kategorie: Efika, Mac mini
Wątek zamknięty
[#31] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@BULI, post #30

Bardzo miło z Twojej strony. Spróbuję się dowiedzieć kiedy olahughson wyrusza na południe (i czy powstała w ten sposób luka czasowa wystarczy ZimA na zapoznanie się z Efiką i MorphOSem) i na podstawie tego zadecyduję co dalej. Howgh. Powiedziałem.

[#32] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #31

Czekam z niecierpliwością :)...

[#33] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #26

Nie ma problemu, poczekam cierpliwie w kolejce, sprzętu pod mosa nie mam i narazie nie zamierzam kupić więc to będzie i tak mega wypas móc się pobawić efiką choćby to miało być za pół roku czy dłużej!!
Można też ustalić czas przebywania wędrowniczki u danej osoby, np 2 czy 3 miesiące..........!?!?

[#34] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #29

To jaka jest w koncu kolejnosc, bo nie wiem, kiedy robic sobie urlop :]

[#35] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@atarens, post #33

Naturalnie można ustalić taki czas (zwłaszcza w perspektywie wydłużającej się kolejki chętnych), z tym że i tak największe opóźnienia będzie powodował transport. Nie zawsze ktoś gdzieś się wybiera akurat w odpowiednią stronę i może wziąć sprzęt ze sobą. Myślę, że wszyscy się zgodzą, że w 2 miechy można spokojnie się wyszaleć (chyba, że ktoś ma mało czasu, wtedy i rok może być mało).

@ _arti: Według kolejności zgłoszeń, z ewentualnymi modyfikacjami natury logistycznej (hmm... ile mądrych słów - ciekawe co znaczą?).
Prościej: Efika aktualnie jest w Wawie, póki olahughson nie pojedzie do Krakowa. Przez ten czas, za zgodą BULIego, będzie ją użytkował ZimA. Z Krakowa wezmę ją ja i przy najbliższej okazji zawiozę do Rzeszowa. Stamtąd odbierze ją BULI, po czym, po niejakim czasie odda mnie, gdy znowu będę przez Rzeszów przejeżdżał. Z Tarnowa do Ciebie do Łodzi trafi w... eee... tajemniczy sposób, a stamtąd, prawpodobnie sama, powędruje do Katowic, do atarensa. Którego następnie osobiście odwiedzi MisOr. Proste :)

[#36] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #35

Oho, to przypomnijcie mi przed gwiazdka ;)

btw: A dlaczego nie mozna np. jej wysylac kurierem?

[#37] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@_arti, post #36

Można przesłać kurierem, tylko taki bezczelny typ (o ile znam takich kurierów) może zażądać kasy za wysyłkę :P

[#38] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #37

No ale to i tak ze 3x taniej niz taka wyciecka z Lodzi do Warszawy i spowrotem ;) nie mowiac juz o dalszych wyprawach a zasadniczo skraca czas oczekiwania.
Kurier za maszynke tej wielkosci, to mysle max. 35,00PLN.

[#39] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@_arti, post #38

No ale to i tak ze 3x taniej niz taka wyciecka z Lodzi do Warszawy i spowrotem

Chyba że ktoś i tak jedzie (np. służbowo) a Efikę przewiezie przy okazji. Bo chyba o takiej logistyce tu rozmawiamy.

[#40] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@G. Kraszewski, post #39

Dokładnie. Oczywiście jeśli się okaże, że nie ma innej opcji niż kurier/poczta na danej trasie, to trzeba będzie z niego skorzystać. Pytanie tylko czy zainteresowany będzie w stanie pokryć koszty wysyłki/dogadać się w tej sprawie z wysyłającym. No ale na szczęście (na razie) ten problem nas nie dotyczy.

[#41] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #35

Wiesz, ja NIE WIEM, kiedy pojadę. Może w sierpniu, może we wrzesniu ; miałem zamiar sie tam wyprowadzić, ale to jednak nie wyjdzie.
Najlepiej po prostu bądźmy troje/czworo w kontakcie - jak będę miał okację tam pojechać, to nie omieszkam powiadomić.
Takoż samo jakiś adres, data i godzina od Dziadka Mroza a.k.a ZimY by się przydała.

Na AEM nie jadę. Też uważam, że szkoda.

(Ale żeście się rozpisali o_O)

[#42] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@olahughson, post #41

To jak tak nieśmiało zapytam.

Czy po efikę zgłosić się mogę? :)

olahughson: na Bielanach mieszkam pod Hutą ;)

[#43] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@G. Kraszewski, post #39

Jakby było trzeba to trasy Warszawa Łódź Katowice są u mnie w firmie obcykane. Średnio raz w tygodniu ktoś tam jedzie i mógłby pudełko przewieść. Na takiej trasie kurier nie byłby potrzebny.



Ostatnia modyfikacja: 21.07.2010 08:57:08
[#44] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@MisOr, post #43

No i pięknie. Lubię jak problemy same się rozwiązują :) Tylko jakiś punkt przerzutowy trzeba ustalić w każdym mieście.

[#45] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #44

Warszawa - okolice okęcia lub Janki proponuję
Łódź - Zachodnia
Katowice - Francuska

może być ;)?
[#46] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@MisOr, post #45

Nie no poprostu suuuupppeeerrrrr!!!!!
Jeśli chodzi o mnie to Francuska idealnie pasuje!!!!

[#47] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@MisOr, post #45

Dla mnie no problem. Zachodnia to 20 min piechota ode menie ;)

[#48] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@_arti, post #47

No i pięknie się robi. Podsumujmy:

0. Warszawa-Warszawa - załatwione.
1. Warszawa-Rzeszów - hmm... Można ewentualnie poprosić olahughsona, żeby przy okazji podrzucił do Krakowa. Z Krakowa do Rzeszowa przerzucę bez problemu.
2. Rzeszów-Łódź - hmm... Tu trzeba coś wykombinować. No, ale zawsze zostaje kurier.

w tym miejscu (w Łodzi) wychodzi pewien konflikt logistyczny. Jeśli mamy trzymać się kolejki, to komputer musiałby pojechać Łódź-Katowice-Łódź, trochę kłopotliwe i odrobinę bez sensu. Panowie MisOr i atarens - gotowi zamienić się kolejnością, jeśli zajdzie taka potrzeba?

3. Łódź-Katowice - załatwione.

[#49] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #48

To może tak :

od ZimY do Łodzi, potem Katowice i Rzeszów?

I do Łodzi oraz Katowic pojadę. Do Rzeszowa może też - lubię jeździć po kraju ;)
Jedynym miastem, do którego nie chce jechać w najbliższej przyszłości jest Wrocław.

Po co robic problemy logistyczne, jak można przesuwać osoby?

BTW : Eficus transportea est.



Ostatnia modyfikacja: 21.07.2010 16:42:45
[#50] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@olahughson, post #49

Potwierdzam działanie Efiki. Właśnie gra i buczy u mnie :).

Rany jak to milo powrócic do MorphOS choć na chwilę :).

Musze wygrzebać kilka plyt backupów z mojego Pega 1 i potestować softu na efice :)

[#51] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #48

Ze mna mnie ma problemu - moge wyslac kurierem w dowolne miejsce.

[#52] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@olahughson, post #49

Zwróć uwagę, że w konfiguracji, którą proponujesz (bardzo rozsądnej zresztą, bo Efika zrobi w ten sposób najmniej kilometrów), BULI, który zgłosił sie jako pierwszy dostanie Efikę jako ostatni. Czy tylko mnie wydaje się, że to trochę nie fair?

@ZimA: Bardzom rad, że mogłem przyczynić sie do Twojej radości. Dwie sprawy:

1. Jak to "buczy"? U mnie nie buczała :D Coś musiał olahughson popsować chyba

2. Co do tych płyt z backupem - jest jeden mały error jeśli chodzi o ilość zamontowanych w Efi napędów optycznych. :P Niemniej jednak da się coś z tym zrobić - osobiście podłączałem do komputera CD-ROM zewnętrznie, korzystając z jakiejś chińskiej przelotki IDE-USB. Bardziej z ciekawości niż z potrzeby co prawda... Możesz oczywiście przerzucić zawartość płyt na pendrive'a pod PC, albo (jak ja lubię takie kombinacje) zrobić z płyty obraz .iso i zamontować pod Efiką jako wirtualny napęd za pomocą jednego kliknięcia. Niestety, zanim takie .iso przekopiujesz przez USB 1.1 możesz poczuć się znużony ;)



Ostatnia modyfikacja: 21.07.2010 18:11:41
[#53] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #52

1. Trudno. Jak kocha, to poczeka. Jeżeli ja zgłosiłem się celem zakupu czegoś od kolegi na gg, a potem ktoś inny na forum i on kupił to ktoś inny może poczekać na WYPOŻYCZENIE czegoś.

2. U mnie nic nie buczało o_o

3. No właśnie, iso. Ale czemu USB? Ja kopiowałem pliki kablem skrętką ;)
http://simbaspaws.org/olahughson/Efika/filesharing.jpg



Ostatnia modyfikacja: 21.07.2010 19:12:25
[#54] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #48

Dla mnie żaden problem - mogę się zamieniać.
[#55] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #52

Coś mi się wydaje, że będę musiał odstąpić więcej niż jedną kolejkę :(

Kurcze według tego schematu będę na samym końcu i to niewiadomo jak długo, bo w między czasie może znajdą się inni chętni po drodze!

Ja za kuriera mogę zapłacić te 35 zł to nie majątek, ale decyzja należy do Recedenta i olahughson.
[#56] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@BULI, post #55

Hej, ja tylko mówie jakie jest moje zdanie ale nie ja decyduję!

[#57] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #52

Ja moge poczekać, mogę być nawet ostatni, jak będzie dostępna będę czekał na info!!!!

[#58] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@atarens, post #57

Zaraz sie okaze, ze wszyscy moga :D Moze tak - zachowajmy pierwotna kolejnosc i kazdy bioracy po prostu placi sobie za kuriera i juz. Nie lepiej?

[#59] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@olahughson, post #56

Powtarzam jeszcze raz - w razie, gdyby ktos nie doczytał : nie mi decydować - ja piszę tylko jak byłoby to _według_mnie_. Gdybam. Jak się mój pomysł nie podoba, to nic nie szkodzi . Więc nie przypisujcie mi jakiejś odpowiedzialności dziejowej czy coś ;)

[#60] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #52

Jak to "buczy"? U mnie nie buczała Coś musiał olahughson popsować chyba


Ad 1. Nic nie buczy tak się mi tylko powiedziało :). Cisza jest jak makiem zasiał :)

Ad 2. Po FTP sobie pociągnę programy ;). Możliwości na ominięcie koszmarnego USB 1.1 jest wiele.

Raz jeszcze dzięki za umożliwienie "poczucia" efiki na swoim biurku.

Czekam bardzo na MorphOS dla Maca PPC MDD, gdyż mam takiego jako swój podstawowy komputer.

A i jeszcze jedno, gdzie w Mosie zmieniało się "skórki" ramek okien systemowych.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem