kategorie: Efika, Mac mini
Wątek zamknięty
[#211] Re: Efika-wędrowniczka i MiniMak-pożyczak

@recedent, post #210

Prośba o przeniesienie mnie na koniec kolejki. Zawaliło mnie sprawami służbowymi i rodzinnymi na ładnych kilka miesięcy.
[#212] Re: Efika-wędrowniczka i MiniMak-pożyczak

@stachu100, post #211

Jesteś pewien? Koniec kolejki to (jeśli nie będzie poślizgów) koniec przyszłego roku...

Efika:

GeekBoy68k (Efika w drodze)
atarens
MisOr
jw_amigowiec
pampers
vegeta

Miniacz:

TomcioPaluszek
Tomahawk
Mir3k
przemysław
XoR
stachu100

[#213] Re: Efika-wędrowniczka i MiniMak-pożyczak

@recedent, post #212

Kto mi buchnal miniacza 1.5 64mb vram na allegro za 450pln przyznac sie!
:D
[#214] Re: Efika-wędrowniczka i MiniMak-pożyczak

@recedent, post #212

Dzisiaj Minimak Pożyczak powędrował do TomciaPaluszka. Myślę, że przed weekendem powinni dostarczyć.

[#215] Re: Efika-wędrowniczka i MiniMak-pożyczak

@recedent, post #214

Już jest. Robi piorunujące wrażenie jeśli chodzi o rozmiar.

[#216] Re: Efika-wędrowniczka i MiniMak-pożyczak

@TomcioPaluszek, post #215

Dopiero wczoraj wróciłem z Czech, paczuszka już u mnie leżała. Dziś wieczorem pierwsze testy Efiki! :D
Mam nadzieje, że "VIP" szybko wróci do zdrowia. Czekamy na Ciebie, stary!

recedent, skontaktuj się ze mną via GG jak możesz, nie mam Twojego numeru.



Ostatnia modyfikacja: 08.10.2011 11:59:27
[#217] Re: Efika-wędrowniczka i MiniMak-pożyczak

@Geekboy68k, post #216

No i pięknie, że znowu się kręci. Przy okazji: Efika-wędrowniczka 2 już u mnie jest, działa i jest w trakcie instalacji oprogramowania startowego. Potem zajmę się obudową, a potem - rozładowywaniem kolejek :)

Następni w kolejce:

Efika:

atarens
MisOr
jw_amigowiec
pampers
vegeta

Miniacz:

Tomahawk
Mir3k
przemysław
XoR
stachu100

[#218] Re: Efika-wędrowniczka i MiniMak-pożyczak

@recedent, post #217

Witam

Cieszę się że wszystko ułożyło się tak jak powinno i że sprzęt jest cały - i w sumie to się liczy - reszta to bez znaczenia.

Konrad dzięki za możliwość przetestowania efiki i mam nadzieję że kiedyś (zlot/impreza) się spotkamy na piwku ;).

Pozdrawiam
[#219] Re: Efika-wędrowniczka i MiniMak-pożyczak

@recedent, post #217

Odświeżam wątek, gdyż odezwał się do mnie TomcioPaluszek, który zakończył już testy Minimaka-pożyczaka i gotów jest przesłać go do kolejnej osoby (według listy jest to Tomahawk, z którym spróbuję teraz nawiązać kontakt).

P.S. Mały progress report z szykowania Efiki-wędrowniczki 2: Wszystko na dobrej drodze, obudowa się kleci. Będzie trochę podobna do poprzedniej (tylko trochę wyższa, Radeon jest postawiony na pion w gnieździe PCI, bo kątówka AGP gdzieś się zapodziała).

Przypominam bieżącą listę:

Efika:

atarens
MisOr
jw_amigowiec
pampers
vegeta

Miniacz:

Tomahawk
Mir3k
przemysław
XoR
stachu100
[#220] Re: Efika-wędrowniczka i MiniMak-pożyczak

@recedent, post #219

Dostałem Miniaczka i wszystko fajnie tylko nie mogę zmienić rozdzielczości (640x480 256 kolorów...). Niby w okienku monitor mogę wybrać rozdzielczość i ją przetestować(w trakcie testu działa taka jaką bym chciał, czyli 1280x1024 i 24bit), ale co bym nie robił to przyciś "Użyj" jest nieaktywny. Jakaś rada?

Pozdrawiam
[#221] Re: Efika-wędrowniczka i MiniMak-pożyczak

@Tomahawk, post #220

Musisz w ustawieniach systemu wejść w "Screens". Tam edytujesz wszystkie dostępne ekrany (ich głębię kolorów, skórkę i rozdzielczość). Ten, na którym pracujesz domyślnie nazywa się "Ambient".
[#222] Re: Efika-wędrowniczka i MiniMak-pożyczak

@recedent, post #221

Oooo
Dzięki. Nie pomyślałem, że można w dwóch miejscach ukryć podobne opcje ;)

Pozdrawiam
[#223] Re: Efika-wędrowniczka i MiniMak-pożyczak

@recedent, post #219

Witam, chętnie bym przetestował tego MiniMaka, a w sumie MOSa ... Sam rozglądam się za jakimś jabłkiem, ale na MOSie nie było mi jeszcze dane posiedzieć.

Proszę o dopisanie do listy i napisanie na priv co gdzie i jak.

Inicjatywa przebombowa. Szkoda że tak późno zauważyłem temat :/
[#224] Re: Efika-wędrowniczka i MiniMak-pożyczak

@taahir, post #223

Jeśli chodzi o sprzęt to masz wybór allegro lub pampers i jego sklepik. Sklep ze sprzętem pod Morphos
[#225] Re: Efika-wędrowniczka i MiniMak-pożyczak

@Ender, post #224

W sumie przemyślałem sprawę o poproszę o dopisanie mnie do obojętnie której listy, mi chodzi tylko o to by troszeczkę pobawić się MOSem, bo rozumiem że jak spodoba mi się na Efice to Jabłko mogę kupować w ciemno.

Pozdrawiam

PS. Dzięki za linka!
[#226] Re: Efika-wędrowniczka i MiniMak-pożyczak

@taahir, post #225

Zarejestruj się w PAU Base. Może ktoś z okolicy ma Morphos-a, będziesz mógł zobaczyć go wcześniej w akcji.
[#227] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Efika-wędrowniczka i MiniMak-pożyczak
[#228] Re: Efika-wędrowniczka i MiniMak-pożyczak

@taahir, post #225

W takim razie wciągam Cię na listę. Szybciej powinieneś otrzymać sprzęt jeśli będziesz czekać na Efikę (mamy dwie, chociaż muszę jeszcze trochę podłubać przy obudowie), ale Miniacz ma większe możliwości. Tymczasowo wpisuję Cię na Efikę, daj znać jeśli poczujesz się z tym niekomfortowo.

P.S. Szczegóły na priva są niepotrzebne. Akcja jest taka prosta, na jaką wygląda. Dostajemy komputer (pokrywasz tylko koszty wysyłki) na 2 miesiące (lub krócej, jeśli znudzi się nam szybciej). Sprzętu nie psujemy i staramy się nie kasować zawartości dysku, a jak już się przytrafi taka przygoda, to po zapasowy klucz licencyjny zgłaszamy się do mnie :) .

Aktualne listy:

Efika:

atarens
MisOr
jw_amigowiec
pampers
vegeta
taahir

Miniacz:

Mir3k
przemysław
XoR
stachu100

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2011 20:40:04 przez recedent
[#229] Re: Efika-wędrowniczka i MiniMak-pożyczak

@recedent, post #228

Dzięki, będę czekał z niecierpliwością.

W między czasie może uda mi się skumplować z kimś z mojego okręgu ;) W PAU Base już się zalogowałem.
[#230] Re: Efika-wędrowniczka i MiniMak-pożyczak

@recedent, post #228

Recedent, wypisz mnie proszę z listy na efikę. Wystarczająco mam sprzętu dla MorphOSa a Efi widziałem w działaniu w Essen więc tyle mi wystarczy.
[#231] Re: Efika-wędrowniczka i MiniMak-pożyczak

@pampers, post #230

Nasz klient - nasz pan ;):
Przy okazji: kiedy bounties na MorphOS.pl? Żebym uzbieranej na kolejnego Miniacza kwoty nie zapomniał przelać...

Efika:

atarens
MisOr
jw_amigowiec
vegeta
taahir

Miniacz:

Mir3k
przemysław
XoR
stachu100

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2011 07:00:56 przez recedent
[#232] Re: Efika-wędrowniczka i MiniMak-pożyczak

@recedent, post #231

Z przyjemnością informuję, że druga wędrowniczka jest już poskładana do kupy (włącznie z ręcznie wydzierganą obudową). Zdjęcie można obejrzeć tutaj. Niestety, występuje jakiś problem z dyskiem twardym (sprzęt startuje raz na kilka/kilkanaście rebootów - założę odpowiedni wątek na forum), dopóki go nie rozwiążę nie chcę jej dalej przekazywać.
[#233] Re: Efika-wędrowniczka i MiniMak-pożyczak

@recedent, post #232

Koszer - Ile kosztowało by wykonanie takiej obudowy przez Ciebie ?
[#234] Re: Efika-wędrowniczka i MiniMak-pożyczak

@waldiamiga, post #233

Poczekaj aż zobaczysz ją z bliska :). To była pierwsza, którą robiłem w całości sam, a nie częściowo z "prefabrykatów". A konkretnie: Wychodzi kilkadziesiąt złotych (dwie płytki poliwęglanowe 4 mm, diody, przełączniki, śrubki, hot glue plus robocizna). Gdybym miał to robić jeszcze raz to:

1. pewnie bym się pochlastał ;)
2. zamiast skręcać samymi śrubkami użyłbym specjalnego kleju do pleksi (śrubki ewentualnie jako dodatek)
3. może uniknąłbym kilku rażących niedoróbek (sam zobaczysz) i spękania w kilku miejscach płytki, której użyłem jako tylniego panelu.

Tak czy siak - pogadamy na AmiZaduszkach (będziesz?).
Co do problemów z bootowaniem - zdaje się, że związane były z baterią CR2032. Zobaczymy czy podejrzenia się potwierdzą.
[#235] Re: Efika-wędrowniczka i MiniMak-pożyczak

@recedent, post #234

Tak czy siak - pogadamy na AmiZaduszkach (będziesz?).

Będe, będe. Do zobaczyska.
[#236] Re: Efika-wędrowniczka i MiniMak-pożyczak

@recedent, post #219

Witam był bym zainteresowany przetestowaniem tego zacnego sprzętu jakim jest Efika, przy okazji sprawdził bym w akcji Mos-a, na ostatnich Amizaduszkach (koleś w niebieskiej koszulce z logo Commodore) niestety mogłem tylko pobieżnie zobaczyć co ten sprzęt i system potrafi. Także jeśli to możliwe proszę o wciągnięcie mnie na listę oczekujących Efiki.
[#237] Re: Efika-wędrowniczka i MiniMak-pożyczak

@luqasmaster, post #236

OK, wciągam Cię na listę. Przy okazji: obudowa do wędrowniczki 2 ukończona, pozostały drobne poprawki (testowane na ostatnich AmiZaduszkach). Wysyłam mail do atarensa.

Efika:

atarens
MisOr
jw_amigowiec
vegeta
taahir
luqasmaster


Miniacz:

Mir3k
przemysław
XoR
stachu100
[#238] Re: Efika-wędrowniczka i MiniMak-pożyczak

@recedent, post #237

Atarens nie ma czasu na testy Efiki, więc spróbujemy się skontaktować tym razem z MisOrem.

Efika:

MisOr
atarens
jw_amigowiec
vegeta
taahir
luqasmaster

Miniacz:

Mir3k
przemysław
XoR
stachu100
[#239] Re: Efika-wędrowniczka i MiniMak-pożyczak

@recedent, post #238

Przesuńcie mnie w kolejce proszę - straszny zapitol mam w robocie od jakiegoś czasu.:(
[#240] Re: Efika-wędrowniczka i MiniMak-pożyczak

@MisOr, post #239

OK. Szybko idzie :) Teraz kolej na jw_amigowca...

Efika

jw_amigowiec
atarens
MisOr
vegeta
taahir
luqasmaster

Miniacz:

Mir3k
przemysław
XoR
stachu100
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem