającymi regułę) tylko po to aby zwalczać system któremu ja kibicuję. Przedstawiciel żadnej innej grupy nie zada sobie tyle trudu, aby wymyślać rozmiaite historie, co chwilę wplatać kłamstwa, tudzież okonywać innych nieetycznych rzeczy (jak np. podszywanie się pod nie swoje konto w celu oczernienia sympatyka AmigaOS 4), jak Mosowiec względem amigowca. Mógłbym wymieniać dalej ale nie w tym rzecz, po prostu jasne jest dla każdego kto zna historię że od lat niezmienną strategią rozwoju Morphosa, jest odbieranie użytkowników AmigaOS. Żywiciel i pasożyt zdefiniowani są jasno, taki np Sventevith, który ostatnio ogłosił światu rewelację o zakończeniu produkcji X1000 i świętej wojnie między Hyperionem a A-EONem, nie wejdzie wszak na forum macowe i nie powie że odnalazł tajny testament Jobsa, który stwierdzał że jedynymi prawdziwym Macintoshami były te z PPC i by wszyscy jego zwolennicy powrócili do tych maszyn instalując rewelacyjny system MorphOS. Nie uczyni tego nie dlatego aby kierowała nim jakaś uczciwość czy aby nie miał tyle fantazji, tylko dlatego że jak każdy mosotalib dobrze wie kto jest jego wrogiem i kogo należy wszelkimi środkami atakować i podrgyzać, aby być może przeciągnąć kolejnego naiwniaka na system z pod znaku motyla. Dobrze też wie że front walki musi przebiegać na forum amigowym, bo też żaden amigowiec na forum mosowe nie wejdzie. Tak więc na forach amigowych roi się od mosowców, co może wywoływać mylne stwierdzenia o jednym środowisku, ale tak nie jest i nie ma co się oszukiwać.

Z tych i innych powodów nigdy nie namówisz mnie do zakupu 3 licencji MorphOSa. Ja po prostu nie chcę odebrać trzech ludzi Amidze, którzy być może potem by przypodobać się nowemu środowisku będą tutaj włazić i rzucać do wszystkiego co prawdziwie amigowe błotem. Nie ża bym się bał że przegram, na 99,99% nie ma takiej możliwości, ale różne bywają przypadki, mogś się np przydarzyć w Hyperionie jakieś problemy zdrowotne itp.

Zaproponowałem Ci jasne warunki, czyli zakład o 1000zł za AmigaOS 4.2, przestraszyłes się i zacząłeś stawiać swoje.
Pisze z pamięci, uznasz się za przegranego jeśli do 24 października 2013 wyjdzie netbook, lub wyjdzie nowa wersja systemu ze wsparciem dla procesora wielordzeniowego, lub wyjdzie nowa wersja systemu z Gallium. Dobrze zapamiętałem? Aaa, jeszcze zmieniłeś zasady w jednym miejscu, postanowiłeś nie honorować mnie w razie przegranej, tylko zabawić się w św Mikołaja i rozdawać prezenty ludziom. Ok, ja też nie musze przesyłać Ci tego tysiąca. Proponuję więc że jak przegram wpłacę tę sumę na dowolne amigowe bounty (wtedy rzeczywiście w każdym przypadku wygrałoby środowisko). Skoro jednak jak piszesz gardzisz Hyperionem, to zakładam że i wsparcie amigowego bounty przez przegranego, mogłoby być przez Ciebie odebrane jako również Twoja porażka. W takim wypadku wskaż jakąś dowolną fundację pomagającą dzieciom, czy dowolną inną organizację pożytku publicznego. Umowa stoi?
[#174] Re: AmiWest 2012

@michalmarek77, post #171

Swoja droga, zmieniam troche warunki zakladu, w przypadku mojej przegranej, funduje 3 licencje Amiga OS 4.x ktore nie pojda do wybranych uzytkownikow, a zostana przekazane portalowi PPA.pl.
Mam nadzieje , ze jesli to dojdzie do skutku, portal moze takie licencje rozdac, np jako nagrody w konkursach, czy gratyfikacje za jakies artykuly.
Sorry, ale tak jest uczciwiej.


No i znowu zmieniasz regułu gry. Wiesz ja swego czasu jeszcze będąc w eXecu też proponowałem taki pomysł, aby rozdać AmigaOS (wówczas jeszcze 4.0) w ramach wygranych w konkursie. Pamiętam słowa Konrada "Były już niejednokrotnie na amigowych imprezach konkursy łapania płyty głównej od PC, ale nie było jeszcze dotąd konkursów łamania płytki z AmigaOS.... może będą". Sorry, ale jeżeli płyta trafi do Sventevitha, lub kjb666? Naprawdę jeśli mam się o coś zakładać to chcę mieć pewność że wygrana trafi do potrzebujących.
[#175] Re: AmiWest 2012

@Mufa, post #173

tylko dlatego że jak każdy mosotalib dobrze wie kto jest jego wrogiem i kogo należy wszelkimi środkami atakować i podrgyzać, aby być może przeciągnąć kolejnego naiwniaka na system z pod znaku motyla

Ułańska fantazja Cię poniosła. Za każdym węgłem mosotalib (co za piękne słowotwórstwo) zaczajony na amigowców z PowerBookiem w garści. Może zamiast wskazywania wrogów i siania zamętu zajmiesz się przekonywaniem "naiwniaków", jak ich raczyłeś nazwać, dlaczego lepiej jest wydać te 10 000 zł na X1000 z AmigaOS 4? Z pewnością dla rozwoju tego ostatniego będzie to z większym pożytkiem niż podżeganie do "świętej wojny z mosotalibanem".
[#176] Re: AmiWest 2012

@Mufa, post #174

Naprawdę myślisz, że ktoś mógłby zniszczyć płytkę z OS4?

Jedyny przypadek zniszczenia postamigowych sprzętów to o ile pamietam zniszczenie Pegasosa przez Crisota i nagranie z tego filmiku więc idiotów szukaj we własnym środowisku a nie u morphosowców.

Jakbym dostał płytkę z OS4 to bym zainstalował go na Pegasosie albo na Amidze. Poluzuj zacietrzewienie bo ci to na dobre nie wyjdzie.
[#177] Re: AmiWest 2012

@Mufa, post #174

Nie zmienilem zasad. Zminilem jedynie beneficjentow. Bo jak napisalem, tak jest uczciwiej.
PPA lepiej zadysponuje te licencje. Jesli nie chcesz osobiscie fundowac licencji MorphOS, to prosze przyjmij wyzwanie i w przypadku mojej wygranej, niedotrzymania terminu przez Hyperion, przelej kwote rowna wartosci 3 licencji AmigaOS 4 na konto sir LEO. Zalozyciel PPA boryka sie z wieloma problemami i taka kwota na pewno mu pomoze.
Jezeli podejmiesz garde, i przegrasz , mysle ze zostaniesz poinformowany jaki numer konta Sir LEO posiada.
[#178] Re: AmiWest 2012

@odo, post #172

Myślę, że trochę się zagalopowałeś i po prostu palnąłeś głupstwo o sponsoringu 3 licencji, a teraz chcesz, aby główny oponent z obozu AOS4.x poszedł na to samo.

Pokazał jak bardzo wierzy w swoje słowa, czyżby Mufa nie wierzył w to co obiecuje wspaniały Hyperion? Co za drań! Lać go screen-fighterzy!

I to dlatego, żeby mieć szansę odnieść głupią satysfakcję

Że kupno licencji to jest głupia satysfakcja ? No cóż, no to ja mam już 2 takie satysfakcje za sobą, ile Ty masz? :)

a po drugie, że Mufa musi z własnej kieszeni ponieść koszty "zakładu" w który chcesz go wciągnąć.

Że niby miałby ponieść koszty z cudzej kieszeni? A jakim prawem? Przecież michalmarek ponosi z własnej.

Przecież wcale nie musi przyjąć zakładu, ale pamiętaj że Mufa w poście #15 napisał:
ale jak przychodzi do konkretów, to rozmywaszasz wypowiedzi i kulisz ogon.


michalmarek77 pokazał że nie kuli ogona...

Zmieniasz zasady

na chwilę obecną nadal twierdzi że kupi 3 licencje, więc gdzie zmiana zasad?

nie dotrzymujesz słowa

Tak jak Hyperion :)
Na poważnie to jeszcze się nie skończył termin zakładu, więc "o szym ty gadasz" ?

Mam nadzieję, że Mufa nie da się na to nabrać.

Znacie się?
[#179] Re: AmiWest 2012

@Mufa, post #173

do środowiska prawdziwych amigowców

Dopóki w naszym środowisku będzie istniał komputerowy rasizm pielęgnowany przez niektórych użytkowników AmigaOS4.x, dopóty to środowisko nadal będzie się kłócić.

Jeśli Twoimi jedynymi argumentami w potyczce AOS4.x VS MOS, są naklejka i rasizm, to może lepiej pisz dużymi literami "MOIM ZDANIEM", bo nie kreujesz tym dobrego zdania o innych użytkownikach AmigaOS4.x.

niezmienną strategią rozwoju Morphosa, jest odbieranie użytkowników AmigaOS.

Wymyśliłeś sobie tą teorię w bezsenną noc? To brzmi jakby jedna religia podbierała innej wyznawców. A prawda jest taka, że masz wolny wybór, jeśli pojawi się lepszy system to możesz rzucić to czego używasz i przejść na ten lepszy. Akurat tak wyszło że Hyperion dał pupy, a MOSTeam zrobił lepszy system. No i co? Ktoś ma z tego powodu płakać?

tylko dlatego że jak każdy mosotalib

Mosotalibowie Cię widzą, mosotalibowie Cie śledzą, mosotalibowie Cię znajdą, zabiją i zjedzą :)

Ja po prostu nie chcę odebrać trzech ludzi Amidze.

To zastrzeż że licencje będą na Pegasosa2, to wtedy odbierzesz trzech ludzi Pegasosowi a nie AmidzeOne :P

Zaproponowałem Ci jasne warunki, czyli zakład o 1000zł za AmigaOS 4.2, przestraszyłes się i zacząłeś stawiać swoje.

On zaproponował kupno 3 licencji MOSa, a Ty przestraszyłes się i zacząłeś stawiać swoje.

Sorry, ale jeżeli płyta trafi do Sventevitha, lub kjb666?

Z całym szacunkiem, nie podejrzewam Cię o to, abyś brał udział w konkursie na licencję MOSa z powodu powiedzmy czystej złośliwości. Dlaczego więc Ty podejrzewasz nas o to?



Ostatnia aktualizacja: 25.10.2012 10:24:55 przez kjb666
[#180] Re: AmiWest 2012

@odo, post #172

Zmieniasz zasady, nie dotrzymujesz słowa

Rozwiniesz?
Jeszcze się nie wyjaśniło, czy będzie musiał te licencje zakupić, a Ty już wiesz, że słowa nie dotrzyma?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem