[#211] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: AmiWest 2012
[#212] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: AmiWest 2012
[#213] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: AmiWest 2012
[#214] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: AmiWest 2012
[#215] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: AmiWest 2012
[#216] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: AmiWest 2012
[#217] Re: AmiWest 2012

@adam_mierzwa, post #205

Hitem dla popularyzacji AmigaOS w nowszej odsłonie byłby tani netbook ale "jakiś geniusz" zadecydował że będzie inaczej.


Właśnie i tu jest pies pogrzebany. Od początku OS4 ma problemy, ze sprzętem. Na początku go nie było, później był drogi, później znowu przez lata go nie było, później był drogi i słaby, na końcu znowu wyszedł małoseryjny sprzęt ekstremalnie drogi. Przez 10 lat nikt nie może dojść samemu do wniosku, że do popularyzacji jest potrzebny przystępny w hobbystycznej cenie sprzęt ? Nie można powiedzieć, że nie wiedzieli bo całe środowisko amigowe o tym mówi o lat. Wiadomo, sprzet nie będzie w cenie PC. Ale 2000 PLN + VAT z systemem jest do przełknięcia. Tylko niech to ma wydajność przynajmniej PegaII.

To jest kwestia modelu biznesowego, który jak widać nie różni się wiele od AInc. Najtańszym kosztem wycisnąć ile się da, czasami nie do końca uczciwie. Moim zdaniem jest to zamierzona polityka. Swoją drogą o LimePC mówiło się przez lata i co nagle się zdecydowali na to po takim czasie. Dziwnie daty się zbiegały z ukazaniem się MOSA na PB.

Haiuku mówisz no to ładnie, ciekawa propozycja zobaczmy jak to będzie działać jeśli chodzi o wydajność na SAM. Wydawało by się, że zwolenników BeOS jest mniej niż AOS, a zobaczcie jak się rozwija.

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2012 15:01:46 przez Sventevith
[#218] Re: AmiWest 2012

@odo, post #211

Morphosowce od zawsze uważali że AmigaOs4 i podejście Hyperionu do sprzętu jest chybione bo jest więcej zapowiedzi niż konkretów. Brak netbooka/laptopa to porażka na całej linii szczególnie że był zapowiadany rok temu i pojawić się miał chyba w czerwcu. Nie dziw się więc, że niektórzy reagują w stylu "a nie mówiliśmy". Przez pare lat to podejście jeszcze się broniło tekstami o markowych komputerach ale wprowadznie Samów (nie będących Amigami) jak i portu na Pegasosa ostatecznie samodobiło argumentacje.

Jaki jest więc sens wprowadzenia jakiegokolwiek netbooka skoro są tańsze i dużo lepsze powerbooki/ibooki. Oczywiście można podać argument, że to sprzęty używane ale skoro Huperion nie robi portów na rzeczy używane to czemu zrobił na Pegasosa. To dla osoby, która potrafi kojarzyć proste fakty po prostu sie kupy nie trzyma.
[#219] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: AmiWest 2012
[#220] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: AmiWest 2012
[#221] Re: AmiWest 2012

@michal_zukowski, post #218

Wersja na Pegazosa była deską ratunku w obliczu braku sprzętu zapewne już dawno gotowa, zanim pojawiła się SAM. Wyszła SAM odczekali trochę, a że już mieli wersję na ten system to wypuścili. Pegazos dał możliwość odpalania OS4 na szybszym sprzęcie. Jednak przejęli manierę od AInc aby kasę głównie tłuc na licencjach ze sprzętu a nie oprogramowania.

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2012 15:21:30 przez Sventevith
[#222] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: AmiWest 2012
[#223] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: AmiWest 2012
[#224] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: AmiWest 2012
[#225] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: AmiWest 2012
[#226] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: AmiWest 2012
[#227] Re: AmiWest 2012

@Pawelek, post #25

Na razie są dwa linki:

link 1 Lyle Hazelwood i nowa wersja programu Bars & Pipes

link 2 Eldee "Eliyahu" Stephens prezentuje najlepsze oprogramowanie działające pod kontrolą AmigaOS 4.x
[#228] Re: AmiWest 2012

@odo, post #225

Prawie bym przeoczył, ale już to nadrabiam.

Z wypowiedzi pampersa nie wyczytałem żadnego wywołania kolejnego sporu, to tylko była ciekawość osoby zainteresowanej tematem AmiWest jak i innych uczestników tego forum. To teraz przejdźmy do początku tego wątku i sprawdźmy kto zaczął i komu puściły nerwy, choć to może inaczej dla niektórych wyglądać - i jak?
[#229] Re: AmiWest 2012

@krashan_, post #175

E tam zaraz z PB, ja bym wziął PM (bo cięższy) albo eMaca (doszły by efekty przy rozbijaniu kineskopu).

@ Mufa

A tak serio nie jestem, nie czuję się żadnym mosotalibem bez przesady z tymi wymyślnymi nazwami, a będzie nam się żyło radośniej.
[#230] Re: AmiWest 2012

@Ender, post #229

Tak mnie ciekawi czy kogokolwiek w tym wątku interesuje temat "AmiWest 2012"
[#231] Re: AmiWest 2012

@adam_mierzwa, post #230

Mnie oczywiście interesuje, ale wszystko co można było o tym napisać, zostało napisane.
[#232] Re: AmiWest 2012

@adam_mierzwa, post #230

Interesuje. Zainteresowanie MOSem według relacji olbrzymie:
http://www.morphzone.org/modules/newbb_plus/viewtopic.php?forum=3&topic_id=8568&post_id=96249&viewmode=flat&sortorder=0&showonepost=1
[#233] Re: AmiWest 2012

@adam_mierzwa, post #227

koles ktory przejął bars&pipes to widać, że fascynat - zapowiada sie dopracowany soft
[#234] Re: AmiWest 2012

@Sventevith, post #232

Jest tam na zakończenie mowa o nowym projekcie tańszego PPC, który ma powstać we współpracy a-eon-amigakit-varisys. Interesujące.
[#235] Re: AmiWest 2012

@adam_mierzwa, post #230

Mnie też. Masakra ja wymiękam.
[#236] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: AmiWest 2012
[#237] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: AmiWest 2012
[#238] Re: AmiWest 2012

@adam_mierzwa, post #234

Tak procki PA6T jak było wiadomo od początku to rarytas. Niepotrzebnie się w to ładowali mogli od razu obstawić Freescale. Teraz znowu będzie czekanie kilka lat na działający produkt. Koszty projektu, budowa prototypów i długo będzie drogo. Gdyby obstawili Freescale od początku teraz można by liczyć na coraz mniejsze koszty i tańszą płytę oraz ciągłość produkcji. Zresztą jak zaproponują coś wolniejszego w podobnej cenie to ludzie poczują się zawiedzeni. Właśnie to miałem na myśli wcześniej pisząc, że ktoś naciągnął Trevora na to PA6T.

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2012 17:52:01 przez Sventevith
[#239] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: AmiWest 2012
[#240] Re: AmiWest 2012

@adam_mierzwa, post #230

Tak mnie ciekawi czy kogokolwiek w tym wątku interesuje temat "AmiWest 2012"

Jak najbardziej :)

Player MIDI wygląda ciekawie, nie spikam inglish więc nie wiem o czym on tam gada... aa zrozumiałem że na pytanie o drukowanie kartek z zapisem nutowym, powiedział że nie ma drukarki podłączonej do AmiOne.

Drugi filmik dopiero zaczynam, prezentacja AmigaAMP... no mp3 to już dawno na Amigach słuchaliśmy, no ale zobaczę do końca :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem