kategorie: Efika, Mac mini
Wątek zamknięty
[#121] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@AS, post #120

Moglem watek przeczytac przed AmiWaWa, jestem na liscie i bylem tam ;). Ale przywiozlem PM G4, hmm. Jesli wezme Efike, to nie wiem czy bedzie u mnie musiala lezec az 2 miesiace, po prostu porownam wady i zalety malutkiej Efiki vs duuzy PM G4.

Efika ma fajny potencjal dla ludzi lubiacych rzezbic. Ja myslalem nad tym, zeby kiedys zaprojektowac obudowe stemapunkowa... ;) Takie cos bardzo innego. Bo dla uzytkownika maka (od lat), maki sa takie pospolite... :P

[#122] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@AS, post #120

Aktualnie lista wygląda następująco:

MisOr
(V)(I)mothe(P)
Geekboy68k
jw_amigowiec

z tym, że mam niejakie problemy ze skontaktowaniem się z MisOrem. Spróbuję jeszcze raz, a Ty potrzymaj ją do końca tygodnia. Jak do tego czasu nie uda się nawiązać kontaktu, to MisOr zamieni się na pozycje z (V)(I)mothe(P)em.

[#123] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #122

Ups... Zapomniałem o atarensie. W rzeczywistości lista wygląda tak:

atarens
MisOr
(V)(I)mothe(P)
Geekboy68k
jw_amigowiec

@jw_amigowiec: Skoro chcesz zaprojektować własną obudowę dla Efiki, to może zwróć się do Krashana? Z tego co pamiętam to on ma jedną "do wypożyczenia", z tym że bez obudowy. Jak znalazł pod Twój projekt.

[#124] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #123

Kochani, no bez jaj. Może byście tak odpowiadali na maile? Albo (jeśli w profilu na PPA macie nieaktualne) to chociaż sprawdzajcie ten wątek na forum?

Lista nadal wygląda tak:

atarens
MisOr
(V)(I)mothe(P)
Geekboy68k
jw_amigowiec

przy czym z atarensem i MisOrem nie mam aktualnie żadnego kontaktu. Wyślę jeszcze po jednym mailu i poczekam tydzień. Potem Efika pójdzie do (V)(I)mothe(P)a, a Wy zostaniecie na liście oczekujących.

[#125] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #124

ja narazie moge poczekac, brak czasu, prosze o przesuniecie na dalsze miejsce

[#126] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@atarens, post #125

OK, dzięki za info. Czekamy na MisOra.

MisOr
atarens
(V)(I)mothe(P)
Geekboy68k
jw_amigowiec

[#127] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #126

No dobrze, kochani. Na MisOra się (znowu) nie doczekaliśmy, więc spada w kolejce za atarensa. Ponieważ atarens chwilowo nie ma czasu, więc sprzęt może dostać (V)(I)mothe(P). Proszę o potwierdzenie. Aktualnie (po (V)(I)mothe(P)ie - uff, co za nick!) lista wygląda następująco:

atarens
MisOr
Geekboy68k
jw_amigowiec

[#128] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #127

No to jestem gotów, aby przyjąć pod swoje strzechy eficzkę i się z nią
zaznajomić (zaprzyjaźnić :) ).

A co do nicka - to uff - krócej już nie szło ;)

[#129] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #127

Jeżeli to możliwe, chciałbym dopisać się do listy.

[#130] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@pampers, post #129

No ba. Wciągam Cię niniejszym na honorowe, piąte miejsce :)

atarens
MisOr
Geekboy68k
jw_amigowiec
pampers

[#131] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #130

Dziękuje :)

[#132] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #130

Da się jeszcze mnie wciągnąć na listę? W życiu MOSa nie widziałem, a chętnie bym go pomacał. Może w końcu przejdę na ciemną (niebieską) stronę mocy.

[#133] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@frywolny_marian, post #132

Ależ proszę. Musisz się jednak liczyć z tym, że przyjdzie Ci trochę poczekać (jeśli nikt z listy nie wypadnie to wychodzi po 2 miesiące na łebka = 12 miesięcy).

atarens
MisOr
Geekboy68k
jw_amigowiec
pampers
frywolny_marian

[#134] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #133

Cierpliwie poczekam. Dzięki.

[#135] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #133

Trochę zaspałem, ale odkopuję wątek. (V)(I)mothe(P) zakończył już okres testów, więc sprzęt może pojechać do kolejnego zainteresowanego. Następny w kolejce jest atarens, więc wysłałem do niego maila z pytaniem, czy jest jeszcze zainteresowany.

Przypominam listę kolejkową:

atarens
MisOr
Geekboy68k
jw_amigowiec
pampers
frywolny_marian

[#136] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #135

No to czekamy na odpowiedz .

[#137] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@(V)(I)mothe(P), post #136

Wygląda na to, że atarens gdzieś zniknął, albo pojechał na urlop, bo od tygodnia nie odpowiada na maila (ale logował się na PPA jeszcze dziś - hmm...). W takim razie (żeby nie było przestoju), przesunę go o jedną pozycję i spróbuję uderzyć do MisOra.

zatem kolejka wygląda tak:

MisOr
atarens
Geekboy68k
jw_amigowiec
pampers
frywolny_marian

[#138] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #137

Recedent jeśli to nie problem również bym prosił o umieszczenie mnie na liście oczekujących , i jakąś przybliżoną datę otrzymania Efi :)
[#139] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@vegeta, post #138

Nie ma problemu, wskakujesz na zaszczytne 7 miejsce (choć może się okazać, że jesteś znacznie wyżej). Jak na razie żadnego odzewu, zarówno od MisOra, jak i od atarensa. Korci mnie, żeby ustalić zasadę, że jak ktoś trzy razy z rzędu nie odpowiada przy swojej kolejce to wylatuje z listy, bo tylko tracimy czas. Jak MisOr nie odezwie się do środy to kolejka przechodzi na Geekboya68k.

Według listy Efika dotrze do Ciebie najwcześniej za 14 miesięcy (ale może szybciej, jak ktoś zrezygnuje). Spróbuję skrócić czas oczekiwania - może znajdzie się jeszcze jakiś "wędrowny" sprzęt do testów? Zobaczymy...

aktualna lista:

MisOr
atarens
Geekboy68k
jw_amigowiec
pampers
frywolny_marian
vegeta

[#140] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #139

może znajdzie się jeszcze jakiś "wędrowny" sprzęt do testów?


Mój Mac mini (wersja z 32 MB VRAM) leży nieużywany już od kilku miesięcy (miałem go używać do testów oprogramowania, które piszę dla MorphOS-a). Sprzęt jest w dobrym stanie, ale nie ma dla niego licencji systemu (jest tam wersja demo MorphOS-a). Żeby sprzęt wyruszył w drogę potrzebny mu zestaw oprogramowania i konfiguracja systemowa i... co jeszcze jest potrzebne?

Aktualnie tego Maca mini nie używam i z racji przesunięcia się terminów realizacji amigowych projektów, które przygotowuje mogę sobie poradzić bez sprzętu do testów bo używam w tygodniu Pegasosa II.

[#141] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #139

Dziękuję , poczekam cierpliwie
[#142] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@grxmrx, post #140

Odnośnie grx-owego miniacza:

Czy osoby chętne wypożyczyć Efikę skuszą się na Miniacza-wędrownika? Zakładam, że aby taki sprzęt był interesujacy dla testujących go osób to powinien mieć system w wersji zarejestrowanej. Problem ten możemy rozwiązać następująco: Zarejestruję MorphOS w wersji na ten komputer, a każda osoba wypożyczająca sprzęt wpłaci za wypożyczenie... ja wiem? 20 zł? W ten sposób chociaż częściowo pokryjemy koszty licencji na system, a sam komputer stanie się w ten sposób atrakcyjny dla chcących go wypożyczyć. Pytanie brzmi - czy znajdą się jacyś chętni na tego typu "system dystrybucji"? A może są jakieś inne pomysły?

[#143] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #142

recedent - a może sprzedałbyś tę Efikę, a za uzyskane pieniądze kupił licencję? Taki miniak to sprzęt dużo ciekawszy do zapoznawania się z (a także promocji) Morphosem.
A może ktoś dobrze znający decydentów MOS Teamu uderzyłby do nich o darmową licencję? W końcu to promocja.
[#144] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@wali7, post #143

Cały szkopuł w tym, że:

1. Wątpię, czy za Efikę dostanę równowartość licencji MorphOSa (najpewniej będzie to równowartość połowy licencji MorphOSa).
2. W ten sposób zamiast dwóch "wędrownych" sprzętów znowu będzie jeden, zatem kolejka wcale się nie skróci.
3. Ci, którzy chcą przetestować Efikę (z tego co wiem, to pampers, czy vegeta mają już sprzęt pod którym chodzi MorphOS) zostaną tej możliwości pozbawieni.

Co do "uderzenia" do Teamu - można i tak zrobić, w końcu niczym nie ryzykuję.

[#145] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #139

No i minął kolejny tydzień, a od MisOra ani słychu. Obawiam się, że maile wysłane za pośrednictwem bramki na PPA są odfiltrowywane z automatu przez antyspam (okazało się, że tak właśnie było w przypadku atarensa). Od dziś będę wysyłał maile zarówno z bramki, jak i "zwykłego" maila. Co niniejszym czynię w przypadku kolejnego w kolejce Geekboya68k.

aktualna lista:

Geekboy68k
atarens
MisOr
jw_amigowiec
pampers
frywolny_marian
vegeta

[#146] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #145

Ha! Doczekałem się! :D

[#147] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@Geekboy68k, post #146

Super, że tak szybko się odezwałeś. Skontaktuj się z (V)(I)mothe(P)em w sprawie wysyłki.

[#148] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #147

Również chciałbym się zapisać do kolejki. Oczywiście jeśli jestem godzien ;)

Akurat za 2 lata będę miał tydzień wolnego to chętnie się pobawię i zobaczę co to ten Morph OS

[#149] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@TomcioPaluszek, post #148

Nie tydzień, tylko 2 miesiące, bo na tyle bierzesz Efikę (chyba, że chcesz krócej). Ale nasz klient - nasz pan:

atarens
MisOr
jw_amigowiec
pampers
frywolny_marian
vegeta
TomcioPaluszek

P.S. Czynię obecnie wysiłki, żeby skrócić czas oczekiwania przynajmniej o połowę. Być może będziesz musiał wybrać zaległy urlop wcześniej :).

[#150] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #149

Bardzo prosiłbym (V)(I)mothe(P)a o kontakt ze mną w sprawie Efiki, bo prawdopodobnie jego filtr antyspamowy łapie moje maile. Do chwili obecnej nie udało mi się nawiązać kontaktu :(

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem