kategorie: Efika, Mac mini
Wątek zamknięty
[#331] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@Tomahawk, post #330

Hmm... A jak mam go zapisać na listę? "współlokator Tomahawka"? No i pamiętaj, że parę miechów upłynie zanim otrzyma/otrzymasz sprzęt.
[#332] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #331

Może być "współlokator Tomahawka" ;)
Jego prawdziwy nick to Althorion (zdaje się, że w polskim internecie jest tylko jeden to można go dość łatwo zweryfikować - jest przykładowo moderatorem na matematyka.pl).

Jak przyjdzie co do czego to podam jego e-mail.
Gdybym szybciej zorganizował sprzęt dla siebie to też "puszcze" informacje, żeby go skreślić.

Pozdrawiam

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2012 09:51:57 przez Tomahawk
[#333] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@Tomahawk, post #332

To mój pierwszy post z Efiki wędrowniczki pod OWB , Pozdrawiam :)
[#334] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@vegeta, post #333

Co przypomina mi, że jw_amigowiec właśnie zakończył kolejkę. Hej tam, maile pora słać!
[#335] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #334

Wiec Atarens nastepny, tak?
[#336] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@jw_amigowiec, post #335

Tak, ale on ma długą tradycję "puszczania kolejki". Zobaczymy jak będzie tym razem.
[#337] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@vegeta, post #333

I co jak MOS na Efika daje radę ?
[#338] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@Sventevith, post #337

Powiem tak jestem wdzieczny za możlwość potestowania Efiki, i chetnie zapiszę się do kolejki na miniacza. Niestety porównując do mojego PM to jest tragedia w szybkości i wydajności działania. Jeśli ktoś chce naprawdę się przekonać do tego systemu i oprogramowania to niech od razu zapisze się na miniaka. Akcja zacna i sprzęt fajniutki , zero szumów , cichutki ale szybkość działania i przede wszystkim brak pamieci to niestety wielki minus. Być może źle coś ustawiłem w sieciówce ale zabawa w necie to niestety koszmar do płynności jest niestety daleko. Pozdrawiam
[#339] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@vegeta, post #338

Dokładnie - mała ilość pamięci to największy minus Efiki.
O ile MOS1.4.x spokojnie zadowalał się 256 MB RAM (to i tak 2x tyle ile ma Efika), to nie wyobrażam sobie zabawy z 2.x poniżej 512 MB. Obecnie mam 1 GB i jest to ilość komfortowa.
Moim zdaniem testowanie Efiki może skutecznie zniechęcić do MOSa. Do testów tylko mac mini (mały, tani i wydajny), najlepiej z 64 MB VRAM.

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2012 12:58:52 przez wali7
[#340] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@Sventevith, post #337

Zalezy do czego. Do odpalania jakis demek, niektorych gierek i prostej zabawy - ok! Ale do uzywania chocby do internetu... tragedia. Nawet Facebooka chocby nie zaladujesz, bo skonczy sie RAM ;).

A do Atarensa juz pisze.
[#341] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@wali7, post #339

A te łobuzy z Mostimu ani myślą zastosować sztuczek rodem z Elboxu pozwalających na "podzielenie się" pamięcią przez kartę gfx, albo zaimplementować obsługi pamięci wirtualnej. Zamiast tego dopieszczają tego MOSa 3.0 i dopieszczają...

@jw_amigowiec:

Nawet Facebooka chocby nie zaladujesz, bo skonczy sie RAM


A to jeszcze zależy od zastosowanej przeglądarki i jej wersji (Fabowi nie chce się kompilować nowszych OWB w wersji "lite" więc na dzień dobry pożera kilkadziesiąt megsów pamięci). Próbowałeś pod Sputnikiem?

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2012 13:11:34 przez recedent
[#342] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@wali7, post #339

Przez dłuższy czas na Efice pisałem DigiBoostera 3. Efika jest też całkiem wystarczająca do pracy z tym programem (pomijam np. obróbkę sampli po 100 MB, z przyczyn oczywistych). Zgadzam się jednak, że o przeglądaniu WWW na Efice lepiej zapomnieć.
[#343] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #341

Proszę zapisać mnie do kolejki na Maca mini:)
[#344] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@vegeta, post #343

Tak jak pisałem wcześniej za tydzień jest SACP i mogę dać Efikę Taahirowi, jest jednak w kolejce jeszcze Misior więc za wczasu chciałbym zapytać obu panów co wy na to . Ja mam Efi do 24marca ale chętnie skrócę czas i jeśli Misior się zgodzi to dam ją Taahirowi , wtedy Misor musiałby zaczekać jakieś 3 tyg. dłużej na komputer . Więc chciałbym by obaj panowie wypowiedzieli się w tym wątku .
[#345] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@vegeta, post #344

Jeśli chodzi o mnie ... jestem chętny oczywiście :D
[#346] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@vegeta, post #344

@vegeta - skontaktowałeś się już z Misiorem, w tej sprawie? Jakby odpuścił kolejkę, chętnie podjechał bym na SACP ...
[#347] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@taahir, post #346

Wysłałem maila i czekam na odpowiedź
[#348] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@vegeta, post #347

Kolega Misior odpowiedział mi na maila , nie ma sprawy i przepuści Cię w kolejce także do soboty:)
[#349] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@Des, post #299

Się tak wezmę i zapytam, bo się pogubiłem troszkę. Jestem zapisany do kolejki czekających na miniacza, ale kompletnie nie łapię, kiedy mogę się spodziewać? Wdzięczny będę za info, który to ja w kolejce i kiedy do mnie sprzęt trafi, bo sobie jaki urlop na ten czas naszykuję i w ogóle.

Serdeczności
Des
[#350] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@Des, post #349

Jeśli wszystko przebiegnie sprawnie (bez opóźnień) to spodziewaj się Miniacza w drugiej połowie maja. Jeśli ktoś puści kolejkę albo skróci czas wypożyczenia sprzętu to nawet szybciej.
[#351] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #350

Dziękuję za info

Pozdrawiam
Des
[#352] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #350

Efika od wczoraj u mnie! Dziś zaczynamy zabawę!
Tylko jedno pytanko: kiedy kończy mi się czas testów, tak żebym "nie zaspał" ?

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2012 14:24:11 przez taahir
[#353] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@taahir, post #352

Chyba najlepiej sprawdzić tutaj.
[#354] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #353

Atarens nie odpowiada (ani czy bierze, ani czy nie), a szkoda, bo mieszkamy z tego co widze w tym samym miescie - a ta Efika zle zniosla ostatnia podroz (poza nowymi peknieciami plexi w miejscach srub mocujacych zasilacz etc i obluzowaniem sie wszystkiego - poskladane i smiga). Nie chce z powodu braku kontatku przetrzymywac Efiki (a termin minal ze 2 tygodnie temu przeciez), wg kolejki po Atarensie powinien byc MisOr, rozumiem, ze to niego powinienem teraz pisac? I mysle nad lepszym zabezpieczeniem, nie wiem, dodatkowa opcja za doplata "uwaga szklo"? ;)
[#355] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@jw_amigowiec, post #354

Dajmy mu jeszcze parę dni na odpowiedź. W razie czego ja też napisałem. Jak się nie odezwie do piątku to pisz na MisOra.

Szczerze mówiąc (odnośnie obudowy) to sam nie wiem. Wydawało mi się, że wystarczy dobre zabezpieczenie paczki. Ale z drugiej strony - połączenia "wewnętrzne" w obudowie są dość liche i może stąd takie problemy? Ile taka dopłata za szkło kosztuje?
[#356] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #355

Sprawdze pozniej w cenniku, ale chyba nie duzo. Paczka byla b. dobrze zabezpieczona. Chodzi o polaczenia wewnetrzne. Paczka musiala sie wytrzasc do gory nogami. Jak sie Efike odwroci do normalnej pozycji - zasilacz lezy normalnie, jak sie odwroci do gory nogami - "wsi", tzn lekko odstaje. Karte tez musialem docisnac do slotu, bo wylazla. Mozna kiedys zmodyfikowac tylna scianke, ew wzmocnic ja czyms. Poza tym zadnych problemow z Efika nie uswiadczylem ;)
[#357] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #355

Dopiszcie mnie na listę, zależy mi na mini bo zastanawiam się nad zakupem, w prawdzie miałem pegaza ale od tego czasu pewnie się wiele zmieniło :)
[#358] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@QUAD, post #357

Zrobione. Swoją drogą - zaczynają się robić korki na Miniaczach :)
[#359] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@jw_amigowiec, post #356

No dobra, jak atarens jeszcze się nie odezwał, to pewnie się już nie odezwie. Pisz do następnego w kolejce (czyli MisOra).
[#360] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #358

Swoją drogą, to coraz trudniej znaleźć na aukcjach sprawnego Miniacza z PPC. Się tak rozglądam, rozglądam... Obecnie dość luzacko, bo póki co, to MOS-a jeszcze na oczy żywe nie widziałem, ale zakładam z góry, że mi się spodoba No i pewnie pod koniec maja (jak już moja kolej na organoleptyczne badanie MOS przyjdzie) będę rozpaczliwie potrzebował własnej Miniówki. Tych z Intelem to jak mrówek, za grosze, a tych z PPC jak na lekarstwo.

Pozdrawiam
Des
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem