kategorie: Efika, Mac mini
Wątek zamknięty
[#91] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@waldiamiga, post #90

Basilisk jest wersji dla MorphOS
http://www.ppa.pl/newsy/basilisk2.dla.morphos.a,2766;aktualnosci.html



Ostatnia modyfikacja: 12.12.2010 20:31:11
[#92] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@Norbert, post #91

Basilisk jest wersji dla MorphOS

Wiem o tym (nawet czasem używam, choć na Efice to raczej nieco muli)
Chodziło mi o to iż emulacja 68k ( w Basilisku jest to 68030) zżera w cholerę mocy powerki. Podobnie zresztą jak emulacja klasycznej Amigi przy pomocy E-Uae czy Uae4All.

[#93] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@Norbert, post #91

Zgadza się, i zainstalowany jest na Efice-wędrowniczce. Ale korzysta z emulacji 68k nie przyspieszonej JITem. Efekt? Na Efice prędkość działania jest nieco wolniejsza niż na klasyku z 040/40 MHz. Przykre. Gdyby był Sheepshaver, to mógłby skorzystać z zastosowanego w Efi procesora PowerPC. OSX by się pewnie nie odpalił, ale 9.x - czemu nie?

[#94] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #93

Wlasnie mnie upomnial Konrad, ze zaraz mija 2 miesiace, jak Efika Wedrowniczka jest u mnie. Jak ten czas leci ;)

Poczatkowo planowalem, ze zabiore ja i oddam kolejnemu chetnemu na najblizszej AmiWawie ale to prawie 1.5 miesiaca jeszcze, wiec jesli ktos chce juz, to moge spakowac i wyslac w przyszlym tygodniu. Jaka decyzja?

[#95] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #93

Edit: _arti był szybszy... W każdym razie - odezwać się, chętni - czy jeszcze jesteście zainteresowani. Następny w kolejce zdaje się atarens.



Ostatnia modyfikacja: 10.02.2011 16:36:28
[#96] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #95

Może ja bym się skusił na tą efikę -być może przyczyni się to do kupna.

hmmm...

[#97] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@(V)(I)mothe(P), post #96

Jeśli chcesz, mogę Cie dopisać do listy, ale są na niej aktualnie jeszcze dwie osoby: atarens i MisOr i oni mają pierwszeństwo w testowaniu sprzętu/systemu. No, chyba że w międzyczasie się rozmyślili... Na razie czekamy na potwierdzenie od atarensa.

[#98] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #97

Byłbym niezmiernie wdzięczny, jakbym się znalazł na liście .



Ostatnia modyfikacja: 10.02.2011 19:45:40
[#99] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #97

witam

oczywiscie ze jestem zainteresowany pobawic sie efiką
juz kontaktuje sie arti

[#100] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@_arti, post #94

hej. kiedy sie moge spodziewac kuriera z eficzka? :)

[#101] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@atarens, post #100

Witam,
Czy istnieje możliwość wpisania się na listę? Nakręciłem się na Efikę, ale chciałbym się nią (i systemem - pierwsze spotkanie z MOS) trochę przed zakupem pobawić. :D

[#102] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@Geekboy68k, post #101

Nie ma sprawy. Aktualnie lista oczekujących wygląda więc tak:

MisOr
(V)(I)mothe(P)
Geekboy68k

Przy czym musisz pamiętać, że każdy z zainteresowanych trzyma komputer przez 2 miesiące, a atarens dopiero co dostał/dostanie. Zatem jeśli ktoś sie w międzyczasie nie rozmyśli, to Efika przywędruje do Ciebie dopiero za jakieś pół roku.

[#103] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #102

jeszcze nie dotarla do mnie

[#104] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #102

Jasne, nie ma problemu - poczekam.
Dzięki wielkie za inicjatywę! ok, racja

EDIT: Kto przetrzymuje?



Ostatnia modyfikacja: 22.02.2011 18:20:12



Ostatnia modyfikacja: 22.02.2011 18:21:07
[#105] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@Geekboy68k, post #104

Zapytaj G.Kraszewskiego on też miał Efi i też jakiś czas temu pisał że może puścić w obieg ale wtedy chyba nie miał obudowy . Ja w kazdym razie szarpnąłem się na 2 stówki i kupiłem PowerMacka i w domu już sobie pykam , kupić da się już nawet taniej jakiegoś słabszego
[#106] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #102

Ja się nie tykam, wszystko w moich rękach płonie.

Kurcze! To już czwarta klawiatura w tym miesiącu ;) @#@$#@$#@ewf

[#107] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@vegeta, post #105

Tak przy okazji, vegeta, ten Twój Mak jaką ma konfiguracje i jak na nim śmiga MOS? I ew. jak dla porównania śmiga na Ewce.

[#108] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #102

Cierpliwie dopisuje sie do listy ;)

[#109] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@Geekboy68k, post #107

Już PowerMac G4 500 MHz jest sporo szybszy od Efiki - sprawdź sam. Za to sporo większy, cięższy, głośniejszy i żre więcej prądu :)

Aktualna lista:

MisOr
(V)(I)mothe(P)
Geekboy68k
jw_amigowiec

[#110] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #109

Jako posiadacz obu wyżej wymienionych sprzętów, potwierdzam. Wydajnościowo PowerMac 500 MHz miażdży Efikę szybkością procesora i dysku. Można też do niego tanio dołożyć odpowiednią ilość pamięci RAM. Natomiast waży 15 kg, swoje zajmuje i robi sporo hałasu. Do tego rzecz jasna ciągnie więcej prądu, choć to chyba najmniejszy problem.

[#111] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #109

Czyli co ja następny? Miodzio!
[#112] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@G. Kraszewski, post #110

wiecie co pomalu doceniam aspekt ekologiczny ze te zdezolowane maki ktos jeszcze uratowac przed smietnikiem i po uzywac "pseudo amigowego systemu" moze kiedys sproboje i ja .. (na chwile oczywiscie bo docelowo to nie ten target)

[#113] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@Geekboy68k, post #107

mój mak ma konfig : G4 800MHz 512MB , Radeon 9200 .
W życiu nie widziałem żeby jakikolwiek system wgrywał się tak szybko:) dosłownie 5sek i już mogę się bawić (choć czasu brakuje), sam wygląd i łatwość w posługiwaniu naprawdę godna polecenia ,i wszystko raczej śmiga a jestem raczej zwyklym szarym uzytkownikiem , nie jak większość na tym portalu komputerowych autorytetów:). Nie mogę CI powiedzieć jak ma się to do Efiki bo nie miałem okazji się nią pobawić, ale mam Sam i mimo mojej wielkiej sympatii do os4 to Mos jest łatwiejszy i bardziej intuicyjny tak mi się wydaje ,z os4 mam problemy z niektórymi sprawami, ale jak już pisałem jestem raczej zwykłym użytkownikiem ktory kocha Amigę i wszystko co z nią związane:)
ps. Powermak jest ciężki i głośny ale ma fajną obudowę i kosztuje grosze więc moim skromnym zdaniem warto
[#114] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@vegeta, post #113

Ja trafiłem PM G4 1GHz + 1GB RAM za 230 z wysyłką, niestety karta GFX to GeForce, więc muszę zdobyć Radeona w wersji dla Maca, żeby MOSa odpalić.

[#115] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@atarens, post #103

MAŁA ZMIANA!
Czekałem troszkę na efikę i tak wyszło że w tym momencie wolałbym ją dostać w późniejszym terminie!
Ten miesiąc będę miał bardzo zajęty i poprostu by leżała.
Jakbym wskoczył w późniejszym terminie a teraz eficzka poszłaby do kogoś innego!

Dzisiaj dostałem maila że jest gotowa do wysyłki choćby jutro!!!

[#116] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@atarens, post #115

Jeśli się więc zgadzasz, zamienicie się miejscami z MisOrem. O ile dobrze pamiętam, to mieszka on (albo pracuje) w Łodzi, więc nawet dobrze się składa. To jak będzie? Panowie atarens i MisOr - zgoda?

[#117] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #116

Cóż, wygląda na to, że MisOr zapadł w sen zimowy. W takim razie, skoro atarensowi i tak Efcia by leżała, zostaje chwilowo u _artiego, który obiecał zabrać ją na wycieczkę na AmiWaWę.

[#118] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #117

bardzo dobrze

[#119] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #1

Oka,
to do zobaczenia na AmiWawa... tylko niech ktos sie zdecyduje i ja zabierze ;)

[#120] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@_arti, post #119

Stało się tak, że Arti przywiózł efikę na AmiWaWa, ale nie było nikogo z listy, kto ją miał odebrać. Więc została u mnie. Popatrzę, jak się sprawuje :D
Recedent - napisz komu mam ją przekazać i jak pozwolisz, to niech kilka dni będzie u mnie.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem