kategorie: Efika, Mac mini
Wątek zamknięty
[#271] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #270

Można wiedzieć z jakiej miejscowości jest ów kolega? Może mam niedaleko ...
[#272] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@taahir, post #271

weźmiesz kilku swoich i załatwicie jak Polak z Polakiem ?
[#273] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@azazel44, post #272

Chętnie bym "przypomniał" koledze o terminie, który już dawno upłynął ... a przeszkadza mi to, bo też jestem w tej kolejce :)
[#274] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@azazel44, post #265

Z tego co wiem, ale nie sprawdzałem, słowna umowa jest tak samo wiążąca jak pisemna, tylko cięższa do udowodnienia. Ale to nie problem jeżeli jest potwierdzenie wysyłki, a jeżeli nawet nie ma to firma kurierska będzie miała to odnotowane. Również pewnie jest na PPA log oraz historia zapisana na wątku, pewnie też maile z adresem. Jeżeli dobrowolnie się nie odnajdzie to z wyegzekwowaniem prawny nie powinno być problemu
[#275] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@azazel44, post #265

No a licencja Morphos-a? Nie jest na niego, a tam są numery czegoś tam z płyty, więc nie mówiłbym, że nie da się odzyskać. Jeżeli kolo nas czyta to niech odeśle i skasuje konto, jeżeli nie ma ważnego usprawiedliwienia opóźnienia wysyłki.
[#276] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@Ender, post #275

Witam,
Czy jest jeszcze możliwość podpięcia się do kolejki chętnych do wypróbowania Morphos-a ? Jestem z Chełma, ale bywam praktycznie co weekend w Lubinie ?
[#277] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@Ender, post #275

Chwila przed google i co wiemy o osobniku Geekboy68k:
Przemysław Łukasz, zamieszkały w Mojęcicach w województwie dolnośląskim, numer GG 2256883, to jakiś głupi smarkacz (urodzony 28.10.1990, 92 lub 93, bo takie daty podał w różnych serwisach) któremu się wydaje że jak nie będzie odbierał maili i informacji na GG to ktoś zapomni o nim i przywłaszczeniu sprzętu.
Z racji wieku raczej nie mieszka sam i jak ktoś ma blisko to powinien podjechać i porozmawiać, nie tyle z gówniarzem ale z rodzicami, wyjaśnić że zostanie wniesione oskarżenie i już oni go naprostują.


Pozdrawiam
[#278] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@RadoslawF, post #277

12 listopada 2011 miał usuniete konto na Morphos.pl
w innych serwisach jego miastem rodzinnym jest Wrocław


Ostatnia aktualizacja: 14.01.2012 19:45:54 przez Skiba
[#279] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@Skiba, post #278

Podawał różnie, sprawdziłem na mapie gdzie leżą i uznałem że jest z tej wsi ale czasem woli udawać człowieka z miasta. Te jego Mojęcice leżą jakieś dwadzieścia kilometrów od Wrocławia.


Pozdrawiam
[#280] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@Benedykt Dziubałtowski, post #267

Benek, odezwij się na priva w sprawie takiego dokumentu bo kasnęło mi część numerów GG w tym Twój.
[#281] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@Benedykt Dziubałtowski, post #267

Dokladnie, albo wprowadzic jakies obostrzenia, kto moze Efike lub Maka otrzymac. Choc umowa jest uczciwsza forma. Mam nadzieje, ze sprawa sie rozwiaze pozytywnie (dla nas, nie dla "delikwenta")!
[#282] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@jw_amigowiec, post #281

Osoba która chce otrzymać dany sprzęt do wypożyczenia, powinna otrzymać mailem umowę, wydrukować ja, podpisać i wysłać do właściciela sprzętu. Właściciel podpisze u siebie i będzie ok:). I wtedy poprzednia osoba wysyła sprzęt.
[#283] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@Skiba, post #282

myślę że wystarczyło by podawanie numeru telefonu. Nawet to zaproponowałem wcześniej ale widocznie ludzie tutaj wierzą w komunikację przez GG Śpioch
[#284] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@XoR, post #283

Starter można dostać za darmo lub kupic za 5zl, a umowa to umowa tym lepiej jak jest na piśmie.
[#285] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@Skiba, post #278

Mi przez gg również pisał że jest z Wrocławia , na początku miałem z nim fajny kontakt , niestety po przesłaniu danych adresowych kontakt zamilkł, a było to 15 grudnia
[#286] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@vegeta, post #285

Najgorsze jest to że tak sobie to zaplanowałem , że miałem otrzymać efi w momencie wykorzystania starego urlopu plus urlopu tacierzyńskiego , został mi jeszcze ostatni tydzień a komputerka jak nie było tak nie ma :(
[#287] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@vegeta, post #285

Sprawdź jaką miejscowość ma wpisaną w GG.
Tak z ciekawości adres do wysyłki Efiki podał we Wrocławiu w Mojęcicach czy jeszcze w innej miejscowości ?


Pozdrawiam
[#288] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@RadoslawF, post #287

Mojęcice wiek 18 lat
[#289] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@vegeta, post #288

Jestem za umową, ewentualnie wpłacenie wadium do właściciela - w dobie darmowych przelewów przelewanie pieniążków na czas zabawy nie byłoby problemem (może nie całej kwoty, ale powiedzmy 400 stów). W sumie na rynku wtórnym nikt chyba nie sprzeda za więcej, więc złodziejstwo byłoby nieopłacalne (swoją drogą s...la powinno się za jaja powiesić - tak patrzę z boku jak mała jest grupa amigowców, a tutaj trafia się szuja...)
[#290] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@posylus, post #289

myślę, że przy przymusowej wpłacie 400 zł nie było by zainteresowania takim sprzętem, ja na pewno nie mógłbym wypożyć takiego minimaka
[#291] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@posylus, post #289

Może ustalic regulamin typu "Po uplywie 60 dni testow nabywca jest zobowiazany odeslac sprzęt lub za niego zaplacic (np. 1000zl) " Wtedy dla policji w razie czego sprawa jest jasna i podpada pod przywłaszczenie bez zaplaty za kupiony przedmiot.Bez mieszania o jakimś wypożyczeniu itp.Czysta sprawa,zwykle wyłudzenie i maja pod to przetrenowane procedury
[#292] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@Aniol, post #291

Tylko jak udowodnić, że nie wysłał, albo nie wsadził cegieł ?
[#293] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@posylus, post #292

Tylko jak udowodnić, że nie wysłał, albo nie wsadził cegieł ?


Bardzo łatwo. Jeśli nie jest w stanie przedstawić dowodu nadania to nie wysłał. Prawdziwość takiego kwitka można zaś sprawdzić na Poczcie lub w firmie kurierskiej.
Odnośnie "cegieł", paczkę otwiera się w obecności doręczającego i jeśli zawartość się nie zgadza spisuje protokół (najlepiej więc paczkę odbierać w oddziale firmy doręczającej, a nie w domu). Jeśli już dostaliśmy paczkę to najlepiej jest jej otwieranie zarejestrować jakąś kamerką. Wbrew pozorom nie wymaga to jakiegoś super - hiper sprzętu.
[#294] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@taahir, post #273

po takim "przypomnieniu" jednej osobie myślę że wszystkie terminy oddania sprzętu innych osób byłyby dotrzymywane z dokładnością japońskiego metra

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2012 12:18:11 przez XoR
[#295] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@pampers, post #280

Witam

Benek za pomocą swojego prawnika przygotowuje już stosowną umowę za co bardzo mu dziękuję.

Dzięki hojności MorphOS Teamu dzisiaj otrzymałem darmowy klucz do miniaka pożyczaka więc Recedent - kto jest następny na liście?
[#296] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@pampers, post #295

Wysłałem maila do prawnika. Teoretycznie ma on 5 dni na odpowiedź. Jak będę miał umowę to dam niezwłocznie znać. Co do tego jegomości nieoodawacza to dla mnie sprawa jest prosta. Rec zbieraj logi ip , wydrukuj posty, prywatną korespondencję i na komendę.


Benedykt Dziubałtowski
[#297] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@pampers, post #295

Czy w związku z tym, że przybywa Miniaczy - a Efik ubywa ;) dało by radę dopchać się do czegokolwiek z MOS-em? Mnie w sumie to bez różnicy, ale chyba jednak szybciej dopcham się do jakiegoś jabłka...
[#298] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@taahir, post #297

Jasna sprawa. Jeśil chcesz, to mogę Cię przerzucić na listę Miniakowców (pamiętam, że mówiłeś że sprzęt nie ma znaczenia - wciągnąłem Cie na listę efikową bo liczyłem się z tym, że mamy 2 Efiki i jednego Miniacza. Teraz jest odwrotnie).
[#299] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #298

Można się dopisać do listy oczekujących? Obojętnie, Efika, czy maczek. Od dawna szykuję się do zakupu maszyny pracującej pod MorphOS, ale bez "zbadania organoleptycznego" jakoś nie mogę się przekonać.

Serdeczności
Des
[#300] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@Des, post #299

No to moze zróbmy tak że ja zrezygnuje z efiki, chciałem sie nią trochę pobawić, ale zostanę przy swoim macu. Nie bede odbierał miejsca w kolejce.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem