[#1] AmiWest 2012
Witam

Chciałbym poznać wrażenia userów OS4, które wynieśli z wystąpienia Stevena Solie na Amiwest 2012.
[#2] Re: AmiWest 2012

@pampers, post #1

Nie oglądałem "na żywo", jest gdzieś nagranie na TyRóra?
[#3] Re: AmiWest 2012

@pampers, post #1

Ssolie sprawiał wrażenie....a raczej nie sprawiał wrażenia tylko nie miał nic do powiedzenia.
Netbook, Gallium 3D.....itd.
[#4] Re: AmiWest 2012

@pampers, post #1

Gdyby od przyszłości AmigaOS miało zależeć moje życie, mógłbym już dziś popełnić samobójstwo.
W skrócie - tegoroczny Amiwest to dobry powód dla obecnych userów AOS4 do zmiany systemu na konkurencyjny bądź jakikolwiek inny.
[#5] Re: AmiWest 2012

@pampers, post #1

Chciałbym poznać wrażenia userów OS4, które wynieśli z wystąpienia Stevena Solie na Amiwest 2012.


Zamiast hołdować poapplowskiemu złomowi, kup prawdziwą Amigę, a będziesz miał FireFoxa, pakiet Office oraz stery dla najnowszych Radeonów, wówczas zamiast pytać o wrażenia innych, naocznie przekonasz się o swoich.
[#6] Re: AmiWest 2012

@michalmarek77, post #4

Gdyby od przyszłości AmigaOS miało zależeć moje życie, mógłbym już dziś popełnić samobójstwo.


Proponuję zacząć od dokonania samobójstwa konta na PPA. Top Secret miał swojego Krzysia Kubeczko, ACS Tymka z Jerzyc a później Artura Wnęka. dość już chyba się na pracowałeś by bez przesady powiedzieć iż PPA ma Ciebie.
[#7] Re: AmiWest 2012

@Mufa, post #5

Mylisz hołd składany systemowi MorphOS z hodłem apple. Fakt, że MorphOS działa na apple specjalnie mi nie przeszkadza. Jaką prawdziwą amigę mam kupić, x1000? Przecież nie załapię się na produkcję, skoro zostało zapowiedziane, że Trevor wymięka z produkcji.

W moim pytaniu miałem na myśli odczucia zainteresowanych systemem OS4, kiedy to jeden z czołowych developerów zrobił sobie z Was absolutne jaja śmiejąc się, prychając i hahając, jednak Wam widać to nie przeszkadza. Gdybym był użytkownikiem os4 to takie wystąpienie kompletnie by mnie przeraziło, na szczęście mam tą przyjemność i stoję kompletnie z boku, używając swój poapplowski złom.
[#8] Re: AmiWest 2012

@Mufa, post #6

Krzyś Kubeczko miał więcej do powiedzenia (i w lepszym stylu) niż Steven hehehehe Solie wczoraj na AmiWest. Trzeba byś zaślepionym głupcem, żeby tego nie stwierdzić. Brak komentarzy na aw.net dobitnie o tym świadczy, wystarczy porównać także wystąpienie ssolie z zeszłego roku do wczorajszego.
[#9] Re: AmiWest 2012

@Mufa, post #5

Kolega chce poznać wrażenia, a Ty miast się nimi podzielić, piszesz coś o applowskim złomie.
Jak chcesz pogadać na temat czym jest prawdziwa Amiga, to wątek jest tutaj :)
[#10] Re: AmiWest 2012

@pampers, post #7

No faktycznie ten jego śmiech był "lekko" irytujący. Co się zresztą dziwić, jakoś musiał brak konkretnej informacji czymś zapełnić.
[#11] Re: AmiWest 2012

@Mufa, post #6

No Mufa, a może masz choć jeden kontrargument, który może pokazać Hyperion w trochę lepszym świetle niż tegoroczny Amiwestowy blamaż ?
Ja swoją drogą, podziwiam Twoje bezkrytyczne uwielbienie Hyperionu . Każda firma chciałaby mieć takich fanboy'ów :)
[#12] Re: AmiWest 2012

@kjb666, post #9

Kolega chce poznać wrażenia, a Ty miast się nimi podzielić, piszesz coś o applowskim złomie.
Jak chcesz pogadać na temat czym jest prawdziwa Amiga, to wątek jest tutaj


Daruj sobie agitację, już dawno sam tytuł wątku skutecznie odstraszył mnie od udzielania się w nim, a nawet czytania tego (jak się domyślam po liczbie postów) niezłego bagna. Naprawde nie mam na to czasu.

Poapllowski złom jest poapplowskim złomem, nie muszę czytać wywodów róznorakich oszołómów aby się o tym przekonać. Wystarczy przeczytać oświadczenia samego producenta. Proponuję zaznajomić się z tym tekstem pod wiele mówiącym tytułem "Apple uznaje G4 za zabytkowe".

Co zaś do żartobliwego tonu Sollie, to przyznam się bez bicia że nie miałem jeszcze okazji się zapoznać z tym przemówieniem (wczoraj RetroKomp, dzisiaj od rana zajęcia z informatyki, po południu urodziny teściowej, dopiero od mniej więcej godziny jestem w domu). Więc skupiam się nie na p******ach wyciąganych na siłę przez ludzi niekoniecznie przychylnych Amidze, a na faktach które podają serwisy informacyjne. Te fakty to Libre Office i Warp 3D dla nowych Radeonów. Nie mogę oceniać ich źle. Cieszy to że po nieudanym podejściu do office, nie poddano się tylko postanowiono ponownie spróbować. Upór przynosi zazwyczaj pozytywne skutki, przykladem TimberWolf (a przecież wcześniej nie udało się z Amizillą). Natywny Warp 3D to też więcej niż oczekiwałem, spodziewałem się bowiem jakiegoś emulatora pod Gallium.

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2012 18:16:13 przez Mufa
[#13] Re: AmiWest 2012

@michalmarek77, post #11

No Mufa, a może masz choć jeden kontrargument, który może pokazać Hyperion w trochę lepszym świetle niż tegoroczny Amiwestowy blamaż ?


Widzisz napisaleś że A-EON to nie Hyperion, gdyż A-EON dotrzymuje słowa (w domyśle że Hyperion go nie dotrzymuje). To Teraz proszę odpowiedz mi na pytania, ale chcę tylko krótkiego tak lub nie.

Czy Hyperion zapowiedzial wypuszczenie systemu AmigaOS 4.0, a następnie z tej obietnicy się wywiązał?

Czy Hyperion zapowiedział wypuszczenie systemu AmigaOS 4.1 a następnie się z tego wywiązał?

Skoro to firma która niedotrzymuje słowa i tylko mami fanbojów, czy jesteś gotów założyć się publicznie przy świadkach o 1000zł, że Hyperion nie wyda systemu AmigaOS 4.2?
[#14] Re: AmiWest 2012

@Mufa, post #13

Może i wyda :) Jestem w stanie jednak założyć się, że nie wniesie niczego nowego /w sensie przelomowego/ do systemu .
Podobnie jak to, że Hyperion nigdy nie pokaże Notebooka oraz nie wprowadzi obsługi multicore'u do systemu /przynajmniej nie tego dotyczącego glownego procka/.

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2012 18:19:20 przez michalmarek77
[#15] Re: AmiWest 2012

@michalmarek77, post #14

Tak jak przypuszczałem, nie stać Cię było na napisanie po prostu 3x tak. Oczywiście zawsze łatwo jest się zasłonić że coś nie jest przełomowe, albo że np. netbook, nie jest netbookiem tylko przerośniętym tabletem z klawiaturą, tudzież że obsługa muticore nie jest "prawdziwą obsługą multicore" itp. Widzisz w krytykowaniu AmigaOS 4 dla poklasku robisz z siebie wielkiego gieroja, ale jak przychodzi do konkretów, to rozmywaszasz wypowiedzi i kulisz ogon.
[#16] Re: AmiWest 2012

@pampers, post #1

Gość mówił o OO i 3D, więc nie dziwne, że w końcu sam się zaczął z tego śmiać. Możliwe, że rechot wywołała myśl o tym, że niektórzy słuchacze mogli w to uwierzyć. Tak czy inaczej, wygląda na to, że Solie najlepsze lata ma już za sobą.
[#17] Re: AmiWest 2012

@Mufa, post #15

Mufa, jeżeli Hyperion wprowadzi na rynek przenosne urzadzenie obslugujace Ao4 /netbook, laptop, notebook, tablet cokolwiek/ albo wprowadzi w niedalekiej przyszlosci do AOS 4.x pełną obsługę OpenGL badz wprowadzi w systemie obsluge wiecej niz jednego rdzenia glownego procka wplace 1000zł na jakiekolwiek Aos 4 bounty. Ewentualnie kupie 3 licencje systemu i rozdam zainteresowanym.

Generalnie obaj wiemy, że niestety to się nie stanie bo Hyperion ma ochotę tylko i wylacznie doic amigowcow, a nie rozwijac profesjonalnie system.
Jestes smieszny w tej swojej demagogi. Caly amigowy swiat, jest lekko mowiac rozczarowany postawa Hyperionu na AmiWescie a Ty bezkrytycznie powtarzasz swoja mantre i wmawiasz jak cudowny jest swiat Hyperionu. Dorosnij. I naucz się czytac ze zrozumieniem, bo pierwszy akapit tego postu jest tlumaczeniem mojego wczesniejszego postu, bo jak widac nie zrozumiales jego tresci.

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2012 18:42:06 przez michalmarek77
[#18] Re: AmiWest 2012

@Mufa, post #12

Eh szkoda że dorosły facet (a za takiego Cię uważam) nie może odrzucić animozje na bok. Może zapytam inaczej - czy Ciebie, jako usera os4 zadowala treść (lub, oraz) styl w jakim wypowiadał się Solie na Amiwest?
[#19] Re: AmiWest 2012

@michalmarek77, post #17

No to ustawiam się pierwszy w kolejce po AmigaOS4.x
[#20] Re: AmiWest 2012

@odo, post #19

PRL dawno minął, nie musisz już stać w kolejkach, jeszcze dzisiaj możesz kupić OS4 oraz sprzęt jemu dedykowany - na co czekasz?
[#21] Re: AmiWest 2012

@pampers, post #20

michalmarek oferuje promocję, więc zamierzam skorzystać
[#22] Re: AmiWest 2012

@odo, post #21

Jezeli Hyperion wprowadzi jedna z trzech wymienionych przeze mnie funkcjonalnosci licencje masz na 100%.
[#23] Re: AmiWest 2012

@michalmarek77, post #17

Piszesz jakby cala impreza była jedną wielką klapą, a nie jest to prawda. Są pozytywy jak Warp3D dla Radeonów i Libre Office. Oczekiwałem więcej, ale widać nie dało się tego zrobić. Taka amigowa rzeczywistość. Poczekamy i zobaczymy co będzie dalej.
[#24] Re: AmiWest 2012

@michalmarek77, post #17

Ja jestem rowniez zainteresowany jesli chodzi o darmowa licencje. Mam nadzieje, ze dotrzymasz slowa.
[#25] Re: AmiWest 2012

@odo, post #23

Poprosze linka do filmu AmiWest 2012
[#26] Re: AmiWest 2012

@michalmarek77, post #17

To ja, ja tez chce jedna licencje Jeszcze tylko doprecyzuj co to jest "niedaleka przyszłość" i bedzie git. Daj spokój już z tym "dojeniem" nikt tu nikogo do niczego nie zmusza. Mos Team tez "doi" i Microsoft tez, pewnie z taka postawa to nawet do sklepu nie chodzisz bo pewnie gdzieś dalej w innym sklepie chleb jest 5 groszy taniej. Nie, nie Ty sie nie dasz wydoic
Co do przemówienia to nie widziałem nie słyszałem nic nie wiem. Czekam na konkrety zapowiedziami się już dawno nie podniecam. Moze było juz "coś" przed przemówieniem i stad ta wesołość?
[#27] Re: AmiWest 2012

@odo, post #23

Są pozytywy jak Warp3D dla Radeonów i Libre Office


To są obietnice, a obiecać można wiele.
[#28] Re: AmiWest 2012

@TomK, post #26

No to niech bedzie. 3 licencje, jesli od dzisiaj w ciagu roku Hyperion jedna z funkcjonalnosci wprowadzi.
Ja płacę za użyteczne bądź fajne /dla mnie/ rzeczy. Np, uwielbiam placic za soft m.in. Microsoftu, Sony, Nintendo etc :) Generalnie warto płacić tym, którzy dotrzymują słowa i szanują swego kontrahenta. Chocby z tego powodu nie warto kupować czegokolwiek od Hyperionu :)

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2012 19:46:25 przez michalmarek77
[#29] Re: AmiWest 2012

@michalmarek77, post #28

a ja jak czytam że za sterowniki trzeba płacić to zaczynam s..ć na a-eon...
paranoja, czyżby znowu zaczynało się "zarzynanie kury znoszącej złote jajka"?
[#30] Re: AmiWest 2012

@Mufa, post #5

Zamiast hołdować poapplowskiemu złomowi, kup prawdziwą Amigę, a będziesz miał FireFoxa, pakiet Office oraz stery dla najnowszych Radeonów
Przecież masz najnowszą Amigę, a masz Timberwolfa, czyli niekompletny port Firefoxa sprzed 2 lat, nie masz pakietu Office i masz sterowniki do najnowszych Radeonów, które mają mniej możliwości niż mój R9200 w Pegasosie...

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2012 20:30:07 przez krashan_
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem