[#211] Re: 20 rocznica premiery Amigi CD32

@greymsb, post #209

Zaraz ci napiszę prywatną wiadomość bo tu to już raczej nie ma sensu pisać, ale mam pomysł na wspólną akcję.
[#212] Re: 20 rocznica premiery Amigi CD32

@jubi, post #211

Tak się zastanawiam czy jest choć jeden przykład by jakąś grę wydano na obie te konsole?
tzn Jaguar i ACD32

I tak trochę z innej beczki - ale zapytam tu, bo to jedyny aktualnie aktywny temat konsolowy na ppa, czy na jakiejkolwiek amerykańskiej konsoli ukazała się którakolwiek z gier ze serii Mario Bros?
[#213] Re: 20 rocznica premiery Amigi CD32

@ZbyniuR, post #212

Sensible Soccer, Syndicate zdaje się były, nie wiem jak wyglądały na jaguarze, ale /o ile ktoś się postarał/ pewnie lepiej niż na CD32.

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2013 13:46:07 przez fazior
[#214] Re: 20 rocznica premiery Amigi CD32

@fazior, post #213

Dzięki. :) Teraz dopiero wpadłem na pomysł że przecież musi gdzieś być lista wszystkich gier na Jaga..
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Atari_Jaguar_games
Patrzę i z tych co kojarzę że są na Amie to:
Cannon Fodder
Flashback
Pinball Fantasies
Syndicate
Theme Park
Worms
Hmmm, z okazji że większość tego jest jeszcze z A500, ciekawe czy na Jagu są kolorowsze i/lub we większej rozdziałce. Pytam retorycznie bo chyba i tak nie ma tu żadnego posiadacza tej konsoli. :)

PS.: Moim zdaniem jeśli jakiejś konsoli nie sprzedało się więcej niż 30 mln to nie ma co się poważnie interesować taką platformą. No chyba że kogoś bawi odgrzewanie wojenek sprzed lat o nie udanych planach na podbój rynku. Pozdrawiam fanów "egzotyków". :)

PS2.: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Amiga_CD32_games

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2013 14:07:11 przez ZbyniuR
[#215] Re: 20 rocznica premiery Amigi CD32

@ZbyniuR, post #214

Rzuciłem okiem na Syndicate i Canon Fodder na tubie i są chyba w 256 kolorach.
[#216] Re: 20 rocznica premiery Amigi CD32

@ZbyniuR, post #214

Moim zdaniem jeśli jakiejś konsoli nie sprzedało się więcej niż 30 mln to nie ma co się poważnie interesować taką platformą.

?????? Rece mi opadly, gratuluje podejscia :)
Warto dodac, ze na Jagu i Amidze jest Brutal Sports Football. Ciekawa gra, choc na Ami niemalze niegrywalna - klatkujaca animacja /scroll ekaranu/ w max 20 fps.......
[#217] Re: 20 rocznica premiery Amigi CD32

@ZbyniuR, post #214

Dreamcasta sprzedało się mniej niż 30 mln, ale dla mnie to super sprzęt, więc te 30 mln to chyba kiepski wyznacznik jakości konsoli, jak dla mnie przynajmniej. SH4, PowerVR rulez!
[#218] Re: 20 rocznica premiery Amigi CD32

@ZbyniuR, post #214

Zool....
[#219] Re: 20 rocznica premiery Amigi CD32

@michalmarek77, post #216

Taki akurat limit jest stąd, że te kilka które to spełniają, mają taką furę gier że życia nie starczy by się z tym zapoznać. Zwykle ilość sprzedanych konsol jest proporcjonalne do ilości gier jakie powstało na daną platformę. Jak się tak zastanowię to starczą te co ich sprzedano ponad 60 mln. :)

1 PlayStation 2 155
2 *Nintendo DS 154
3 *Game Boy 118
4 PSX 102
5 Nintendo Wii 99
6 *Game Boy Advance 81
7 XBox 360 77
8 *PSP 76
9 PlayStation 3 70
10 NES/Femicon(Pegasus) 62
11 SNES/Super Femicon 49
12 *Game Boy Color 49
13 SEGA MegaDrive/Genesis 40
14 Nintendo 64 33
15 Atari 2600 30

Ilość sprzedanych konsol w milionach a poniżej orientacyjna ilość wydanych gier w tysiącach, na różne platformy: PS2-3800, PSX-2400, DS-1100, Xbox-960, X360-950, SMD-900, GBA-900, PSP-800, GB-800, SNES-780, PS3-770, NES-700...
I dla porównania komputery: Win-3600, DOS-3600, Amiga-2100, Mac-2100, C64-2000, CPC-1900, ZX-1600... Tam gdzie nie podano dokładniej to nie liczyłem a tylko szacowałem po długości listy, nie bijcie za to.

(źródło wiki)
[#220] Re: 20 rocznica premiery Amigi CD32

@ZbyniuR, post #219

Myślę, że już można podsumować całą rozmowę pomysł Czy jeszcze ma ktoś coś do dodania? pomysł Czekam do jutra do południa ok, racjapomysł
[#221] Re: 20 rocznica premiery Amigi CD32

@greymsb, post #206

Grey, każda rozmowa powinna być prowadzona kulturalnie. Możesz sie z kimś nie zgadzać, ale nie masz prawa obrażać drugiego człowieka. To co tutaj przeczytałem, a co było spod twojej ręki, woła o pomstę do nieba. Jestem zaskoczony, że takim językiem i w takiej formie wypowiada się ten Grey, organizator Silly Venture.

Wszystkie twoje wypowiedzi opatrzone są chamskimi wyzwiskami kierowanymi pod adresem Jubiego, z którym rozmawiasz na temat Jaguara i CD32. Rzeczowe argumenty mieszasz z chamskimi tekstami, którymi non stop Jubiego obrażasz i poniżasz. Tak się nie prowadzi dyskusji. Chamskie epitety nie spowodują, że twoje argumenty staną się słuszne. One powodują, że całość twojej wypowiedzi jest w odbiorze nie merytoryczna, tylko chamska.

Przeczytałem jeszcze raz wszystkie twoje posty w tym wątku i zrobię dla ciebie Greyu podsumowanie twojej kultury osobistej.


1. Po pierwsze - obrażasz Jubiego.

Czterokrotnie nazwałeś Jubiego idiotą, cytuję: "idiotę", "idiotę", "idiotą", "idiotą". Dwukrotnie nazwałeś go "dupkiem", cytuję: "jesteś zwykłym dupkiem", "w swojej społeczności macie takiego dupka". Używasz wtrąceń "ty biedaku", "naśladowca Pampucha", "po szkole Marka Pampucha", "jesteś trollem". Piszesz że Jubi to jeden z gorszych przypadków w historii medycyny. Zamiast rozmawiać z Jubim, ciągle obrażasz go. Czy poza internetem też się tak zwracasz do innych ludzi? Zdajesz sobie sprawę, że ciągłe nazywanie kogoś idiotą czy dupkiem jest chamskie i niekulturalne?


2. Po drugie - wyśmiewasz wypowiedzi Jubiego.

Te wszystkie twoje "Hahaha", "Haha", "ŻENADA", "Żenada", "dziecinne", "śmieszne" którymi rozpoczynasz swoje wypowiedzi, będące odpowiedzią na słowa Jubiego. Tak się nie rozmawia. Pokazujesz w ten sposób, że nie szanujesz rozmówcy i nie interesują cię to, co ma do powiedzenia. Twoja metoda to nie rzeczowa dyskusja, tylko wyśmianie każdego zdania oponenta. Tak się nie rozmawia. To jest brak kultury.


3. Po trzecie - zwracasz się chamsko do Jubiego.

Cytaty: "Na głowę upadłeś?", "Puknij się w główkę", "udajesz głupa". Jestem w stanie zrozumieć ostry ton dyskusji, ale żywiołowa rozmowa ma swoje granice i tą granicą jest szacunek dla drugiego człowieka. Ty tę granicę wielokrotnie przekroczyłeś, pokazując, jak bardzo jesteś chamski dla drugiej osoby.


4. Po czwarte - na każdym kroku poniżasz Jubiego, pisząc że rozmowa z nim jest bezwartościowa i że ma inteligencję małego dziecka.

Cytaty:

- "polemika z Tobą nie ma sensu"
- "rozmowa z Tobą nie ma sensu"
- "nie ma co na Ciebie tracić czasu"
- "nie jesteś tego wart"
- "szczyl ze zwisającym gilem po kostki"
- "ma za krótkie spodenki i skarpetki w sandałach"
- "Dla mnie jesteś mentalnie małym dzieckiem"

To jest totalny brak kultury. Jaguar nie stanie się lepszy od CD32 tylko dlatego, że poniżysz osobę z którą dyskutujesz. Zamiast bronić się argumentami, próbujesz osłabić argumenty twojego rozmówcy, poniżając go. Stosujesz metodę projekcji: obrażę go, żeby ci, co czytają, z taką samą odrazą odnieśli się do jego wypowiedzi, bo jeśli autor jest odrażający, to i jego wypowiedzi również. To ochydne zachowanie, na które brak słów.


5. Po piąte - ciągle powtarzasz, że straciłeś czas na Jubiego. Poniżasz go w ten sposób.

Cytaty:

- "Straciłem kilkanaście godzin na Ciebie"
- "Straciłem na Ciebie pół dnia"
- "Straciłem już nie godziny, a dni na rozmowę z typowym trollem"

Jeśli rozmowa z Jubim to dla ciebie strata czasu, to po prostu z nim nie rozmawiaj. Naotmiast ty, zamiast milczeć, wolisz demonstrować, że tracisz czas. Twoje argumenty nie staną się lepsze gdy wielokrotnie dasz do zrozumienia, że to o czym pisze twój rozmówca jest niewarte czytania. Po raz kolejny brak kultury.


6. Po szóste - poniżasz Jubiego insynuując, że koledzy z niego szydzą:

- "Twoi koledzy śmieją się z Ciebie"
- "Twoi koledzy z forum piszą do mnie na mail'a, że są zażenowani"
- "wzbudzasz zażenowanie u swoich forumowych kolegów"

Po raz kolejny zamiast rozmawiać na argumenty, próbujesz ośmieszyć Jubiego, tym razem w oczach innych użytkowników forum. Nie tylko ty szydzisz z Jubiego, ale sugerujesz, że całe forum się z niego śmieje. To kolejna próba zdyskredytowania Jubiego. Twój cel to obrona twoich argumentów przez totalne wyszydzenie rozmówcy. Olbrzymi brak kultury po raz kolejny.


7. Po siódme, poniżasz Jubiego dopytując go o to, czy robi w środowisku tyle ile robisz ty.

- "Ciekaw jestem tylko czym zajmujesz się w środowisku Amigi? Tworzysz coś? Kodujesz? A może organizujesz jakieś imprezy?"
- "Mogę wiedzieć jaką rolę pełni Jubi w amigowym światku? Organizuje jakieś eventy? Jest członkiem demo-sceny?"

Próbujesz w ten sposób pokazać, że racja jest po twojej stronie, ponieważ jesteś scenowym twórcą i organizatorem atarowskiej imprezy, a Jubi nie ma racji, bo nie robi tyle co ty. Dzielisz ludzi na jednych, którzy mają rację, bo się udzielają, i na drugich, plebs, który nie mają racji, bo nie są tak twórczy jak ty. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna. Podczas rozmowy liczą się merytoryczne argumenty, a nie to, czy ktoś jest organizatorem Silly Venture czy ma wujka w policji. Ty zamiast kulturalnie rozmawiać wolisz po raz kolejny dyskredytować Jubiego sugerując, że on nie ma racji, bo jest nikim w porównaniu z tobą. Znów brak kultury.


8. Po ósme, straszysz Jubiego swoimi kolegami atarowcami, którzy tylko czekają na twój rozkaz, by go zlinczować, ale ty litościwie tego nie robisz.

- "najprościej byłoby dla mnie wkleić linka na atarowskie fora - uwierz mi, zjedliby go tutaj"
- "stałby się autorem niejednego dema na Atari"
- "tylko przez grzeczność nie podałem linka do Twoich wywodów, nie chcę aby ktoś się nad Tobą pastwił."

To naprawdę bardzo słabe i pokazuje, jakim naprawdę jesteś człowiekiem, drogi Greyu. Już nie tylko ty szydzisz z Jubiego, nie tylko sugerujesz że inni tutaj obecni z niego szydzą, ale i wciągasz do tego społeczność atarowską, która według ciebie zniszczyłaby Jubiego o wiele mocniej niż ty. Straszne jest to co piszesz. Robisz antyreklamę swoim atarowskim kolegom pokazując, że są tak samo niekulturalni jak ty. W ogóle strach z tobą rozmawiać, bo w każdej chwili możesz zadzwonić do swoich kolegów, którzy są tacy jak ty, tylko sto razy silniejsi.


9. Po dziewiąte, straszysz Jubiego, że napiszesz o nim szydzący artykuł.

- "postanowiłem przyjrzeć się temu człowiekowi pisząc odpowiedni artykuł do naszego magazynu"
- "powstanie z tego kawał materiału, który poprawi humor niejednemu sympatykowi retro-sprzętu"
- "Podam linka do artykułu jak będzie skończony, a także linki do forów gdzie zostanie opublikowany"
- "Powiedz mi jeszcze coś o Twoich "kompetencjach". Czym się zajmujesz na Amidze? Artykuł musi mieć jakiś wstęp, krótkie introduction"

Na to brakuje mi słów, bo to coś więcej niż brak kultury. To próba zniszczenia drugiego człowieka tylko dlatego, że nie zgadza się z twoim zdaniem. Jesteś tak nienawistny, że zbierasz na niego materiały. Jesteś zdeterminowany, aby twoje epitety wyszły poza to forum i aby przeczytali je inni. Twoje chamstwo i brak kultury musi podzielić cały świat. Kolejny brak kultury, tym razem do potęgi.


Podsumowując, drogi Greyu, udzielając się w tym wątku pokazałeś jakim jesteś człowiekiem. Nie masz szacunku do drugiej osoby. Bez problemu obrażasz, szydzisz, wyzywasz, szkalujesz, grozisz. Gdy ktoś nie chce przyznać ci racji, staje się wrogiem, którego musisz ośmieszyć i zniszczyć. Rozmówca jest dla ciebie nikim, ty nie masz dla niego czasu. Cytaty które przytoczyłem mówią same za siebie. I to wszystko w imię sporu Atari vs Commodore. Jesteś kwintesencją wszystkiego co najgorsze, co jest związane ze sporem między tymi platformami.

To niesamowite, że takie rzeczy pisze ten Grey od Silly Venture. Jesteś antyreklamą swojej atarowskiej imprezy i społeczności, a twoja osobista postawa wobec drugiej osoby jest zaprzeczeniem człowieczeństwa.

Najciekawsze zostawiłem na koniec. Po tym gdy wypisałeś te wszystkie wyzwiska, inny użytkownik forum napisał "Szmatarowca wal z gumowca" i dodał uśmieszek. Jak na to zareagowałeś? W wielce obrażonym tonie i pogrubioną czcionką, aby każdy widział, napisałeś: "Gratuluję poziomu forum". Nagle oburzył cię jeden niestosowny tekst będący w istocie żartem i cytatem z czasów wojen atarowsko-commodorowskich. I nagle stwierdziłeś, że całe forum PPA ma niski poziom. Pokazałeś w ten sposób, że dla ciebie ważniejsze jest Atari niż szacunek dla drugiej osoby. Twoje wyzwiska pod adresem Jubiego nie są dla ciebie niczym niestosownym, natomiast oburza cię jeden cytat-żart, przez co od razu podpadło ci całe forum. Nie zdajesz sobie nawet sprawy, że to co Ty tu nawypisywałeś obniżyło poziom tego forum, przed tobą nikt tak chamsko i w takim natężeniu nie obrażał innego forumowicza. Na dodatek jako atarowiec zrobiłeś to przypadkowo na portalu amigowym, w wątku poświęconym rocznicy Amigi CD32. Zabawa w retro-graty opiera się na czerpaniu z tego radości, a ty nam tę radość odebrałeś.

Nie przyjadę na Silly Venture. Boję się takich osób, jak ty, wielki Greyu. Jesteś przerażający. Za chwilę pewnie zaczniesz tworzyć artykuł i na mój temat. Rób co musisz. Jestem tylko ciekaw, czy na tych wszystkich forach, na których planujesz obsmarować Jubiego, wspomnisz o tym, jaki ty jesteś.

Na koniec mam uwagę do moderatorów PPA. Wielokrotnie sypały się tu bany dla użytkowników, którzy w łagodniejszej formie nie potrafili zachować minimum kultury. To co zrobił Grey kwalifikuje się do mega bana. Ilość chamskich wycieczek osobistych spod jego ręki przekroczyło masę krytyczną. Rozumiem, że taryfa ulgowa wobec Greya bierze się stąd, że jest on znanym atarowcem oraz z tego, że redakcja boi się wojny jaka może powstać, gdy zostanie zbanowany. Ja jednak sprzeciwiam się takiemu podejściu. Kultura i zasady powinny obowiązywać wszystkich, bez wyjątku.
[#222] Re: 20 rocznica premiery Amigi CD32

@Aurel, post #221

Krótko - przesadzasz.
Znacznie.
Jubi nie mial racji, Grey pisal jak facet, koniec koncow dym opadl i chlopaki dali spokoj.
Inna sprawa, ze generalizowanie w stylu "atarowiec", "amigowiec" jest dawno nieaktualne i z poprzedniej epoki.....
Zdecydowanie gorsze teksty czytuje na PPA, ktore /niestety/ uchodza uwadze szerszej publiki.....
[#223] Re: 20 rocznica premiery Amigi CD32

@Aurel, post #221

Stary, weź sam się zbanuj może lepiej... pomysł
[#224] Re: 20 rocznica premiery Amigi CD32

@mccnex, post #223

Przesadzasz pomysł
[#225] Re: 20 rocznica premiery Amigi CD32

@Aurel, post #221

Ty psycholog, a może lekarz_psych :) (chodzi o pisownię nicka gdybyś nie wiedział, a nie o to co robisz naprawdę) teraz będziesz sprawcą tragedii. Jubi zamknie się w sobie po Twoim seansie i jeszcze nie daj Boże wyrzuci Amigę przez okno. Gorzej jeżeli po chwili sobie uzmysłowi, że ktoś namieszał mu w głowie i spróbuje ją dogonić, a jak wiadomo oknem szybciej na dół niż schodami.

Wydaje mi się, że bohaterowie Twojej psychoanalizy już się dogadali, tak więc dziadek Freud nie będzie zadowolony z wnuczka.

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2013 14:37:24 przez Ender
[#226] Re: 20 rocznica premiery Amigi CD32

@Ender, post #225

Dyskusja dyskusją, ale kulturę wypowiedzi wypada zachować. Przypominam o tym wszystkim, a w szczególności koledze Greymsb (kolega Aurel wypunktował za co). Prosze to traktować jako ostrzeżenie.
[#227] Re: 20 rocznica premiery Amigi CD32

@recedent, post #226

Gwozdz do trumny w temacie Cd32 vs Jaguar

Super Burnout
Skyhammer
Zero 5

a na deserek:

Missile Command
Ultra Vortek
Riuner Pinball
Towers II
Iron Soldier
Iron Soldier 2
Miks :)

/na podstawie artykuly w 118 Retro Gamerze - numer 119 bedzie poswiecony Jaguarowi, wiec ktokolwiek chce sie dowiedziec wiecej, neich szuka ok 15 sierpnia w kioskach....raczej brytyjskich, niz polskich :)/

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2013 16:38:26 przez michalmarek77

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2013 16:40:22 przez michalmarek77
[#228] Re: 20 rocznica premiery Amigi CD32

@michalmarek77, post #227

i jeszcze review Atari Karts


Podsumowujac Jaguar vs Cd-32 : Flawless Victory for Jag
[#229] Re: 20 rocznica premiery Amigi CD32

@michalmarek77, post #228

Weź daj spokój z tymi badziewiami pomysł Co tytuł, to gorsze badziewie dajeszpomysł
Fakt, nie ma nic lepszego na tą konsolę ze stajenki Atari pomysł
[#230] Re: 20 rocznica premiery Amigi CD32

@parallax, post #229

Bo szmatari to sprzęt dla rolników a nie do gier pomysł
[#231] Re: 20 rocznica premiery Amigi CD32

@parallax, post #229

[#232] Re: 20 rocznica premiery Amigi CD32

@michalmarek77, post #231

[#233] Re: 20 rocznica premiery Amigi CD32

@michalmarek77, post #228

Co to było za ustrojstwo :
Apple Pippin
[#234] Re: 20 rocznica premiery Amigi CD32

@Voyox, post #233

Mogę się założyć, że gdyby to było robione za czasów Jobsa, to byłoby hitem! :) Bo zrobiłby to lepiej, od samej obudowy po soft i marketing :)
[#235] Re: 20 rocznica premiery Amigi CD32

@jubi, post #146

Czy jest gdzieś ten plakat w większej rozdzielczości?
[#236] Re: 20 rocznica premiery Amigi CD32

@Diabeł, post #230

Rolnicy też się muszą czasem rozerwać.

A to stronka porównująca gry na wielu platformach. :)
http://www.hardcoregaming101.net/system.htm
Wybierasz maszynę, potem grę to zaraz pokaże screeny z wszystkich jej części na wszystkich platformach wraz z opowiastką o niej. ;)

Tu można porównać Sindicate, Pinballa, i Flashbacka. :)

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2014 22:02:01 przez ZbyniuR
[#237] Re: 20 rocznica premiery Amigi CD32

@ZbyniuR, post #236

Trafiłem na fajną playlistę porównującą Jaguara do CD32 i 3DO.
I stwierdzam że na Jagu z połowa wygląda tak samo, a reszta wygląda lepiej niż na CD32.

https://www.youtube.com/watch?v=8KO1VnNz4z4&index=1&list=PLMSWOLnRMUbH8rrPRioxIlqzs_hpiK5Cs
[#238] Re: 20 rocznica premiery Amigi CD32

@ZbyniuR, post #237

Orientujecie się może czy jest jakiś sensowny emulator Jaguara pod windowsa?
Znalazłem dwa, ale żaden nie umywa się stabilnością do winuae.
Pogrzebałem trochę w temacie, jest kilka gier na Jaguara które chciałbym stestować.

Właśnie przejrzałem tą playlistę, ogólne pomysł dobry :) . Porównać te niszowe konsole pod względem bazy gier. Niektóre porównania są na niekorzyść amigi, inne są równe bądź lepsze.
Atari Karts wygląda ślicznie z tymi udawanymi wzniesieniami, a XTracing na cd32 to raczej eksperyment który bez dopałki nie będzie chodził płynnie.
Atari ma Defendera, za to najbliższym odpowiednikiem cd32 jest Overkill.
Amigowy Raiden to tylko krótkie demo gry która się nie ukazała, Banshee to dobry substytut.
Power Drive za to z czystym sumieniem na Jaguarze góruje, amigowa wersja zawsze mnie odrzucała, była zbyt szara.
Socker Kid za to pod 3DO ma ciut wyższą rozdzielczość przez co wygląda najlepiej.
Wolfenstein na cd32 to znowu eksperyment, a na 3do i jagu widać że w pełni profesjonalny produkt.
[#239] Re: 20 rocznica premiery Amigi CD32

@Gżegżółka, post #238

Jako właściciel obu konsol stwierdzam, że Jaguar wygrywa. CD32 z wyglądu ładniejsza, ale w środku siedzi zwykła A1200 z wolnym jak keczap procesorem i przestarzałą AGAtką. Większość gier to przeportowane naprędce tytuły z A500 czy A1200 i ewentualnie dodana ścieżka Audio CD i...tyle.
Gier przeznaczonych wyłączenie na CD32 jest niewiele i żadna nie umywa się do tego co oferował Jaguar. W Bajtku Jaguara porównywano do PC z Pentium. Jaguar jest mocniejszy technologicznie, ale żeby za różowo nie było to w moim odczuciu wygląda gorzej niż CD32. Materiał obudowy to tandetny plastki. Do tego nie ma w standarcie CD tylko carty i tu wychodzi duży minus gier na carcie - wspomniany wyżej DOOM NIE MA ŚCIEŻKI MUZYCZNEJ ! NIe zmieściła się, więc gra jest uboższa od innych platform, ale... jest ! A CD32 choćby nie wiem jak zaczarować Akiko to Dooma nie uciągnie.
Pad trwalszy w Jaguarze, ale lepiej w ręku leżał mi od CD32 choć jest tandetny i cały trzeszczy.
Lubię obie konsole, ale to Jaguarowi bliżej do Saturna, PSXa czy 3DO.
Jeśli kogoś ciekawi to w Secret Service 10/1995 jest test CD32, a w 1/96 Jaguar. Konkluzja nie budzi najmniejszych wątpliwości. Z obu konsol lepsze było Atari.
[#240] Re: 20 rocznica premiery Amigi CD32

@grikas, post #239

Jestem ciekaw czy w czasach gdy jeszcze je produkowano, to ówczesna prasa też dokonywała porównań tej dwójki? No i do jakich dochodzili wniosków, bo to pewnie bardziej rzutowało na wybory niż gdybanie o tym po latach.
Czy ktoś się orientuje po ile ich sprzedano i ewentualnie w jakich krajach?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem