kategorie: Efika, Mac mini
Wątek zamknięty
[#241] Re: Efika-wędrowniczka i MiniMak-pożyczak

@recedent, post #240

juz mi nadzieji narobili :D
[#242] Re: Efika-wędrowniczka i MiniMak-pożyczak

@recedent, post #240

Biore, juz mailuje w tej sprawie :)
[#243] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #1

Fajnie, że inicjatywa się kręci. A może by gdzieś taką listę oczekujących na stałe podpiąć aby nie trzeba było przeczesywać forum ?
[#244] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@MaaG^dA, post #243

Jest to nienajgorszy pomysł. Zaraz coś takiego naszykuję.

P.S. OK, zrobione. Powinno to ułatwić wszystkim rozeznanie w temacie i znalezienie potrzebnych informacji.

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2011 17:33:27 przez recedent
[#245] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #244

Postanowiłem przeznaczyć jednego miniaka do rozluźnienia kolejki. Niestety jest to wersja 1.42 czyli z 32MB VRAM, ale dla chętnych zapoznania się z systemem powinno wystarczyć. Obecnie trwają rozmowy z MorphOS Teamem na uzyskanie klucza do tej maszynki. Myślę, że po nowym roku (a może wcześniej?) maszynka powinna wskoczyć do kolejki. Będę w kontakcie z Recedentem. Pozdrawiam.
[#246] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #244

No dobrze, panowie. Tomahawk zakończył testy Miniacza, teraz pałeczkę przejmuje Mir3k. Nadal brak odzewu od vegety czy i kiedy otrzymał Efikę, więc nie wiem jak ustawić mu licznik. Będę próbował dalej. Aktualna lista - w dedykowanym wątku.

P.S. Pampers, gdybyś miał kłopoty z rejestracją nowego miniacza i trzeba było płacić, to pamiętaj, że u mnie jest niemała rezerwa finansowa (z wcześniejszej zbiórki), którą można by na to spożytkować.
[#247] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #246

No to tak: vegeta poinformował mnie, że jeszcze nie otrzymał Efiki od GeekBoya68k, którą to Efikę ów powinien mu wysłać prawie miesiąc temu. Czy naprawdę musimy przechodzić przez to wszystko jeszcze raz, i to z tą samą Efiką? Proszę użytkownika GeekBoy68k o kontakt (na maile i GG nie odpowiada, ale na PPA logował się ostatnio w piątek).

[tu była jeszcze wzmianka o tym, że Mir3k nie przesłał mi odpowiedzi na maila, ale okazało się że to tylko pamięć płata mi figle]

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2012 09:23:29 przez recedent
[#248] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #247

napisałem do Ciebie i do tomahawka maile 5 stycznia, z adresu mirek(a)mm.ppa.pl sprawdź czy na pewno nic nie dostałeś :)
[#249] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@Mir3k, post #248

Masz rację, przepraszam. W takim razie poszukujemy tylko GeekBoya68k.
[#250] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #249

pisałem maile do tomahawka, ale bez odzewu. :/
[#251] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@Mir3k, post #250

Sprawdź, czy coś nie wylądowało u Ciebie w spamie, bo z tego co wiem to był gotów nawet dzisiaj wysłać do Ciebie sprzęt kurierem.
[#252] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #251

W spamie nic nie mam, napisałem raz jeszcze maila. W razie czego wysłałem również co Ciebie maila z moim adresem, abyś przesłał go tomahawkowi.
[#253] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@Mir3k, post #252

Mac jest juz u mnie, własnie z niego pisze tego posta :) pozdrawiam
[#254] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #251

witam
jesli moge to chcialbym sie zapisac na liste Efiki
wiem, ze czas oczekiwania jest dlugi ale mi to nie przeszkadza
[#255] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@Skiba, post #254

Jasna sprawa, zaraz Cię dopiszę.

Szkoda, że jeden sprzęt nam się "zgubił", bo była szansa, że kolejka na Efikę rozładuje się wcześniej niż na Miniacza.
[#256] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #255

dziekowac:D
[#257] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #255

Jak to się zgubił ? Ktoś zwyczajnie się nie bał i zapie.....ł
[#258] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@Mir3k, post #253

Odpal jakieś programy i daj screenshoot'a, niech inni zobaczą co tracą :P
[#259] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@azazel44, post #257

Nie stawiałbym sprawy tak kategorycznie, może jeszcze się wyjaśni. W każdym razie wygląda to tak:

07.10.2011 - Użytkownik GeekBoy68k otrzymuje Efikę, ma ją trzymać 2 miesiące
10.12.2011 - GeekBoy68k nawiązuje ze mną kontakt na GG, prosząc o namiary na kolejnego w kolejce.
15.12.2011 - GeekBoy68k potwierdza skontaktowanie się z vegetą
16.12.2011 - Otrzymuję e-malia od vegety. GeekBoy68k ustala adres, zobowiązuje sie do pokrycia kosztów wysyłki. Ma wysłać sprzęt "w następnym tygodniu"
07.01.2012 - Pierwsze sygnały od vegety, że sprzęt jeszcze nie dotarł. Próbuję skontaktować się z GeekBoyem68k.
13.01.2012 - Kilkukrotne próby kontaktu nie powiodły się. Kontakt na GG nie odpowiada, e-mail na podany w profilu adres wraca jako nie doręczony. Jednocześnie ostatnia wizyta GeekBoya68k na PPA miała miejsce 11.01.2012.
[#260] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #259

A więc sprawdza koleś jaką aferę wywołał, skoro się loguje
[#261] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@azazel44, post #260

Nie wiem czy to o czymś świadczy, bo logował się z komórki. Tak czy siak - spróbuję się z nim skontaktować przy pomocy normalnego adresu.

Martwi mnie trochę kilka wpisów jego autorstwa, które znalazłem na elektrodzie.pl:

20.02.2011
Delikatnie rozpoczynając - majestatycznie zjarał mi się komputer. Jestem programistą/webmasterem i poprzednio pracowałem na systemie MacOS X (Mac Mini G4). Coraz częściej jednak rozważałem przejście na coś z rodziny BSD. Teraz nadarzyła się ku temu okazja - nie owijając w bawełnę - potrzebuję czegoś małego, taniego i energooszczędnego. Nie gram - od tego jest konsola - byleby odpalić muzykę, jakieś KDE/GNOME/WindowMaker i przeglądarkę WWW.


20.02.2011
Tak, ta płyta musi być koniecznie mała i energooszczędna.


21.02.2011
Przy okazji - można prosić o jakąś obudowę do płyt mini ITX? Wymagania proste - najmniejsza możliwa (max. 20 cm długości i podobnie głębokości - na wysokość kilka cm.), byleby wrzucić do środka dysk twardy 2,5" i ew. w przyszłości napęd szczelinowy albo tackowy. Zasilacz preferowałbym poza obudową.
EDIT: Zasilacz już wybrałem - PicoPSU. Mały i porządny. Więc z obudową też raczej nie bę ...


Tego samego dnia zarejestrował się na PPA. Cóż, wygląda na to, że moja Efika (przynajmniej po części) jest spełnieniem jego komputerowych marzeń. Tylko czy gra byłaby warta fikcyjnej rejestracji na PPA, pisania na portalu prawie 40 postów i czekania przez 8 miesięcy?
[#262] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #261

Wiadomo gdzie mieszka, można podjechać i porozmawiać oraz "powiedzieć" to i owo.
[#263] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #261

Przy wypożyczaniu sprzętu chyba ktoś spisał dane personalne "pacjenta" i spisał umowę na jego wypożyczenie ?
[#264] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@azazel44, post #263

Sprzęt idzie od osoby do osoby pocztą lub kurierem, nie można się spotkać, wypić kawy i spisać umowy. Ale dane adresowe mam i postaram się wykorzystać.
[#265] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #264

Mam nadzieję, że sprzęt odnajdzie się, sprawny oczywiście.
Mam jednak co do tego wątpliwości. Jeśli "pacjent" przetrzymujący sprzęt nie ma dobrych chęci i w dodatku nie podpisał, żadnej umowy, a wszystko odbyło się na tzw. "gębę", to nawet prawnie, nie będzie łatwo wyegzekwować zwrotu sprzętu.
[#266] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #264

Mysle,ze nie ma juz co czekac tylko trzeba zawiadomic policje.Bezczelny typek wziol sobie sprzet i pomyslal " a co mi zrobia jak nie oddam." Zrobia kolego,zapuka do ciebie policja to ci ojciec pasem d... skroi

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2012 13:27:40 przez Aniol
[#267] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #264

Umowę spisać można i z tym nie ma problemu. Prawnika w firmie mam i może bardzo tanio przygotować stosowny dokument.

Benedykt Dziubałtowski.
[#268] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@Benedykt Dziubałtowski, post #267

szkoda, że w takiej społeczności można spotkać takich ludzi
[#269] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@Skiba, post #268

Bardzo szkoda, szczególnie że jak wszystko dobrze pójdzie na dniach będzie kolejny Miniak Pożyczak. Mam nadzieję, że nie znajdzie się jakiś chętny, aby połasić się na kilkaset złotych.
[#270] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@pampers, post #269

Niestety, trzeba będzie się chyba jakoś obwarować. Nie mam (i myślę, że Ty także) ani czasu ani nerwów, żeby ścigać "zapominalskich", a prowadzona przez nas promocja sprzętu i systemu nie ma polegać na rozdawaniu chętnym komputerów.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem