kategorie: Efika, Mac mini
Wątek zamknięty
[#61] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@ZimA, post #60

Co do tego buczenia - to ja oczywiście też sobie żartowałem. Ma prawo tylko leciutko terkotać dysk twardy (z rozrzewnieniem wspominam te czasy, gdy teraz, przy byle Fortisie wiatraczek mojego MosMini nagle zaczyna się ożywiać).
Skórki zmienia się w Ustawienia/Systemu/Screen. Jak edytujesz dany ekran to masz możliwość wyboru "skórki".

To co, panowie? Czy przy ewentualnym braku możliwości w miarę szybkiego transportu do następnego chętnego gotowi jesteście opłacić ewentualną przesyłkę? Faktycznie, tak będzie: a. sprawiedliwie, b. przejrzyście. Nie wiadomo przecież, czy np. za tydzień nie zgłosi się 10 chętnych z Warszawy i wtedy (zgodnie z logiką) wrzucilibyśmy ich w kolejkę na samym początku.

[#62] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #61

Ja jestem za OK
Oczywiście dostarczenie efiki przez osoby, przy okazji też by wchodziło w grę.
Ja za kuriera zapłacę, to i tak niewielka cena za wypożyczenie sprzętu.
[#63] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@BULI, post #62

No dobrze, to zaklepane. Następny w kolejce jest BULI (gotów zapłacić za kuriera, więc odległość nie gra roli), a potem arti_, też gotów zapłacić za kuriera, czyli żadnych przeszkód nie ma. Następnie MisOr załatwia przesyłkę do atarensa i z powrotem (do siebie). Nadzwyczaj jasno i przejrzyście.

[#64] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #63

OK
[#65] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #63

Supah :]

[#66] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #63

ja tez moge za kuriera zapłącic jak cos

[#67] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@atarens, post #66

Jeśli zorganizowany przez MisOra transport z jakichś powodów nie wypali, bądź się opóźni - będziemy pamiętać.

[#68] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #67

Minal miesiac, wuntek bump! Co slychac w sprawie Efiki wedrowniczki?

[#69] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #67

W ostateczności też zapłacę - damy radę ...
[#70] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@_arti, post #68

W poście 35 mowa jest o dwóch miesiącach. ZimA otrzymał sprzęt 21.07, więc ma jeszcze 3 tygodnie. Ale mógłby się podzielić wrażeniami, czemu nie? :)

[#71] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #70

Też jestem ciekaw jak wrażenia?
[#72] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@BULI, post #71

Wrażenia ? :)

Miałem czas włączyć ją 2 razy :( po kilkanaście minut.

Myślę, że na przyszły tydzień możemy się zmówić na przekazanie jej dalej.

Niestety coś brakło mi czasu na zabawy z efiką.

[#73] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@ZimA, post #72

To przykre. Ale w sumie masz czas do 21.09, może jeszcze uda się wykroić choćby te parę godzin?

[#74] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #73

Nie chcę dalej przetrzymywać .

Czyli jak i do kogo teraz ma EFIKA powędrować ?
[#75] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@ZimA, post #74

Cóż, mówi się trudno. Mam nadzieję, że Ci się podobały te kilkunastominutowe seanse chociaż :) . Następny jest BULI.

[#76] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@ZimA, post #72

Heh, ja se biore urlop na tydzien :]

[#77] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #75

To ja bardzo chętnie.
Mam dogadać się z ZimA w kwesti przesłania/przekazania sprzętu?
[#78] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@BULI, post #77

Wypadałoby. O ile dobrze się orientuję to w grę wchodzi raczej kurier.

[#79] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #78

Witam.
Efika szczęśliwie trafiła w moje szczęśliwe ręce.
Wrażenia są naprawdę fajne OK
System wczytuje się naprawdę szybko!
Działanie aplikacji systemowych, gui operacje dyskowe itp.- wszystko daje radę, nie muli, jest płynnie i bardzo cicho (żadnych wiatraków), zgrabnie oraz kolorowo (podświetlenie obudowy Efiki :D )

Trochę pobawiłem się ustawieniami i podciągnąłem po Amigowemu niektóre bajery pod siebie

recedent jeszcze raz wielkie dzięki za umożliwienie kontaktu z tym naprawdę zgrabnym sprzęcikiem.

Mam pytanie, dlaczego ustawienie tapety na blacie Ambienta zabiera pamięć operacyjną (sporo, bo ok 4 czy 5 MB, tapeta w rozdzielczości natywnej blatu 1280x1024 w 32 Bitach)?



Ostatnia modyfikacja: 30.09.2010 21:51:44
[#80] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@BULI, post #79

"Odkryłem" 2 fajne "AMIGOWE" bajery:
1. W MOSie jest BOOTMENU (gui też podobne).
2. Działa reset z klawiatury Ctrl+AMIGAL+AMIGAR

OK

[#81] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@BULI, post #80

Nie nie możliwe. Jak do tego doszedłeś? Czyżby efika była aż tak bardzo amigowa?

[#82] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@Arbuz, post #81

Z MOSem (Efika) tak chociaż wszyscy wiedzą, że ten system nie ma nic wspólnego z prawdziwą AMIGĄ ;)
[#83] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@BULI, post #82

No dobrze, kochani. Kolejne dwa miesiące z głowy, Efika znowu gotowa do drogi. Według ustalonej kolejności teraz sprzęt jedzie do arti_ego do Łodzi (o ile wciąż jest zainteresowany).



Ostatnia modyfikacja: 01.12.2010 23:41:30
[#84] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #83

Ta jest!1!!1oneoneone Komu podac adres do wysylki?

[#85] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@_arti, post #84

http://www.ppa.pl/forum_ppa/read.php?f=11&t=21306 Halp!

[#86] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@_arti, post #85

żeś przywalił... Trudno znaleźć tamten wątek, bo umieściłeś go w Hyde Parku. Może uśmiechnij się do grxa, żeby przerzucił do "MorphOS", albo zamieść jeszcze raz? W każdym razie - coś tam naskrobałem w odpowiedzi.

[#87] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #86

Cieszę się, że sprzęt już służy u _arti'ego

Co do moich wrażeń to są one jak najbardziej pozytywne!
Miłym zaskoczeniem jest szybkość całego systemu, obawiałem się, że mocy będzie brakować Efice a tu wszystko hulało lub działało poprawnie. Nie ma co porównywać do MOSa PUP na 603 240 Mhz.
Miłym zaskoczeniem były filmy. Nie brakowało mocy, a sporo jeszcze było zapasu- oczywiście pisze o najbardziej popularnych DVIX'ach z filmami HD nie miałem okazji się zmierzyć.

A.. i dźwięk- jest naprawdę bardziej dynamiczny niż na moim PC- po prostu "mpsre" pod AMR (mój ulubiony) czy song playerem brzmią lepiej (musi być zasługa AHI ;) ) bo swego czasu używałem MOSa PUP na A1200 praktycznie tylko do słuchania mpsre.

No i pogiercowałem w stare tytuły z A1200 bez stresu i z bajerami :)

Co do największego mankamentu czy pamięci to odczułem jej brak w 3 przypadkach:
1. blender- przy renderowaniu większych scen.
2. Quake 3- uruchomiłem ale jakby nie wszystkie bitmapy w meny się wczytały i dalej już nie walczyłem.
3. FuhQuake (o ile dobrze pamiętam)- udało mi się go uruchomić, ale już zagrać nie (brakowało pamięci na uruchomienie levelu).

No i co do całego systemu to czuje się "Amigowego Ducha" (pewnie przypadek), fajne bonusy typu "bot menu" przełączanie ekranów 'A+N', 'A+M' (można to sobie zedytować).
Na poczatku obawiałem się MUI które jest wszędzie w systemie, ale to jak się okazało tyko WIELKI PLUS! Dzięki niemu można było sobie praktycznie wszystko ustawić/zedytować pod siebie (cecha która nierozerwalnie kojarzy mi się z Amigą: można wszystko ustawić pod siebie!

I to że karta miała 64 Mb pamięci a 32 to ogromy plus, pulpit miałem w 32 bitach z wszystkimi bajerami itd.. wielka wygoda.

Arti życzę udanej zabawy i jeszcze raz wielkie dzięki i szcunek dla "recedenta" ok, racja OK
[#88] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@BULI, post #87

Jezu! Ile literówek .. "czy" zamiast "czyli", "bot menu"- boot menu i wiele, wiele innych, ale najmocniejsze jet to: "szcunek" (a to Ci nowe słowo, całkiem fajne, ale będę używał w innym kontekście :) !
Usprawiedliwienie: po prostu emocje ok, racja

Bo dla recedenta to oczywiście tylko i wyłącznie SZACUNEK!!!

Jeszcze jeden + mianowicie bezgłośna praca i małe rozmiary OK

[#89] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #86

Grxmrx, mozesz przeniesc moj watek z HydeParku, bo jak narazie, poza nielicznymi przypadkami, sam sobie w nim odpowiadam ;)

PS: jak narazie najwieksze wrazenie zrobil na mnie Photoshop 4.0 odpalony na 7.6.x pod Basilisk ;)



Ostatnia modyfikacja: 12.12.2010 14:41:51
[#90] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@_arti, post #89

pod Basilisk

Ahh...gdyby ten emulator korzystał z systemowego Trance to był rewelacyjny. A tak działa nieco wolno, jednak emulacja 68k trochę wymaga. Również szkoda iż nie ma możności (przynajmniej w tej chwili) przeportować Shapershevera dla MorphOSa.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem