[#61] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: AmiWest 2012
[#62] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: AmiWest 2012
[#63] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: AmiWest 2012
[#64] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: AmiWest 2012
[#65] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: AmiWest 2012
[#66] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: AmiWest 2012
[#67] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: AmiWest 2012
[#68] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: AmiWest 2012
[#69] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: AmiWest 2012
[#70] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: AmiWest 2012
[#71] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: AmiWest 2012
[#72] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: AmiWest 2012
[#73] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: AmiWest 2012
[#74] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: AmiWest 2012
[#75] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: AmiWest 2012
[#76] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: AmiWest 2012
[#77] Re: AmiWest 2012

@Tom Rain, post #29

a ja jak czytam że za sterowniki trzeba płacić to zaczynam s..ć na a-eon...


Płacenie za sterowniki ma niestety na Amidze akurat długą tradycję, wystarczy sobie przypomnieć. Poza tym było już wiele razy wyjaśniane że jak ktoś nie chce płacić nie musi, może zaczekać do AmigaOS 4.2, gdzie stery będą w systemie.
[#78] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: AmiWest 2012
[#79] Re: AmiWest 2012

@michal_zukowski, post #54

Chętnie kupię Amigę opartą o części, które są aktualnie produkowane więc nie są złomem. Coś polecisz?


Tak polecam Amigę One X1000, opartą na aktualnie produkowaną płytę Nemo 2.1
Aktualnie produkowane karty Radeon HD.
Aktualnie produkowane pamieći DDR 2.
Aktualnie produkowane dyskie Sata oraz inne pominiejsze podzespoły.

Przyznasz że jest to różnica wobec nieprodukowanego Maca, z nieprodukowanym Radeonem R300 na AGP, opartym na nieprodukowanych pamięciach i nieprodukowanych twardzielach na PATA. Chyba że chcesz odegrać błazenadę niczym Pampers i postawić oba hardware w jednym rzędzie.
[#80] Re: AmiWest 2012

@Mufa, post #79

"Tak polecam Amigę One X1000, opartą na aktualnie produkowaną płytę Nemo 2.1"

Ta płyta jest w sprzedaży ? Jeśli tak to ile kosztuje ?


Pozdrawiam
[#81] Re: AmiWest 2012

@kjb666, post #43

Prawda! I dlatego nie porównujemy takich malućkich do takich dużych
Ale jeśli już wszedłeś na temat porównań, to najbliżej masz... MOSTEam


Tylko problem jest w tym że Morphos jest za malućki do Hyperionu, stąd zresztą tak wściekłe wasze ataki na niego.

No i teraz możesz porównywać kto dotrzymuje terminów, bardziej ułatwia lub utrudnia użytkownikom swoich systemów życie, ceny, dostępność, itd


Chłopie zejdź na ziemie, przykłady ułatwiania życia niebieskim masz tu tu i tu. Kiedy wreszcie dojdzie do Ciebie że MOSTeam, póki mógł jak rzep kociego ogona trzymał się nowego sprzętu od Genesi, a wsparcie dla z każdym rokiem co raz starszego sprzętu Apple nie jest wyrazem siły a brakiem innego wyjścia. Siła środowiska Amigi jest właśnie w tym że to środowisko wciąż tworzy nowy sprzęt i to przy udziale dwóch firm. A wsparcie i sterowniki o które tak czepiacie się Hyperionu, daruj ale widziałem jak biednie przy tym wyglądają sterowniki mosowe. Zresztą o czym tutaj mówić, jeśli to końca roku wypuszczą stery 3D do starego R300 z radości dostaniecie orgazmu, my w tym czasie będziemy mieli już 3D w Radeonach HD 7000, to 10 generacji kart i 10 lat różnicy, czy trzeba dodawać coś więcej?
[#82] Re: AmiWest 2012

@RadoslawF, post #80

Ta płyta jest w sprzedaży ? Jeśli tak to ile kosztuje ?


Proszę o mądre pytania oparte o to co pisałem, a nie głupawe zaczepki.
[#83] Re: AmiWest 2012

@Mufa, post #82

Chyba nie polecałeś do kupienia czegoś czego nie ma w sprzedaży ?
Wyjaśnisz co uważasz za głupawą zaczepkę ?


Pozdrawiam
[#84] Re: AmiWest 2012

@RadoslawF, post #83

Chyba nie polecałeś do kupienia czegoś czego nie ma w sprzedaży ?
Wyjaśnisz co uważasz za głupawą zaczepkę ?


Za głupią zaczepkę uważam sugerowanie jakobym napisał iż Nemo 2.1 jest do kupienia w osobnej sprzedaży cytując moją odpowiedź na pytanie Żukowskiego o komputer na aktualnie produkowanych podzespołach, o treści: "Tak polecam Amigę One X1000, opartą o aktualnie produkowaną płytę Nemo 2.1".

Jesli dla Ciebie fakt że można kupić nową Amigę opartą w 100% na aktualnie produkowanych częściach = Nemo można kupić osobno, to albo nie umiesz czytać ze zrozumieniem, albo z braku kontrargumentów szukasz zaczepki.
[#85] Re: AmiWest 2012

@Mufa, post #79

1) Procek PA Semi jest nieprodukowany :/ co twoimi słowami (nie moimi) można okreslić jako złom
2) Ostatnie Powerbooki (te, ktore mają prędkość bliską X1000) mają także DDR2
2.5) W sprzedaży są nadal karty z Radeonem 9200 (wiadomo, że to kupa ale kupić można)
3) Technicznie X1000 jest na poziomie ostatniej serii Powermaców G5 (ddr2, pci-e) z czego ma wolniejszy procek ale też dużo mniej bierze prądu.
4) Jeśli opisujesz support dla Radeonów HD to trzeba jasno wszystkim powiedzieć, że działa to jako framebuffer + lekkie wsparcie 2d.
Tak wiem, korzystające z 3d ale nie zmienia to faktu, że
- nie licząc większej ilości pamięci nie ma praktycznie wpływu na działanie systemu, tj. nie widać, większej różnicy między zachowaniem systemu
- gry SDL powinny jednak działać szybciej bo one przewalają dużą ilosc pamieci przez pci-e
- brak 3d (tak wiem jest wasp3d ale rozmawiamy o konkretnym 3d) powoduje, że byle AmigaONE z G4 umożliwia granie w Q3 co na X1000 jest raczej niemożliwe czyli obecnie lepiej miec stara kartę a nie nową i reklamowanie komukolwiek takiego rozwiązania jest delikatnie mówiąc wpuszczanie go na razie w maliny
5) Czy w X1000 jest supportowane:
- chipset dzwiekowy
- sieciowy
- usb 2.0 i o ile jest, jakie są transfery np. z dysku USB
6) Co do reklamy Firefoxa to AmigaOS4 ma Firefoxa na tej samej zasadzie co MorphOS i AmigaOS4 ma Chrome :)
[#86] Re: AmiWest 2012

@Mufa, post #81

daruj ale widziałem jak biednie przy tym wyglądają sterowniki mosowe


Mógłbyś podać szczegóły porównania obecnych sterowników w Morphosie od sterowników z AmigaOS4, w których to Morphos wygląda biednie

jeśli to końca roku wypuszczą stery 3D do starego R300 z radości dostaniecie orgazmu, my w tym czasie będziemy mieli już 3D w Radeonach HD 7000, to 10 generacji kart i 10 lat różnicy, czy trzeba dodawać coś więcej?


poczekajmy z oceną do momentu wypuszczenia obu rozwiązań, gallium jest dosc wolne, możliwe że te R300 będzie chodzilo szybciej niz dowolna nowa karta HD w OS4 (piszę możliwe bo sam tego nie wiem)


Acha, i jeszcze jedno. Po X1000 nic lepszego Amigowego nie powstanie. MorphOS Team wybral jedną drogę, Hyperion drugą. Myslę, że w przeciągu 2-3 lat okaże się która była słuszna.

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2012 23:50:22 przez michal_zukowski
[#87] Re: AmiWest 2012

@Mufa, post #79

Ta wypowiedź Mufy podoba mi się, z tego względu, że jeszcze parę lat temu cieszyłem się, że A1200 jest nadal produkowana (wtedy przez Escom). Teraz amigowcy mogą cieszyć się, że komputer, który ma w nazwie Amiga i ma wspólne korzenie z Amigą jest produkowany. Jeszcze tylko Natami brakuje mi do szczęścia, wtedy będę mógł z pełnym przekonaniem powiedzieć, że Amiga nadal jest produkowana ;)
[#88] Re: AmiWest 2012

@Mufa, post #84

Nie Amigę a Amigę One.
I nie można kupić AmigiOne X1000, można się tylko zapisać na przedpłaty a to jednak nie to samo.


Pozdrawiam
[#89] Re: AmiWest 2012

@michal_zukowski, post #85

Koledzy, będziecie się licytować, który komputer jest szybszy, ma lepsze parametry? I AmigaONE i NatAmi to dwaj wielcy kontynuatorzy linii Amig, i nie są to komputery o najnowocześniejszej architekturze (najlepszej w tej chwili). Prawda, że cena AmigiONE X1000 czyni ten sprzęt dla amigowców z pełnymi kieszeniami.

Lepiej odpowiedzcie na pytanie - dlaczego MorphOS opiera się na nieprodukowanym sprzęcie? Dlatego, że w ostatnim okresie Apple przeszedł na x86, a chcecie być zgodni z oprogramowaniem pisanym dla PPC? Dlatego nie sięgniecie po najnowsze Maki? Albo, po prostu MorphOS ma dostarczyć amigowej rozrywki dla tych co o Amidze pamiętają i chcą mięć amigowy system na tanim używanym sprzęcie?

Sorki, ale nie widzę powodu by kupować nowy komputer pod system. I tak mam mieszkanie zawalone paroma komputerami. Wyjątkiem jest NatAmi - dla niej znajdzie się miejsce, dla mnie właśnie NatAmi jest najwierniejszą konstrukcją dla amigowców.
[#90] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: AmiWest 2012
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem