kategorie: Efika, Mac mini
Wątek zamknięty
[#361] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@Des, post #360

http://allegro.pl/mac-mini-g4-1-25-ghz-i2176294633.html


Pozdrawiam
[#362] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@Des, post #360

Uwaga, post zawiera lokowanie produktu i autoreklamę

Des, jak coś daj znać, coś się może znajdzie. Trochę mossprzętu można znaleźć tutaj: http://sklep.morphos.pl

Uwaga, post zawierał lokowanie produktu i autoreklamę.
[#363] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@pampers, post #362

Dzięki!

Serdeczności
Des
[#364] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@Des, post #363

No i tutaj mają tego od cholery. Tylko jakoś musiałbyś transport załatwić (w większości przypadków "continental USA only"). Ale z drugiej strony - pampers ma wybrane, przetestowane, w wersji 1.5 i 64 MB graficznej.
[#365] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #1

No to może mały status update: Aktualnie jedna z Efik leży gotowa do wysłania u jw_amigowca, a kolejne osoby z kolejki nie odpowiadają na maile (kolejno: atarens, MisOr, luqasmaster). Napiszę jeszcze do Skiby, a jeśli i on nie da mi odpowiedzi, to sprzęt najzwyczajniej w świecie wróci do mnie. Howgh, powiedziałem.

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2012 20:55:56 przez recedent
[#366] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #365

Dokladnie, lezy i czeka, az mi glupio, ze ja "przetrzymuje". Naprawde nie ma chetnych do zabawy MOSem pod Efika?
[#367] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #365

Jak tam testowanie miniaka? Przemysław coś cicho siedzi, chyba go sprzęcik wciągnął ;)
[#368] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@pampers, post #367

XoR weź no zajrzyj na maila :)
[#369] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@pampers, post #367

Przemysław zakończył testy, miał się umówić z Desem co do wysyłki, ale nie mam żadnej informacji czy się dogadali.
[#370] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@Mir3k, post #368

dotarł dotarł :)

włącza się i działa ok
jedyna niedogodność na starcie to duża rozdziałka ustawiona i na testowym monitorze 17" trza było poklikać chwilę aby ustawić 1280x1024. Zostawiłeś też ciasteczka w MUI-OWB i się włącza ppa z twoim loginem

jednym słowem : śmietnik i bajzel cafe język
[#371] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@XoR, post #370

A no własnie, zapomniałem o tym zupełnie. Miałem gorący okres kiedy go wysyłałem :)
A o jakiejś płycie w napędzie nie zapomniałem? :D

W każdym razie, napisałem Ci też maila z prośbą o wysłanie należności za paczuszkę (19 marca), także miło by było jakbyś przesłał pieniążki :D

Pozdrawiam
[#372] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #369

My się dogadaliśmy się Sorry, że nie dałem znać, zalatany byłem. Miniacz jest u mnie od piątku, ale dopiero dziś go podłączyłem, odpaliłem. Jestem MorphOS zauroczony, wygląda to lepiej, niż się spodziewałem, serio. Amigowy look and feel, jak się patrzy. Po pierwszym dniu testowania jestem zdecydowany na zakup jakiegoś jabłuszka nadgryzionego i licencji na system.
Jest tylko jedno "ale". Otóż - ni cholery nie mogę odpalić OWB. Zaczyna się ładować i przechodzi w stan medytacji, zawiesza się. Poradźcie coś, plizzzzzz. Kombinowałem, cudowałem - bez efektu. Zainstalować OWB od początku?

Serdeczności
Des
[#373] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@Des, post #372

możesz zawsze odpalić Snoopium i obczajac co tam się dzieje :)
Zassanie na nowo może nic nie dać kiedy brakuje czegoś w systemie. :)

Pozdrawiam

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2012 01:28:27 przez Mir3k
[#374] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@Mir3k, post #373

Rano sprawdzę ze Snoopium i dam znać. Jak samodzielnie nie wymyślę, czego brakuje, to będę się tu żalił dalej. Program melduje, że się ładuje i pobiera dane, ładowane dochodzi do 66% z kawałkiem, a potem, cholera, zawias:/

Serdeczności
Des
Ps. Poza tym - wszystko bangla i hula aż miło. Pendrajwa widzi, dwa telefony - Nokię i LG widzi, filmy się filmują, empetrójki grają, cała masa klasycznego oprogramowania dla Klasyka śmiga.
[#375] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@Des, post #374

OWB po odpaleniu nic nie melduje... Dopiero jak się załaduje, wyświetla okno i jest gotowy do działania. Może z jakiegoś powodu indeksuje Ci czcionki po raz kolejny? Możesz więcej szczegółów?
[#376] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@krashan_, post #375

Mógłbym być kolejny w kolejce? :) Zawsze chciałem się pobawić takim sprzętem. Problem tylko w tym że ja jestem ze Szczecina.
[#377] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@Roszak, post #376

A co, w Szczecinie nie macie ani poczty ani kurierów? Recedent pewnie gdzieś Cię tam dopisze :)
[#378] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@pampers, post #377

Oczywiście że są :D Będzie mi bardzo miło móc testować Efike :) Podaje swój e-mail gdyby okazał się potrzebny: roszak1994@gmail.com
[#379] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #365

Przepraszam - naprawdę nie widzę w tej chwili sensu aby wypożyczać sprzęcik. MorphOsa widziałem w działaniu ostatnio w 2003 pewnie. Szkoda ...
[#380] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@Roszak, post #378

Dopisałem Cię do listy na Efikę. Sprzętu spodziewaj się pod koniec miesiąca.
[#381] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #380

Bardzo się ciesze :) W sprawie adresu zamieszkania będziecie się ze mną kontaktować?
[#382] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@krashan_, post #375

Melduje... Melduje że - "pobiera dane", i że "66,6 %". A potem ZONK - idealnie zawisa, dzieją się jakieś cuda z zawieszeniem się całego systemu włącznie. Zassałem i zainstalowałem OWB od początku - tym razem się nie wiesza, ale i nie daje się zmusić do współpracy. Po prostu "nie widzi" Sieci. Problem chyba nie po stronie mojego podłączenia internetowego, bo reszta softu netowego radośnie działa, system dogaduje się z Internetem. Zatem problemem jest moje lamerstwo i brak umiejętności obchodzenia się z MorphOS. Ma ktoś z Koleżeństwa jakiś pomysł, co z tym fantem zrobić? Generalnie jestem radosny, bo w części zastosowań szybkość i wydajność MorphOS bije luzakiem Ubuntu - "zauważanie" pendrajwa, telefonów, transfer danych z/na te ustrojstwa... Empetrójki się odtwarzają, filmy płynnie chodzą - już o tym wspominałem. Aczkolwiek co do filmów - polskie znaki diakrytyczne bywają wyświetlane dziwnie, no i zdarza się brak synchronizacji. Sądzę, że daje się to załatwić - jeno ja nie wiem, póki co, jak

Pozdrawiam serdecznie
Des
Ps. Żeby wątku nie zaśmiecać moimi bólami - może ja Koledze prywatnie zapodam zrzuty ekranu z zamrożoną przeglądarką OWB i kilkoma innymi kłopotami?
[#383] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@Des, post #382

Des, śmiało zapodaj zrzuty. Zapraszam też na morphos.pl, tam postaramy się pomóc żeby tutaj nie zaśmiecać wątku lub załóż osobny temat tutaj.
[#384] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@Roszak, post #381

W sprawie adresu zamieszkania będziecie się ze mną kontaktować?


Będziemy. Spokojna głowa.

@Des: A próbowałeś odpalić Sputnika? Powinien leżeć w Sys:Applications. Swoją drogą - przedziwny ten problem z OWB.
[#385] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@pampers, post #383

O, super! Dzięki za wsparcie. Dzień po świętach (teraz czasu brak, niestety) się zamelduję z garścią problemów.

Pozdrawiam serdecznie
Des
[#386] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #1

Trochę ode mnie:
http://blog.tom4hawk.pl/?id=32

Jak w końcu dorobię się tego sprzętu pod MorphOS-a to pewnie zaczną się pojawiać o nim wpisy na blogu ;)

Pozdrawiam

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2012 23:18:52 przez Tomahawk
[#387] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@Tomahawk, post #386

@Roszak

A jak się pobawisz Efiką i będziesz chciał zobaczyć jak MOS śmiga na miniaku to zapraszam do siebie - tez jestem ze Szczecina i z tego co mi wiadomo to chyba jestem jedynym userem tego sprzętu w naszym pięknym mieście. :D

Ps. Przepraszam za OT.

Pozdrawiam,
RadziN

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2012 22:12:09 przez RadziN
[#388] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@RadziN, post #387

Po zabawie z Efiką, chciałbym odrobinkę poważniej spojrzeć na MOS, dlatego proszę o dopisanie mnie do listy na jabola.

Z góry dzięki, pozdrawiam!
[#389] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@taahir, post #388

Niebo a ziemia, zapewniam bo sam jestem posiadaczem Efiki jak i eMaca G4 1.25GHz. ten ostatni pójdzie na sprzedaż jak tylko wyjdzie MorphOS na PowerBooki.
[#390] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@waldiamiga, post #389

Właśnie zobaczyłem informację na FB o akcji.

Proszę i mnie dopisać do listy mini.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem