kategorie: Efika, Mac mini
Wątek zamknięty
[#151] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@Geekboy68k, post #150

Obawiam się, że gostka "wcięło" od końca lipca. Ze mną też nie kontaktuje się(wysyłałem kilka razy e-maile).

[#152] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@Tomski, post #151

Faktycznie nie logował się na PPA od 29.07. Cóż... Różne wypadki czasem chodzą po ludziach, szkoda tylko że sprzęt (mam nadzieję chwilowo) "przepadł".

W takim razie zdradzę pewien sekret - szykuję (przy wydatnej pomocy Krashana) drugą Efikę-wędrowniczkę, którą zamierzałem rozładować rosnącą w zastraszającym tempie kolejkę. Właściwie brakuje jeszcze "tylko" obudowy. Postaram się ją w miarę szybko sklecić i (jeśli do tego czasu nie uda się nawiązać z (V)(I)mothe(P)em kontaktu) puszczę ją w obieg jako zastępczą.

Przepraszam zainteresowanych za zaistniały problem i mam nadzieję, że sprawa kolegi (V)(I)mothe(P)a szybko się wyjaśni (oby nie w sposób, który chyba wszystkim nam przychodzi na myśl).

[#153] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #152

Przepraszam zainteresowanych za zaistniały problem i mam nadzieję, że sprawa kolegi (V)(I)mothe(P)a szybko się wyjaśni (oby nie w sposób, który chyba wszystkim nam przychodzi na myśl).


szybki quiz: co stało się z efiką:

a) sklonował efikę i ma teraz dwie, nie wie, którą ma oddać
b) uruchomił na niej AOS 4.4 i jej nie odda
c) zgubił, bo taka mała




To tak na poprawę humoru przed południem



Ostatnia modyfikacja: 21.09.2011 12:23:14
[#154] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@Ender, post #153

W sumie to nie wiem po co "lewa" Efika komuś, kto:

1. ma już PowerMaca G4
2. zarejestrował się na PPA lata temu (tyle czekał na okazję?)

[#155] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #154

Na jaką okazję? Ja myślę, że człowiek ma jakieś swoje sprawy i na chwilę odstawił hobby. Nie sugerowałem niczego innego. Cóż odpowiedzi wydały mi się zabawne, ale i nierealne, dlatego powtórzę raz jeszcze, nie pomyślałem nawet, by zasugerować, że kolega "przygarnął" sobie efikę, a odnoszę wrażenie, że chyba tak zrozumiałeś moje wygłupy.
[#156] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #154

Nie bądźmy zbyt pochopni. Może jest na dłuższym urlopie.
Fajnie by było, gdyby druga maszyna weszła do obiegu, choć ja chyba w końcu sprawię sobie własny sprzęt i licencję. Czekam na rozwój sytuacji co do MOSa 3.

[#157] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #152

Tymczasem mój Mac mini nadal leży tam gdzie leżał nieużywany od dawna..., zarośnięty kurzem i jakoś nie chce mi się go sprzedawać, a chciałem wesprzeć inicjatywę nawet pomimo tego, że istnieje ryzyko, że sprzęt u kogoś dłużej poleży.

[#158] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@grxmrx, post #157

No dobrze, proszę zatem o głosy zainteresowanych w sprawie. Pytanie brzmi: Czy jesteście w stanie zainwestować w "wędrowny sprzęt" nieco więcej niż koszty wysyłki? Już tłumaczę: należący do grx-a Mac Mini posiada niezarejestrowaną wersję MorphOSa, więc wypadałoby ją zarejestrować. Dowcip polega na tym, że wykupię na niego licencję, a chętni do wypożyczenia będą wpłacać - ja wiem? Po 20 zł na moje konto PayPalowskie lub bankowe. W ten sposób po jakichś 20 osobach (czy ja wierzę w to co piszę?) koszty licencji się zwrócą. Kolejne, ewentualnie chętne osoby dostaną sprzęt bez "kosztów ukrytych". No to jak będzie?

[#159] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #158

Ja chciałem zobaczyć Efi z ciekawości, nie jeden MorphOSowy sprzęt przewinął się przez mój dom ;) Jednak jestem jak najbardziej za puszczeniem w obieg Miniaka, w końcu w porównaniu z Efi to niebo a ziemia. Chętnie dołożę te przysłowiowe 20 zł na lickę, bez potrzeby otrzymania sprzętu.

[#160] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@pampers, post #159

I ja chętnie coś dorzucę. I też miniaka nie potrzebuję mieć u siebie - już mam jednego :)
Recedent podaj nr konta, to coś przeleję na ten cel. Gdyby inicjatywa nie wypaliła, to oddasz, albo ustalimy jakieś bounty na które to pójdzie.
[#161] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #158

Mogę dorzucić te 20 zł, sprzętu nie chcę wypożyczać. Konrad prześlij numer konta (nie mogę znaleźć w historii WBK).



Ostatnia modyfikacja: 22.09.2011 09:32:28



Ostatnia modyfikacja: 22.09.2011 09:33:15
[#162] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@Ender, post #161

Też mogę dołożyć się do inicjatywy, miałem pegasosa 2 więc wiem jak wygląda MOS, w najbliższej przyszłości i tak mam zamiar kupić maca mini :)

[#163] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@QUAD, post #162

No tak, panowie - dziękuję Wam bardzo za wsparcie inicjatywy (jesli chcecie się dołozyć to wspaniale, odezwę się na priv) ale pomysł był raczej zeby to chętni wpłacali kasę (przy okazji wypozyczania sprzętu). Teraz powstaje pytanie, czy ktos z listy jest chętny na Miniacza-pozyczacza :) Jeszcze raz dziękuję za chęć niesienia pomocy zacnej inicjatywie. Jeszcze dzis rozpocznę negocjacje z grx-em.

[#164] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #163

recedent - najwyżej z części kasy zamówimy mosiężną tabliczkę z listą darczyńców i przynitujemy ją do tego miniaka. Sława w środowisku zapewniona ;)
Tak czy inaczej, idea promowania MOSa za pomocą miniaka jest słuszna, bo to jest sprzęt pokazujący prawie w pełni możliwości systemu. Efika to raczej ciekawostka dla tych co MOSa znają, a chcieliby wykorzystać jej energooszczędność, niewielkie rozmiary i brak hałasu do jakichś ściśle określonych celów. Ja w każdym razie bawiąc się wyłącznie Efiką nie przekonałbym się do MOSa - cóż z tego że sam system na niej śmiga, skoro cała masa użytecznych programów nie uruchomi się/będzie mieć ograniczoną funkcjonalność z braku pamięci?
Więc popchnijmy sprawę minaka-wędrowniczka do przodu :)
[#165] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #163

To i ja poproszę dane do wpłaty. Z chęcią się pobawię kiedyś. A 20PLN to nie majątek.
[#166] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #163

Tylko nie wyzywaj, bo w końcu znalazłem dane i zrobiłem przelew, nim przeczytałem. Zwrotu kasy nie chce.
[#167] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #163

Ja wciąż jestem chętny. 20 zł to nie problem.

[#168] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #158

Z chęcią bym zapłacił te 20-30zł za możliwość przetestowania Miniacza. Jakoś nie mam serca wydać kasy w ciemno na zakup miniaka i systemu bez minuty obcowania z nim.

Także jeżeli jest przygotowywana kolejka do miniacza to je się chętnie dopisuje ;)

Pozdrawiam
[#169] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #163

Ja dorzuce te 20zl i nie chce pozyczac minimaca bo mam swojego zarejestowanego. Dorzuce ale jesli to mozliwe to poprosze o konto PayPal (ja pokryje koszt przelewu. Powod ? Sluszna inicjatywa wiec dolaczam sie. Poprosze o PayPal....

P.S. Mam nadzieje ze nazwa na ktora bedzie zarejestrowany Mos to cos w stylu. MiniWedrownik - GRXMRX :)



Ostatnia modyfikacja: 22.09.2011 18:16:14
[#170] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@MaveRick, post #169

OK, panowie. Pora na podsumowanie. Lista oczekujących na Efikę wygląda aktualnie tak:

GeekBoy68k
atarens
MisOr
jw_amigowiec
pampers
frywolny_marian
vegeta
TomcioPaluszek*

Zainteresowanie Miniaczem wyrazili również stachu100 oraz Tomahawk. Żeby było sprawiedliwie, postanowiłem że osoby z listy "Efikowej", oczekujące już (czasem dość długo) na swoją kolejkę mają pierwszeństwo przed "nowymi" jeśli będą chciały przeskoczyć na listę "Miniaczową". Tak chyba jest w przypadku TomciaPaluszka, zatem lista "Miniaczowa" wyglądałaby tak:

TomcioPaluszek (przeniesiony z listy "efikowej")
stachu100
Tomahawk

[#171] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #170

Gwoli ścisłości to ja chciałbym się zaznajomić z systemem. Nie ma znaczenia jaki to będzie sprzęt, więc nie chciałbym się wpychać przed kolejkę tym bardziej, że aktualnie efika nie jest dostępna.

PS. Oczywiście im lepszy sprzęt tym lepiej, ale bez ciśnienia ;)



Ostatnia modyfikacja: 22.09.2011 20:03:18
[#172] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@TomcioPaluszek, post #171

Aktualnie Miniacz jest równie dostępny jak Efika. Co do "wpychania się" przed kolejkę - nic takiego nie ma miejsca. Zarówno stachu100 jak i Tomahawk zgłosili się po Tobie, a jeśli ktoś z "wyższego miejsca" zgłosi się do Miniacza to on będzie w kolejce przed Tobą. Proste.

[#173] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #172

Recedent: jeżeli to przyspieszy cały proces i pozwoli nowym osobom zapoznać się z systemem to rezygnuję z udziału. W sumie w Essen obcowałem z Efiką Geita to mam jako takie pojęcie jak to działa :)

[#174] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@Ender, post #166

Ja też zapłaciłem. Cel - promocja systemu na odpowiednim dla niego sprzęcie. Oczywiście proszę o NIEwpisywanie mnie na listę oczekujących. :)
PS. Jeśli mogę mieć życzenia co do konfiguracji MOSa na tym miniaku, to proszę o instalację Stellarium na nim.
[#175] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #163

Ja jestem chętny na Miniacza. Bardziej interesuje mnie niż Efika. Chętnie dorzucę się do licencji.

[#176] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@frywolny_marian, post #175

No to korekta listy:

Efika:

GeekBoy68k
atarens
MisOr
jw_amigowiec
pampers
vegeta

Miniacz:

frywolny_marian
TomcioPaluszek
stachu100
Tomahawk

[#177] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #176

ja również chętnie się dorzucę i pobawię się sprzętem. Prosiłbym o dopisanie mnie do listy.

[#178] Re: Efika-wędrowniczka i MiniMak-pożyczak

@Mir3k, post #177

OK.

Efika:

GeekBoy68k
atarens
MisOr
jw_amigowiec
pampers
vegeta

Miniacz:

frywolny_marian
TomcioPaluszek
stachu100
Tomahawk
Mir3k



Ostatnia modyfikacja: 23.09.2011 07:12:24
[#179] Re: Efika-wędrowniczka i MiniMak-pożyczak

@recedent, post #178

Jak możesz to dopisz mnie do listy na minimaka. Przesiadam się na stacjonarną stację roboczą, więc zewnętrzny monitor już będę miał (choć jego natywna rozdzielczość będzie raczej poza zasięgiem mini).

Teraz tak, jeśli nie uda Ci się otrzymać bezpłatnej licencji na MOSa od Teamu to zanim go kupisz skontaktuj się ze mną via e-mail. Być może jest szansa, że będzie taniej, ale o co chodzi napiszę Ci mailowo po południu.

[#180] Re: Efika-wędrowniczka i MiniMak-pożyczak

@przemysław, post #179

Efika:

GeekBoy68k
atarens
MisOr
jw_amigowiec
pampers
vegeta

Miniacz:

frywolny_marian
TomcioPaluszek
stachu100
Tomahawk
Mir3k
przemysław

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem