kategorie: Efika, Mac mini
Wątek zamknięty
[#391] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@Rammy, post #390

taahir i Rammy dopisani na Miniacza. Zaczyna się robić tłoczno...
[#392] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #391

Mógłbym dorzucić jeden ze swoich miniaczy do tej kolejki jeśli jest problem ze sprzętem... Pozostaje jednak kwestia uzyskania/zasponsorowania licencji na niego.
[#393] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@strim, post #392

Super! Co do klucza to wg mnie zrzutka, MorphOS Team juz wystarczajaco zasponsorowal kluczy, mnie byloby glupio prosic o kolejny..
[#394] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@pampers, post #393

No to zrzuta. Proponuję wykorzystać w tym celu gotowy szablon, czyli system bounties na morphos.pl.
[#395] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #394

Nie widzę problemu. Btw nie ostało tam się jeszcze z ostatniej zrzuty, na coś kiedyś zbieraliśmy?
[#396] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@pampers, post #395

Ostało się jeszcze trochę, ale na klucz nie starczy. Jak będzie bounty to zaraz przeleję (plus coś od siebie).
[#397] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #396

... a ile tam brakuje ojro do licencji?
[#398] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@mccnex, post #397

Coś tak z 90 :)

A przy okazji: Prosiłbym użytkowników jw_amigowiec albo luqasmaster o potwierdzenie, czy Efika wyszła od pierwszego, albo czy doszła do drugiego. Ostatnie maile od wspomnianych dżentelmenów otrzymałem trzeciego kwietnia. Naszą stronę jw_amigowiec odwiedził jeszcze dziś, więc myślę, że jest szansa że odowie (gorzej z luqasmasterem, bo on na PPA był ostatnio dziewiątego, ale może zajrzy).

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2012 23:08:38 przez recedent
[#399] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@mccnex, post #397

Dotarła do mnie Efika. Ale moja radość nie trwała długo. Komputer nie lubi mojego monitora. Ucieszony podłączyłem wszystko i odpaliłem komputer, pojawił się BIOS z wypisana karta graficzna, z którego dowiedziałem się że w Efice jest Radeon 9200SE. BIOS zniki pojawia się motylek w prawym dolnym rogu monitora, pod nim jakiś szary napis, nie jestem w stanie się rozczytać ponieważ wszystko jest jakby w czarne paski(tak jak by coś było nie tak z rozdzielczością). Nagle monitor gaśnie, a komputer sobie dalej pracuje. Tak bez końca. O co tu chodzi? Dodam że w starym piecu miałem Radeona 9100 64MB i pracował z tym monitorem idealnie. Mam taki monitor:
http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/454163
[#400] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@Roszak, post #399

Bardzo prawdopodobne, że masz ustawioną w systemie rozdziałkę, której Twój monitor nie łapie (taka pamiątka po poprzednim użytkowniku). Żeby rozwiązać ten problem uruchom system poprzez boot menu (klasycznie, dwa przyciski myszki podczas startu - potem ustaw, żeby system wystartował w 640x480, a jak już wystartuje to ustaw sobie screena jak trzeba), jak kombinacja klawiszy myszy nie zadziała to zawsze można wciskać bodaj F1, a jak i to zawiedzie, trzeba bedzie przerwać proces ładowania systemu (wciśnij Esc jak zainicjalizuje sie OF - czy "BIOS", jak go zwiesz) i wpisać ręcznie:

boot BM

A jak nawet to nie pomoże, to wystartuj z dołączonego pendrive komendą:

boot scsi:0 morphos-2.7-efikainstall.img

chyba, że akurat na penie jest plik dla wcześniejszej wersji. A jakby co - wal na priva, coś poradzimy.
[#401] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #400

Boot Menu pomogło :D Teraz jeszcze ostatnie głupie pytanie, jak się ten komputer wyłącza przez system?
[#402] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@Roszak, post #401

Teraz jeszcze ostatnie głupie pytanie, jak się ten komputer wyłącza przez system?

Menu ekranowe: „Ambient” -> „Wyłącz komputer”, można też skrótem klawiszowym rcommand + q.

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2012 05:59:55 przez krashan_
[#403] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@krashan_, post #402

Recedent, zastanawiam się nad skróceniem czasu wypożyczenia. Obecnie mamy 3 sprzęty w wypożyczeniu z czego 2 to miniaki. 2 miesiące to chyba trochę długo, żeby zaznajomić się z systemem i podjąć decyzję? Wydaje mi się, że 1 miesiąc by wystarczył. Dodatkowo nie dzieje się ostatnio za wiele w kwestii nowych chętnych. Co Ty na to?
[#404] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@pampers, post #403

Z tego co wiem to paru "pożyczaczom" bardzo szybko te dwa miechy upłynęły. Ale jeśli nie da się skombinować kolejnego sprzętu to może faktycznie nie najgorszy pomysł jest...
[#405] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@Tomahawk, post #332

można namiar na tego Althorion-a? chyba że się rozmyślił i mam słać do Vegety?
[#406] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@XoR, post #405

Proszę mnie wpisać ponownie na Minicza gdy już wyjdzie 3.0, lub po prostu mnie wpisać już teraz, i poczekam na 3.0.

BTW, chyba założę 5 kont na ppa i wpisze się do kolejki na cały rok
[#407] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@XoR, post #405

Można to wysłać na mój adres(tam zawsze ktoś jest). Można liczyć, że Althorion wyrobi się z testami w miesiąc (chce tylko sprawdzić z czym to się je i czy warto kombinować sprzęt pod niego).

Pozdrawiam
[#408] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@Tomahawk, post #407

Witam, chcialbym juz odesłać Efike dalej, tylko nie wiem komu. Proszę podać dane do wysyłki osoby do której mam wysłać sprzęt.
[#409] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@Roszak, post #408

Nie ma więcej chętnych na Efikę, sprzęt wyślij do mnie. Zaraz napiszę na priva.
[#410] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@Roszak, post #408

Roszak, Twój adres e-mail z profilu nie działa (mail wraca jako niedoręczony). Lepiej to Ty napisz do mnie. I zaktualizuj maila.
[#411] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #410

Napisz na ten e-mail:
roszak1994@gmail.com
Na pewno będzie działać. Albo podaj swój e-mail.
[#412] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #410

W sumie miniacz gotowy do wysyłki.
Wydaje mi się, że zamiast do następnej osoby w kolejce miniacz powinien wrócić do Recedenta w celu aktualizacji/postawienia systemu na nowo.
Chwilę korzystałem i wrażenia zdecydowanie bardziej negatywne niż jak miałem go dla "siebie" na dwa miesiące.

Pozdrawiam
[#413] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@Des, post #385

Des, odezwij się czy wysłałeś już MiniMaka do QUADa.
[#414] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #413

Może testuje mosa 3.0 :P
[#415] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@QUAD, post #414


Przepraszam. Troszku (hm...) przetrzymałem sprzęt. Przepraszam. Szczegóły w mejlach et cetera. W każdym razie - kajam się, wybaczcie Koledzy, tak wyszło niechcący.

Z szacunkiem
Des
[#416] MiniMak Pożyczak gotowy do drogi

@Des, post #415

Hmm... Jak do tej pory żaden mail nie doszedł.
[#417] Re: MiniMak Pożyczak gotowy do drogi

@recedent, post #416

Ile Des się spóźnił z wysyłką?

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2012 00:23:00 przez Roszak
[#418] Re: MiniMak Pożyczak gotowy do drogi

@Roszak, post #417

Około miesiąca (być może sprzęt już doszedł, nie wiem gdyż zarówno Des jak i QUAD nagle zaniemówili). nie...
[#419] Re: MiniMak Pożyczak gotowy do drogi

@recedent, post #418

Pora na mały update. Miniacz wysłany przez Desa 12.07 nie dotarł do dziś. Des, jeśli można prosić o skan potwierdzenia wysłania przesyłki to spróbujemy z QUADem wszcząć procedurę reklamacji na poczcie.
[#420] Re: MiniMak Pożyczak gotowy do drogi

@recedent, post #419

Panowie, to się zaczyna robić niedorzeczne. Naprawdę mam znowu ścigać pożyczających?!

Des - odezwij się w końcu co ze sprzętem!
jw_amigowiec - raczyłbyś oddać Efikę, którą przetrzymujesz od marca?!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem