[#91] Re: AmiWest 2012

@Mufa, post #81

Tylko problem jest w tym że Morphos jest za malućki do Hyperionu, stąd zresztą tak wściekłe wasze ataki na niego.

System wyszedł im lepszy, sprzęt pod niego bardziej dostępny :) Nie ma obiecanek- cacanek...

Chłopie zejdź na ziemie, przykłady ułatwiania życia niebieskim masz tu tu i tu.

Kupno kolejnego maka za 200zł to pikuś w porównaniu z padem Pega, AmigaONE, Sam itd. po gwarancji, prawda?

a wsparcie dla z każdym rokiem co raz starszego sprzętu Apple nie jest wyrazem siły a brakiem innego wyjścia.

Wsparcie przez Hyperion producentów drogich komputerów dedykowanych dla AmigaOS4.x, nie jest wyrazem wsparcia, a chęcią zysku, kosztem małego środowiska użytkowników AmigaOS4.x.
Mieli już wersję na miniaca bez paru sterowników, i olali to. A ilu ludzi kupiło by system do taniego maca? MOSTeam wie, bo wybrał lepiej. Albo jak wolisz - los im się poszczęścił że nie mieli innego wyjścia, Hyperion miał i źle wybrał.

A wsparcie i sterowniki o które tak czepiacie się Hyperionu, daruj ale widziałem jak biednie przy tym wyglądają sterowniki mosowe.

Np. w czym wyglądają biednie?

jeśli to końca roku wypuszczą stery 3D do starego R300 z radości dostaniecie orgazmu

Grunt że wypuszczą, a nie tylko będą gadać o tym :)

my w tym czasie będziemy mieli już 3D w Radeonach HD 7000

Kto bogatemu zabroni? :)
Ja nawet nie czekam na sterowniki, bo mój sprzęt (eMac) już jest full obsługiwany :) A na początku mimo że nie był oficjalnie wspierany, to działało już w nim prawie wszystko (tylko dźwięk grał o połowę ciszej, co zostało szybko poprawione).

I to się dla mnie nazywa dbanie o klienta :)
[#92] Re: AmiWest 2012

@Mufa, post #81

Tylko problem jest w tym że Morphos jest za malućki do Hyperionu

Ależ to zupełnie nic nie szkodzi. Liczy się produkt. A ten jest lepszy.

przykłady ułatwiania życia niebieskim masz tu tu i tu

To że na Allegro są oszuści, to oczywiście wina MorphOS Teamu... Trochę logiki pliz.

Kiedy wreszcie dojdzie do Ciebie że MOSTeam, póki mógł jak rzep kociego ogona trzymał się nowego sprzętu od Genesi

Hyperion nadal jak rzep kociego ogona trzyma się nowego sprzętu. Taktyka tego rodzaju nie wydaje się korzystnie wpływać na ilość użytkowników systemu, no ale czas pokaże. Miał być tani netbook, ale coś słuch o nim zaginął.

my w tym czasie będziemy mieli już 3D w Radeonach HD 7000

Zrobiłem sobie zakładkę na tego posta. Przeczytam sobie go jeszcze raz pod koniec roku. Fakt, że mam trochę jednostronnej przewagi, bo orientuję się w postępach 3D na R300...

Mufa, wiem, że jak się zapłaci za sprzęt tyle, co za dwa dobre laptopy, to się ciężko znosi jakąkolwiek jego krytykę. Nawet nie oczekuję od Ciebie obiektywizmu. Ale przynajmniej postaraj się trzymać się faktów i nie dobierać ich selektywnie pod kątem udowodnienia z góry założonej tezy...

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2012 06:32:29 przez krashan_
[#93] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: AmiWest 2012
[#94] Re: AmiWest 2012

@Minniat, post #89

Koledzy, będziecie się licytować, który komputer jest szybszy, ma lepsze parametry?

To chyba oczywiste w przypadku sprzętu.

Dlatego, że w ostatnim okresie Apple przeszedł na x86,

W ostatnim czasie? Chyba przespałeś minioną dekadę. Najpierw A1200 produkowana parę lat temu a teraz migracja Apple w ostatnim czasie.

Sorki, ale nie widzę powodu by kupować nowy komputer pod system.

A pod co się kupuje nowy sprzęt w takim razie?

Wyjątkiem jest NatAmi - dla niej znajdzie się miejsce,

Niech się najpierw znajdzie dla niej miejsce w jakiejkolwiek ofercie sprzedażowej.
[#95] Re: AmiWest 2012

@michal_zukowski, post #90

Niech więc Mos wróci tam gdzie zaczynał, na Amigę
[#96] Re: AmiWest 2012

@odo, post #95

Nie ma nowych Amig zgodnych sprzętowo z linią zaczynającą się od Amigi 1000. Obecnie dowolny komputer może być brandowany marką Amiga a MorphOS Team nie będzie dzielił środków , żeby supportować byle komputer z Biedronki tylko dlatego, że ma Amiga w nazwie.
[#97] Re: AmiWest 2012

@michal_zukowski, post #96

Bardzo wygodne stwierdzenie.
[#98] Re: AmiWest 2012

@krashan_, post #92

To że na Allegro są oszuści, to oczywiście wina MorphOS Teamu... Trochę logiki pliz.


Co ty mi tutaj piszesz o logice, skoro sam jej nie stosujesz. Czy ja naprawdę muszę wyjaśniac sens mojego zdania jak 5-letniemu dziecku? No ale dobrze, spróbuję dokładniej. Widzisz przeciętny zwolennik Windowsa może sobie kupić starego złoma za grosze, ale może też kupić sobie najnoszą maszynę za kilkanaście tysięcy - jego sprawa - ma wybór.
Dowolny sympatyk MACOS może sobie kupić starego złoma za grosze, ale może też kupić nówkę na gwarancji za kilkansćie tysiaków - ma wybór.
Zwolennik AmigaOS 4, może sobie kupić jakąś używaną SAM440 za grosze ale może też kupić nówkę sprzęt na gwarancji - ma wybór.
Ba użytkownik AROSa też ma wybór.
Dzięki działaniom MOSTeamu użytkownik Morphosa, czy chce czy nie chce jest skazany na jak to określiłeś ryzyko zetknięcia się z oszustem na Allegro. Choćby nie wiem jak wielką miał determinację do zakupu nowego sprzętu i jak gruby miałby portfel - nie ma wyboru. Co więcej w świetle deklaracji samego Apple o zabytkowości tego sprzętu nie ma nawet gwarancji że uda mus się naprawić sprzęt na zasadzie pogwarancyjnej.

Teraz mi powiedz czy według twoej logiki lepiej mieć wybór czy lepiej go nie mieć? A może uważasz że to jednak wszyscy którzy tworzą nowy sprzęt się mylą i tak naprawdę użytkownicy Windowsa, MacOS czy AmigaOS4 cierpią na tym że mają też możliwość zakupu fabrycznie nowego hardware na gwarancji? Jesli tak to gratuluję logiki made by Krashan.
[#99] Re: AmiWest 2012

@michal_zukowski, post #85

Co do reklamy Firefoxa to AmigaOS4 ma Firefoxa na tej samej zasadzie co MorphOS i AmigaOS4 ma Chrome


To pokaż jak działają chromowe wtyczki na MOSowej wersji.
[#100] Re: AmiWest 2012

@Mufa, post #98

Dobrze napisane
[#101] Re: AmiWest 2012

@Mufa, post #98

Użytkownicy AmigaOS4 cierpią o tyle, że:
* nie mają nic z segmentu urządzeń mobilnych (teraz)
* nie licząc X1000 wszystkie nowe maszynki są wolniejsze od Pegasosa G4 czy AmigaONE G4 czyli mógłbym przerównać to do kupna nowego mieszkania przez rodzinę z dzieckiem ale będącego kawalerką tylko dlatego, że jest nowa a stare było aż z 2000 roku i miało 60 m2
* ceny używanych Samów są nadal wysokie, porównywalny, używany Mac jest w cenie około 100 zł

Użytkownik MorphOSa ma wybór:
http://sklep.morphos.pl/index.php?route=product/product&product_id=50
[#102] Re: AmiWest 2012

@Mufa, post #99

Część rzeczy nie działa to fakt (skrypty działają), podobnie jest na "Firefoxie" pod OS4. Żaden argument.
[#103] Re: AmiWest 2012

@Mufa, post #98

Dzięki działaniom MOSTeamu użytkownik Morphosa, czy chce czy nie chce jest skazany na jak to określiłeś ryzyko zetknięcia się z oszustem na Allegro

Nie jest skazany, może kupić na morphos.pl chociażby. No ale niech będzie, sprzęt na morphos.pl jest używany, więc pozostaje ryzyko jego awaryjności.

Użytkownik AmigaOS 4 ma wybór. Jaki? Może kupić nowy sprzęt. Ceny zaczynają się od około 1100 zł + VAT za gołą płytę Sam 440 Flex 667 MHz i 2200 zł + VAT za kompletny system z tą właśnie płytą. Porównywalny mocą obliczeniową PowerMac G4 500 MHz (jest trochę szybszy, ale niech tam) kosztował mnie 200 zł za kompletny system.

Czy może kupić używaną Sam 440 za grosze? W tej chwili na allegro nie ma, na ebay też nie ma. Co prawda skoro nie ma, to nie ma ryzyka trafienia na oszusta, ale taki to jest właśnie wybór.

Decydując się na zabytkowe G4 od Apple, mam wybór między typowym komputerem stacjonarnym, zminiaturyzowanym sprzętem łatwym do przenoszenia i klasycznym laptopem. Jeżeli wolę sprzęt z AmigaOS 4 mam do wyboru komputer stacjonarny MiniATX i komputer stacjonarny pełnowymiarowy.

Pozostaje jeszcze argument gwarancji i napraw. Tak, to prawda, można założyć z bardzo dużą pewnością, że firmy sprzedające nowy sprzęt dla AmigaOS 4 wykonają ewentualne naprawy gwarancyjne. Gdy minie okres gwarancji, zapewne takie naprawy również wykonają, nie wygląda na to, żeby miały nagle paść. Niemniej posiadając Samanthę czy X1000, jesteś skazany na naprawy w jednej firmie - u producenta. Jesteś skazany na ich ceny usługi i podzespołów. Wyboru brak.

W przypadku padnięcia zabytkowego złomu Apple, serwis tejże firmy może Cię już, rzecz jasna, spławić (ale nie musi). Niemniej:
  • jest sporo firm trzecich, które ten sprzęt będą mogły naprawić
  • cena sprzętu jest na tyle niska, że może być prościej po prostu kupić drugi
  • wobec obfitości porad i tutoriali oraz dostępności elementów zamiennych i sprzętu za grosze sprzedawanego na części możesz podjąć próbę samodzielnej naprawy (inaczej też się czujesz grzebiąc w uszkodzonym sprzęcie wartym 500 zł, niż grzebiąc w uszkodzonym sprzęcie wartym 8000 zł...).


Podsumowując, według mojej logiki lepiej mieć wybór, niż nie mieć. Pytanie tylko, czy potencjalni użytkownicy AmigaOS 4 rzeczywiście mają wybór, a potencjalni użytkownicy MorphOS-a takiego wyboru nie mają.
[#104] Re: AmiWest 2012

@Mufa, post #99

To pokaż jak działają chromowe wtyczki na MOSowej wersji.

WebInspector na przykład działa bez problemów.
[#105] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: AmiWest 2012
[#106] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: AmiWest 2012
[#107] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: AmiWest 2012
[#108] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: AmiWest 2012
[#109] Re: AmiWest 2012

@michalmarek77, post #105

BTW, Twoje porownania Mos Teamu do Hyperionu sa smieszne.


Ja nie porównuję, to MOSowcy się ośmieszają cały dążąc do porownań paru niebieski hobbystów z zespołem z innej ligi.

Czyzby Hyperion nie podawal informacji na temat teamu developerskiego AOS4 bo takowy praktycznie nie istnieje


Czyżby rzeczywiście nie podawał? A może pytanie powinno brzmieć inaczej. Czyżby pewien gość chcący uchodzić za wielkiego wirachę, na zawołanie sypiącego z rękawa licencjami AmigaOS, był w rzeczywistości na tyle nieporadnym człowiekiem że nie potrafi nawet znaleźć podstawowych informacji w sieci? Proszę
[#110] Re: AmiWest 2012

@michalmarek77, post #105

Przyznam, że mnie te dyskusje "czy AmigaOne to Amiga" nudzą. Krążycie panowie w oparach absurdu i byłoby miło, gdybyście się ograniczyli do wiadomego wątku o absurdalnej ilości postów. Nie mam osobiście problemu z tym, że Mufa ma Amigę. Ja mam AmigaOS 4 na Pegasosie II, ale nie nazywam go Amigą. Swoich zabytkowych komputerów Apple też nie nazywam Amigami. Jak ktoś musi dzielić włos na 256 części, niech mu tam będzie, ale czy wszystkie wątki na PPA muszą być tym zaśmiecone?
[#111] Re: AmiWest 2012

@odo, post #95

Co przez to rozumiesz? Jak Twoim zdaniem powinno to wyglądać?
[#112] Re: AmiWest 2012

@Mufa, post #109

na podanej stronie nie widać aktualnego stanu developerskiego os4
[#113] Re: AmiWest 2012

@Mufa, post #109

Mufa, powinienes chyba nauczyc sie angielskiego.......
Bo ja pod tym linkiem, nie widze wyszczegolnionych osob OBECNIE pracujacych nad AmigaOS 4.
[#114] Re: AmiWest 2012

@Mufa, post #98

http://amigakit.leamancomputing.com/x1000/?webpage=buy
Gdzie mogę kupić ? Jak zwykle z OS4 obietnice są traktowane jako możliwość. Nawet z tak prostą sprawą jak sprzedaż już istniejącego kompa jest problem i w chwili kiedy to piszą jest to obietnica.

Tak samo jak netbooka będę mógł kupić i 3d na nowych Radkach będę mógł używać.

Tylko, że efekty tych obietnic są żenujące. Jak się już pojawi to jakość jest tego jak za PRL. FireFox zasługuje na określenie co najwyżej alfa, OWB działa lepiej. Sterowniki 3D dla MOSa są szybsze i API jest dużo szersze niż Warp3d. Inne sterowniki też są szybsze i pojawiły się lata przed OS4 (np. USB 2.0).

Jeszcze jedna mała śmieszno-żenująca rzecz. Oni od 2001 roku zapowiadają nowe 3d i pozbycie się Warp3d. I kiedy po raz enty obwieścili definitywny koniec Warp3d teraz pada zapowiedź Warp3d dla nowych radków.

Czemu tak się stało ? Gallilium jest w lesie albo wydajność wyszła tak żenująca, że lepiej pokazać Quake3 na Warp3d niż ośmieszać się Q3 na Gallilium wolniejszym od R200.

I p oraz kolejny wybory MOSU okazały się jednak lepsze. Lepiej by wyszli rozwijając to Warp3d i MiniGL niż obiecywać od 10 lat nowe 3d którego do dziś nie ma. Zresztą tak nie ma praktycznie aplikacji na OS4 które by mogły to wykorzystać. Przez tyle lat nawet Hyperionowi nie chciało się nowej gry na OS4 wydać. Wolą doić kasę poprzez sprzęt bo przy tym nie trzeba się natyrać.

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2012 11:50:49 przez Sventevith
[#115] Re: AmiWest 2012

@Mufa, post #109

Ja nie porównuję, to MOSowcy się ośmieszają cały dążąc do porownań paru niebieski hobbystów z zespołem z innej ligi.

Myślę, że osiągnięcia MorphOS Teamu, zwłaszcza w porównaniu z tym, czym może się pochwalić Hyperion, jasno pokazują, że liga jest ta sama, tyle, że my jesteśmy wyżej w tabeli. Możesz tego nie wiedzieć, ale zdecydowana większość teamu to profesjonaliści, żyjący z pracy w branży IT i to bynajmniej nie polegającej na wymianie tonerów w drukarkach. Lista ich dokonań w świecie amigowym też nie jest krótka...
[#116] Re: AmiWest 2012

@michal_zukowski, post #112

na podanej stronie nie widać aktualnego stanu developerskiego os4


Gdyż byłoby to niesprawiedliwe. Jak wiadomo AmigaOS 4, opiera się na kodzie źrodłowym poprzednich wersji, więc każdy z wymienionych tam ludzi ma swój wkład do wersji czwartej. Jesli natomiast ktoś już chce się bawić w detektywa, to wystarczy przeanalizować memberlistę forum Hyperionu, gdzie każdy kto jest developerem, bądź betatesterem ma przez adminów nadane stosowne oznaczenie. Tyle tylko że aby zobaczyć memberlistę trzeba być zarejestrowanym userem, a że by być zarejestrowanym userem to o ile nic się nie zmieniło, trzeba być posiadaczem zarejestrowanego produktu Hyperionu. Michalmarek77, niedługo będzie miał jednak trzy kopie AmigaOS 4.1, to sobie sprawdzi
[#117] Re: AmiWest 2012

@Mufa, post #109

Hehehe fakt liga inna. Kantować MOSTeam tak nie potrafi. Jeśli chodzi o jakość to faktycznie, też nie ta liga. Co widać po sterownikach systemie, po GUI MUI vs ReAction, jakości przeglądarki OWB (o która OS4 użytkownicy tak żebrali wiedząc że port FireFoxa będzie taką pomyłką).

Jaka na OS4 ostatnio gra się ukazała ? Jak się zagrywam na MOS w RCTW wyszedł też Uplink, a sorki u was by to nie poszło bo na X1000 to sterowników nie ma, a na SAM to by było 10 FPSów.



Ostatnia aktualizacja: 24.10.2012 12:01:23 przez Sventevith
[#118] Re: AmiWest 2012

@Sventevith, post #117

na os4 też są gry, tyle że mniej jest gier 3D a troszkę więcej sdlowych 2d
[#119] Re: AmiWest 2012

@Sventevith, post #114

Inne sterowniki też są szybsze i pojawiły się lata przed OS4 (np. USB 2.0).


Jedno USB wiosny nie czyni. Przyplątał się do Was himeryczny rozkapryszony gość, który zmieniał fronty zrywał umowy i generalnie nikt rozsądny nie chciał z nim wspólpracować, to i trafił się Wam Poseidon.
Na miejscu mosowca, to ja bym naprawdę o sterach i opóźnienieach nie dyskutował. Poza 10-letnim zapóźnieniem w kwestii grafiki, z wyniku przyjaznego gestu systemowego developera AmigaOS 4 Dava Wentzlera, dostaliście z 5-letnim opóźnieniem stery do kilku kart muzycznych, ale zdaje się że i tak nie do wszystkich, które są w AmigaOS 4. SATA? zdaje się że już chyba macie, szczegół że znowu 5 lat po AmigaOS, podobnie rzecz się miała z obslugą Altivec. A na koniec ciekawostka historyczna, nawet stery do pierwszych Radeonów 7000 (tych bez HD w nazwie) też dostaliście później niż amigowcy. Tyle w temacie.
[#120] Re: AmiWest 2012

@Sventevith, post #117

Ja o żadne OWB z MOSa nie prosiłem wręcz przeciwnie, jeśli mogę o coś apelować to o nie przenoszenie mosowego syfu na system Amigi, zaniżajcie poziom na swoim systemie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem