[#181] Re: AmiWest 2012

@Mufa, post #173

Nie wiem po co mam wchodzić na forum macowe skoro rozmawiamy o ami systemach. Chcę uchronić osoby która chciał by powrócić do amigowego hobby przed komputerowym Amber Gold jakim jest Hyperion. Ludzie którzy w pewnym momencie wybrali ścieżkę, MOSA znali jako developerzy czy nawet twórcy sprzętu amigowego realia i obstawili właściwego konia. Ja byłem karmiony kłamstwami przez długi czas. Nie raz wykazywali lepsze wyczucie co jest kłamstwem. Tak było w przypadku AInc, wadliwych AOne, nie zrealizowanych zapowiedzi Hyperionu. W przypadku X1000 od razu skwitowali to naciąganiem i jak widać po wypowiedzi Trevora z ostatniej imprezy mieli rację. Szkoda mi Trevora i tyle dobry chłop dał się w dobrej wierze naciągnąć na zdechłe proce i jeszcze został wystawiony przez Hyperion który przekompilował system na nowego proca i olał sterowniki. Czy EyeTech dostarczał do A1 sterowniki czy Hyperion ? Czy Hyperion przed sprzedażą X1000 informował, kto będzie odpowiedzialny za sterowniki ? Nie informował więc, można było założyć, że jest dostarczy.

Można było zbudować ten komputer o procki tańsze i nie wiele mniej wydajne które są i będę jeszcze długo produkowane, a nie ładować się w PA6T. Posiadacze X1000 mają sprzęt który już nie będzie rozwijany co więcej będzie problem z częściami zamiennymi. Skoro tobie to nie przeszkadza spoko twoja kasa, ale nie naciągaj innych na to albo rzetelnie informuj co jest grane. Nie naciągaj ludzi wmawiając im że strucle to ślepa ścieżka, a X1000 to świetlana przyszłość. Bo jest tak samo jak ze struclami tyle, że kilkanaście razy drożej.

Co do mojej postawy jako pasożytniczej niby na czym pasożytuję ? Wręcz staram się bronić nieświadomych przed niedotrzymującymi obietnic ludźmi z Hyperionu.

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2012 10:29:44 przez Sventevith
[#182] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: AmiWest 2012
[#183] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: AmiWest 2012
[#184] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: AmiWest 2012
[#185] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: AmiWest 2012
[#186] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: AmiWest 2012
[#187] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: AmiWest 2012
[#188] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: AmiWest 2012
[#189] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: AmiWest 2012
[#190] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: AmiWest 2012
[#191] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: AmiWest 2012
[#192] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: AmiWest 2012
[#193] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: AmiWest 2012
[#194] Re: AmiWest 2012

@kjb666, post #192

posiadacze Amigi One czy SAM, system już mają.

A to przepraszam, bo ja słyszałem o jakiejś promocji bez systemu usmiech


Tak, niebawem będzie dostępny AROS dla tych maszynek, to znów będzie wojenka że komputer złożony na płycie SAM będzie złomem i nie Amigą - bo już nie ma na nim systemu AmigaOS.
[#195] Re: AmiWest 2012

@(V)(I)mothe(P), post #194

Swoją drogą wiecie może, czemu ACube zależało aby AROS ukazał się na SAM ? Przecież, są tańsze sprzęty. pomysł
[#196] Re: AmiWest 2012

@michalmarek77, post #171

Swoja droga, zmieniam troche warunki zakladu, w przypadku mojej przegranej, funduje 3 licencje Amiga OS 4.x ktore nie pojda do wybranych uzytkownikow, a zostana przekazane portalowi PPA.pl.
Mam nadzieje , ze jesli to dojdzie do skutku, portal moze takie licencje rozdac, np jako nagrody w konkursach, czy gratyfikacje za jakies artykuly.
Sorry, ale tak jest uczciwiej.


Będę kibicował. Teraz tylko trzeba obserwować jak się sprawy potoczą. ;)
[#197] Re: AmiWest 2012

@Sventevith, post #195

Według mnie aby zwiększyć sprzedaż sprzętu. Komputer na który możesz mieć kilka systemów do wyboru jest ciekawszą propozycją. Na SAM jest już linuks i szykuje się Haiku.
Podobnie w przypadku AmigaOne X1000 - jest kilka linuksów do wyboru, dzięki czemu można używać jej jako jedynego komputera.
[#198] Re: AmiWest 2012

@adam_mierzwa, post #197

Tak tylko jaki mam sens kupowanie X1000 aby zainstalować sobie rożne systemy za taką kasę? Agrument: że na tym sprzęcie zainstaluję AmigaOS - odpada.
[#199] Re: AmiWest 2012

@adam_mierzwa, post #197

Nie był bym aż takim optymistą jeśli idzie o używalność linuxa na procesorach PPC. Miałem okazję porozmawiać prywatnie i szczerze z fanatykami linuxa którzy instalowali je na swoich bądź służbowych Makach. Przyznają że dużo mniej softu niż w linuxie na Intela/AMD i mniej niż na OSX.


Pozdrawiam
[#200] Re: AmiWest 2012

@michalmarek77, post #190

Zamiast bawic sie w cenzora, podejmij wyzwanie ktore Ci rzucilem.


Ja już powiedziałem 1000zł na dowolny cel charytatywny i nie mieszajmy do tego PPA (w tym również SirLeo), są inni potrzebujący ludzie. Ty zaś kluczysz i co chwile zmieniasz reguły. Jak się wreszcie zastanowisz czego chcesz i jak przestaniesz jechać z wazeliną do PPA, napisz mi na priv, a potem ogłosimy nasze ustalenia publicznie. Ja w tym momencie nie będę kontynuował tematu. Faktycznie rację miał krashan, czas zająć się aktywizacją swojego forum, lepiej 2 posty mądre na amigaone.pl niż 200 głupich gdzie indziej. Z pewnymi zaś ludźmi którzy biorą udział chociażby w tym wątku mądrze dyskutowac się nie da.
[#201] Re: AmiWest 2012

@(V)(I)mothe(P), post #198

Sens jest taki jak podałem - kupujesz żeby mieć najlepszy komputer pod AmigaOS, ale możliwość korzystania z innych systemów jest dodatkowym atutem.
Akurat ten komputer pozwala na normalne współczesne użytkowanie, więc nie trzeba być "niedzielnym amigowcem". Używasz sobie jako jedyny komputer, w razie potrzeby przełączając się na system bez braków programowych. Taki Linuks Mint ma praktycznie wszystko.
Mi np. zestaw AmigaOne X1000 + laptop PC by "styknął".
Oczywiście dla kogoś kto nie interesuje się AmigaOS argument żaden.
[#202] Re: AmiWest 2012

@RadoslawF, post #199

Na pewno jest mniej, ale jeśli chodzi o "łączność ze światem" czyli pakiet biurowy, kilka nowoczesnych programów pokrywających podstawowe zastosowania komputera - to jest.
Akurat ja nie jestem fanatykiem linuksa, rozpatruję go czysto użytkowo - ot, np. potrzebuję otworzyć dokument Worda czy pobawić się jakimś współczesnym programem do grafiki -wtedy przełączam się na Debiana.
[#203] Re: AmiWest 2012

@adam_mierzwa, post #201

Jakoś to mnie nie przekonało do tego abym miał zakupić sprzęt jakim jest X1000 - który nie jest masowo produkowany i horrendalnie drogi.
[#204] Re: AmiWest 2012

@Mufa, post #200

Każdy broni swoich racji i pisze to co widzi/słyszy co się dzieje, i nic ponad to - a reszta to wiadomo, luźne gadanie. Ciekawimnie tylko jedno, czy na forum amigaone.pl będzie można swobodnie porozmawiać- nie sądzę. Już z góry będzie wiadomo, że niewygodne pytania będą moderowane (usuwane), lub jak to jest na Execu (lub było) - czekało na moderacje.
[#205] Re: AmiWest 2012

@(V)(I)mothe(P), post #203

No nie tylko ciebie ;) Hitem dla popularyzacji AmigaOS w nowszej odsłonie byłby tani netbook ale "jakiś geniusz" zadecydował że będzie inaczej.

#204
Zdaje się ze pierwsze 10 wymaga zatwierdzenia. Ale nigdy żaden mój post nie był skasowany ani moderowany - ani tam ani nawet na Execu (pomijając usunięcie linka do emuparadise).

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2012 13:43:07 przez adam_mierzwa
[#206] Re: AmiWest 2012

@Mufa, post #200

Kulisz ogon i uciekasz.
Coz, nie spodziewalem sie , ze podejmiesz wyzwanie.........
Szkoda.
[#207] Re: AmiWest 2012

@adam_mierzwa, post #205

Netbook za 1200/1500 plus System OS4 by u mnie przeszedł (choć nie lubię takich urządzeń) i z chęcią bym go kupił (musiało by być w nim wszytko obsługiwane przez system), ale znając życie cena by była ciut większa.
[#208] Re: AmiWest 2012

@adam_mierzwa, post #205

#204
Zdaje się ze pierwsze 10 wymaga zatwierdzenia. Ale nigdy żaden mój post nie był skasowany ani moderowany - ani tam ani nawet na Execu (pomijając usunięcie linka do emuparadise).


Być może, ale zniechęciło mnie to i ta atmosfera jaka tam panowała. teraz nie wiem bo nie zaglądam.
[#209] Re: AmiWest 2012

@Mufa, post #182

Pytałem grzecznie jakie są odczucia po wystąpieniu S Solie na Amiwest 2012. Zamiast napisać np. dobre, złe, nie twój interes zacząłeś rzucać inwektywami i rozpocząłeś bezsensowny offtopic.
[#210] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: AmiWest 2012
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem